Skip Navigation
 

09. PROMETEOMACHIA

Kościoły Tymoteusza?

ZAGADKA CEGLANEGO KOŚCIOŁA GALERIOWEGO, KTÓRY NIE ZOSTAŁ ZBUDOWANY PRZEZ PROTESTANTÓW

Kolegowałem się górnośląskim milicjantem, który studiował we Wrocławiu Historię Sztuki. Ponieważ abnegował moje Kultury Megalityczne to KAZAŁEM MU zhistoryzować znalezioną w fundamencie domu przy Odrzańskiej głowicę "pseudokoryncką". Ubawił mnie, bo powiedział, że mogła być przywieziona z Bałkan.

Ja UDAWAŁEM MĄDREGO, ale w mej teorii brakowało kilka Wieków; jednak gdy na początku V 2010 przeczytałem, że Krezus odbudował tylko spalony przez Kimeriów Artemizjon to te Wieki ZNALAZŁY SIĘ. Ponieważ nie wyobrażałem sobie by Posejdonidzi poznańscy budowali pałac z kolumnami z granitu strzelińskiego więc powinien to być pałac SEJMOWY. Podczas przeładunku w porcie Dolnym głowica uległa uszkodzeniu i została zbrakowana. Jeśli Artemizjon był hetycką budowlą Imperialną to pałac Sejmowy na Górze Narad w Poznaniu mógł być budowany przez tą samą szkołę architektoniczną. Niemcy wyprowadzali pałac Królewski w Kalundborgu z południowego-wschodu, więc jeśli pałac przypiszemy Odynowi, najstarszemu synowi Posejdona, to mógł być naśladownictwem pałacu na Cytadeli?

Teraz to wszystko wzięło jednak w łeb, bo głowica Pseudokoryncka przestała być fenomenem jako zbrakowny w Porcie Dolnym element Wozowni pałacu Ptolemeuszy polskich w Kairze-Koninie. Również przy kopaniu fundamentów przy ul. Św. Antoniego 11 znaleziono wielką granitową głowę mężczyzny. Wg mnie jest to głowa posągu z HOŁDOWNICZEJ świątyni Attyli z obecnego kościoła św. Antoniego.

Po odarciu w Kielcach posłom huńskim mięsa od kości dla sporządzenia pupetów, które odesłano Hunom, wrocławiaczki wywlokły też posąg Attyli, któremu odrąbali głowę, i toczyli OBIJAJĄC JĄ. Świątynię jednak uratowano przez zakopanie i urządzenie w niej zimnicy a potem prochowni.

Austriacy likwidując Ogród Strzelecki prochownię odkopali i przebudowali barokowo, likwidując galerię dolną, jakich to kościołów katolicy NIE BUDOWALI. Świątynie galeriowe budowali Krok z Pragi i Erychtonos, od którego przejął to Chronos i jego syn Chejron, którego ostatnim dziełem jest kamienna katedra w Ribe. Katedrę w Ribe miał budować warsztat katedry mogunckiej, co należy rozumieć, że wypędzony z Pragi Tryton uznał się wasalem Chejrona, ale Chejron został pobity przez Prometeusza i przykuty do pręgierza na Chojniku, wobec czego do Bohemii wyprawił się Odrą Posejdon, który pojmał Prometeusza i przykuł w miejsce Chejrona, Koronując się tym na Pana Oceanów.

Ja do tej świątyni na Antoniego mam analogię, a mianowicie kamienice, które WBUDOWANO w pałac Bonapartego. Zostały one ozdobione piękną sztukaterią RENESANSOWĄ, którą Langhans złożył w piwnicach więc przy ostatniej odbudowie założono ją na swoje miejsca, ale nie odnowiono na POŁYSK. Ta sztukateria Spycha te kamienice do ROMANIZMU.

W latach 80 do WOAK przyszedł robotnik, żeby pokazać nam rzecz niesamowitą. Na ul. Mikołaja Kopernika stała secesyjna kamienica na piwnicach GLINIANYCH. Ale na tym nie koniec, bo 10 lat temu przy ul. Kopernika, Kiełbaśniczej i Rzeźniczej odkopano domki takie jak Jaś i Małgosia, ale o sklepieniach GRANITOWYCH i bez śladu cegły. Awanturowałem się i GROZIŁEM Żydówce Hawrylak – że to zabudowa sprzed KILKU TYSIĘCY LAT, ale rozebrali...

Wniosek z tego jest taki, że CEGLANY kościół św. Antoniego zbudował Tymoteusz, który mógł uznać się wasalem Prometeusza nad Wełtawą a potem ożenił się z Okeanidą, powinowatą Posejdona, po której śmierci OSZALAŁ. Zbudował dla niej grobowiec w postaci rotundy Romańskiej na wrocławskim Ostrowie, i w takim stylu zbudował też zespół klasztorny w Trzebnicy oraz rotundę na zamku legnickim. Gdy Polacy odkopali fundamenty rotundy Okeanidy to znaleźli nawierty macki archeologicznej, czego Niemcy NIE ODNOTOWALI.

Kto jednak w takim razie budował kościół ze sklepionym prezbiterium i stropową nawą św. Barbary przy Mikołaja? jakich to kościołów było we Wrocławiu jeszcze 3, a poza Wrocławiem są w Poznaniu, Cieszynie, Krakowie Sandomierzu i Zawichoście - stanowiąc jakby I etap konstruktywizmu ceglanego. Pasują one do Pana Oceanów, który BEZ DREWNA świątyń budować Nie Chciał. Oprotestowałem manierystyczną odbudowę zespołu dominikańskiego, obecnie jezuickiego, w Poznaniu, gdyż ten pałac PANA OCEANÓW może być odbudowany tylko historyzacyjnie.

Z tego wynika, że po wytyczeniu i podjęciu budowy przez Posejdona Staromiejskiego Poznania Tymoteusz wytyczył i podjął budowę Wrocławia II. Pierwotnym Rynkiem był Plac Solny a Tymoteusz zafundował sobie Wspaniały Wrocław z Ratuszem OBECNYM.
 
 
« powrót|drukuj