Skip Navigation
 

07. ROMAŃSKIE KREMLINY I EMPORIA

Architektura Romańska zaczęła się w Polsce na Kielecczyźnie jako realizacja konwencji z Tartessem-Tangerem na dostawy żelaza i stali do Iberii i Berberii. Tartess przysłał architektów.

Chęsa po zamordowaniu teścia Kroka-Kronosa gościł króla Tartessu-Tangeru BrACHUSA, z którym zawarł konwencję na dostawy żelaza i stali do Iberii i Berberii. W związku z czym podjął budowę STALOWNI KIELECKICH napędzanych siłą wodną, przy pomocy przysłanych przez Bachusa muratorów iberyjskich, co było początkiem Gurtowej architektury ROMAŃSKIEJ. Większość tych kremlinów zachowała się, jak Sulejów, Wąchock, Koprzywnica jako PRZEMYSŁOWE klasztory cysterskie, gdyż są przy strugach energetycznych.

Chęsa nie ukończył tego działa, gdyż po 12 latach został zaatakowany przez Erychtonosa z Bratysławy - wnuka Kroka a syna Ateny i Hefajstosa. Chęsa obronił się w Poznaniu, wobec czego Erychtonos zbudował Wartownię i Forteczną Sypialnię na Lednicy GIPSEM z Włoszczowej, żeby nikt śpiącym gardeł nie poderżnął. Tynk zabarwił lazurytem z Afganistanu, co kosztowało Fortunę.

Zwróciłem uwagę, że to była technika PRZEDFARBIARSKA, bo malowanie kosztowałoby 100 razy Taniej. Farbiarstwo przyniosła zaś do nas kultura trypolska z PO-Lednicką subkulturą Ceramiki Malowanej, która Założyła Chiny.

Palatium Pana na Ostrowie Poznańskim też zostało otynkowane lazurytem, ale nie wiadomo przez Kogo? Chęsa zbudował w Poznaniu rozebraną przez Prusaków wielką farę ROMAŃSKĄ. Pamiątką tej wojny był ukryty pod spaloną palisadą Okołu Skarb Wiślan - prawdopodobnie jako fundusz na budowę emporium-katedry I w Visby na Gotlandii dla importu rudy szwedzkiej.

Chęsa został wygnany też z Poznania do Pragi, gdzie wzniósł sobie Najwspanialszy grobowiec w postaci Rotundy hradczańskiej. Skutkiem tej wojny są Wały Śląskie Erychtonosa i Łużyckie Chęsy, jakie utraciły sens po wprowadzeniu wieży oblężniczej HULAJPOLE.

Po śmierci Chęsy władzę w Bohemii objął jego syn Tryton-Men, który z Chejronem z Płocka dokonał aneksji lewego brzegu Renu budując tam wspaniałe katedry romańskie zaś Chejron podjął budowę STONEHENGE jako nawigacyjnej i meteorologiczną wieży nadmgielnej. Dowodem tego są CZESKIE krypty w Niemczech i Danii i Anglii.

Niezadowolony z tego Tartess-Tanger sprowadził amerykańskich Egejów i Hellenów, których zakwaterował we Włoszech i Brytanii. Tryton został zaatakowany przez Prometeusza z Włoch, ale zdołał przewieźć swe skarby do Chebu, co pozwoliło mu na budowę Romańskich Katedr Nadreńskich: w Moguncji, Wormacji, Spirze i Bambergu. Chejron wycofał się zaś przed Posejdonem do Jutlandii, gdzie podjął budowę kanału i katedry w RIBE, a potem wyprawił się do Bohemii przeciw Prometeuszowi, ale został pobity i przykuty go pręgierza na Chojniku. Wobec tego do Bohemii wyprawił się Posejdon z Brytanii, który pojmał Prometeusza i przykuł w miejsce Chejrona, KORONUJĄC się tym na Pana Oceanów. Posejdon kazał ukończyć Stonehenge sekwojami francuskimi.

Archeologiczną pamiątką tej ekspansji Egejów są nagie ŻOŁNIERZYKI w BUTACH z greckimi nosami, znajdowane w basenie śródziemnomorskim, wsch. Francji i zach. Niemczech. Po Trytonie-Menie rządziła nad Renem, jego córka Palatia – skąd Palatynat – która z powodu utraty przez ojca metalurgii brdneńskiej utraciła suwerenność. Romańska architektura GURTOWA trwała do upowszechnienia podczas Prometeomachii cegły DUŃSKIEJ, która WYMUSIŁA Konstruktywizm.

Znaczyłoby to, że mur ceglany starówki płockiej zbudował Zelnik z Zelandii. Na dziedzińcu klasztoru benedyktynów na zamku Biskupim znaleziono zniwelowany piec STALOWNICZY i zjedzone szczątki 12-letniej dziewczynki z powodu głodu oblężniczego. Zelnik uciekając przed Posejdonem wywiózł metalurgów i murarzy do Rygi, gdzie założył metalurgię Ryską

Klasztor cysterek w Trzebnicy, będący OSTATNIM Kremlinem Kieleckim jest uważany za pierwsze dzieło łączące Poprawnie kamień z cegłą. Jest on w stylu rotundy romańskiej na wrocławskim zamku Biskupim, która łączy się logicznie z żoną Tymoteusza Okeanidą, córką lub familiantką Posejdona z Poznania, po śmierci której Tymoteusz OSZALAŁ.

KOLEJNYM dziełem Tymoteusza jest ROTUNDA zamkowa w Legnicy. Tymoteusz zbudował OBECNY Rynek wrocławski, którego Ratusz i kamieniczki Jaś i Małgosia zachowały się. Na Wyspie Książęcej znaleziono jednak takie dziwactwo jak GRANITOWE żebro sklepienne - niewątpliwie SPRZED Tymoteusza.

Pierwotnym dystrybutorem żelaza i stali czeskiej były Włochy, co powołało architekturę PRECYZYJNĄ. Ponieważ na terenach trzęsień ziemi nie można było budować sklepień ceglanych to rozkwitła tam architektura ZAKOTWICZONYCH belek stropowych na cienkich kolumnach, które nie sypały się na głowy. Stolicą Prometeusza było Palermo więc oną Architekturę Precyzyjną można wyprowadzać z obecnej katedry PALERMIJSKIEJ, wystrojonej przez Fryderyka II Hohenstaufa.

https://www.polskieradio24.pl/39/1240/Artykul/2673976,Kolebka-panstwa-Piastow-Naukowcy-ustalili-date-budowy-palatium-na-Ostrowie-Lednickim

Gdy kilkadziesiąt lat temu badano PALATIUM na Ostrowie Lednickim to największy szkopuł był z TYNKIEM barwionym LAZURYTEM Z AFGANISTANU – zawsze wielokrotnie droższym od złota. W końcu Wykoncypowano, że Piastowie UKRADLI skarbiec awarski Karolowi Wielkiemu, co uznałem za Fekalium Pruskie.

GRANCIARZE poznańscy teraz takich rzeczy nie robią, bo ODRZUCILI Barwienie Tynku Lazurytem z Afganistanu, co ja uznałem za technikę PRZEDFARBIARSKĄ, i zastosowali technikę naukową Profesora Wacława Korty z Wrocławia, że jeśli coś jest KŁOPOTLIWE to się je POMIJA, co salonowo nazywa się Zamiataniem Pod Dywan. Profesor Korta miał jednak wypisane na czole JESTEM JEZUITĄ czyli masonem, toteż nie dziwiła mnie jego Technika Masońska, która przejawia się KRADZIEŻĄ DOKUMENTÓW, które kiedyś niszczono a teraz odsyła do Izraela dla UTAJNIENIA. Ja jako tajny więzień Organizacji Narodów Zjednoczonych jestem ofiarą tej praktyki masońskiej. Mymi strażnikami więziennymi są: Premier Morawiecki i Pobożny Żyd Zbigniew Ziobro.

UAM jest wyznawcą Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera, który w czasie wojny Pracowicie szukał złota ze swymi żydowskimi terrorystami antypolskimi i Wydziałem Archeologii UJ. Gdy Redaktor Stanisław Michalkiewicz nazwał Lechiadę RZYGOWINAMI UBECKIMI od pilnowanego przez UB i Lwowiaków archiwum Sejmu Śląskiego (1944 ne - 2175 pne) to Paweł Szydłowski z USA, autor książki WANDALOWIE TO POLACY wyzwał UJ od RZYGACZY FEKALIAMI HITLEROWSKIMI, co uzupełniłem: SIEG HEIL, SIEG HEIL. Moskwa Zagrożona.

UWAGA, z rozdziału: http://wandaluzja.pl/?p=p_233&sName=08.-romanskie-kremliny-i-emporia // ZNIKNĄŁ passus o Ostrowie Lednickim jako WARTOWNI I FORTECZNEJ SYPIALNI ERYCHTONOSA Z BRATYSŁAWY, ŚCIGAJĄCEGO CHĘSĘ. Mój komputer jest monitorowany przez FBI i ONZ a zniknięcie z SERWERA rozdziałów: Żydowskie Odrodzenie Polski i Ann Ben to Dowód, że to robota Mossadu jako Właściciela Internetu.

 
 
« powrót|drukuj