Skip Navigation
 

Rok 600: Mapa Grzegorza Wlk

Rok 900: Bez Rekonkwisty Prawdziców

Rok 900: Z Rekonkwistą Prawdziców

28. LECHIADA

Gdy w Lyonie wybuchła walka między stronnictwem rzymskim a antyrzymskim to Antyrzymianie wezwali Helwetów i w'INDÓW. Polski Faraon wysłał Leszka Chytrego, księcia Horusków z Hanoweru. Juliusz Cezar wezwał zaś lichwiarzy rzymskich, którzy Helwetów przekupili, ale stał się najbardziej zadłużonym mężem stanu w Historii.

Przeciw Leszkowi-Ariowistowi Cezar wezwał Swewów skandynowskich, z którymi podbił Teutonię między Wezerą a Renem, sprzedając Teutonów w niewolę. Wobec tego Leszek zawarł Pokój z Cezarem, że za Pomoc w Obaleniu Faraona GOPLANII-Gepidii w Koninie dopomoże Cezarowi w Podoju Galii i Brytanii. Sojusz przypieczętowano małżeństwem syna Leszka Lubrana z córką Cezara Julią. Saga śląska mówi, że wobec zbliżania się Cezara i Leszka Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i Popłynął do Ameryki.

Wobec najazdu rzymskiego Persowie wezwali Leszka, który pobił Krasusa pod Karrhae, co dało Rzym Cezarowi. Gdy jednak Cezar chciał ograniczyć lichwę to Pompejusz II wykupił jego weksle za skarby z cytadeli Angers i kazał go zamordować.

Następcą Cezara został faworyt Julii Oktawian, który DZIĘKI LESZKOWI pobił Antoniusza, zajął Egipt, zamordował Kleopatrę i SKONFISKOWAŁ na podstawie dostarczonego mu przez Heroda Wlk rejestru Złoto Egiptu, co było Największym Łupem w Historii. Złoto to potraktował nie jako Zdobycz Rzymu, ale Łup Cesarski i umieścił w skarbcu Aleksandra Wlk w LabirynTHOSIE-Athosie, którego szukał Prus.

Ponieważ Oktawian wysłał flotę na Taurygę-Krym to Leszek jako Władca Bałkanów kazał Trakom z Aleksandrii Trojańskiej ZABRAĆ Rzymianom to Złoto Egiptu, co ci zrobili. Dopiero po śmierci Leszka w r. 27 pne Julia załatwiła ewakuację przez Wandalów Rzymu i północnej Italii, ale Lubran chcąc pozbyć się ciążącego mu Sejmu, przeniósł stolicę za Krakowa do LECHA-Augsburga.

Oktawian już jako August długo przygotowywał się do rozprawy z Wandalami, ale w r. 9 ne stracił jeden legion w Lesie Teutoburskim a dwa nad Lechem. Sprawę załatwił wódz legionów nadreńskich Tyberiusz spiskiem ze Swewami-Swebami, którzy w II bitwie nad Lechem uderzyli na Wandalów, za co dostali Ludy Alpejskie do Sprzedaży w Niewolę. Ilość wziętych do niewoli Wandalów była duża skoro podpisli Rozejm, żeby nie sprzedawać jeńców w niewolę, bo pieniędzy na wykup nie było. Tyberiusz udusił Oktawiana PODUSZKĄ więc w r. 14 ne podpisano w Krakowie Pokój z granicą na Renie i Dunaju. Był to Pokój między Senatem a Sejmem.

Pokój Krakowski w roku 14 naszej ery był zerwaniem sojuszu polsko-partyjskiego. Został utworzony XV legion Wandalski z siedzibą w Wiedniu, ale Rzymianie wysłali go zaraz do Azji Mniejszej na wojnę z Partami. Gdy oficerowie odmówili to zostali internowani w twierdzy Tyjena w Karsie.

Po kilku latach pozwolono im studiować na uczelniach rzymskich, po czym niektórzy robili kariery, jak Apolloniusz z Krakowa, przyjacieli rywal Jezusa Chrystusa w walce o Duszę Rzymską, czy Poncjusz Piłat z Piły na Pomorzu.

Pokój został Zerwany przez Nerona przyjęciem Protektoratu nad Lugiami-Łużyczanami w ich konflikcie ze Ślężanami o kraj Bobrzan między Nysą a Bobrem oraz wysłaniem misję wojskową na Pomorze "po bursztyn", która obiecała Swewom broń dla Stu Tysięcy i fracht flotą rzymską.

W wojnie Germańskiej Domicjan przesiedlił Horusków z międzyrzecza Łaby i Wezery do Wendei osiedlając tam Longobardów, ale wędrówka Swewów PO LODZIE została zatrzymana przez wodza Dziadoszan-Hasdingów z Legnicy Wyzymira, ale ze skutkiem okupacji przez GOTÓW – jak ich nazwano od Gdańska – Pomorza i Północnej Wielkopolski. To umożliwiło Trajanowi podbój Dacji.

Pokój Krakowski i zerwanie sojuszu z Partami zostały Rozegrane przez Rzymian dla likwidacji Wielkiej Lechii. Są przeciwnicy z którymi można Tylko Walczyć, a takim był Rzym, z racji antytezy Prawa. Lechia była ANTYNIEWOLNICZA, bo z Niewolnika Nie Ma Robotnika, i systermu finansowego, opartego na Babskim Monopolu Złota, gdy Rzym zamierzał Wsadzić Sobie Świat Do Wortka prawem holdingowym, które jest reformą Niewolnictwa na WŚCIEKLIZNĘ Rotszylda zwaną Talibanem, od niszczenia przez chrześcijańskich talibów świątyń w Libanie. Rzymianom udało się pozyskać do tej CHRZĘŚCIJAŃSKIEJ doktryny Hunów, ale ci zostali rozgromieni przez Wandalów.

Podczas wojen Markomańskich aktywnością wykazały się 2 ludy, których dotyczczas nie udało się zidentyfikować: Semnonowie w Turyngii i Hermundurowie na Morawach, których próbowano tłumaczyć jako "morawianie?" Według mnie nazwa Semnonów pochodzi od SEJMU krakowskiego, zaś Hermundurów – którzy kojarzą się z Hermionami czyli Kaszubami – od interwencji wandalskiej nad Dunajem. Podczas wędrówki pogromionych Swebów do Skandynawii w roku 174 zostali oni nagabnięci w Gubinie przez Sejm, który Odradził im tego i wysłał armię na Morawy – wobec czego Rzymianie musieli zrezygnować z tworzenia prowincji ZADUNAJSKIEJ. Na mocy Pokoju w Gubinie Goci przenieśli się na prawy brzeg Wisły.
 
 
 
« powrót|drukuj