Skip Navigation
 

13. OD GILGAMESZA DO JOZUEGO

GILGAMESZ PO KLĘSCE W LIBANIE ZOSTAŁ NAJEMNIKIEM KANANEJSKIM?

Wojna Hery z Pragi z Zeusem z Poznania i Wrocławia pozwala na reintarpretację eposu Gilgamesza, który był jedynym z bohaterów tej wojny. Początkowo była to wojna pomiędzy kananejsko-krakowską konwencją żelazną a egipsko-praską, bo tylko Kanaan i Egipt miały przewłoki do Morza Czerwonego, co dawało im Ocean Indyjski. Wyprawa Gilgemesza do Cedrowego Lasu PRZECIW STRASZNEMU HUMBABIE była próbą opanowania przewłoki syryjskiej – z Antiochii do Eufratu – czyli stworzenia III SIŁY w walce o Ocean Indyjski.

Gilgamesz zdobył z wielbłądnikami z Półwyspu Arabskiego Akkad-Babilon, a potem wyprawił się z nimi do Cedrowego Lasu, gdzie poniósł klęskę, która jest rapsodyczną osnową eposu. Epos pisał ktoś, kto towarzyszył Gilgameszowi w wyprawie do Cedrowego Lasu i ucieczce PRZEZ PUSTYNIĘ, gdzie Gilgamesz płakał. Autor powrócił do Akkadu czy Uruk a Gilgamesz NIE. Z tej racji dalsze losy Gilgamesza są mętne i jakby z pogłosów, ale ważne.

Wyprawa Gilgamesza do Cedrowego Lasu była PO ŻELAZO. Wobec groźby odarcia ze skóry w Suzie Gilgamesz udał się do Kanaanu, jak Dawid do Filistynów? Gilgamesz miał atut w postaci stosunków z wielbłądnikami, dzięki którym prawdopodobnie Kananejczycy rozgromili Dzesera, co powołało IV dynastię egipską i Stare Państwo. Po rozgromieniu Egiptu Kananejczycy powinni też wykorzystać Gilgamesza DO ODZYSKANIA AZJI, po którą sięgał Dzeser reeksportując tam żelazo, co reaktywuje mój domysł, że Gilgamesz popłynął na Malaje?

Wojna ta przeniosła się do Europy środkowej, gdzie wódz Hery z Pragi Herakles pobił Zeusa z Wrocławia Poznania, ale ta przystała na pokój i małżeństwo. Zgodziła się też wysłać Heraklesa do Iberii dla usunięcia Feaków z Europy, co Tartess skontrował wysłaniem na Pomorze amerykańskich Serenów (klt. amfor kulistych). Zeus pobił wprawdzie Serenów na Woliniu, ale Snofren, którego twarz ma Sfinks, opanował Europę Środkową, co dało egipskiej kulturze pucharów dzwonowatych z Wenecji środkowoeuropejską METALURGIĘ ŻELAZA I STALI, gdy Serenowie zdobyli Żelazo Gdańskie i Powiślańskie.

II. Wojna Bogów, która zaczęła się wyprawą Gilgamesza z Semitami do Cedrowego Lasu, doprowadziła do upadku Dzesera i awansu Snofrena, który podbijając w sojuszu z Serenami Europę Środkową zapewnił WSPANIAŁOŚĆ Staremu Państwu. Przez pokonanie Kanaanu Snofrenowi przypadły też Azja Południowa i Wschodnia oraz Ameryka Południowa.

Rzeczpospolita zamieszcza informację agencyjną – k.k., afp; ZŁOTA TAJEMNICA – Niezwykły sztylet i pół tysiąca okazów biżuterii odkryli bułgarscy naukowcy (8 VIII 06, s. 9). Czytamy tam, że w miejscu, gdzie przed 2 laty znaleziono 15 tys drobnych przedmiotów ze złota znaleziono też 2 sztylety: złoty i ze stopu złota z platyną, którym można się GOLIĆ. Te dary grobowe jako sztuka TRACKA były datowane PO UPADKU TROI, ale badania dendrologiczne wykazały, że są o 1000 LAT STARSZE, co identyfikuje tą Sztukę Tracką z kulturą BAŁKAŃSKO-ANATOLIJSKĄ – czyli że jest to urzędową identyfikacją kultury Traków z Troją na Złotym Rogu.

To ma znaczenie dla historyzacji Gilgamesza, gdyż stal kielecka płynęła Dniestrem do Złotego Rogu, gdzie była nabywana przez Kananejczyków, do których MUSIAŁ PRZYSTAĆ GILGAMESZ po klęsce na przewłoce syryjskiej. Kością niezgody między Krakowem a Pragą był Dunaj, którym również Praga dostarczała żelazo do Złotego Rogu, aż Kraków zajął Bratysławę. Dowodem na to jest BAŁKAŃSKIE pochodzenie metalurgii indochińskiej, w czym pośredniczyli Kananejczycy.

Znalezione w Bułgarii sztylety złoto-platyna są dowodem metalurgii żelaza NA URALU – czyli że Trojanie importowali już w III tysiącl. pne żelazo uralskie – jak biżuteria platynowa w Ekwadorze jest dowodem importu żelaza z Chin i wskaźnikiem sarmackiej kultury nadwołżańskich grobów zrębowych.

PACYFIDA była więc pacyficzną żeglugą DRYFOWĄ, której istnienie wykazano archeologicznie w Indonezji już 40 tysięcy lat temu. Potrzeba było do tego kilku tratew MIECZOWYCH ze sterami i żaglami. Tratwy ustawiały się za płynącą NAJSZYBCIEJ, czym znajdowano NURT prądu oceanicznego. Amerykański rybak zapisał, że napotkał flotę angielską, która nie mogła przepłynąć cieśniny Florydzkiej więc powiedział, żeby płynęli ZA NIM, ale obrazili się. Nazwano to austronezyjską paleolityczną żeglugą HANDLOWĄ. Jeśli więc Gilgamesz po klęsce w Syrii udał się na Malaje to jako najemnik kananejski.
 
Strony:« Poprzednia 1 2
 
 
« powrót|drukuj