Skip Navigation
 

Italijska moneta Hanibala

Cezar ucieka przed powstańcami

Z mej interpretacji medalionu 706

W loży Kleopatra z Antoniuszem

21. ALEKSANDRIA - Stolica Świata

PAŁAC KLEOPATRY JAKO RECEPCYJNY

Widziałem telewizyjny film o podwodnych badaniach archeologicznych w Aleksandrii. Sądzę, że to ja zainspirowałem te odkrycia, gdyż po wypędzeniu mnie z Egiptu przez Prezydenta Sadata wycofałem mój kapitał egiptologiczny do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI, a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom. Zleciłem im zbadanie podmorskiego gruzu latarni Faros, na co ci zaczęli krzyczeć, że ZNALEŹLI PAŁAC KLEOPATRY. Żadnego pałacu Kleopatry jednak nie było, tylko największy na świecie zespół pałacowy, który Konstantyn kazał przenieść od Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii majestat światowy.

Na filmie Francuzi upierają się jednak, że BYŁ to Pałac Kleopatry i przedstawiają za tym argumenty, które mnie przekonują w tym względzie, że był to pałac RECEPCYJNY – czyli że mieszkali tam GOŚCIE. Mój wniosek co do komputerowej rekonstrukcji aleksandryjskiego zespołu pałacowego przybliżył się w tym względzie, że NAWODNY pałac recepcyjny NIE został przeniesiony do Konstantynopola, wobec czego rekonstrukcja jego będzie dość łatwa.

Opis Śmierci Kleopatry pasuje do pałacu Recepcyjnego jako kwatery Oktawiana oraz Kleopatrze w JEJ grobowcu na Farosie. Pałac miał połączenie z Farosem, żeby goście mogli zwiedzić grobowiec Aleksandra, mauzoleum Ptolemeuszy i ich Skarbiec. Herod PORADZIŁ Oktawianowi zamordowanie Kleopatry by armia egipska poszła w rozsypkę.

Aleksandria antyczna miała mieć 2,5 miliona mieszkańców, z czego 40% Żydów. Ja to tłumaczę dzielnicami nawodnymi na palach dębowych, czyli że było to KILKA Wenecji a arabskie mury Aleksandrii były murami PAŁACOWYMI Ptolemeuszy. Najbardziej niesamowita jest jednak sprawa Biblioteki Ptolemeuszy, która ostatnio okazuje się 20 razy większą od Aleksandryjskiej i zawierającą prohibity. Wnioskuję też że jeśli skarbiec rzymski i bizantyjski – w którym było 2/3 bogactw świata – był na Athosie to Biblioteka Ptolemeuszy powinna być TAMŻE.

Aleksander kazał zbudować podziemny skarbiec na Athosie wg modułów Swego Ciała - że złoto w Głowie a srebro w Nogach. To miało utrudnić dotarcie nieproszonym, bo skarbce zawsze rabowali kapłani, ale o lokalizacji STOLICY zadecydował kanał Morze Śródziemne – Morze Czerwone. Skarbiec Aleksandra Wlk nazywał się LabirynTHOS i był na Ayhosie.

Robert Feather, NA TROPIE SKARBÓW ECHNATONA – Tajemnice zwoju Miedzianego z Qumran: Zwoje znad Morza Martwego to najstarszy zbiór tekstów biblijnych. Najbardziej enigmatyczny z nich, Zwój Miedziany, zawiera zakodowany spis miejsc, gdzie przed 2 tysiącami lat ukryto niewyobrażalne ilości złota i srebra, Warszawa "Amber" 2007.

Dla mnie najważniejsze jest imię właściciela skarbów: JECHNATON, który panował w l. 1375-58 pne, a wg RF w l. 1349-1332 pne, co mnie nie przekonuje.

Echnaton wstąpił na tron przez Spisek Nefretete, która wysłała swego syna Mojżesza do Etiopii, z groźbą wstrzymania dostaw żelaza, jeśli nie oblegną Teb Stubramnych. Etiopowie oblegali Teby 7 lat, w trakcie czego umarł król Etiopów a armia obwołała regentem Mojżesza. Odsieczy Teb dokonał Królewicz, który zagarnął skarbiec Amona ogłaszając się Amenhotepem IV czyli następcą tronu, a potem przybrał heretyckie imię Jechnatona – Czciciela Jednego Boga ATONA. Zagrabienie skarbca Amona było realizacją planu Nefretete, która została Boską Małżonką i Królową Dolnego Egiptu.

W Egipcie było 2 skarbce: Amona-Atona i sueski z drenażu za żelazo i stał ŚLĄSKĄ na konwencji wezyra Józefa ze Pelopsem z Poznania w r. 1625 pne. Mojżesz był skarbnikiem sueskim, co utraciło sens po nakłonieniu przez Jechnatona Słowian do zerwania konwencji z Żydami przez danie Słowianom Cyrenajki, skąd była droga wozowa do Czadu, gdzie była kość słoniowa i Złoto Ghany. Jechnaton chciał jeszcze zabrać Żydom Złoto Afryki, ale zginął w walce z Mojżeszem na tafli solnej Jeziora Gorzkiego, które było pierwotnie zatoką Morza Czerwonego.

To, że na zwoju miedzowym właścicielem skarbów jest Jechnaton świadczy, że w jego konflikcie z Żydami próbowali pośredniczyć Babilończycy, ale poselstwo ich zostało zamordowane czekaniem na audiencję w SŁOŃCU. W książce „Incydentu nie było” tłumaczę, że Żydzi wykupili Rzym za Złoto Afryki, które Mojżesz ukrył w Eliacie, ale nie wiedziałem, że było ono WŁASNOŚCIĄ Jechnatona. Rzym założyła Izyda, o czym świadczy bazylika Porta Maggiore jako pierwszy grobowiec Ozyrysa.

Zostałem wyśmiany na zebraniu Unii Pracy, że Czechosłowacy wywieźli skarbiec carski w 10 czy 11 wagonach – bo tak biednych carów NIE BYŁO. Dla ludu podaje się ilość złota w TYSIĄCKROTNYM pomniejszeniu więc nie można gadać takich bzdur w Unii Pracy. Tłumaczyłem się, że BYŁA WOJNA i car zbiedniał, a poza tym Czechosłowacy mieli dać Trockiemu nie tylko rodzinę carską, ale i skarbiec, więc mógł im złota POSKĄPIĆ. Wczoraj widziałem film o mordzie na rodzinie carskiej, w sprawie czego winien się wypowiedzieć rząd Szwajcarii ze względy na założone przez Katarzynę II tajne konta szwajcarskie Rodziny Carskiej.

Jeśli Lenin dał złota carskie na tajnych kontach żydom sefardyjskim to powagi nabiera wersja japońską, że były to sobowtóry, do których należałaby odnaleziona w Niemczech Księżniczka Anastazja, która wg brytyjskich badań genetycznych była polską chłopką. Dowodzący komandem egzekucyjnym Węgier miał kazać ukryć ją swemu adiutantowi, Rumunowi – jak twierdziła - który załatwił jej paszport na wyjazd do Niemiec. RF szacuje Skarbiec Jechnatona na 26 ton złota i 65 ton srebra – co jest oczywiście wersją dla ludu, pomniejszoną MULTIKPLIKACYJNIE. Jeśli na podstawie konwencji wezyra Józefa z Pelopsem Żydzi odebrali w Pylos w ciągu 265 lat wiele tysięcy ton żelaza i stali śląskiej na wagę MIEDZI, a sprzedawali to w Afryce, Azji i Ameryce Południowej na wag ZŁOTA, to w skarbcu sueskim musiało być tysiące ton złota i srebra?

Aleksander Macedoński zaczynał karierę jako Książę Krakowski i wbijał SŁUPY GRANICZNE NAD DONEM. Słupy mógł wbijać po bitwie pod Cheroneą – zmieniając nazwę Tanais na MakeDONĘ – gdy wracając z jazdą scytyjską anektował Pangajon, który dawał Filipowi TYSIĘC talentów złota rocznie, więc Grecy zamordowali Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra.

Zgadzam się, że autorem oryginalnego dokumentu był Egipcjanin z OTOCZENIA JECHNATONA – którym powinien być Mojżesz w lektyce Skarbnika Sueskiego. Spisany po egipsku dokument został przetłumaczony w Aleksandrii na grekę a w Kumran z greki na słaby hebrajski, który był w Kumran – jako ludowy – NIE UŻYWANY. Kumran nie było „ubogie”, ale bardzo bogate.

Polska nazwa Żyda pochodzi do Ludu Izydy, która była „admirałem” prowadzącym okręty Egejów od ujścia Tybru do Port Saidu, a po przewleczeniu okrętów na Morze Czerwone do Safadzy, skąd Egejowie uderzyli na Dolinę Nilu. Żydzi, jako żeglarze egipscy, byli protegowanymi Gwiazdy Morza, i stąd ich polska nazwa, pochodząca wyraźnie z konwencji Pelopsa z wezyrem Józefem. Giełda żelaza była w Najwspaniałszym Pałacu Mykeńskim w Pylos a Wenus jako Gwiazda Morza była potrzebna do nawigacji tylko na Pacyfiku – co odnosi się do eksportu żelaza na Wschód, aż do Ameryki.

Józef – kierując się portugalską maksymą, że Afrykę ma ten, kto ma sól – skłonił faraona do rozebrania tamy Snofrena w Kairze, która kierowała Nil do Morza Czerwonego, żeby odciąć tamą w Suezie zatokę ismailską, i po wysuszeniu jej sprzedawać sól Murzynom na wagę złota. Spowodowało to 7 LAT CHUDYCH, ale przez utworzenie „strategicznych zapasów zboża” Egipt zdyskontował to finansowo.

RF zamieszcza rozdział 13. EXODUS – MOJŻESZ CZYNI TO, CO SCHINDLER, w którym wnioskuje, że Mojżesz wykupił Żydów z niewoli egipskiej. Nie wiem, czy zdaje sobie sprawy z tego co pisze, bo jeśli Mojżesz wyprowadził z Egiptu 600 tysięcy ZBROJNYCH to mamy - po pomożeniu raportu przez 5 - aż 3 miliony ludu, w tym kilkaset tysięcy Nieżydów. Dane apokryficzne mówią, że Mojżesz udał się potem na wojnę etiopską do Kuszu. Mojżesz GROZIŁ Żydom, że jeśli będą się poddawać Etiopom to zostaną sprzedani do Egiptu i „nikt ich nie wykupi”.

W takim razie Mojżesz poprowadził większość Żydów nie na Synaj, ale do Arabii, gdzie żywili się dostawami pszenicy z Egiptu. Okupacja Synaju była nadal niezbędna dla importu żelaza z Troi na Złotym Rogu, która była dystrybutorem żelaza aryjskiego z Kielecczyzny, co nie było już tak lukratywne jak konwencja ze Słowianami, którzy potem dostarczali żelazo do Sudanu.

RF podaje dowód, że Jehowa to Echnaton jako jECHNATON. Na pustyni Negew znaleziono dzban ze stemplem przedstawiającym Echnatona z Nefretete i napisem semickim: NIECH BŁOGOSŁAWI WAS JEHOWA I JEGO SZARACH-małżonka (s. 292-4). Ponieważ Nefretete była koronowana koroną Dolnego Egiptu więc musiała nosić penisa, którego przywiązywała sobie z tyłu jako Ogon.
 
Strony:« Poprzednia 1 2
 
 
« powrót|drukuj