Skip Navigation
 

09. PROMETEOMACHIA

Stonehenge

Alessandra Capodiferro, PERŁY ARCHITEKTURY, od 4000 lat p.n.e.; ARKADY 2004

AC datuje Stonehenge na 4000 lat p.n.e., z czym zetknąłem się 30 lat temu. Gdy po śmierci Prof. Aleksandra Godlewskiego poszukiwałem jego zeszytu to ZAGINĄŁ, a teraz "wydłuża się" to datowanie i znaleziono nawet grób Budowniczego Stonehenge kultury pucharów dzwonowatych, który spędził dzieciństwo nad jeziorem Bodeńskim, przy drodze z Wenecji do Brytanii. To jest oczywistym nonsensem, bo kultura pucharów dzwonowatych ZLIKWIDOWAŁA STONEHENGE.

W Stonehenge zebrano kiedyś najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy stwierdzili, że budowa tego przybytku wymagała stali STOPOWEJ. To pasuje do zdybanego w piramidzie Cheopsa dłuta do obróbki granitu zalanego BETONEM oraz śladów piły DIAMENTOWEJ. Na tej podstawie przypisano budowę Stonehenge EGIPSKIEJ kulturze pucharów dzwonowatych, ale Egipt nie dysponował stalownictwem. Uważa się, że Egipcjanie importowali żelazo i stal z Azji Mniejszej, ale dystrybutorem żelaza i stali była Troja na Złotym Rogu oraz Wenecja i Kreta. Najwspanialszy pałac mykeński w Pylos zbudował Pelops z Poznania jako dystrybutor stali ŚLĄSKIEJ. Piramidy egipskie były efektem kultury pucharów dzwonowatych która OKUPOWAŁA Stalownictwo kieleckie. Stal dostarczano przez Triest, wobec czego Troja mogła dystrybuować stal kielecką, żelazo powiślańskie i ryskie.

Wg mej systematyki to Stonehenge budował Chejron po aneksji Brytanii jako nawigacyjną i meteorologiczną drewnianą wieżę nadmgielną. Triolity Stonehenge były prawdopodobnie dowożone z Walii ZEŚLUZOWANYM Avonem a na miejsce budowy przy pomocy TAMY napełniającej dolinę. Ponieważ teren wokół Drewnianego Stonehenge był niwelowany warstwami łupka kamieniarskiego to widocznie produkowano tam z kamienia dowożonego rzeką KOSTKĘ na Drogę Ceremonialną, którą Egipcjanie użyli do budowy którejś z katedr ROMAŃSKICH. Katedra-emporium w Salisbury powinna istnieć w połowie III tysiącl, jak świadczy OPUSZCZENIE Stonehenge jako ośrodka ceremonialnego. Kryterium mogą tu być też KRYPTY ROMAŃSKIE, właściwe Niemcom i Czechom – z czego można wnosić, że były budowane przez wspierającego Chejrona TRYTONA.

Po ucieczce z Brytanii przed Posejdonem Chejron budował kanał i katedrę w Ribe, która zachowała się, co daje możność badań dendrologicznych w Viborgu i Ribe. Podczas wykopalisk Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim znaleziono wielkie ilości drewna, którego jednak NIE CHCIANO datować, choć jako komisarz WOAK domagałem się tego we Wrocławiu i Warszawie. Poza tym mam jeszcze 2 ASY: Ukryty w północnej wieży katedry płockiej Skarb kultury Badeńskiej Erychtonosa oraz Skarb Wiślan, jako ukryty przez Chęsę przed Erychtonosem fundusz na budowę katedry I w Visby na Gotlandii dla importu rudy szwedzkiej.

Antysejsmiczna włoska architektura PRECYZYJNA powstała na dystrybucji żelaza i stali czeskiej. Była ona kontynuowana przez Rzymian, o czym świadczy bazylika cmentarna PAMIETAJ O KANNACH na stadionie Hannibala. Rosjanie mówili, że Etruskowie mówili po ROSYJSKU a pan Paweł, że po polsku, co jest zrozumiałe w tym względzie, że pochodzili ze SŁOWIAŃSKIEJ Wenecji, której nazwa oznaczała Małą Wenedę-Bydgoszcz. Bazylika Voto Cannae byłaby więc OSTATNIM DZIEŁEM architektury Precyzyjnej, gdyż architektura etruska pochodziła od zbudowanej przez Neptuna ze Strzegomia katedry florenckiej. Pierwotnym dziełem architektury Precyzyjnej była prawdopodobnie katedra Prometeusza w Palermo.

Po północy obejrzałem w TV National Geographic film "TAJEMNICE STONEHENGE – Atlantyda epoki kamienia". Film koncentruje się na Drewnianym Stonehenge, zbudowanym RÓWNOCZEŚNIE z Kamiennym, które odatowano na podstawie DENDROLOGII na poł. III tysiącl. pne. Jest to Niedorzeczność, gdyż pale Drewnianego Stonehenge były WYMIENIANE wobec czego datowanie odnosi się do OSTATNIEJ WYMIANY PALI, tak jak Astronomiczne datowanie Kamiennego Stonehenge do ostatniej KOREKTY astronomicznej.

Drewniane Stonehenge jest otoczonym szerokim i głębokim rowem w postaci nieregularnego koła, połączonym krótkim kanałem z rzeką Avon. Podobne rowy były po obu stronach Drogi Ceremonialnej od Avonu do Kamiennego Stonehenge – jakby NAPEŁNIANIE wodą z Avonu? Głosiłem, że Stonehenge było budowane przez ZEŚLUZOWANIE Avonu, który TAMĄ w Downton napełniał dolinę czy kanał budowlany, co umożliwiało dowóz obrobionych triolitów, z rozbieraniem tratew in situ.

Baalbek było budowane przy pomocy 2 maszyn: Ciężarnej i Rodzącej. Ciężarna była chwacka i robotna a Rodząca płaczliwa i jękliwa. Uznałem Ciężarną za rolkę wieloszynową a Rodzącą za podnośnik HYDRAULICZNY. Początkowo budowano z triolitów tysiąctonowych, ale mechanika zepsuła się więc musiano budować z bloków pięćsettonowych.

Nie wiem czy Stonehenge budowo taką mechaniką, ale wcześniej zbudowano z wielotonowych bloków Hradczan, CYTADELĘ w Kazimierzu Dln i 2 zamki w Płocku, gdzie DOPŁYNIĘCIE na plac budowy możliwe nie było. Ponieważ w okolicy Drewnianego Stonehenge są warstwy niwelacyjne ŁUPKA kamieniarskiego to wygląda, że w Drewnianym Stonehenge produkowano z dowożonego Avonem kamienia KOSTKĘ, którą BRUKOWANO DROGĘ do Kamiennego Stonehenge dla transportu triolitów, a którą to kostkę użyto potem do budowy KATEDRY w Salisbury? czyli że Drewniane Stonehenge byłoby pierwotnie Centrum Technologicznym.

Powtarzam, że egipska kultura pucharów dzwonowatych ZLIKWIDOWAŁA STONEHENGE, które potem mogło służyć jako Cmentarz, co Alessandra Capodiferro traktuje POWAŻNIE.

***************************************************************************************

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekrety-stonehenge-2014-10

http://fishki.net/46388-stroitelstvo-stounhendzha-108-foto.html

Mamy tutaj dokumentację FOTOGRAFICZNĄ budowy Stonehenge jako ŚWIĄTYNI MASOŃSKIEJ w roku 1908. Nie wiemy tylko, czy to jest Dokumentacja PEŁNA, bo mogła to być tylko ODBUDOWA z częściową Rekontrukcją. W tym kromlechu są triolity bardzo zwietrzałe, na których są RYTY, uważane przez naukowców za autentyczne, oraz triolity NOWE, pochodzące wyraźnie z REKONSTRUKCJI. Pomiary astronomiczne Stonehenge zostały dokonane już w r. 1901. Ryty Toporów Bojowych są Podpisami wojowników kultury pucharów lejkowatych Gereona z KRAKOWA.
 
 
« powrót|drukuj