Skip Navigation
 

Rok 966. Mieszko I

Palatium, Posejdonium, Dobrawium

Mieszko I przed śmiercią

33. DRUGI LONDYN NAD ODRĄ

Mieszko I

Philip Earl Steele, NAWRÓCENIE I CHRZEST MIESZKA I, FRONDA PL. sp. z o.o. Warszawa 2005

Mamy polskiego Indiana Jonesa, który po rewolucji solidarnościowej do Polski przyjechać musiał, żeby wyjaśnić światowy fenomen rotundy i palatium w Lednicy. Obiekt ten miał bowiem tynk obustronny barwiony lazurytem z Afganistanu, który był dużo droższy od złota, tak że stosowano go tylko w biżuterii i malarstwie artystycznym.

Potrzebne było wytłumaczenie tego NIEWYOBRAŻALNEGO bogactwa, co załatwiono tezą, że Piastowie ukradli skarbiec awarski Karolowi Wielkiemu. Ja to oprotestowałem, jako tezę ryzykowną, bo AWAROWIE BYLI CHAZARAMI a Złota Chazarów szukał Józef Stalin nawet w bankach szwajcarskich jako antyfaszystowski protektor Szwajcarii. Stalinowska komisja historyczna oszacowała tego Złota Chazarów na 35 tys ton, co, jak piszę w książce Incydentu nie było (Gdańsk 2001) jest oszustwem, wobec czego TŁUMACZENIE, że Piastowie ukradli ten Skarb upadło.

Nie wiem ile ten polski Jones przywiózł pieniędzy, ale w Palestynie było takich Jonesów kilku, a ten o którym czytałem to strawił miliony ojca za grunt podmiejski na poszukiwaniu Skarbu Świątyni jerozolimskiej; ośmieszył się i postarzał. Gdyby pogadał ze mną 40 lat temu to bym mu wytłumaczył, że skarb świątyni jerozolimskiej Odzyskali Asyryjczycy. Palatium lednickie budował Erychtonos przeciw Chęsie, który uciekł do Poznania.

Akwitański Święty Fides to złotnicza statuetka baptysteryjna Mieszka I. Ma on taki nos jak Tronujący na Kodeksie Uty (1020-25). Juta była jednak hożą dziewoją z ludu, która korony nosić nie mogła, toteż Koroniastą jest Regelindą z Poznania, którą Juta „zastąpiła” w 1042 r., czyli 20 lat po napisaniu Kodeksu. Regelinda wyniosła się na polską stronę Naumburga pozbawiając Ekkeharda polskiej asekuracji, który w ten sposób utracił Księstwo, Złoto Chazarów i Srebro Czeskie.

Mieszko został pochowany w Szczecinie a Dobrawa w Mauzoleum Mariackim na zamku biskupim w Poznaniu. Było to palatium Pana z Wrocławia, przebudowane na mauzoleum Pana Oceanów Posejdona, którego postument na sarkofag jest widoczny u dołu, na czym pobudowała się Dobrawa.
 
Strony:« Poprzednia 1 2
 
 
« powrót|drukuj