Skip Navigation
 

09. PROMETEOMACHIA

Kalisz i Troja na Złotym Rogu

Gdy Lyrkos wracał z konsekracji Świątyni Apollina w Nowogrodzie Wlk, teraz Soboru Sofijskiego, to zaczepił go k. Gotlandii Stafylos informując, że Innachos umarł z dziadowiznę zagarnął Kar – więc jeśli chce postawić nogę na ojczystej ziemi to niech kopuluje Hemiteę, która nalewała doskonałe wino z Atlasu. Chytry Grek zażądał za to uznania zaboru Kolonii – miasta JAKIEGO NIE BYŁO I NIE BĘDZIE – oraz dania mu Meklemburgii z Rugią.

Jeśli Kar z Krakowa zagarnął spadek po Innachosie z Wrocławia to powinien budować drogę z Krakowa do Szczecina przez Kalisz. JEDNOLITA monumentalna architektura Kalisza jest CEGLANA więc wypada ją przypisać Karowi? Wydaje się pewne, że przy kapitulacji Kara i wycofaniu się go za kanał Przemysłowy Sosnowiec-Bydgoszcz, Kalisz Gurtowy już istniał. Pomnikiem budowy kanału Przemysłowego są Gidle. Tu rozróżnienie jest proste, bo jeśli z Kamienia to Chejrona a jeśli z Cegły to Kara.

Po kapitulacji Kar udał się na Marmarę, żeby utworzyć nowy system dystrybucji żelaza i stali kieleckiej spławem Dniestru i Dunaju, który to system został utworzony PRZEKOPANIEM BOSFORU? Tradycja grecka mówi, że budowniczym Troi był Syn Posejdona a Kar był prawnukiem Posejdona z Poznania.

Kar kapitulować nie myślał więc kończył KALISZ i budował poznańską katedrę II. Jednak po kilku klęskach zdał się na mediację siostry, Śnieżki z Pragi, która dała Lyrkosowi ziemie nad Wartą i Odrą a Karowi na pocieszenie Troję. Lyrkos uznał katedrę poznańską Kara za zbyt skromną i zbudował OBECNĄ.

Widziałem w TV prospekt historyczny Kalisza, gdzie pokazywano kamienne fundamenty WIELKIEGO zamku, ROZEBRANEGO przez Henryka I z Wrocławia. Henryk rozebrał zamek Biskupi i Archikatedrę wypędzając arcybiskupa do znacznie mniejszego kościoła Bydlnego w Gnieźnie z lat 992-5, który zachował się jako Archikatedra Gnieźnieńska. Zamek Królewski w Kaliszu był po obu stronach ul. Staromiejskiej a został zlikwidowany wyrabowaniem przez Szwedów kolumn z Żelazomiedzi NA ARMATY i sprzedaniem Pałacu ewangelikom, którzy urządzili w nim cmentarz, a w pałacu Królewskim urządzono szpital. Cytadelę na Rypinie przebudowywali Prusacy a rozebrali Rosjanie w ramach konwencji o Niefortyfikowaniu Granicy.

W miejscu obecnego Teatru stał Stary Teatr z przebudowanej Archikatedry, gdzie w r. 1835 odbyło się spotkanie cara z królem pruskim. W I wojnie światowej Niemcy zniszczyli i rozebrali Stary Teatr a po wojnie zbudowano tam teatr Bogusławskiego - z czego można wnosić, że Stary Teatr był ową ZAGINIONĄ Archikatedrą? Ponieważ Niemcy szydzili z Polskiej Architektury PROFANISTYCZNEJ to może po zidentyfikowaniu Starego Teatru z Archikatedrą przestraszyli się i ZACIERALI ślady? Podobnie zniszczyli zamek Niski w Opolu, gdzie Polacy znaleźli tylko PRZEMIESZCZONY KAMIEŃ. Przestraszyli się, że zamek opolski zbudował ten, kto zbudował BŁAZEŃSKĄ Troję Schliemanna, czyli wg mnie Set po wygnaniu przez Śnieżkę z Włoch za zamordowanie Ozyrysa, gdy znalazł przytułek u Kara budując Opole, a potem popłynął z nim na Hellespont, gdzie zbudował Hissarlik.

Kalisz był stolicą wojenną Polski w l. 558-568, o czym świadczy mapa Polski z ROKIEM 565.

Ufuk Kacabas, WRAKI W YENICAPI, Archeologia Żywa, VII, 2010, s. 20-25

Przy budowie metra stambulskiego odkryto Najstarszy Port Świata, sprzed 6-7 tys lat. Ja to podchwyciłem żądając PORÓWNANIA z portem w Safadzy, jako zasypanej piaskami pustyni przewleczonej na Morze Czerwone floty Izydy, której armia uderzyła na Teby, co było ZAŁOŻENIEM EGIPTU. Niniejszy artykuł traktuje port Yenicapi jako BIZANTYJSKI, w co nie wierzę, gdyż stratygrafia i dane typologiczne mówią inaczej.

Pod PORTEM Yenicapi odkryto konstrukcie sprzed 10 tys lat, pokryte PLAŻĄ. Tłumaczy to artykuł BOSFOR PRZEŁAMAŁ SIĘ I SPOWODOWAŁ WIELKI POTOP [21. Wiek EXTRA; 99 ZAGADEK BIBLII – Naukowcy twierdzą, że wszystko było inaczej; (lato 2010) s. 18-22].

Pierwotnie lodowiec syberyjski blokował odpływ SŁODKIEJ wody do Oceanu Lodowatego więc płynęła ona przez Bramę Turgajską do MORZA Aralskiego, Kaspijskiego i Czarnego oraz Bosforem i Dardanelami do morza Egejskiego. Po stopieniu lodowca syberyjskiego wielkie słodkowodne morze turkiestańskie pokryła PUSTYNIA a morza Czarne i Marmara zmieniły się w słodkowodne jeziora. Ok. r. 5500 p.n.e. wdarło się przez Dardanele do jeziora Marmaryjskiego Morze Egejskie.
To utworzyło PLAŻĘ, która pokryła paleolityczne domostwa, a na tej plaży zbudowano PORT Yenicapi. To, że puste amfory okrętowe zostały napełnione żwirem świadczy, że burza morska trwała wiele miesięcy a portu nikt nie odbudowywał, gdyż został on przeniesiony do Złotego Rogu, co było skutkiem PRZEKOPANIA Bosforu, przez który WALIŁO morze Egejskie do jeziora Pontyjskiego z siłą KILKUNASTU NIAGAR. Tym, który PRZEKOPAŁ BOSFOR i kazał te statki zbrakować był moim zdaniem Kar z Krakowa, bo NIE NADAWAŁY SIĘ do żeglugi morskiej.

Cegła Bizantyjska w Stambule datuję Troję na Złotym Rogu PRZED Karem a budowa Troi byłaby SKUTKIEM przekopania Bosforu, co uczyniło z Pontu MORZE. Kiedyś czytałem, że morze wlewało się przez Bosfor do Pontu siłą 4 wodospadów Niagara a ostatnio że 12 Niagar. Jeśli KTOŚ przekopał te kanały to było go na to stać, co suponuje syna Erychtonosa z Bratysławy Pandiona, od którego jezioro-morze nazwano Pandem-PONTEM, a po nim miasto nad Bosforem mogli budować Dardanos i Trios, którego imię zachowało się mimo zajęcia Złotego Rogu przez Kara i wygnanego z Włoch Seta.

WARUNKIEM zbudowania Troi na Złotym Rogu była budowa wodociągu SKAMANDER, widocznego ze WSPANIAŁYCH murów Troi. Fort Skamander dostarczał wodę do miasta 2 sztolniami, więc Achilles zmusił Troję do rozejmu zdobywając Skamander przy pomocy bomb zapalających.

Najpierw ogłoszono Yenicapi Najstarszym Portem Świata a potem portem Bizantyjskim, co wygląda na powtórkę ze Skarbu Wiślan, którym Mercedes-Flick WYMUSIŁ Kanadyjsko-Kalifornijski Systemem Energetyki Wodorowej - który był chyba największym Zajobem od Wielkiego Muru jako granicy celnej z Sarmatami czy niewolniczego przemysłu sowieckiego: OJ FLICKU, FLICKU..., na co ten Auuuuu...

Twierdzenie, że port Yenicapi był u ujścia Lykosu jest dorzeczne, gdyż port został ZLIKWIDOWANY budową murów Troi na Złotym Rogu. Ważne jest, czy mury trojańskie są z kamienia czy z cegły konstrukcyjnej, bo jeśli z kamienia to są Dardanosa a jeśli ceglane to Kara z Krakowa. Ja proponuję tu kompromis, że Dardanos zbudował port w Yenicapi a Kar przekopał Bosfor przenosząc port do Złotego Rogu. Kara z Marmary znamy jako k'Orfeusza od Eurydyki-Europy, który zbudował dla niej mauzoleum HAGIA SOPHIA jako nieukończoną kopię LILLY WENEDY z Bydgoszczy. Wydała mu się jednak zbyt skromna, bo podjął budowę piramidy EUROPY w Sarajewie i pałacu Habsburgów w Budzie Wszystko to można załatwić przy pomocy datowań DENDROLOGICZNYCH, jakich domagałem się dla Skarbu Wiślan, znalezionego pod spaloną palisadą Okołu. Jest to tak mądre jak PROBLEM: „Kolejna zagadka Wyspy Wielkanocnej: Gdzie się podziały drzewa?” (21. Wiek, IX 2010, strona tytułowa, 7-9). - Jeśli Hiszpanie urządzili na wyspie kolonię karną to drzewa wycięli, żeby więźniowie nie uciekli i nie bronili się.
 
 
« powrót|drukuj