Skip Navigation
 

27. ARCHITEKTURA POLSKA

Krakowiaczek jeden

Aleksander Macedoński napisał do Arystotelesa o zdobyciu ważnego LECHICKIEGO miasta Caraucas od strony Panonii. Było jednak inaczej, bo gdy na uczcie Aleksander ujął się za swą matką Olimpiadą to został opłazowany, nazwany Bękartem i wygnany. Wobec czego krakowiaczki, które chciały granicy na Renie i Donie, zaprosiły go. Wcześniej była bitwa pod Wiedniem, w której Macedończycy i Epiroci rozgromili Scytów, czego skutkiem był protektorat macedoński na Scytią i mennica Filipa II Macedońskiego w Hedebach-Szlezwiku.

Ponieważ na Wawelu urzędował Sejm więc Olimpiadę z Aleksandrem powinni mieszkać w zamku Gargamella na Bielanach, ale Olimpiada wolała chyba Tyniec, który przebudowała. Jakby przestraszona ażurową konstrukcją kościoła kazała murarzowi Wzmocnić ją, co ten robił to ZA JEJ PALCEM. Nie wiem tylko, czy już tą przebudowę USUNIĘTO, jak zapowiadano?

Gdy wybuchła wojna grecka Aleksander poprowadził do Grecji jazdę scytyjską, która zadecydowała pod Heroneą, aby w drodze powrotnej anektować Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem jest zaś ten, kto ma złoto więc Grecy zamordowali Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra. Z tego okresy pochodzą bite w Mogile krakowskiej I statery Aleksandra.

Gdy Aleksander po założeniu i dochowaniu się stadniny wielbłądziej w Siwie chciał zdobyć broniony przez dromadnicę skarbiec perski w Koł-kryłgan-kała k. Chiwy to zjawiła się u niego królowa Sarmatów-Amazonów z wieścia, że jej rywalka Diana wywiozła te skarby flotyllą do Warszawy. Po podboju Indii Aleksander puścił się więc na pagajach do Triestu i podążył do Dunaju, czego pamiątką są bite w Pradze statery II, zwane przez Bawarów PŁACZKAMI.

Aleksander został pobity przez Dianę w Kielcach, która ogłosiła protektorat nad Azją Mniejsza, gdzie odbudowała Artemizjon, z kopią na mauzoleum dla siebie na kieleckiej Kadzielni. To spowodowało zdefraudowanie skarbca Babilońskiego, który został przewieziony na Rodos pod opiekę Diany, co czyniło Aleksandra BANKRUTEM, wobec czego został on otruty fluorkiem wodoru - czyli skończył jak jego ojciec.

Po Dianie protektorem Azji Mniejszej został Grakch I, który – jako protektor Ptolemeuszy przed Seleucydami – dał się sportretować na latarni Faros jako Pan Lasów w ELEKTRYCZNEJ aureoli. Ponieważ rozwiązał Sejm i przywiózł sobie jakiegoś Ptolemeusza za zięcia więc powinien podjąć przebudowę Wawelu przez budowę skrzydła Wschodniego, które, jak to widzimy u Schedla, za Chrobrego istniało. Bodźcem do tego mogła być budowa Pałacu w Aleksandrii – Najwspanialszego na Świecie – a ponieważ Ptolemeusze byli dobrymi gospodarzami a Egipt bogaty więc środków nie brakowało.

Wydaje się, że to zięć Grakcha jako mąż Semiramidy zbudował na zamku Gargamella kopię latani FAROS oraz kopię Najwspanialszego Pałacu w Historii na górze Stołowej w Setidava (Setowym Cudzie). Na Szlaku Bursztynowym, którym był Kanał Przemysłowy, mamy miasto kAVARIS czyli egipski Kair, identyfikowane z Cieszynem, co jest jednak nie do utrzymania. Jako miasto Prestiżowe mogła to być Ostrawa, Racibórz, Oświęcim, Sosnowiec, Częstochowa, Sieradz czy Konin. Dla administrowania Kanałem Przemysłowym najważniejszy był jednak Konin, i stąd może identyfikacja Setidava z Koninem?
 
 
« powrót|drukuj