Skip Navigation
 

11. IMPERIALIZM EGIPSKI

Stonehenge

Alessandra Capodiferro, PERŁY ARCHITEKTURY, od 4000 lat p.n.e.; ARKADY 2004

AC datuje Stonehenge na 4000 lat p.n.e., z czym zetknąłem się 30 lat temu. Gdy po śmierci Prof. Aleksandra Godlewskiego poszukiwałem jego zeszytu to ZAGINĄŁ, a teraz "wydłuża się" to datowanie i znaleziono nawet grób Budowniczego Stonehenge kultury pucharów dzwonowatych, który spędził dzieciństwo nad jeziorem Bodeńskim, przy drodze z Wenecji do Brytanii. To jest oczywistym nonsensem, bo kultura pucharów dzwonowatych ZLIKWIDOWAŁA STONEHENGE.

W Stonehenge zebrano kiedyś najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy stwierdzili, że budowa tego przybytku wymagała stali STOPOWEJ. To pasuje do zdybanego w piramidzie Cheopsa dłuta do obróbki granitu zalanego BETONEM oraz śladów piły DIAMENTOWEJ. Na tej podstawie przypisano budowę Stonehenge EGIPSKIEJ kulturze pucharów dzwonowatych, ale Egipt nie dysponował stalownictwem. Uważa się, że Egipcjanie importowali żelazo i stal z Azji Mniejszej, ale dystrybutorem żelaza i stali była Troja na Złotym Rogu oraz Wenecja i Kreta. Najwspanialszy pałac mykeński w Pylos zbudował Pelops z Poznania jako dystrybutor stali ŚLĄSKIEJ. Piramidy egipskie były efektem kultury pucharów dzwonowatych która OKUPOWAŁA Stalownictwo kieleckie. Stal dostarczano przez Triest, wobec czego Troja mogła dystrybuować stal kielecką, żelazo powiślańskie i ryskie.

Wg mej systematyki to Stonehenge budował Chejron po aneksji Brytanii jako nawigacyjną i meteorologiczną drewnianą wieżę nadmgielną. Triolity Stonehenge były prawdopodobnie dowożone z Walii ZEŚLUZOWANYM Avonem a na miejsce budowy przy pomocy TAMY napełniającej dolinę. Ponieważ teren wokół Drewnianego Stonehenge był niwelowany warstwami łupka kamieniarskiego to widocznie produkowano tam z kamienia dowożonego rzeką KOSTKĘ na Drogę Ceremonialną, którą Egipcjanie użyli do budowy którejś z katedr ROMAŃSKICH. Katedra-emporium w Salisbury powinna istnieć w połowie III tysiącl, jak świadczy OPUSZCZENIE Stonehenge jako ośrodka ceremonialnego. Kryterium mogą tu być też KRYPTY ROMAŃSKIE, właściwe Niemcom i Czechom – z czego można wnosić, że były budowane przez wspierającego Chejrona TRYTONA.

Po ucieczce z Brytanii przed Posejdonem Chejron budował kanał i katedrę w Ribe, która zachowała się, co daje możność badań dendrologicznych w Viborgu i Ribe. Podczas wykopalisk Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim znaleziono wielkie ilości drewna, którego jednak NIE CHCIANO datować, choć jako komisarz WOAK domagałem się tego we Wrocławiu i Warszawie. Poza tym mam jeszcze 2 ASY: Ukryty w północnej wieży katedry płockiej Skarb kultury Badeńskiej Erychtonosa oraz Skarb Wiślan, jako ukryty przez Chęsę przed Erychtonosem fundusz na budowę katedry I w Visby na Gotlandii dla importu rudy szwedzkiej.

Antysejsmiczna włoska architektura PRECYZYJNA powstała na dystrybucji żelaza i stali czeskiej. Była ona kontynuowana przez Rzymian, o czym świadczy bazylika cmentarna PAMIĘTAJ O KANNACH na stadionie Hannibala. Rosjanie mówili, że Etruskowie mówili po ROSYJSKU a pan Paweł, że po polsku, co jest zrozumiałe w tym względzie, że pochodzili ze SŁOWIAŃSKIEJ Wenecji, której nazwa oznaczała Małą Wenedę-Bydgoszcz. Bazylika Voto Cannae byłaby więc OSTATNIM DZIEŁEM architektury Precyzyjnej, gdyż architektura etruska pochodziła od zbudowanej przez Neptuna ze Strzegomia katedry florenckiej. Pierwotnym dziełem architektury Precyzyjnej była prawdopodobnie katedra Prometeusza w Palermo.

Po północy obejrzałem w TV National Geographic film "TAJEMNICE STONEHENGE – Atlantyda epoki kamienia". Film koncentruje się na Drewnianym Stonehenge, zbudowanym RÓWNOCZEŚNIE z Kamiennym, które odatowano na podstawie DENDROLOGII na poł. III tysiącl. pne. Jest to Niedorzeczność, gdyż pale Drewnianego Stonehenge były WYMIENIANE wobec czego datowanie odnosi się do OSTATNIEJ WYMIANY PALI, tak jak Astronomiczne datowanie Kamiennego Stonehenge do ostatniej KOREKTY astronomicznej.

Drewniane Stonehenge jest otoczonym szerokim i głębokim rowem w postaci nieregularnego koła, połączonym krótkim kanałem z rzeką Avon. Podobne rowy były po obu stronach Drogi Ceremonialnej od Avonu do Kamiennego Stonehenge – jakby NAPEŁNIANIE wodą z Avonu? Głosiłem, że Stonehenge było budowane przez ZEŚLUZOWANIE Avonu, który TAMĄ w Downton napełniał dolinę czy kanał budowlany, co umożliwiało dowóz obrobionych triolitów, z rozbieraniem tratew in situ.

Baalbek było budowane przy pomocy 2 maszyn: Ciężarnej i Rodzącej. Ciężarna była chwacka i robotna a Rodząca płaczliwa i jękliwa. Uznałem Ciężarną za rolkę wieloszynową a Rodzącą za podnośnik HYDRAULICZNY. Początkowo budowano z triolitów tysiąctonowych, ale mechanika zepsuła się więc musiano budować z bloków pięćsettonowych.

Nie wiem czy Stonehenge budowo taką mechaniką, ale wcześniej zbudowano z wielotonowych bloków Hradczan, CYTADELĘ w Kazimierzu Dln i 2 zamki w Płocku, gdzie DOPŁYNIĘCIE na plac budowy możliwe nie było. Ponieważ w okolicy Drewnianego Stonehenge są warstwy niwelacyjne ŁUPKA kamieniarskiego to wygląda, że w Drewnianym Stonehenge produkowano z dowożonego Avonem kamienia KOSTKĘ, którą BRUKOWANO DROGĘ do Kamiennego Stonehenge dla transportu MNIEJSZYCH triolitów, a którą to kostkę użyto potem do budowy któregoś z emporiów-KATEDR, czyli że Drewniane Stonehenge byłoby pierwotnie Centrum Technologicznym.

Powtarzam, że egipska kultura pucharów dzwonowatych ZLIKWIDOWAŁA STONEHENGE, które potem mogło służyć jako Cmentarz, co Alessandra Capodiferro traktuje POWAŻNIE.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekrety-stonehenge-2014-10 http://fishki.net/46388-stroitelstvo-stounhendzha-108-foto.html

Mamy tutaj dokumentację FOTOGRAFICZNĄ budowy Stonehenge jako ŚWIĄTYNI MASOŃSKIEJ w roku 1908. Nie wiemy tylko, czy to jest Dokumentacja PEŁNA, bo mogła to być tylko ODBUDOWA z częściową Rekontrukcją. W tym kromlechu są triolity bardzo zwietrzałe, na których są RYTY, uważane przez naukowców za autentyczne, oraz triolity NOWE, pochodzące wyraźnie z REKONSTRUKCJI. Pomiary astronomiczne Stonehenge zostały dokonane już w r. 1901. Ryty Toporów Bojowych są Podpisami wojowników kultury pucharów lejkowatych Gereona z KRAKOWA.

Jeśli ktoś nie wierzy, że moja chronologia STONEHENGE Strzela i Zabija to chętnie wykażę: Stonehenge – tak Drewniane jak Kamienne – to Środkowoeuropejska Atlantyda, datowana DENDROLOGICZNIE na 5100-4900, bo Astronomiczne Rondele poza Polską, Wschodnimi Niemcami i Czechami nie są znane, PARDON z wyjątkiem Salisbury, ale potem pojawiają się w postaci kamiennych kromlechów jako Świątynie Kalendarza Słonecznego na 4 Przesileniach Cyklu Słońca. Z tej racji miałem prawo wyprowadzić oba Rondele w Salisbury z Megalitycznego Płocka. Rondel Drewniany został wprawdzie odatowany Dendrologicznie na połowę III tysiącl, ale było to z OSTANIEJ Wymiany Pali, dokonywanej co kilkadziesiąt lat, co potem było Niemożliwe wobec Dyktatu Egipskiego.

W Płocku Megalitycznym kultury badeńskiej odkopano na Zamku Biskupim piec STALOWNICZY, którego Stalownicy podczas oblężenia przez Zelnika z Zelandii zjedli dziewczynkę… Bezpośrednio po tym na miejscu Stalowni zbudowano obecny Klaszorek. Zelnik wywiózł stalowników i murarzy do Rygi, gdzie utworzył Metalurgię Ryską, na rudzie szwedzkiej i węglu westwalskim, a gdy Posejdon odciął mu ten węgiel to zbudował kanał Wener-Wetter, gdzie śmieje się TRYUMFALNIE jak Jerzy Robert Nowak.

Skoro Egipcjanie Zlikwidowali Stonehenge, to co zrobili z KOSTKĄ Drogi Ceremonialnej? produkowanej w pobliżu Drewnianego Stonehenge, o czym świadczą warstwy niwelacyjne z Łupka Kamieniarskiego. Można powiedzieć, że została wykorzystana na drogę Ważniejszą lub BUDULEC?

Mamy tu Archeologiczną datę Likwidacji Stonehenge, które jako Latarnia Morska oraz Nadmgielna wieża astronomiczna i meteorologiczna z sekwoi francuskich WADZIŁA imperializmowi egipskiemu. Filarem tego imperializmu były stalownie kieleckie, toteż NIEZBĘDNA była budowa Imperialnego Wawelu.

W połowie IV tysiącl. pne Brytania została podbita przez subkulturę Toporów Bojowych kultury pucharów lejkowatych, której wojownicy podpisali się na megalitach Stonehenge SETKAMI profili swych toporków z Krakowa. Poza tą działalnością artystyczną zbudowali też katedrę Saizbury II, która dotrwała do Normandów, którzy zbudowali katedrę Gotycką.

Gereon po powrocie z Brytanii wybrał się nad Wołgę, która otrzymała jego imię: GERROS lub w’OAROS. Z tego skorzystał Tyfon z Pragi, który najpierw pobił 2 wodzów Gereona a potem zabił i jego. Następcą Gereona została jego córka, hrabina kłodzka Waleska Złotowłosa. Przerwała ona budowę Katedry Gereona na Wawelu i zbudowała katedrę OBECNĄ, z kryptą Grobów Królewskich jako mauzoleum Ojca. Krypta ta jest PRZEPALONA i otynkowana, gdy BLIŹNIACZE jej mauzoleum Waleski w katedrze wrocławskiej jest pięknie zeszklone fosforem z Annopola. Przyglądał się temu z uwagą Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej przez konto na moje Nazwisko.

ZAKOCHALI SIĘ w tej technice Lejzny Bazaltowej lordowie piktyjscy, którzy pływali widocznie do Wrocławia po Żelazo, które dostarczali aż na Maltę. Techniką Lejzny szklili nie tylko swoje zamki, ale i upowszechnili ją w Ameryce Południowej, gdzie wielkie bloki poligonalne ODLEWANO.

Każdy zdolny budowlaniec potwierdzi, że warsztat katedry GEREONA Ceramiki Sznurowej – Grobowego Rytuału GRECKIEJ kultury pucharów lejkowatych – zbudował katedrę w Kamieniu Pomorskim. Znaczy to, że Waleska przerywając budowę katedry Gereona wysłała warsztat na Pomorze. Katedra Gereona KULTURY CERAMIKI SZNUROWEJ w stanie Nieukończonym przebudowano na Latrynę i Szambo przez podział murem Poprzecznym. Ponieważ zwietrzenie latrynowe jest duże to musiała być tak użytkowana kilka wieków – do budowy EGIPSKIEGO muru Skośnego, gdy na miejscu latryny powstała kaplica Marii Egipcjanki. - To STRZELA I ZABIJA więc nikt tu prącia nie wsadzi.

Stratygrafia WAWELU

Panie Czesławie, dziwię się, że Pan eksponuje rekonstrukcję WAWELU Przedromańskiego Jerzego Hawrota w chronologii ANGIELSKIEJ czyli jako Wczesnośredniowieczną. Hawrot datował swą rekonstrukcję na kulturę ŁUŻYCKĄ, tak jak cała Lwowsko-Wrocławska Szkoła Archeologiczna i Architektoniczno-Archeologiczna, za co została WYTRUTA trutka Majranowskiego, że zostałem tylko ja.

Dla CZCI Umęczonego i OTRUTEGO Hawrota niech Pan przynajmniej zmieni nazwę WAWEL 1000 LAT TEMU na WAWEL PRZEDROMAŃSKI.

Stratygraficznie są Trzy Wawele: Przedromański, Wczesnogotycki i Gotycki, bo Renesanowy jest z przebudowy Gotyckiego. Wawel Przedromański został zbudowany przez Jura-Uranosa, budowniczego Białokamiennej Moskwy, którą Gotycko przebudował dopiero Kazimierz III Wielki, z której to racji nie ma tam krzty bizantynizmu. Inaugurację KREMLA Gotyckiego przedstawia arcydzieło Mowy ciałem, gestem i mimiką w Mszczonie, co "spycha" zamki Jurajskie do Jura-Uranosa. Pieskowa Skała została jednak przebudowana przez Kazimierza III na PSIARNIĘ.

Wawel ma doskonałą stratygrafię architektoniczną. Krypata Grobów Królewskich jest fundamentem katedry GOTYCKIEJ. POWTÓRZENIEM jej jest krypta III katedry wrocławskiej, której przyglądał się z uwagą wezwany przeze mnie Bundestag, który finansował odbudowę krypty II z konta na Moje Nazwisko: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_186&sName=blef-pokerowy//

O ile Krypta Grobów Królewskich jest PRZEPALONA i otynkowana to krypta III katedry wrocławskiej czyli Mauzoleum Waleski jest pięknie ZESZKLONA. Znaczy to, że między budową I a II Nauczono się SZKLIĆ. Ponieważ na Śląsk przypływali Lordowie Szkoccy po Żelazo i Stal to kupowali też fosfor z Annopola dla SZKLENIA swych zamków – jakim to sposobem technika to rozprzestrzeniła się po świecie jako Megalityczne Mury Poligonalne: Kamienie wrzucano do Form in situ i topiono fosforem, co nazywa się Lejzną.

Według LEJZNY to Obecna katedra wawelska została zbudowana przez Waleskę Złotowłosą na mauzoleum Gereona w 34. wieku pne. Byłem w tej krypcie Grobów Królewskich a drugi raz nie będą, z powodu ciżby, zaduchu i przeładowania sarkofagami. Podczas pogrzebu Prezydenta Trzy Nogi zaproponowałem odbudowę krypty na Gargamellu, gdzie miejsca jest Sto Razy Więcej.

Wawel Wczesnogotycki zbudowała jednak Maria Egipcjanka kultury pucharów dzwonowatych. Zainspirował on architekturę zamków mazurskich kultury amfor kulistych, zwanych Krzyżackimi. Wieczernik był wysoki, z Sypialniami na piętrach.

Leszek Złotnik kazał wyburzyć pierzeję Wschodnią i Południowowschodnią kasztelu Marii Egipcjanki i zbudować dla Sejmu Austriackie Kuchnie Szpitalne. Obecnie z Kasztelu ME pozostała tylko przebudowana pierzeja Północna i silos zbożowy, zwany basztą Senatorską, gdyż było tam więzienie Stanu. Na miejscu Wieczernika zbudowano bardzo gruby mur, według mnie na latryny sejmowe i Wartownię na piętrze.

Po likwidacji Sejmu Wawel został zamkiem Biskupim, gdyż Królewski był na Gargamellu. Po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego Gargamella Wawel został zarekwirowany przez Władysława Łokietka, któremu Koronę KUPIŁw Rzymie Iwan Kalita z Moskwy, który w SZACHOWYM Akcie Hołdowniczym występuje jako Protektor Gedymina i Władysława. Pałacem Królewskim został Pałac Sejmowy czyli Kuchnie Szpitalne.

W tym świetle to Wawel Gotycki mógł być faktycznie dziełem Kazimierza Wielkiego. Po spaleniu przez mieszczan budynków uniwersytetu Włastów, którzy katolikami nie byli, Kazimierz dał żakom WAWEL, co miało sens wobec Wawelu GOTYCKIEGO. Jednak po jego śmierci panowie małopolscy rozgościli się tam i żaków Wygnali.
 
 
« powrót|drukuj