Skip Navigation
 

07. ARCHITEKTURA PRZEDROMAŃSKA

Płock Megalityczny

Za Solidarności I uratowałem Płock. Najlepsi specjaliści nie mogli powstrzymać zjeżdżania skarpy do Wisły proponując środki amerykańskie, bardzo drogie, ale ja wytłumaczyłem na PWr – że saperów austriackich uczono, iż jak less dostanie wody to się robi SZAJS. Płocki zamek Królewski runął do Wisły po założeniu tam wodociągu, wobec czego w każdym płockim domu musi być WODOMIERZ.

Megalityczny Płock wziął się STĄD, ze przed podróżą na Ural Jur-Uranos ZAKAZAŁ synom fortyfikowania technika murarska więc ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE: Chronos w Kazimierzu a Krok-Kronos na Hradczanie. Głosiłem, że ważnym odkryciem archeologicznym w Płocku jest wielka ŁAWA FUDAMENTOWA.

Na Drzwiach Gnieźnieńskich – z grobowca HAMLETA Mieszka Bolesławowica z rotundy-A – jest jego SEN w pałacu rezydencjonalnym (klasztor Dominikański). Przez okno widać MEGALITYCZNĄ obudowę zamku Biskupiego, która jest zwieńczona kolumnadą. Wnętrze jego grobowca widzimy zaś na plakiecie z Sulejowa, gdzie Mieszko siedzi na swym sarkofagu jako ANIOŁ. Na patenie Kaliskiej z Lądu leży zaś na tym sarkofagu nieletni Kazimierz II a na rewersie jest Mieszko III ze św. Mikołajem, co było manifestacją przekazania w r. 1144 przez Anastazję Bolesławowicową Wołoszczyzny Kazimierzowi II, którą ten sprzedał w r. 1166 Henrykowi za Sandomierz.

Załącznikiem do sarkofagu Bolesława Śmiałego z Ossieku, znajdującym się obecnie w St-Maurice k. jeziora Genewskiego, była patena z Wilten w Innsbrucku. Przedstawia ona płocki pałac Królewski na obudowanej megalitycznie Górze, a na rewersie Pałac PALI SIĘ w r. 1127. Biblia Płocka przedstawia zaś scenę rodzinną Bolesława III w pałacu płockim, o wnętrzu takim jak wartownie w Chebie i Norymberdze – z czego wnoszę, że zamek AMAZON w Płocku, od którego pochodzi nazwa a'MAZOWSZE, był budowany przez warsztat pałacu CESARSKIEGO w Kolonii, Pragi i Foroneusza z Wrocławia, który został rozebrany przez mieszczan w r. 1106.

W północnej wieży katedry zamku Biskupiego - w Płocku było zamków KILKA - konserwator Tarczyński znalazł skarb, który spieniężał. Płockie Towarzystwo Naukowe nasłało na niego policję, która znalazła 2 baryłki żelazne z przedmiotami bez wartości handlowej. Baryłki i protokół policyjny zaginęły w I wojnie światowej, ale Stasi, które kopało w Płocku jako Uniwersytet Humboldta, mogło go znaleźć w archiwum Hohenzollernów i szantażować Straussa. Skarb ten PODWAŻA bowiem oficjalną chronologię architektury niemieckiej, gdyż jest to skarb naddunajskiej neolitycznej kultury BADEŃSKIEJ Erychtonosa, który był sojusznikiem Chronosa przeciw Chęsie, czyli że chronologię architektury niemieckiej trzeba pisać OD NOWA, co nazywa się Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej wg Skarbu Wiślan i skarbu Erychtonosa w Płocku.

Moja interpretacja architektury Płocka tłumaczy też NIEZROZUMIAŁY dotychczas zapis niemiecki, że Pomorzanie rozrzucili kości z grobowców królewskich NA WAŁACH. Pomorzanie to "mieszkający nad morzem", którzy w tym wypadku przypłynęli Wisłą, co zmusiło Bolesława III do odstąpienia Rygi. Sprofanowanie grobów królewskich świadczy o Nienawiści, gdyż nie był to najazd rabunkowy. Prawdzice rozrzucili kości królewskie w arkadzie WIEŃCZĄCEJ MUR MEGALITYCZNY, który mógł się nazywać Wałem i być deptakiem dla pospólstwa. Wobec zdobycia przez Bolesława III Pekinu, co nazywa się najazdem Dżurdżenów, wypędzenia Prawdziców z Moskwy, którą oddał Rurykowiczom oraz oblężenia Rygi, gdzie Prawdzice przewieźli flotyllą skarbiec moskiewski, musieli oni grać desperacko.

W Płocku było wówczas 2 katedry, gdyż III wybudowała lichwiarka Dobiechna na zamku HERMANA, gdzie jest teraz Więzienie; groby królewskie powinny być w katedrze Pałacowej, bo w katedrze Biskupiej znalazły się w związku z renesansową przebudową zamku Królewskiego, gdyż murator dostał zlecenie rozebrania katedry na zamku Królewskim i postawienia na tym miejscu "nie mniejszej". Po runięciu zamku do Wisły Bona podjęła budowę pałacu królewskiego na Cytadeli warszawskiej.

Szkoła muratorska Kroka-Kronosa z Pragi zbudowała zamek Gross Comburg w Schwaebisch Hall, na przewłoce dunajsko-nekerskiej, a potem MODELOWY Tum Łęczycki dla PRZEDROMAŃSKIEJ katedry III na Wawelu na mauzoleum Jura-Uranosa, z której pozostała krypta Świętego Leonarda. Chronos, który dysponował wapieniem budowlano-drogowym w Kazimierzu Dln zbudował poza megalityczną oblicówką skarpy płockiej mur MEGALITYCZNY między Rogatkami.

Początek architektury ROMAŃSKIEJ wiążę z wizytą w Płock króla Tartessu-Tangeru, który zawarł z Chęsą układ, na mocy którego statki z Tartessu wiozły wełnę i wino do Skandynawii, gdzie ładowały rudę dla Płocka, z którego zabierały ŻELAZO I STAL. Fakt, że Płock nie został przebudowany Romańsko świadczy, że JUŻ ISTNIAŁ. Miast budować metalurgię Płocką Chęsa podją dzięki przysłanym z Tartessu architektom budowę KREMLINÓW ROMAŃSKICH nad strugami energetycznymi na STALOWNIE, które zachowały się na Kielecczyźnie w postaci PRZEMYSŁOWYCH klasztorów cysterskich.

Chęsa został wygnany przez Erychtonosa, najpierw do Poznania a potem Pragi. Erychtonos, syn Ateny i Hefajstosa z Bratysławy, zbudował swej matce świątynię w postaci zbarokizowanej katedry na Bielanach krakowskich, którą Chronos powtórzył na zamku Królewskim w Płocku - z której to racji średniowieczne pieczęcie kapitulne z Płocka i Krakowa są IDENTYCZNE.

Największy Rycerz Jan Luksemburski zburzył krakowski Gargamell oraz zdobył Sieradz, Wenedę-Bydgoszcz i Płock. Sieradz i Wenedę kazał rozebrać na cegłę dla Królewca a Megalityczny Płock na WAPNO dla Królewca.

Profesor Konik - ponoć kuzyn Kanclerza Kohla - mówił mi, że Prof. Szafrański skarży się, iż nie ma komu zostawić Płocka więc Zaproponował MNIE. Stanowczo Odmówiłem: Tam rządzi PETROCHEMIA więc najpierw próbowaliby mnie przekupić a potem zepchnęli ze skarpy. Im potrzebny jest Megalityczny Płock jak Piąte Koło. W Warszawie jest dość alfonsów i dziwek, którzy przyjmą Każde Pieniądze. W Płocku potrzebny jest festiwal Szekspirowski jako locum 2 najważniejszych sztuk Szekspira oraz ŚRÓDZIEMIE Tolkiena.
 
 
« powrót|drukuj