Skip Navigation
 

Rok 600: Mapa Grzegorza Wlk

Rok 900: Bez Rekonkwisty Prawdziców

Rok 900: Z Rekonkwistą Prawdziców

28. LECHIADA

Neurowie-Słowianie pojawiają się w Historii w VII wieku pne. Nazwa ta pochodzi od wymienianej przez Asyryjczyków GÓRY NARAD czyli Sejmu na Cytadeli poznańskiej, gdzie był zbudowany przez Pana Oceanów Posejdona zamek LECH.

Neurowie z upoważnienia Sejmu Poznańskiego obsługiwali kanał Brześć Litewski - Prypeć, którym eksportowano na wschód Żelazo Powiślańskie a importowani pszenicę produkowaną przez Scytów Oraczy. Nie byli to Scytowie, ale Melanchlajnowie czyli pozostańcy Kimeriów, którzy łupieni przez Scytów wezwali Słowian-NEURÓW.

Neurowie ZNIKNĘLI podczas wojny persko-scytyjskiej (520-510 pne). Cofający się na Zachód przed Persami Scytowie zerwali tamę w Piński, która zalała 2 armie perskie, co zmusiło Persów do odwrotu. Scytowie podbili potem łatwo Agatyrsów w Rumunii a po zaciętych walkach w Polsce Północnej i Zachodniej Słowian.

Okupacja scytyjska była tragiczna, gdyż Scytowie masowo sprzedawali Słowian Grekom a ci odprzedawali ich na Bliski Wschód. Jednak, gdy Scytowie poszli ratować Greków pod MARATONEM to Leszek Złotnik zdobył skarbiec scytyjski w Płocku a potem pobił Scytów pod Kolbuszową, aby wbijać z nad Donem słupy graniczne z napisem HORWACJA, bo uważał się za górala ze Szwajcarii Kaszubskiej. Za jego rządów kultura łużycka przekształciła się we wschodniopomorską.

Leszek urzędował na GARGAMELLU, który dla Greków stał się synonimem Gigantomanii z Dobrotliwym Królem Obżartuchem. Na Wawel Leszek kazał rozebrać kasztel Marii Egipcjanki i zbudować Austriackie Kuchnie Szpitalne. Prawdopodobnie jego dziełem był zamek KASZUBY na górze Stołowej w Koninie, rozebrany przez Seta Ptolemeusza na kopię Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii – Architektonicznego Cudu Wszechczasów.

BISKUPIN był Schroniskiem-refugium i magazynem bogatego rodu rolniczego. Takich refugiów-SCHRONISK przed kimeryjskimi i scytyjskimi łapaczami niewolników było dużo.

Najwybitniejszym władcą antycznej Lechii był ATEAS. Przeniósł on stolicę do KASZUBA-Konina do WANDALINA-Kijowa i opanował zimie według Anglików do Środkowego Amuru, ustanawiając granicę Lechii DOKŁADNIE na linii Wielkiego Muru Chińskiego jako Granicy Naturalnej. Od niego pochodzi nazwa ANTÓW Naddnieprzańskich.

W wieku 80 lat Ateas powrócił do Europy, aby ustanowić granicę Lechii NA ISTERZE-Dunaju. To mu jednak nie wystarczyło, bo przekroczył Dunaj o obległ stolicę Tracji Istrię, w czym starał się mu Dopomóc Filip II Macedoński oblężeniem Troi-Bizancjum. W trakcie tego król Traków zmarł więc Tracja skapitulowała, wobec czego Ateas zażądał od Filipa zwinięcia oblężenia Troi, co ten uczynił.

https://www.britannica.com/biography/Ateas// pisze na ten temat: In 339 the ruler Ateas was killed at age 90 while fighting Philip II of Macedonia. The community was eventually destroyed in the 2nd century BCE, Palakus being the last sovereign whose name is preserved in history.

Z opisów historycznych wynika, że Ateas został zaatakowany przez Epir a Albańczycy po zdobyciu Triestu poszli na Flawionis-Wiedeń. Na Polu Lechowym rozegrała się bitwa w trakcie której Sojusznik Ateasa Filip II uderzył na tabor lechicki broniony przez 20 tysięcy junaków i amazonek. W trakcie tego koń Filipa został przebity włócznią a on stracił lewe oko. - W obozie NIE ZNALAZŁ JEDNAK ANI DRAHMY ZŁOTA CZY SREBRA

. Ponieważ po bitwie doszło do kłótni Macedończyków z Albańczykami, w trakcie której Filip WYPĘDZIŁ żonę Olimpiadę jako Albankę z synem Aleksandrem to krakowiaczki zaprosiły Aleksandra na Tron Krakowski: Aleksander napisał więc do Arystotelesa o ZAJĘCIU WAŻNEGO LECHICKIEGO MIASTA CARAUCAS OD STRONY PANONII, ale bardziej Ludnego niż Bogatego, czyli że krakowiaczki pochowały swe skarby.

Aleksander został Królem Krakowskim a jego matka Olimpiada Kanclerzycą. Utworzona wówczas mennica w Hedebach-Schlezwiku wybiła STO monet Filipa II i JEDNĄ Aleksandra.

Gdy wybuchła Wojna Grecka to Aleksander poprowadził jazdę scytyjską, która pod Heroneą rozgromiła Beotów. W drodze powrotnej Aleksander anektował Pangajon-Siedmiogród, którego kopanie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Pamiątką tego są statery I, z ALEKSANDREM-Apollem i FILIPEM-Szczurem. Ponieważ u Greków królem jest ten, kto Ma Złoto to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra.

Olimpiada pozostała jednak w Krakowie, gdzie zbudowała na Gargamellu pałac Biało-Czerwony, z marmuru kłodzkiego Biała Marianna i schodzącej do Wisły kolumnady z czerwonego granitu tatrzańskiego. Pałac ten został powtórzony w Aleksandrii jako Architektoniczny Cud Wszechczasów. W Krakowie istniała już BAALOCHWALNIA-Bałwochwalnia na górze LIBAN, ufundowana przez królewnę syryjską Anatę jako KOPIA zbudowanego przez nią Pałacu Królewskiego BAALBEK na kolumnach wewnętrznych z ŻELAZOMIEDZI z Kielc, co zainicjowało CAŁĄ ARCHITEKTURĘ ANTYCZNĄ.

Projektantem Antycznego Krakowa był Największy Architekt Starożytności DEJNOKRATES. Gdy Aleksander poprosił matkę o użyczeniu mu Dejny to ta wysłała plany Antycznego Krakowa, które zostały adaptowane do ALEKSKANDRII - w jaki to sposób powstało Najwspanialsze Miasto w Historii. Antyczna Aleksandria została PRZENIESIONA przez Konstantyna Wielkiego do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii Majestat Światowy a Antyczny Kraków został DOSŁOWNIE Zrównany z Ziemią przez Czechów w czasie okupacji przez nich Małopolski w latach 1038-42. Ludność prawdopodobnie została przesiedlona w bezludne wówczas Czeskie Sudety RIFY jako HORWACI. Olimpiada jednak nie uniknęła wojny. Królowa Sarmatów Diana-Artemida zachachmęciła Aleksandrowi broniony przez dromadnicę skarbiec perski w Koł-Kryłgan-Kała k. Chiwy i przewiozła go flotylla – bo Amu Daria płynęła wówczas do Morza Kaspijskiego – do twierdzy MODLIN. Obie panie fortyfikowały się: Diana w Płocku i Poznaniu a Olimpiada w Krakowie. Polegało to wówczas na budowie wielkich wałów ziemnych i budowie na nich murów, jakie znamy jako Wielki Mur Chiński. Ówczesny Poznań czy Kraków były 10-20 razy WIĘKSZE od tychże mą Łysica, nazwaną tak, bo Diana jako mężatka goliła głowę. Aleksander został pobity w KIELCACH, pamiątką czego są statery II, zwane przez Bawarów PŁACZKAMI. Diana ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą, co nazywa się Wojną Satrapów, kazała odbudować ARTEMIZJON w Efezie i zbudować dłuższą o jedno przęsło jego kopię na cytadeli w Kielcach na mauzoleum dla siebie, oraz kazała zamordować Aleksandra jako BANKRUTA.

Następny etap to Wojna LWA Z TYGRYSEM. W po r. 290 pne Rzymianie wygnali z Italii Galów, którzy w sile 300 tysięcy wojowników weszli do Lechii. Walki były ciężkie, aż Galowie poprosili o Pokój. Na mocy Pokoju dowódca najemników greckich Grakch poprowadził Galów do ich Pierwotnej Ojczyzny w Troi i Azji Mniejszej, gdzie założył system okupacyjny. Stąd udał się do Aleksandrii, gdzie dał się sportretować jako Pan Lasów na wieży FAROS.

Potem poprowadził całą ludność Kapadocji w Karpaty Zachodnie, gdzie powstała kultura puchowska. Przekonywał Sejm: ZDOBYLIŚMY IMPERIUM A IMPERIUM MOŻE UTRZYMAĆ TYLKO KRÓL. JEŚLI MNIE WYBIERZECIE BĘDĘ NIE PANEM, ALE PRZYJACIELEM SEJMU. Stało się jednak Inaczej. Tak powstała WANDALSKA kultura przeworska, z centrum w Łęczycy, skąd rządził Grakch.

Grakch przywiózł sobie z Aleksandrii zięcia, Seta Ptolomeusza, który dał początek Polskim Faraonom. Nie mógł on oczywiście mieszkać w zgrzebnym Więzieniu Łęczyckim więc zburzył zamek KASZUBY Leszka Złotnika na Górze Stołowej w Koninie i zbudował tam kopię Pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii – Architektoniczny Cud Wszechczasów. Zbudował też na Gargamellu kopię latarni Faros, zwaną Wieżą BABEL, dla komunikacji świetlnej z Egiptem ???

Tak zaczęła się WANDALSKA kultura przeworska.
 
Strony:« Poprzednia 1 2 3
 

Lila Weneda

Lila Weneda to rozebrana przez Krzyżaków i Czechów Katedra Bydgoska, której niedokończoną kopią jest mauzoleum Eurydyki-Europy, znane jako HAGIA SOPHIA
 
« powrót|drukuj