Skip Navigation
 

08. ROMAŃSKIE KREMLINY I EMPORIA

Chęsa po zamordowaniu swego teścia Kroka-Kronosa gościł króla Tartessu-Tangeru BrACHUSA, z którym zawarł konwencję na dostawy żelaza i stali do Iberii i Berberii. – w związku z czym podjął budowę STALOWNI KIELECKICH napędzanych siłą wodną, przy pomocy przysłanych przez Bachusa muratorów iberyjskich, co było to początkiem GURTOWEJ architektury Romańskiej. Większość tych kremlinów zachowała się, jak Sulejów, Wąchock, Koprzywnica jako PRZEMYSŁOWE klasztory cysterskie.

Chęsa nie zdołał ukończyć tego działa, gdyż został zaatakowany przez Erychtonosa z Bratysławy, wnuka Kroka, który wypędził Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona do Poznania, gdzie ten zbudował rozebraną przez Prusaków wielką farę ROMAŃSKĄ. Pamiątką tej wojny jest ukryty pod spalona palisadą Okołu Skarb Wiślan, prawdopodobnie jako fundusz na budowę emporium-katedry I w Visby na Gotlandii dla importu rudy szwedzkiej.

Chęsa obronił się dopiero w Pradze jako kultura rozneńska, gdzie wzniósł sobie Najwspanialszy grobowiec w postaci rotundy hradczańskiej. Wnioskowałem, że pamiątką tej wojny są Wały Śląskie Erychtonosa i Łużyckie Chęsy, jakie utraciły sens taktyczny po wprowadzeniu wieży oblężniczej-HULAJPOLE.

Po śmierci Chęsy władzę w Bohemii objął jego syn Tryton-Men, który z Chejronem z Płocka dokonał aneksji lewego brzegu Renu i Brytanii, budując tam emporia romańskie oraz STONEHENGE jako meteorologiczną i nawigacyjną wieżę nadmgielną. Dowodem tego są CZESKIE krypty w Niemczech i Anglii.

W odpowiedzi na to Tartess-Tanger sprowadził na nich amerykańskich Egejów i Hellenów, których zakwaterował we Włoszech i w Brytanii. Tryton został zaatakowany przez Prometeusza z Włoch, ale zdołał przewieźć swe skarby do Chebu, co pozwoliło mu na budowę Romańskich Katedr Nadreńskich: w Moguncji, Wormacji i Spirze czy Bambergu. Chejron wycofał się zaś przed Posejdonem do Jutlandii, gdzie podjął budowę kanału i katedry w RIBE, a potem wyprawił się przeciw Prometeuszowi do Bohemii, ale został pobity i przykuty go pręgierza na Chojniku. Wobec tego do Bohemii wyprawił się Posejdon z Brytanii, który pojmał Prometeusza i przykuł w miejsce Chejrona, KORONUJĄC się tym na Pana Oceanów. Archeologiczną pamiątką tej ekspansji Egejów są nagie ŻOŁNIERZYKI w BUTACH z greckimi nosami, znajdowane w basenie śródziemnomorskim, we wsch. Francji i zach. Niemczech. Po Menie rządziła nad Renem, jego córka Palatia – skąd Palatynat – która z powodu utraty przez ojca metalurgii brdneńskiej musiała podporządkować się Pradze. Romańska architektura GURTOWA trwała do wprowadzenia podczas Prometeomachii cegły DUŃSKIEJ, która WYMUSIŁA KONSTRUKTYWIZM.

Znaczyłoby to, że mur ceglany starówki płockiej zbudował Zelnik lub Posejdon. Na dziedzińcu klasztoru benedyktynów zamku Biskupiego znaleziono zniwelowany piec STALOWNICZY i zjedzone szczątki 12-letniej dziewczynki z powodu głodu podczas oblężenia przez Zelnika z Zelandii, który wywiózł metalurgów i murarzy do Rygi, gdzie założył metalurgię Ryską

Klasztor cysterek w Trzebnicy będący OSTATNIM Kremlinem Kieleckim jest uważany za pierwsze dzieło łączące Poprawnie kamień z cegłą. Jest on w stylu rotundy romańskiej na wrocławskim zamku Biskupim, która łączy się logicznie z żoną Tymoteusza Okeanidą, córką lub familiantką Posejdona z Poznania, po śmierci której Tymoteusz OSZALAŁ. KOLEJNYM dziełem Tymoteusza jest ROTUNDA zamkowa w Legnicy. Tymoteusz zbudował OBECNY Rynek wrocławski, którego Ratusz i kamieniczki Jaś i Małgosia zachowały się. Na Wyspie Książęcej znaleziono takie dziwactwo Tymoteusza jak GRANITOWE żebro sklepienne.

Pierwotnym dystrybutorem żelaza i stali czeskiej były Włochy, co powołało architekturę PRECYZYJNĄ. Ponieważ na terenach trzęsień ziemi nie można było budować sklepień ceglanych to rozkwitła tam architektura ZAKOTWICZONYCH belek stropowych na cienkich kolumnach, które nie sypały się na głowy. Stolicą Prometeusza było Palermo więc oną Architekturę Precyzyjną można wyprowadzać z obecnej katedry w Palermo, wystrojonej przez Fryderyka II Hohenstauffa.
 
 
« powrót|drukuj