Skip Navigation
 

09. PROMETEOMACHIA

Kościoły Tymoteusza?

ZAGADKA CEGLANEGO KOŚCIOŁA GALERIOWEGO, KTÓRY NIE ZOSTAŁ ZBUDOWANY PRZEZ PROTESTANTÓW

Kolegowałem się górnośląskim milicjantem, który studiował we Wrocławiu Historię Sztuki. Ponieważ negował moje Kultury Megalityczne to KAZAŁEM MU shistoryzować znalezioną w fundamencie domu przy ul. Odrzańskiej głowicę "pseudokoryncką". Ubawił mnie, bo powiedział, że mogła być przywieziona z Bałkan.

Ja UDAWAŁEM MĄDREGO, ale w mej teorii brakowało kilka Wieków. Niemcy wyprowadzali pałac Królewski w Kalundborgu z południowego-wschodu, więc jeśli pałac przypiszemy Odynowi, najstarszemu synowi Posejdona, to mógł być naśladownictwem pałacu na Cytadeli?

Teraz to wszystko wzięło w łeb, bo głowica Pseudokoryncka przestała być fenomenem jako zbrakowany w Porcie Dolnym element pałacu Ptolemeuszy polskich w Kairze-Koninie. Również przy kopaniu fundamentów przy ul. Św. Antoniego 11 znaleziono wielką granitową głowę mężczyzny, wg mnie jest to głowa posągu z HOŁDOWNICZEJ świątyni Attyli w obecnym kościele św. Antoniego.

Po odarciu w Kielcach posłom huńskim mięsa od kości dla sporządzenia pupetów, które odesłano Hunom, wrocławiaczki wywlekły też posąg Attyli, któremu odrąbali głowę i toczyli OBIJAJĄC JĄ. Świątynię jednak uratowano przez zakopanie i urządzenie w niej zimnicy a potem prochowni.

Austriacy likwidując Ogród Strzelecki i prochownię odkopali świątynię na Antoniego i przebudowali barokowo, likwidując galerię dolną, jakiej to katolicy NIE BUDOWALI. Świątynie galeriowe budowali Krok z Pragi i Erychtonos, od którego przejął to Chronos i jego syn Chejron, którego ostatnim dziełem jest kamienna katedra w Ribe. Katedry w Ribe i Lundzie miał budować warsztat katedry mogunckiej, co należy rozumieć, że Tryton cofając się przed synem Prometeusza Deukalionem ewakuował warsztaty budowlane do Brytanii i Skandynawii. Gdy Chejron został pobity przez Prometeusza i przykuty do pręgierza na Chojniku to do Bohemii wyprawił się Łabą Posejdon, który pojmał Prometeusza i przykuł w miejsce Chejrona KORONUJĄC się tym na Pana Oceanów.

Ja do świątyni na Antoniego mam analogię w postaci kamienic WBUDOWANYCH w pałac Bonapartego. Zostały one ozdobione piękną sztukaterią RENESANSOWĄ, którą Langhans złożył w piwnicach a przy ostatniej odbudowie założono ją in situ, ale nie odnowiono na POŁYSK. Ta sztukateria "spycha" te kamienice do ROMANIZMU.

W latach 80 do WOAK przyszedł robotnik, żeby pokazać nam rzecz niesamowitą. Na ul. Mikołaja Kopernika stała secesyjna kamienica na piwnicach GLINIANYCH. Ale na tym nie koniec, bo 10 lat temu przy ul. Kopernika, Kiełbaśniczej i Rzeźniczej odkopano domki takie jak Jaś i Małgosia, ale o sklepieniach GRANITOWYCH i bez śladu cegły. Awanturowałem się i GROZIŁEM Żydówce Hawrylak – że to zabudowa sprzed KILKU TYSIĘCY LAT, ale rozebrali...

Wniosek z tego jest taki, że CEGLANY kościół św. Antoniego zbudował Tymoteusz, który mógł uznać się wasalem Prometeusza nad Wełtawą a potem ożenił się z Okeanidą, powinowatą Posejdona, po której śmierci OSZALAŁ. Zbudował dla niej grobowiec w postaci rotundy Romańskiej na wrocławskim Ostrowie, i w takim stylu zbudował też zespół klasztorny w Trzebnicy oraz rotundę na zamku legnickim. Gdy Polacy odkopali fundamenty rotundy Okeanidy to znaleźli nawierty macki archeologicznej, czego Niemcy NIE ODNOTOWALI.

Kto jednak w takim razie budował kościół ze sklepionym prezbiterium i stropową nawą św. Barbary przy Mikołaja? jakich to kościołów było we Wrocławiu jeszcze 3, a poza Wrocławiem są w Poznaniu, Cieszynie, Krakowie Sandomierzu i Zawichoście - stanowiąc jakby I etap konstruktywizmu ceglanego. Pasują one do Pana Oceanów, który BEZ DREWNA świątyń budować Nie Chciał. Oprotestowałem manierystyczną odbudowę zespołu dominikańskiego, obecnie jezuickiego, w Poznaniu, gdyż pałac PANA OCEANÓW może być odbudowany tylko historyzacyjnie.

Z tego wynika, że po wytyczeniu i podjęciu budowy przez Posejdona Staromiejskiego Poznania Tymoteusz wytyczył i podjął budowę Wrocławia II. Pierwotnym Rynkiem był Plac Solny a Tymoteusz zafundował sobie Wspaniały Wrocław z Ratuszem OBECNYM. To jednak nic wobec koszar pruskich na Cytadeli poznańskiej jako Pałacu Posejona...
 
 
« powrót|drukuj