Skip Navigation
 

09. PROMETEOMACHIA

Cegła Duńska

Pamiętam jak szydzono na UWr, że wg historiografii hitlerowskiej to ARCHITEKTURA w Europie Środkowej jest STARSZA od śródziemnomorskiej. Elementem tej konkurencji był problem: CEGŁA LOMABRDZKA CZY DUŃSKA? co jest aktualne. To staje się oczywiste jeśli przyjmiemy SUDECKĄ genezę metalurgii żelaza i stali jako Europejską Atlantydę. Efektem tego są zamki jurajskie Jura-Uranosa czy STALOWNIE kieleckie Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona.

Po skastrowaniu Jura-Uranosa Krok z Pragi wygnał Chronosa z Krakowa, budując dla ojca mauzoleum w postaci katedry Przedromańskiej (III) z kryptą św. Leonarda. MODELEM tej katedry wawelskiej był Tum Łęczycki jako POMNIK budowanego przez Kroka kanału Przemysłowego, PILNEGO, gdyż Chronos trzymając się w Kazimierzu Dln blokował handel wiślany.

Po zamordowaniu Kroka przez Chęsę na wzór Tumu Łęczyckiego została budowana przez Chronosa z Kazimierza Dln katedra na zamku Biskupim w Płocku oraz na Amazonie kopia zamku w Bratysławie. Chęsa panował w Krakowie 12 lat, aż został wygnany przez Erychtonosa z Bratysławy, który zbudował KATEDRĘ na Bielanach krakowskich, której kopię Chejron wzniósł na zamku Królewskim w Płocku. Chejron, wybierając się na Jutlandię dał warsztat płockiej katedry Tumskiej kacykowi Zelandii ZELNIKOWI, który zbudował kościół św. Benta w Ringsted, ale CEGLANY - co czyni cegłę Duńską STARSZĄ od Lombardzkiej.

Kamienny grobowiec Prometeusza w Rzymie jest importem z Pragi. Ma freski, które zachowały się, gdyż został ZAKOPANY, z której to racji jest przypisywany MATCE REMUSA I ROMULUSA, gdy u nas takie budowle są datowane przez fekaliomachów na Wczesne Średniowiecze. Rzymski grobowiec Ozyrysa (Porta Maggiore) został zakopany podczas fortyfikowania Rzymu przed Hannibalem. Grobowiec Okeanidy zaś na wrocławskim zamku Biskupim jest POPRAWNYM łączeniem cegły z kamieniem a grobowiec Posejdona w Poznaniu jest ceglany, wobec czego I. budowlą CEGLANĄ Włoch jest katedra wenecka Horusa i Apisa. Dalszym wnioskiem tej systematyki jest Architektura Kolońska, jako pochodna praskiej rotundy katedralnej Chęsy i wrocławskiego grobowca Okeanidy, po śmierci której Tymoteusz OSZALAŁ.

Suponuje to domysł, że Tryumfator, który Śmieje Się z portalu w Vinnerstadcie w Oestergoetelandzie jest owym kacykiem z Zelandii, który poddał się Chejronowi. Ja znam tylko jedną analogię, a mianowicie DIABŁY na portalu fary w Inowrocławiu, którymi są znane historycznie i antropologiczne ROGATE hominidy z Haiti, wymarłe w XVIII w. Kilka tygodni temu prasa pisała o Chince, której wyrosły rogi – takie jak u tych hominidów; jeden na kilkanaście cm.

Vinnerstad jest k. Motali a Tryumfator w hełmie NEOLITYCZNYM to chyba kacyk z Zelandii, który po pojmaniu w Czechach Chejrona przez Prometeusza anektował Szczecin, Gdańsk, Płock i Sokal !!! aby założyć metalurgie RYSKĄ. To on zbudował prawdopodobnie MUR Starówki Płockiej a po wygnaniu ze Szczecina, Jutlandii, Wysp Duńskich, Gdańska, Płocka i Sokala przez Posejdona zbudował kanał Goeteborg-Bałtyk, żeby dostarczać węgiel westfalski do Rygi. Architektura Rygi jest KIELECKA, co tłumaczę tym, że Zelnik ewakuując Płock przed Posejdonem zabrał do Rygi muratorski warsztat Kielecki.
 
 
« powrót|drukuj