Skip Navigation
 

03. AMERICAN GENESIS

Rolnictwo w archeo-Ameryce

Anna Piotrowska, JAK INDIANIE POLUBILI DYNIE. NAUKOWCY ODKRYLI, ŻE ROZWINIĘTE ROLNICTWO ISTNIAŁO W AMERYCE POŁUDNIOWEJ JUŻ 10 TYSIĘCY LAT TEMU – Nowe badania całkowicie zmieniły nasze spojrzenie na dzieje Nowego Świata. Rzekomo prymitywni Indianie zaczęli uprawiać ziemię w tym samym czasie co mieszkańcy Bliskiego Wschodu, Dziennik, 29 VI 2007, s. 27

Ja od dziesięcioleci nauczam, że to, iż rolnictwo pojawiło się w różnych częściach świata RÓWNOCZEŚNIE było skutkiem ŚWIATOWEGO HORYZONTU MEZOLITYCZNEGO, tj. gospodarki ogrodowo-rybackiej, i tego, że DRYFOWĄ żeglugę oceaniczną znano od 40 tys lat. Do tego potrzebne były Nie Łodzie, ale KILOWE sterowne tratwy żaglowe. Kilka lat temu Niemcy odkopali w Bremie kogę i zbudowali jej kopię, która okazała się jednak NIESTEROWNA. Wytłumaczyłem, że koga bremeńska była barką portową, gdyż koga żaglowa wymagała MIECZA kilowego. Miecze kilowe były odkuwane TYLKO w Gdańsku, a nazwa koga pochodzi od greckiej nazwy Gdańska OGIGJA, sprzed podboju Pomorza przez Serenów kultury amfor kulistych, którzy przybyli z Ameryki Północnej.

Przed stopieniem się lodowca kanadyjskiego 10.300 lat pne, co podniosło poziom oceanów o kilkadziesiąt metrów, była łowiecka gospodarka paleolityczna, która zapewniała obfitość żywności. Plemiona wędrowały za stadami antylop, lub jak Żydzi na Synaju za PRZEPIÓRKAMI, których było w brud. Stopienie lodowca zmieniło warunki klimatyczne, zmieniając czy niszcząc szlaki wędrówek zwierząt, podstawę gospodarki paleolitycznej, która byłaby jeszcze dziś w Afryce bardziej opłacalna od hodowli, a licząc przemysł turystyczny bardziej dochodowa. Afryka jednak UMIERA, zwłaszcza z powodu wytępienia krokodyli, które pełniły tam taką rolę, jak u nas bobry.

Badania genetyczne roślin uprawnych potwierdziły to, co wnioskowałem, pisałem i mówiłem. W Ameryce nie było hodowli, gdyż Indianie wytępili megafaunę, tak że jedynymi zwierzętami zdatnymi do hodowli był indyk, kura czerniaczka, świnka morska i lama, która na zwierzę juczne się nie nadawała. Z tej racji Indianie nie rozwinęli rolnictwa zbożowego. AP podaje, że rośliny zbożowe zaczęto uprawiać 10 tysięcy lat temu, co jest wskaźnikiem metalurgii żelaza, gdyż nie jest znana uprawa zbóż u ludów NIE ZNAJĄCYCH HODOWLI BYDŁA I KOWALSTWA równocześnie, czyli SPRZĘŻAJU.

Indianie amerykańscy rozwinęli rolnictwo okopowe, tak że większość roślin ogrodowych pochodzi z Ameryki. Indianie wynaleźli HYBRYDYZACJĘ, którą przynieśli do Europy jezuici. Można powiedzieć, że hybrydyzację znali Chińczycy, którzy wyprowadzili pomarańcz ze skrzyżowania grejfruta z mandarynką, ale jest to przykład sporadyczny. Bawełna przędna jest krzyżówką bawełny małoazjatyckiej z meksykańską, czego dokonano w MEKSYKU.

Największym majstersztykiem genetycznym jest banan, jako hybryda dzikiego banana brazylijskiego ze słodkim batatem. AP datuje Bananowiec: 9 tysięcy lat temu, Nowa Gwinea; z czym się nie zgadzam. Argumentem za azjatyckim pochodzeniem bananów jest mnogość bananowców, które pochodzą z DZICZENIA bananów amerykańskich. W Ameryce nie mogły powstawać nowe gatunki bananowców, bo istniała matryca genetyczna w postaci Banana Dzikiego. Wiele lat walczyłem z poglądem o pochodzeniu kokosów z Azji Południowo-Wschodniej, aż Dzikie Kokosy znaleziono w Panamie, co jest o tyle istotne, że WYTĘPIONO JE w całej Ameryce, żeby nie zatruwały plantacji, a odmianę dziką pozostawiono tylko tam, skąd pyłek NIE MÓGŁ się przedostać na ląd stały. Gdy jakiś botanik potrzebował pyłku dzikiego kokosa dla hybrydyzacji to mógł go sprowadzić z Panamy, gdzie dostęp morzem był NAJLEPSZY.

Wg planszy AP to najstarszą uprawą zbożową jest pszenica samopsza: 10,5 tysiąca lat temu nad Morzem Kaspijskim, co świadczy o istnieniu tam wówczas metalurgii żelaza. To zgadza się z odkryciem przez archeologów amerykańskich w Pakistanie FACHOWO plombowanych zębów sprzed 9 tysięcy lat. Jeśli Europejska Atlantyda ma tylko 7 tysięcy lat to wnioskowana na podstawie pszenicy kaspijskiej metalurgia żelaza nie mogła pochodzić z Sudetów. Mamy tu szkopuł, że wg genetyków to neolityczne zboża europejskie nie pochodziły z Bliskiego Wschodu, gdyż miały za sobą 40 tysięcy lat POZYTYWNEJ SELEKCJI.
 
 
« powrót|drukuj