Skip Navigation
 

09. PROMETEOMACHIA

Kalisz i Troja na Złotym Rogu

Jeśli Kar z Krakowa zagarnął spadek po Innachosie z Wrocławia to powinien budować drogę z Krakowa do Szczecina przez Kalisz. JEDNOLITA monumentalna architektura Kalisza jest trudna do systematyzacji, ale jeśli Kalisz nie został zbudowany przez Chęsę - za czym przemawia GURTOWOŚĆ tej architektury, jak kremlinów kieleckich i fary poznańskiej - to wypada ją przypisać Karowi? Wydaje się pewne, że przy kapitulacji Kara i wycofaniu się go za kanał Przemysłowy Sosnowiec-Bydgoszcz, Kalisz Gurtowy już istniał. Pomnikiem budowy kanału Przemysłowego są Gidle. Tu rozróżnienie jest proste, bo jeśli z Kamienia to Chejrona a jeśli z Cegły to Kara.

Po kapitulacji Kar udał się na Marmarę, żeby utworzyć nowy system dystrybucji żelaza i stali kieleckiej spławem dniestrowym do Troi na Złotym Rogu, który to system został utworzony PRZEKOPANIEM BOSFORU? Tradycja grecka mówi, że budowniczym Troi był Syn Posejdona a Kar był prawnukiem Posejdona z Poznania.

Gdy Lyrkos wracał z konsekracji Świątyni Apollina w Nowogrodzie Wlk, teraz Soboru Sofijskiego, to zaczepił go k. Gotlandii Stafylos informując, że Innachos umarł z dziadowiznę zagarnął Kar – więc jeśli chce postawić nogę na ojczystej ziemi to niech kopuluje Hemiteę, która nalewała doskonałe wino z Atlasu. Chytry Grek zażądał za to uznania zaboru Kolonii – miasta JAKIEGO NIE BYŁO I NIE BĘDZIE – oraz dania mu Meklemburgii z Rugią. Kar kapitulować nie myślał więc kończył KALISZ i budował poznańską katedrę II. Jednak po kilku klęskach zdał się na mediację siostry, Śnieżki z Pragi, która dała Lyrkosowi ziemie nad Wartą i Odrą a Karowi na pocieszenie Troję. Lyrkos uznał katedrę poznańską Kara za zbyt skromną i zbudował OBECNĄ.

Widziałem w TV prospekt historyczny Kalisza, gdzie pokazywano kamienne fundamenty WIELKIEGO zamku, ROZEBRANEGO przez Henryka I z Wrocławia. Henryk rozebrał zamek Biskupi i Archikatedrę wypędzając arcybiskupa do znacznie mniejszego kościoła Bydlnego w Gnieźnie z lat 992-5, który zachował się jako Archikatedra Gnieźnieńska. Zamek Królewski w Kaliszu był po obu stronach ul. Staromiejskiej a został zlikwidowany po usmażeniu jezuitów; Arsenał sprzedano ewangelikom, którzy urządzili tam cmentarz, a w pałacu Królewskim urządzono szpital. Cytadelę na Rypinie przebudowywali Prusacy a rozebrali Rosjanie w ramach konwencji o Niefortyfikowaniu Granicy.

W miejscu obecnego Teatru stał Stary Teatr, gdzie w r. 1835 odbyło się spotkanie cara z królem pruskim. W I wojnie światowej Niemcy zniszczyli i rozebrali Stary Teatr a po wojnie zbudowano tam teatr Bogusławskiego - z czego można wnosić, że Stary Teatr był ową ZAGINIONĄ Archikatedrą? Ponieważ Niemcy szydzili z Polskiej Architektury PROFANISTYCZNEJ to może po zidentyfikowaniu Starego Teatru z Archikatedrą przestraszyli się i ZACIERALI ślady? Podobnie zniszczyli zamek Niski w Opolu, gdzie Polacy znaleźli tylko PRZEMIESZCZONY KAMIEŃ. Przestraszyli się, że zamek opolski zbudował ten, kto zbudował BŁAZEŃSKĄ Troję Schliemanna, czyli wg mnie Set po wygnaniu przez Śnieżkę z Włoch za zamordowanie Ozyrysa, gdy znalazł przytułek u Kara budując Opole, a potem popłynął z nim na Hellespont, gdzie zbudował Hissarlik.

Kalisz był stolicą wojenną Polski w l. 558-568, o czym świadczy mapa Polski z ROKIEM 565.

Ufuk Kacabas, WRAKI W YENICAPI, Archeologia Żywa, VII, 2010, s. 20-25

Przy budowie metra stambulskiego odkryto Najstarszy Port Świata, sprzed 6-7 tys lat. Ja to podchwyciłem żądając PORÓWNANIA z portem w Safadzy, jako zasypanej piaskami pustyni przewleczonej na Morze Czerwone floty Izydy, której armia uderzyła na Teby, co było ZAŁOŻENIEM EGIPTU. Niniejszy artykuł traktuje port Yenicapi jako BIZANTYJSKI, w co nie wierzę, gdyż stratygrafia i dane typologiczne mówią inaczej.

Pod PORTEM Yenicapi odkryto konstrukcie sprzed 10 tys lat, pokryte PLAŻĄ. Tłumaczy to artykuł BOSFOR PRZEŁAMAŁ SIĘ I SPOWODOWAŁ WIELKI POTOP [21. Wiek EXTRA; 99 ZAGADEK BIBLII – Naukowcy twierdzą, że wszystko było inaczej; (lato 2010) s. 18-22].

Pierwotnie lodowiec syberyjski blokował odpływ SŁODKIEJ wody do Oceanu Lodowatego więc płynęła ona przez Bramę Turgajską do MORZA Aralskiego, Kaspijskiego i Czarnego oraz Bosforem i Dardanelami do morza Egejskiego. Po stopieniu lodowca syberyjskiego wielkie słodkowodne morze turkiestańskie pokryła PUSTYNIA a morza Czarne i Marmara zmieniły się w słodkowodne jeziora. Ok. r. 5500 p.n.e. wdarło się przez Dardanele do jeziora Marmaryjskiego Morze Egejskie.
To utworzyło PLAŻĘ, która pokryła paleolityczne domostwa, a na tej plaży zbudowano PORT Yenicapi. To, że puste amfory okrętowe zostały napełnione żwirem świadczy, że burza morska trwała wiele miesięcy a portu nikt nie odbudowywał, gdyż został on przeniesiony do Złotego Rogu, co było skutkiem PRZEKOPANIA Bosforu, przez który WALIŁO morze Egejskie do jeziora Pontyjskiego z siłą KILKUNASTU NIAGAR. Tym, który PRZEKOPAŁ BOSFOR i kazał te statki zbrakować był moim zdaniem Kar z Krakowa, bo NIE NADAWAŁY SIĘ do żeglugi morskiej.

Cegła Bizantyjska w Stambule datuję Troję na Złotym Rogu PRZED Karem a budowa Troi byłaby SKUTKIEM przekopania Bosforu, co uczyniło z Pontu MORZE. Kiedyś czytałem, że morze wlewało się przez Bosfor do Pontu siłą 4 wodospadów Niagara a ostatnio że 12 Niagar. Jeśli KTOŚ przekopał te kanały to było go na to stać, co suponuje syna Erychtonosa z Bratysławy Pandiona, od którego jezioro-morze nazwano Pandem-PONTEM, a po nim miasto nad Bosforem mogli budować Dardanos i Trios, którego imię zachowało się mimo zajęcia Złotego Rogu przez Kara i wygnanego z Włoch Seta.

WARUNKIEM zbudowania Troi na Złotym Rogu była budowa wodociągu SKAMANDER, widocznego ze WSPANIAŁYCH murów Troi. Fort Skamander dostarczał wodę do miasta 2 sztolniami, więc Achilles zmusił Troję do rozejmu zdobywając Skamander przy pomocy bomb zapalających.

Najpierw ogłoszono Yenicapi Najstarszym Portem Świata a potem portem Bizantyjskim, co wygląda na powtórkę ze Skarbu Wiślan, którym Mercedes-Flick WYMUSIŁ Kanadyjsko-Kalifornijski Systemem Energetyki Wodorowej - który był chyba największym Zajobem od Wielkiego Muru jako granicy celnej z Sarmatami czy niewolniczego przemysłu sowieckiego: OJ FLICKU, FLICKU..., na co ten Auuuuu...

Twierdzenie, że port Yenicapi był u ujścia Lykosu jest dorzeczne, gdyż port został ZLIKWIDOWANY budową murów Troi na Złotym Rogu. Ważne jest, czy mury trojańskie są z kamienia czy z cegły konstrukcyjnej, bo jeśli z kamienia to są Dardanosa a jeśli ceglane to Kara z Krakowa. Ja proponuję tu kompromis, że Dardanos zbudował port w Yenicapi a Kar przekopał Bosfor przenosząc port do Złotego Rogu.

Wszystko to można załatwić przy pomocy datowań DENDROLOGICZNYCH, jakich domagałem się dla Skarbu Wiślan, znalezionego pod spaloną palisadą Okołu. Jest to tak mądre jak PROBLEM: „Kolejna zagadka Wyspy Wielkanocnej: Gdzie się podziały drzewa?” (21. Wiek, IX 2010, strona tytułowa, 7-9). - Jeśli Hiszpanie urządzili na wyspie kolonię karną to drzewa wycięli, żeby więźniowie nie uciekli i nie bronili się.
 
 
« powrót|drukuj