Skip Navigation
 

39. ZACHOD. WIATR I DMUCH SIEWIERA

Wyspa skarbu templariuszy

Krzysztof Kowalski, BYLI ZBYT BOGACI – Papież Klemens V nie skazał, lecz ułaskawił templariuszy, Rzeczpospolita, 12 XI 2004, str. A14

Odnaleziono poszukiwany WYROK Klemensa V na templariuszy, który ma być opublikowany przez włoskie czasopismo HERA. Napoleona najbardziej interesował w skonfiskowanym archiwum watykańskim Proces Templariuszy – ze względu na masonerię, która powoływała się na tradycję Rycerzy Świątyni Jerozolimskiej, na co rzuca światło wyrok Sądu Papieskiego. W sprawie templariuszy jest też wiele innych niejasności.

Templariusze złamali monopol finansowy Żydów wykorzystując do tego tytuł Cesarza Bizantyjskiego młodszej linii Kapetyngów, Walezjuszy, co uprawniało do posługiwania się kodeksem handlowym Świętego Mikołaja. W każdym boliwacie był urząd Wekslarza, który kierował klaryngiem, wobec czego wszyscy władcy europejscy byli u zadłużeni u templariuszy, co zapewniało im stanowiska doradców finansowych władców i feudałów.

Znacznie poważniejszą sprawą jest legendarny skarb templariuszy, którego związek ze Szkocją jest przez Marię Stuart. Otóż jedynym miejscem w Europie, gdzie templariusze mieli suwerenność, była Łotwa, gdzie ukryli się oni jako niemcojęzyczny zakon Kawalerów Mieczowych, którego najemnikami byli sprowadzeni PRZEZ NICH Krzyżacy.

Filip Piękny był zadłużony u templariuszy a po klęsce we Flandrii chciał opodatkować duchowieństwo, co wywołało konflikt z papieżem Bonifacym VIII. Templariusze poparli papieża więc faworyt Wilhelm Nogaret podsunął królowi plan uwięzienia papieży w Avinionie, w czym posłużono się rodowymi wrogami Bonifacego, Collonami. Collonowie wykonali ów plan brutalnie, wobec czego trzeba było wyeliminować Templariuszy, czego skutkiem był system polityczny zwany Niewolą Awiniońską Papieży.

Wykupywanie Francji byłaby zrozumiała, gdyby królowie angielscy posiadali np. Haiti, ale to królowie francuscy obdarowywali innych piłkami KAUCZUKOWYMI do tenisa, który był dworską grą francuską. Wykupywanie Francji przez lenno pieniężne finansowali Kawalerowie Mieczowi z Rygi, co właściwie się udało w traktacie w Brettigny w r. 1360, ale Polacy zdobyli artylerią turkiestańska, którą udostępnili Kapetyngom, którzy dzięki tej broni zepchnęli Anglików do 5 twierdz nadmorskich. Artyleria stała się też podstawą absolutyzmu francuskiego, gdyż zniszczyła kilkaset zamków.

Piotr Majchrzak, TU UKRYTO SKARB TEMPLARIUSZY – Sensacyjne odkrycie polskiego poszukiwacza! Jeden z największych skarbów w historii ludzkości zakopano we wsi Chwarszczany! Fakt, 27 VI 2005, s. 12-13

Młody poszukiwacz skarbów doszedł do wniosku, że pod jego domem, który stoi na fundamencie zamku w Chwarszczanach, ukryty jest skarb, którym świat pasjonuje się od 8 wieków. Z zamku pozostała tylko kaplica, o jakiej mówią niemieckie mity na melodię: Jest w Polsce zamek wspaniały, templariusze w nim się ostały... Zamek ten miał być na Pomorzu; była w nim kaplica w której zaufanym pokazywano skarby NIEWYOBRAŻALNE.

W kaplicy była tylko ekspozycja Skarbu Templariuszy a właściwy skarbiec był w podziemiach, które AB zamierza odkopać. Życzymy mu powodzenia, ale znajdzie chyba tylko loch do zamku w Kostrzyniu, którym współcześni templariusze, czyli wolnomularze-masoni, ewakuują te skarby, prawdopodobnie pod korytem Odry do Niemiec, bo ci byli im zawsze bliżsi i nie pobili pod Grunwaldem.

Pan AB chyba jednak nie zbankrutuje, jak Towarzystwo Skarbu Templariuszy z Nowej Szkocji, gdyż wybuduje na fundamentach zamku hotel SKARBIEC Templariuszy, gdzie będzie przyjmował gości z Berlina.

Złoto templariuszy pochodziło ze skarbca Prawdziców w Moskwie, którą wracający z Chin w r. 1127 Bolesław Krzywousty zaatakował od wschodu, wobec czego Prawdzice musieli je przewieźć flotyllą do Rygi, a gdy Polacy zaatakowali Rygę to Prawdzice sfinansowali najazd na Płock. Gdy w r. 1160 Polacy znowu zaatakowali Rygę, z Sasami i Duńczykami, to Prawdzice wezwali templariuszy, którzy usadowili się tam i sprowadzili Niemców a do Prus Krzyżaków. Templariusze rządzili potem Rosją jako kurlandczycy, a wypędzani przez Rosjan emigrowali do USA i Palestyny jako templariusze niemieccy.

We Francji wybucha co jakiś czas nowa sensacja ze skarbem templariuszy – żeby odwrócić uwagę, że jest to kapitał masoński, którym grał Józef Stalin.
 
Strony:« Poprzednia 1 2
 
 
« powrót|drukuj