Skip Navigation
 

03. AMERICAN GENESIS

Żegluga oceaniczna w neolicie

PRZEZ OCEAN NICZYM WIKINGOWIE, Słowo Polskie – Gazeta Wrocławska, 20 VI 2007, S. 10

Dominique Gorlitz z Uniwersytetu w Bonn powtarza wyczyn Thora Teyerdahla z r. 1969, który przepłynął na egipskiej łodzi trzcinowej RA z Maroka na Antyle. W artykule ŁÓDŹ „RA” ZATONĘŁA, Tygodnik Powszechny, 23 08 69; krytykowałem Thora, bo egipskie barki trzcinowe były SMOŁOWANE, co zabezpieczało przed nasiąkaniem, ofiarą czego padła Ra. Gorlitz płynie jednak z Nowego Jorku do Europy – co preferowałem.

Heyerdahl uważał, że Maroko było kolonią egipską, skąd Egipcjanie pływali do Ameryki, choć POTWIERDZIŁ mój wniosek o masowej emigracji Paleo-Indian do Starego Świata. Zilustrował to antropologicznie znalezionym na Jukatanie freskiem, przedstawiającym napad zbrojnych krępych brunetów na bezbronnych szczupłych blondynów. Fresk kończy się spokojnym odejściem blondyna z TOBOŁKIEM. Poszukał też zaraz analogicznej kultury na przeciwległym wybrzeżu afrykańskim, i ponoć znalazł w Maroku .

Sprawę rozwiązałem dopiero ja, co zostało potwierdzone Europejską Atlantydą. Wg mnie Atlantyda Platona była amerykańskim władztwem Tartessu-Tangeru, co ja uzupełniłem, że konwencjach STALOWNICZYCH z Wrocławiem i Krakowem. Wobec tego NAJAZD ATLANTYDÓW na Stary Świat, których Platon zapodaje na 10 milionów, był polityką Tartessu, który chcieli przy pomocy tych wojowników opanować środkowoeuropejską metalurgię ŻELAZA.

Tymi NAJEŹDŹCAMI amerykańskimi byli Egejowie we Włoszech i Hellenowie w Skandynawii i nad Bałtykiem jako kultura pucharów lejkowatych oraz Ariowie na Pomorzu, Kujawach i Mazowszu jako kultura amfor kulistych. Potwierdza to sprawa kultury pucharów dzwonowatych jako IMPERIALIZM Starego Państwa egipskiego. W baśniach o Liczyrzepie mamy opowiadanie o pięknej córce Faraona Śląskiego, który chciał podbić Amerykę. Zamieszczam też opowieść o egipskim gubernatorze Kassateryd-Bohemii k'OZYRYSIE-Kazimierzu, który znalazł ratunek przed powstańcami u Ariów w Kielcach, którzy więzili jego córkę. Otóż Hera z Pragi, która pobiła Zeusa z Wrocławia i Poznania, popełniła fatalny błąd wysyłając Heraklesa do Hiszpanii aby wypędził Feaków. Wykorzystali to Egipcjanie z Wenecji (kultura pucharów dzwonowatych) zagarniając środkowoeuropejską metalurgię żelaza i stali, co stworzyło podstawę WSPANIAŁOŚCI Starego Państwa. Herakles musiał skapitulować przed Egipcjanami, którzy kazali mu zdobyć Tartess.

Budowę Wielkiej Piramidy Caral k. Limy zaczęto się 3 lata po podjęciu budowy piramidy Dzesera. To było możliwe na podstawie ŻELAZNEJ konwencji z Pragą, która umożliwiała Egiptowi dostarczanie żelaza do Azji i Ameryki, gdyż pacyficzną żeglugę DRYFOWĄ znano od 40 tys lat. To tłumaczy fenomen piramid tym, że piramida Dzesera miała być PODIUM ceremonialnym, ale po podboju Europy Środkowej i wywłaszczeniu przez Snofrena świątyń ta technika władzy była już niepotrzebna z powodu SAMOWŁADZTWA i zastąpieniu kasty kapłańskiej BIUROKRACJĄ. Mamy tu kazus sowiecki, gdy bolszewicy zastąpili Administrację i Cerkiew PARTIĄ.

Drugim naszym epizodem egipskim jest wojna małoazjatycka Grakcha I w l. 278-275 pne, gdzie wystąpił on jako protektor Ptolemeuszy przed Seleucydami, niszcząc tych likwidacją stalownictwa kapadockiego. Grakch dał się sportretować na latarni FAROS jako Pan Lasów w ELEKTRYCZNEJ aureoli, i przywiózł jakiegoś Ptolemeusza za zięcia – więc może to ten faraon chciał podbić Amerykę? W Polsce proboszcz nazywał się FAROSEM.

INKA W NORWEGII, Nasz Dziennik, 5 VII 2007, s. 21

Ja głoszę do ponad 40 lat, że Słowianie to kultura amfor kulistych, o czym rozmawiałem z Profesorem Kostrzewskim. Kultura ta pochodzi z Megalitycznych Kultur Żeglarskich, które pochodziły z Ameryki. Było to właśnie owych 10 milionów Atlantydów Platona, którzy najechali Stary Świat. Cytowany NDz pisze o znalezieniu w norweskim kościele mumii INDIANINA ANDYJSKIEGO, gdyż takie cechy antropologiczne występują TYLKO W ANDACH.

Taką sensacją było znalezienie w grobowcu kultury amfor kulistych na Kujawach czaszki negroida, co dało asumpt do wniosku, że BYLI TO ŻEGLARZE PALESTYŃSCY, czym biło mnie Stasi, które było protektorem Palestyńczyków. Czaszka negroida mogła się znaleźć na Kujawach, gdyż Serenowie płynęli na Wybrzeże Bursztynowe przez Tartess-Tanger, gdzie Murzynów nie brakowało, albo też z racji strategicznego sojuszu z kulturą pucharów dzwonowatych, która była IMPERIALIZMEM Starego Państwa egipskiego.

Tym wytłumaczyłem znalezienie sarkofagu Starego Państwa w Halle – że był to gubernator pochowany w krypcie kościoła św. Michała, którego w XIII w. przeniesiono na cmentarz. Starszy powinien być Indianin andyjski z kościoła w Sarpsborgu k. Oslo, ale to sprawa badań. Ponieważ nie chciano przeprowadzić badań dendrologicznych Skarbu Wiślan to odatowałem go jako fundusz na budowę I katedry w Visby na Gotlandii, ukryty przez Chęsę przed najazdem syna Ateny i Hefajstosa Erychtonosa z Bratysławy, bo takowy pieniądz był w Norwegii.

Twórca Krakowskiej Szkoły Archeologicznej Oskar Schindler chciał zakasować Jura-Uranosa pochowanego najpierw w Budowli Czworokątnej Wawelu a potem krypcie Świętego Leonarda. Z pewnością by mu się to udało, bo Grecki bóg Prapoczątku Uranos pojechał do Moskwy, gdzie żył z nałożnicą, wobec tego pozostawiona w Krakowie żona namówiła syna, żeby wykastrował ojca. Dowódca antypolskiej szkoły terrorystycznej Schindler, który dostał za to od wojskowego sądu czechosłowackiego karę Śmierci, ale wybronił go Hitler, kładł się natomiast do łózka z kilkoma na raz Żydówkami, choć zazdrosna żona była frauliną Pani Frankowej a podlegli mu saperzy poszukiwali wg wskazań żydowskich złota archeologicznego. Gdy film Lista Schindlera święcił tryumfy to w polskiej redakcji w Chicago zjawiła się Pani Schindlerowa, która opowiedziała o wyczynach swego męża w Ostrawie i Krakowie.

Piszę o tym w książce "Incydentu nie było", więc chcę wiedzieć, jak została zlikwidowana Poznańska Szkoła Archeologiczna, bo Lwowsko-Wrocławską Szkołą Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO, że zostałem tylko ja.
 
 
« powrót|drukuj