Skip Navigation
 

Mury Trojańskie

Stratygrafia kośc. św. Wojciecha

27. ARCHITEKTURA POLSKA

Krakowiaczek jeden

W r. 510 p.n.e. Scytowie cofając się przed Persami pokonali po Najbardziej Zaciekłych Walkach Słowian kultury łużyckiej i ustanowili nad Wosłą i Odrą system okupacyjny, sprzedając masowo Słowian Grekom. Kaszub jednak Scytowie nie okupowali, gdyż Kaszubi mieli sojusz z Sarmatami, których się Scytowie BALI. W roku 490 Scytowie poszli ratować Greków atakując 2 armie perskie w Macedonii o sile 400 tysięcy wojowników, w którym to czasie Kaszub Leszek Złotnik zdobył skarbiec scytyjski w Płocku i pobił pod Kolbuszową wracających z Macedonii Scytów, z którymi wbijał nad Donem słupy graniczne z napisem HORWACJA.

Leszek urzędował w zamku GARGAMELL, który był dla Greków synonimem gigantomanii, jako Dobrotliwy Król Obżartuch. Przeniósł bowiem stolicę z Poznania do Krakowa, zburzył na Wawelu pałac Marii Egipcjanki i zbudował dla Sejmu Kuchnie Szpitalne.

W r. 339 Macedończycy i Epiroci pobili Lechitów i Scytów pod Wiedniem. W związku z tym Aleksander napisał do Arytstotelesa o „zajęciu Ważnego Lechickiego miasta CARAUCAS, od strony Panonii”. W Hedebach-Szlezwiku powstała mennica macedońska, która wybiła STO monet Filipa II i JEDNĄ Aleksandra. Aleksander został Królem Krakowskim a jego matka Olimpiada Kanclerzycą.

Gdy wybuchła wojna grecka to Aleksander poprowadził do Grecji jazdę scytyjską, która Zadecydowała pod Heroneją, a w drodze powrotnej anektował Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem jest zaś ten, kto ma złoto to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra. Z tego okresy pochodzą krakowskie statery: Aleksander-APOLLO, Filip-SZCZUR – jak sobie zażyczyła Olimpiada.

Olimpiada zbudowała na Gargamellu pałac, od którego pochodzą polskie barwy narodowe: budynek z marmuru kłodzkiego Biała Marianna i schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego. Pałac ten został powtórzony w Aleksandrii jako Architektoniczny Cud Wszechczasów. CUD ten Konstantyn Wlk kazał przewieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii Majestat Światowy.

Wojewoda Kij w r. 862 przewiózł ten pałac do Sambora-Kijowa i został Popielem II Myszowatym. Dostojewski uwiecznił to w IDIJOCIE: Mikołaj Pałkin: A CZEMUŻ TO MARGRABIA MYSZKIN CHCE BYĆ ROSYJSKIM KSIĘCIEM? - JEGO PRZODEK, WOJEWODA KIJ, PRZEWIÓZŁ PAŁAC CESARSKI Z KONSTANTYNOPOLA DO KIJOWA. - CO ZA IDIJOTA... ALE SKORO PRZEWIÓZŁ TO NIECH BĘDZIE ROSYJSKIM KSIĘCIEM.

BADANIA ARCHITEKTONICZNE. Historia i perspektywa rozwoju, pod red. Mariana Arsztyńskiego, Macieja Prarata, Ulricha Schaafa, Bożeny Zimnowody-Krajewskiej, Zakład Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o. Wydanie luksusowe, Cena 100 zł, Przecena 30 zł 00.

W styczniu 2006 r. była w Arsenale i Ratuszu wrocławskim Wystawa, Konferencja i Akademia: TEJEMNICE GÓRY ŚW. WAWRZYŃCA, Wykopaliska archeologiczne w Kałdusie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytut Archeologii, sponsor ALLIANZ Polska Spółka Akcyjna.

Impreza musiała być we Wrocławiu, gdyż TYLKO JA tłumaczyłem fenomen Góry Zamkowej w Chełmnie. Góra Zamkowa została USYPANA ok. r. 2700 pne, ale zamku na niej Nie Zbudowano. Według mnie było to FORTYFIKOWANIE prawego brzegu Dolnej Wisły przed Serenami Wandaluza i Szreniawy, którzy po klęsce na Wolinie przeszli Dolną Wisłę w innym miejscu, wobec czego budowa w Chełmnie zamku NIE BYŁA POTRZEBNA Tytułowa książka jest według mnie atakiem na Starożytny Kraków, jako modus Aleksandrii STOLICY ŚWIATA i WSPANIAŁEGO RZYMU.

Uważam, że mam prawo Wyłożyć Karty na Stół. Otóż PLAN na str. 365: STAROMIEJSKI BLOK NUMER 29, jest KATASTREM Romańskim z lat 330 pne – 1030 ne, czyli że powinien być 2 metry pod obecnym poziomem Rynku krakowskiego. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Jeśli nie będziemy tego egzekwować to wyjdziemy na IGNORANTÓW, np. Chełmskiego Kałdusa; toruńskiej kamienicy odatowanej DENDROLOGICZNIE na II połowę III tysiąclecia pne czy analogicznego spichrza Daleka Droga w Gdańsku oraz rzekomo szwedzkiej dendrologii Malborka jako Najstarszego Ceglanego Zamku w Europie. Swego czasu było dużo szumu w/s znanej z Całego Świata architektury ŻELBETOWEJ Starego Państwa Egipskiego, niszczonej jako XIX-wieczna.

Kraków Schedla był uważany za wizerunek Fatastyczny, ale ja wykazałem, że TO MIASTO SPRZED NASZEJ ERY. Kraków Schedla ma mury NAWODNE z basztami Trójdzielnymi, jaką to basztę znaleziono w piwnicach Sukiennic (Jan Adamczewski, Nie od razu Kraków rozkopano, Kraków Wydawnictwo Literackie 1963, str. 96).

Kraków Przedromański jest właśnie miedziorycie SCHEDLA. U Schedla są Góry i Skały na Zawiślu, gdzie obecnie są Wzgórza. Można suponować, że Góry Zawiślańskie zostały zniwelowane do Wzgórz przez eksploatację wapienia na Budulec i Wapno dla Wielkiego Krakowa – czyli że kamieniołomy Olimpiady Nie Były NEOLITYCZNYMI kamieniołomami dr Franca Zalewskiego. Kamieniołomy neolityczne były ŚCIENNE, gdy romańskie kamieniołomy Olimpiady powinny być NIWELACYJNE, co można wykazać archeologicznie.

. Uważam, że Olimpiada podjęła budowę Wielkiego Krakowa po powrocie z Aten, gdzie odwiozła Aleksandra. Kazała Dejnokratesowi budować LabirynTHOS-Athos, aby w drodze powrotnej zabrać go do Krakowa, żeby go Aleksander nie zawłaszczył. Gdy Aleksander poprosił matkę o użyczenie mu Dejny dla sporządzenia planu Aleksandrii to ta wysłała plany Wspaniałego Krakowa, które zostały adaptowane do Konoposu, ale Bez Bałwochwalni i Gargamela-Germanii. Aleksander NIE MÓWIŁ PO GRECKU więc na dworze Olimpiady mówiono po albańsku.

Gdy kedyw poprosił cara o przysłanie misji geologicznej dla odszukania Labiryntu: https://curiosmos.com/when-myths-turn-into-reality-the-lost-labyrinth-of-ancient-egypt// to do misji włączono młodego Bolesława Prusa, który szukał Labiryntu w Tabach Stubramnych. Wspaniały Kraków miał 25 Bram. Na rysunku Dahlberga: https://allegro.pl/oferta/plan-oblezenia-krakowa-1655-roku-dahlberg-1696-r-6031840664// Mur CHIŃSKI jest częściowo odbudowany.

Tytułowa ksiażka Uznaje PODZIEMNY KRAKÓW, na którym mamy 3 poziomy Rynku (A, B, C): Od dołu Przedromański, Romański i Gotycki (str. 367). Na str. 355 mamy Kataster Gotycki i OBECNY a na str. 365 kataster Romański czyli ZAKOPANY po roku 1050 przez Kazimierza Mnicha. Kataster Romański był lokacją Olimpiady w roku 330 pne a Gotycki lokacją Kazimierza, którego siatkę poprawiono w r. 1258 za Bolesława V na OBECNĄ.

Według tej STRATYGRAFII Dendrologicznej i Architektoniczno-chronologicznej to BAALOCHWALNIA-Bałwochwalnia na Krzemionkach była Wczęsniejsza. Ja w POTOP i Deszcz Meteorytów Doktora Zalewskiego w Baalbeku NIE WIERZĘ, gdyż to są ślady po technice HYDROTECHNICZNEJ. Według mnie BAALBEK powstał po zwycięstwie Cyrusa Wielkiego nad Krezusem w r. 546 pne, gdy Cyrus, kazał ukończyć AFRODYZJON-Artemizjon cedrem libańskim i zbudować w Tej Architekturze Perską Świątynię Imperialną, czego podjęli się Fenicjanie. Fenicjanie byli ŻEGLARZAMI więc im szkutnicza technika dźwigowa i zbudowanie katamaranu na 1500 ton były Przyrodzone. Należało tylko najpierw zbudować Tamę w Baalbeku, zbudować Boisko a potem z wyciętych triolitów Platformę. To mogła obsłużyć metalurgia Petrzańska, ale wykonać kolumn staliwnych nie mogła.

Cyrus Wielki kazał umieścić na Świątyni Imperialnej napis: JEŚLI WĄTPICIE W NASZĄ MOC POPATRZCIE NA NASZE BUDOWLE, dlatego Baalbek budowano z triolitów 1500-tonowych, ale gdy w r. 529 został ON zabity w Carycynie-Wołgogradzie przez Sarmatów to z triolitów 1500-tonowych zrezygnowano na rzecz 500-tonowych. W PODZIĘCE za Alpejczyków w wojnie Małoazjatyckiej Cyrus przysłał do Krakowa Plany, Muratora i prawdopodobnie Fundusz Świątyni Baala, która została zbudowana na górze Krakusa. Wszystkie reminiscencje Bałwochwalni odnoszą się do Baala: BAŁTYK, BAŁKANY, BALATON, BALKON itd.

To że Stonehenge było budowane techniką HYDROTECHNICZNĄ wnioskowałem już 40 lat temu, ale Anglicy słyszeć o tym nie chcieli. PRZESTRASZYLI się tylko, że Stonehenge zbudował Posejdon z Poznania więc oddali Stonehenge Żydom, którzy mieli jakoby popłynąć z Wenecji do Anglii, zbudować Stonehenge i Spłodzić Anglików. Ja zaś ZWROTNIKOWY PAS KULTUROWY tłumaczyłem Żydowską Dystrybucją Żelaza Małoazjatyckiego, ale 20 lat temu – żeby nie zostać Indiana Jonesem – musiałem stwierdzić, że Małoazjatyckiej Metalurgii Żelaza NIE BYŁO tylko SUDECKA. Za dwudziestoletnie Opóźnienie Sudeckiej Metalurgii Żelaza winę ponoszą Niemcy, którzy nie wpuścili mnie do Turcji w celu zweryfikowania Małoazjatyckiej Metalurgii Żelaza, którą BLOKOWALI PŁOCK i bronili Żydowskiego Stonehenge.

Fundamenty po Bałwochwalini wybrali ZŁOŚLIWIE hitlerowcy kamieniołomem SCHINDLERA. Protestowałem i Protestuję budowę w tym kamieniołomie Lunaparku. Można go zabudować ARKADIONEM Semiramidy ze Świetlikami z Oślich Schodów, na którym można postawić kopię rekonstrukcji świątyni w Baalbeku, zorientowaną astronomicznie.

Gdy Aleksander po założeniu i dochowaniu się stadniny wielbłądziej w Siwie chciał zdobyć broniony przez dromadnicę skarbiec perski w Koł-kryłgan-kała k. Chiwy to zjawiła się u niego królowa Sarmatów-Amazonów z wieścia minorową, że jej rywalka Diana wywiozła te skarby flotyllą do Warszawy. Po podboju Indii Aleksander puścił się więc na pagajach do Triestu i podążył do Pragi, czego pamiątką są bite w Pradze statery II, zwane przez Bawarów PŁACZKAMI.

Dianę pobiła bowiem Aleksandra w Kielcach i ogłosiła protektorat nad Azją Mniejsza, gdzie odbudowała Artemizjon, i KOPIĘ na mauzoleum dla siebie na kieleckiej Kadzielni tylko dłuższą o jedno przęsło. To spowodowało zdefraudowanie skarbca Babilońskiego, który został przewieziony na Rodos pod opiekę Diany, co czyniło Aleksandra BANKRUTEM, wobec czego został otruty fluorkiem wodoru - czyli skończył jak jego ojciec.

Po Dianie protektorem Azji Mniejszej został Grakch I, który – jako protektor Ptolemeuszy przed Seleucydami – dał się sportretować na latarni FAROS jako Pan Lasów w ELEKTRYCZNEJ aureoli. Grakch rozwiązał Sejm i przywiózł sobie jakiegoś Ptolemeusza za zięcia Set jako mąż Semiramidy zbudował na zamku Gargamella kopię latani FAROS oraz kopię Najwspanialszego Pałacu w Historii na górze Stołowej Setidava (Setowym Cudzie) wKoninie, w którym był Arsenał Rzeczpospolitej. Nie wiadomo, czy nazwa tego zamku KASZUBY pochodzi Sprzed czy Po SETIDAWIE.

Na Szlaku Bursztynowym czyli Kanale Przemysłowym, było miasto k'AVARIS czyli egipski Kair, identyfikowane bezsensownie z Cieszynem. Jako miasto Prestiżowe mogła to być Ostrawa, Racibórz, Oświęcim, Sosnowiec, Częstochowa, Sieradz czy Konin, ale dla administrowania Kanałem Przemysłowym najważniejszy był KONIN.

Set Ptolemeusz przeniósł stolicę z Krakowa do Konina, który został zburzony przez Leszka Chytrego i Juliusza Cezara przy pogromie Goplan-Gepidów. Saga śląska mówi, że Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i odpłynął do Ameryki. Prawdopodobnie to wtedy zlikwidowano TAMĘ w Koninie a stolica powróciła do Krakowa.

Zachował się obraz Wjazdu Leszka Chytrego i Lubrana do Aleksandrii Trojańskiej czyli Troi na Zlotym Rogu: http://wandaluzja.pl/?p=p_265&sName=pod-akcjum// która UKRADŁA Oktawianowi-Augustowi największy łup w historii, Złoto Egiptu. Ten bił głową w ścianę: JOVE, ZWRÓĆ MI ZŁOTO EGIPTU. - OKRADŁEŚ RZYM. ZWRÓCĘ CI, JAK MI ZBUDUJESZ NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ NA ŚWIECIE – więc ten musiał zakasać togę i budować BAALBEK.

W tym czasie Wandalowie OKUPOWALI Rzym. Oktawian zmobilizował legiony z Galii, Hiszpanii i Afryki, które poniosły jednak klęskę pod LECHEM-Augsburgiem. Po śmierci Lubrana doszło jednak do II bitwy nad Lechem, która zakończyła się z powodu zdrady Swebów klęską Lechitów a Rzymianie wzięli 30 tysięcy jeńców.

AUTOBIOGRAFIA APOLLONIUSZA została znaleziona w Bibliotece Jezusa Chrystusa w Siringarze w Kaszmirze i wydana w Anglii w 8 tomach, ale BRAKUJE 4, gdyż została Ocenzurowana. Świątynia Krakowska, o której pisze Apolloniusz, to NIE WAWEL, ale Świątynia Pokoju. Świątyni tej szukano Na Wawelu – na co ja też dałem się nabrać nabrać – ale była to Świątynia IMPERIALNA na Krzemionkach, która została rozebrana przez Bolesława III jako BAŁWOCHWALNIA, bo Rzym Nie Życzył Sobie Świątyń Wspanialszych Niż w Rzymie.

Kraków Schedla ma krzyże WANDALSKIE i Greckie. Na monecie Bolesława Śmiałego mamy Świątynię Imperialną ze Złotymi Kopułami i złupionymi z Haga Sophia w Konstantynopolu Złotymi Wrotami, a na monecie Władysława Hermana CRACOV z r. 1099 Bez Kopuł i Złotych Wrót. Ze względu na największe oddalenie świątynia na Krzemoince została wyryta na miedziorycie Schedla schematycznie, ale płaskość dachu świadczy, że była bardzo szeroka. To daje następującą legendę Świątyni Pokoju:

Wandalowie CZTEROKROTNIE zdobywali Rzym, a za Oktawiana Augusta okupowali go przez kilka lat, ale nie zostawiali po sobie Nienawiści.
 
 
« powrót|drukuj