Skip Navigation
 

Złotoryt z Hołdu Heroda Wlk

Jerozolima w Biblii Lutra

Świątynia po przebudowie Heroda

Prertorium prefekta Gratusa

Jako pałac Flawiuszów

22. RZYM NIEZWYCIĘŻONY

Jerozolima do utraty zmysłów

Gianni Guadalupi, Arcydzieła Sztuki – ŚWIAT BIBLII w obrazach; C 2003 White Star S.p.A Via Candido Sassone, Vorcelli Włochy; C Wydawnictwo ARKADY Sp. z o.o. Warszawa 2012

Jerozolima Biblijna ma najlepiej zachowaną ikonografię. Na str. 162-3 mamy wizerunek Świątyni Jerozolimskiej wielojęzycznej Biblii, opublikowanej w Hiszpanii staraniem Benedictusa Ariasa Montannusa w l. 1568-72, a na str. 163 widok Jerozolimy ze Świątynią Francuza Augustina Calmeta z połowy w. XVIII. Te szczegółowe wizerunki są całkowicie ZGODNE ze złotorytem Wacława Hollara z Hołdu Heroda Wlk dla Oktawiana Augusta w tym sensie, że złotoryt Calmeta przedstawia Świątynię Salomona po przebudowaniu jej przez Heroda Wlk a PRZED przebudową przez prefekta Gratusa pałacu Salomona na Wzgórzu Świątynnym na Pretorium, zaś ilustracja Montannusa, z Oryginalnym podpisem na miedziorycie: TEMPLI SALOMONIS ANTIQUI., przedstawia Świątynię Jerozolimską po rozbudowie jej przez Rzymian na sanktuarium Jowisza Zwycięskiego, które Trajan oddał Żydom w czasie II wojny Żydowskiej.

Wygląda na to, że Ludwik XIV tak się zachwycił widokiem tej Świątyni Salomona, że kazał NA TO PODOBIEŃSTWO zbudować Wersal, gdyż jest to pałac w postaci koszar rzymskich. W związku z tym jest pytanie, KTO ZNISZCZYŁ ten Cud Świata?

Ks. Tomasz Jelonek, SPALONA ŚWIĄTYNIA, Ziemia Święta, PAT Kraków, Rok VI 2 (22) 2000, s. 56-59

Już proste zestawienie danych biblijnych, że Abraham gościł na Salemie, a ofiary z Izaaka dokonał na górze Moria, gdzie Salomon zbudował Świątynię, WYKLUCZA IDENTYFIKACJĘ Salemu z Morią. Również opis Flawiusza o oblężeniu i zdobyciu Jerozolimy przez Tytusa mówi wyraźnie, że Świątynia Salomona NIE BYŁA Wzgórzem Świątynnym. Rzymianie atakowali Jerozolimę Z GÓRY ostrzałem Świątyni Salomona, której obrońcy mieli słońce za plecami, gdyż Rzymianie musieli kamienie MALOWAĆ. To lokalizuje górę Moria, zwaną SYJONEM, jako cytadelę, broniącą Jerozolimy od Karmelu.

Zbudowane przez Salomona cysterny Filarowe były skarbcami, gdzie umieszczono przywieziony przez flotę sabejską skarbiec asyryjski jako zapłatę za metalurgię filistyńską. W IX w. pne, podczas wojny domowej, wszystkie skarby przeniesiono do cysterny świątynnej, co powołało Skarb Świątyni o którym krążyły legendy i szukał go Indiana Jones. Artykuł ilustruje płaczący Żyd.

Min, HARRISON FORD – SCHUDŁ, WIĘC MOŻE ZAGRAĆ INDIANĘ JONESA, SUPER Express, 24 10 2006, str. 13

Indiana Jonesów było kilku, ale mnie straszono losem zdemobilizowanego we Włoszech, który poszedł na wojnę palestyńską i strawił miliony ojca za grunt podmiejski na szukiwaniu Skarbu Świątyni, w trakcie czego zestarzał się i ośmieszył. Jest to historia Anglosasa, który POZABIBLIJNIE myśleć nie umie. Gdyby podczas swej wizyty w Oświęcimiu przyjechał do Wrocławia i pogadał z nami, to bym wytłumaczył, że Skarb Świątyni ODZYSKALI Asyryjczycy a on gada o Złocie Afryki z drenażu w basenie Oceanu Indyjskiego za żelazo śląskie – choć wówczas myślałem o hetyckim – co zachowało się kapitałowo w postaci hipoteki Rzymu.

Faraon Jechnaton skłonił Słowian do zerwania konwencji z Żydami płacąc Cyrenajką, skąd była droga wozowa do Czadu, gdzie była kość słoniowa i Złoto Ghany. Gdy jednak rzucił się za Żydami przez taflę solną Wlk Jeziora Gorzkiego to Mojżesz otworzył tamę w Suezie przez którą wdarło się morze, które pochłonęło Egipcjan.

Ford ma kłopoty ze scenariuszem, więc żeby nie powtórzyła się historia z Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie wpraszałem się a mnie wyrzucano, z KTÓREJ TO RACJI filmy były klapą. Ostatnio było to z Quo vadisem, który wg mej sagi rodzinnej został ocenzurowany za milion rubli i Nobla, o czym piszę w "Incydentu nie było" (Gdańsk 2001), z czego można wnosić, że wypędzanie mnie miało na celu nie dopuszczenie do ujawnienia, że łykacze złota kastrowali Rzymian.

Indiana Jones kiepsko bronił Świątyni Salomona, bo Kanclerz Kohl zabrał Pałac Salomona Żydom i dał Palestyńczykom, żeby Żydzi nie modlili się do Stajni Salomona, jak nazywał się jego harem. Świątynia była na terenie Uniwersytetu, który wygląda JAK CYTADELA. Flawiusz pisze, że podczas ciszy nocnej rzymski żołnierz zauważył otwarte Okienko Arcykapłana więc wspiął się po murze i wrzucił bombę zapalającą. Świątynia PŁONĘŁA, bo budynek był z cedru libańskiego oblicowanego murem megalitycznym.

Indiana Jones nie obronił Świątyni Salomona i dał się ograć w Rzymie Schwarzeneggerowi więc pozostaje mu iść na stare lata z Bushem do Iraku, gdzie Asyryjczycy wywieźli Skarb Świątyni. Oddanie Pałacu Salomona Palestyńczykom było zasługą Jana Pawła II, co ja akceptowałem ze względu na palestyński protektorat kapitału Saddama Husajna, ale skoro ten kapitał stracili to niech się wynoszą z Pałacu Salomona i Pretorium, bo mają tam tylko Meczet Omara, który zbudowała cesarzowa Helena, a do przebudowy Wzgórza Świątynnego na Skarbiec Arabski nie doszło z powodu upadku Omajadów.

Indiana Jones szukał Arki Przymierza więc powinien wiedzieć, że lektyk było 2. abisyńska spod Teb i sueska z Wielkiego Exodusu.

Krzysztof Urbański, FORTECE KRÓLA SALOMONA – Fragment murów obronnych sprzed 3 tys. lat, opisanych przez Biblię, odkryli izraelscy badacze w Jerozolimie, Rzeczpospolita, 24 II 10, s. A17

Izraelska archeolożka dr Eilat Mazar prezentuje badaną przez siebie BRAMĘ MIEJSKĄ na „wzgórzu Ofel, na południe od Wzgórza Świątynnego, tuż za murami Starego Miasta”. Jeśli miałaby to być południowa brama Jerozolimy Salomona to trzeba ją łączyć z systemem HYDRAULICZNYM Salomona, który BUDUJĄC w Świątyni i Pałacu cysterny-skarbce musiał rozbudować też ujęcie wody na Karmelu, które zabezpieczył zamkiem wodociągowym. Poza tym podziemne kamieniołomy jerozolimskie była CYSTERNAMI.

W takim razie woda z Karmelu płynęła do cysterny Świątynnej a z niej do Królewskiej na Wzgórzu Świątynnym, skąd była doprowadzana do wieży ciśnień OGRODNIKÓW, która powinna być w południowym murze Salomona. Wcześniej taki system nie był możliwy, gdyż Jebuza-Syjon nie godził się na dostarczanie nadmiaru wody Salemowi, gdyż mógło to być zdyskontowane finansowo w OGRODNICTWIE. Akwedukt przez ogrody jerozolimskie do Herodionu o długości prawie 20 km zbudował dopiero Piłat.

Babilończycy nie zburzyli Świątyni Salomona tylko zarekwirowali na cytadelę, gdyż broniła miasta od Karmelu. Również Persowie nie zwrócili Świątyni Salomona więc po Niewoli Babilońskiej trzeba było budować Nową Świątynie na wzór Starej, nazwanej Drugą lub Jerozolimską, którą powinien być SALEM. Świątynię Salomona odzyskał dopiero Herod Wlk budując dla Rzymian Cezareę Palestyńską, a Tytus, po wrzuceniu Arcykapłanowi bomby zapalającej, kazał ją GASIĆ, ale oblicowany murem megalitycznym cedrowy wieżowiec płonął jak pochodnia.

Roberto Giacobbo, Giulio Di Martino, TAJEMNICZE MIEJSCA ŚWIATA – Od Atlantydy do Loch Ness, ARKADY 2013.

Gdy marszałek brytyjski wjeżdżał do Jerozolimy to kazał ARABOM zaprowadzić się do Świątyni Salomona a ci zaprowadzili go na Płaskowyż Meczetów informując, że Świątynia była we wschodniej części Płaskowyżu. Wtedy Marszałek zapytał swych Generałów: CO ZROBIĆ Z TYMI MECZETAMI? ale słychać było tylko klekot kopyt, który przerwał książę Fajsal: Z TYMI MECZETAMI NIC NIE TRZEBA ROBIĆ...

Ja się mogę zgodzić, że Świątynia Salomona stała we wschodniej części Płaskowyżu Meczetów, ale świątynia Heroda Wlk zajmowała CAŁY Płaskowyż. Herod wykupił Świątynię od Rzymian, która jako CYTADELA była rekwirowana przez wszystkich zdobywców i okupantów, budując dla nich Cezareję Palestyńską, poszerzył wzgórze do płaskowyżu na którym zbudował wielką budowlę prostokątną w manierze rzymskiej. Była to III świątynia jerozolimska, gdyż II zbudowano po Niewoli Babilońskiej a zlikwidowano po konsekracji Świątyni Heroda.

Wygląda mi na to, że RG i GDM zobaczyli U MNIE Świątynię Heroda i jej Przebudówkę na Pałac Flawiuszów, czego Kompilację postanowili opublikować jako SWOJĄ Rekonstrukcję Świątyni Jerozolimskiej – więc Gratuluję TYGRYSKIEGO skoku na Świątynię Salomona. Bo tylko taka świątynia TŁUMACZY, że Salomon wydał na jej budowę 3 tysiące ton złota, 30 tysięcy ton srebra i mnóstwo drogich kamieni (s. 136-37).

Izaak Newton, który posiadał plany Świątyni Salomona, twierdził, że Świątynię zbudował faraon Sezostris w połowie II tysiącl. p.n.e. a Salomon tylko odnowił, wobec czego niesamowity Rachunek budowy świątyni odnosiłby się do Heroda Wlk? Istnieją też dane, że Świątynia Salomona była KOPIĄ mauzoleum Eurydyki: Hagia Sophia w Konstantynopolu, na której był wzorowany Pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii. Ponieważ Hagia Sophia była budowana z zastosowaniem stali ZBROJENIOWEJ z Kielc to rzekome powinowactwo obu świątyń kwalifikuje ją Pierwotnie.

RG i GDM datują Kamienne Stonehenge RELACJĄ z Drewnianym, ale ja od początku mówiłem, że pale fundamentowe są po KTÓREJŚ Wymianie, gdyż gniły. Stonehenge przestano użytkować po podboju Brytanii przez egipską kulturę pucharów dzwonowatych w poł. III tysiąclecia p.n.e. Świadczy o tym zużytkowanie na budowę emporium-świątyni kostki BRUKOWEJ, którą wytwarzano na miejscu, jak świadczą zniwelowane hałdy.

SPEKULOWAŁEM, że sanktuarium Świątyni Salomona było KOPIĄ Mauzoleum Eurydyki w Troi na Złotym Rogu tj. Hagia Sophia w Konstantynopolu i znalazłem argument ZA TYM. Otóż JEROZOLIMA w Biblii Lutra przedstawia miasto z Lotu Ptaka: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&iPageContent=2// ze Świątynia Salomona w lewym-górnym rogu jako okrągłą górą z kolistym murem basztowym na koronie i wielkim ELIPTYCZNYM sanktuarium w środku, podpartym 4 symetrycznie ustawionymi wieżami.

Izaak Newton posługiwał się planem Świątyni Salomona, który jest ponoć w jego archiwum w USA, i METRYKĄ od Sezostrisa III, który miał wbijać słupy graniczne nad Indusem i na Wołgodonie. To kwalifikuje ŚSa na pochodną mauzoleum Eurydyki, tylko z Wieżami Przyporowymi, gdyż Sezostris mógł nie mieć stali ZBROJENIOWEJ z Kielc to zbudował PRZYPORY.

W związku z Zablokowaniem http://www.wandaluzja.com// sprzedaż PAŁACU Salomona i Pretorium Rzymskiego na Wzgórzu Świątynnym rządowi izraelskiemu raczej nie wchodzi w grę, ale sprzedać go mogę 2 potentatom hipotecznym Palestyny: Grekom i Ormianom oraz ewentualnie Anglikom, bo Rosja została wykluczona za Herezję Rosyjską: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski – il. V//. Eurydyka była spod Krakowa."
 
Strony:« Poprzednia 1 2 3
 
 
« powrót|drukuj