Skip Navigation
 

09. PROMETEOMACHIA

Wojna Bogów

Następcą Posejodna został jego straszy syn Buzurys, który został jednak rozgromiony i zabity z synem przez Asklepiosa z Kamieńca Podolskiego, który budował Lwów. Asklepios podbił ziemie do Pilicy zdobywając stalownictwo kieleckie, oraz zdobył Wrocław staromiejski, ale Wrocławia prawobrzeżnego bronił skutecznie młodszy syn Posejdona Innachos.

Podczas wykopalisk Franza J. Straussa sformułowałem relację zamków Biskupiego i Piaskowego: Północni zbudowali olbrzymi gród rusztowy, z którego wałów widać było Wrocław, wobec czego Południowi zbudowali na zamku Piaskowym OBECNY czyli II kościół Mariacki, żeby WIDZIEĆ, co się za tym wałem rusztowym DZIEJE? W odpowiedzi na to Północni zabudowali 2 olbrzymie wieże-rotundy, ŻEBY WIDZIEĆ, co się dzieje za kościołem MARIACKIM? Teraz wiem, że była to konkurencja Innachosa z Asklepiosem.

Asklepios został wyeliminowany mariażem pięknej Pragi z synem Innachosa Foroneuszem, który miał buzie jak hipopotem liberyjski, który żył wówczas w Europie. Asklepios wycofał się za Wisłę, gdzie podjął budowę Wspaniałego Bramnego-Torunia dla metalurgii powiślańskiej, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu.

Prosiłem o próbki dendrologiczne konstrukcji drewnianych odkopanych pod Ratuszem gdańskim, a kilka lat temu widziałem w wykupie k. fary Mariackiej sterczącą z fundamentów obrobioną MASZYNOWO belkę, o zabezpieczenie której prosiłem w 4 instytucjach archeologicznych. Dowiedziałem się tylko, że podczas odbudowy Spichrzy ZLECIELI SIĘ RZEŹBIARZE, ale pale fundamentowe spichrza Daleka Droga były tak SKAMIENIAŁE jakby miały tysiące lat. Na UGd uznano je za PRZEDKRZYŻACKIE, ale UJ odatował je jako ŻELBETOWE z lat 2100-2300 pne. Dostałem też list, że w głębokim wykopie na zamku Praskim w Sieradzu znaleziono belkę ciętą MASZYNOWO. Dendrologicznego datowania Belki nie podano.

Friedrich Schlette, KELTEN zwischen Alesia und Pergamon, Urania Verlag 1976

Zastanawiałem się, czy słynna głowa TEUTONA o ogromnej szczęce i w BINOKLACH z Mseckich Zehrowic w Czechach nie jest portretem Foroneusza? Argumentem za tym jest znaleziony na wrocławskim Ostrowie Tumskim portret młodzieńca (Józef Kaźmierczyk, Kamień w kulturze Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu z wieku X-XIII, Wrocław-Warszawa 1990, s. 44) z olbrzymim podbródkiem i twarzą Teutona z Mseckich Zehrowic, którego broda została stonowana utratą zębów i wejściem warg pod wąsy.

Z Celtami to jest galimatias z powodu identyfikowania metalurgii żelaza z Halsztatem, co doprowadziło do Halsztatu Haubowicza - że Halsztat śląski jest STARSZY od alpejskiego, za co Haubowicz został OTRUTY. Uchodziło to za HEREZJĘ, której Nie Pojmowałem. Dopiero gdy zagroził mi kazus CIEMNIAKA Indiany Jonesa to musiałem zażądać od Niemców, że skoro nie chcą mnie puścić do Turcji to albo powiedzą, CO mają za Małoazjatycką Genezą Metalurgii Żelaza, albo ja uznam ich teorię za Fekalium Pruskie, a gdy okazało się że Niemcy mają tylko Gołą D. to ZAGRAŁ Halsztat Haubowicza jako Europejska Atlantyda na metalurgii SUDECKIEJ.

W Heibronnie nad pięknym Nekerem Ukrainiec strofował mnie: "Przecież widziałem pistolet z którego strzelała. To jest broń prostytutki paryskiej, z tego człowieka zabić nie można!" Wniosek z tego jest taki, że baba, która miała 20% Wzroku, nie powinna strzelać do Lenina z broni Prostytutki Paryskiej - tak jak Ciemniak Indiani Jones nie powinien ROZSTRZELIWAĆ ANTYSEMITÓW.

Foroneusz-FRANCJON w imieniu Pragi z KROKOWA anektował lewy brzeg Renu dla przeniesienia metalurgii brdneńskiej nad Ren, na szwajcarskiej rudzie i westfalskim węglu. Zbudowali nad Menem KUŹNICE i budowali miasto JAKIEGO NIE BYŁO I NIE BĘDZIE, które nazywali PRAGĄ, z Najwspanialszym Pałacem Cesarskim. Tartess-Tanger, który zniszczył już Chejrona i Trytona sprowadzeniem z Ameryki Egejów i Hellenów, poszczuł znowu na Foroneusza Hellenów skandynawskich, którzy go w Koblencji zabili i zajęli Pragę nad Renem - ale metalurgii nie dostali. Owdowiała Praga wróciła do Krokowa, który zaczęto zwać PRAGĄ a Hellenowie przywrócili Najwspanialszemu Miastu starą nazwę KOLONIA od DeuKALIONA.

Asklepios i jego syn Machaon zawarli pokój z ojcem Foroneusza Innachosem, demonstracją czego była kopia Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego nad Renem w Płocku jako A'MAZON, od czego urobiono nazwą MAZOWSZE. Ten NPCes został rozebrany przez mieszczan kolońskich po sprzedaniu przez nich Henryka IV niesfornemu synowi Henrykowi V, bo odpowiedział im CO CESARSKIE CESARZOWI, a w Płocku Amazon runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy z powodu nieszczelnego wodociągu.

Jak piszą nasi przedjezuiccy historycy to nazwa Mazowsze pochodzi od a'MAZONEK, bo zamek JAK MARZENIE w Płocku nazywał się a'Mazonem. Na filmie "Germanowie" jest mowa, że odkryte w Kolonii "rzymskie pretorium" miało nadreńską fasadę 180 m - dłuższą niż rzymskie pałace cesarskie - co kojarzy się z Najwspanialszym Pałacem Cesarskim Karola Wlk. Żądałem badań dendrologicznych przy wymianie pali fundamentowych w Malborku a teraz pouczono mnie, że Zamek w Malborku jest NAJSTARSZYM ZAMKIEM CEGLANYM w Europie - wobec czego zamek Średni byłby budowany na module I piętra Amazona.

Pomnikiem Wojny Bogów zdaje się być fara wrocławska jako dzieło Innachosa. Ponieważ fary meklemburskie są WTÓRNE wobec fary wrocławskiej, jak prawdopodobnie fary południowoniemieckie, to znaczy, że Innachos budował fary meklemburskie jako Drogę Wojenną przez kanał Lubeka-Hamburg do Mont St Michel - aby przenieść Wojnę Bogów na Zatokę Biskajską. - Mógł to robić, jeśli był pewny utrzymania Świdnicy i Wałbrzycha.
 
 
« powrót|drukuj