Skip Navigation
 

06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Stolica w Dzielnicy k. Koźla

Anna Piotrowska, NEOLITYCZNE OBSERWATORIUM – Największe ze znanych dotychczas w Polsce NEOLITYCZNYCH OBSERWATORIÓW znaleźli na terenie Górnego Śląska archeolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego. Odkryty przez nich tzw. rondel miał 180 metrów średnicy; Na pytania odpowiada prof. Sławomir Kadrow z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego; Focus HISTORIA, IX/2011, s. 20-21

Gdy kilka lat temu Anglicy ogłosili odkrytą w Dreźnie Europejską Atlantydę, którą wcześniej badano w Austrii i Słowacji, to podano wiek na podstawie badań dendrologicznych: 5100-4900 pne. Ja nie byłem tego pewny, gdyż obiekty uznałem za WIELOPOKOLENIOWE, wobec czego potężne bale mogły być wymieniane przy Konserwacji czy Odbudowie.

Takie RONDELE znajdowano najpierw w Niemczech Wschodnich i Czechach a obecnie w Polsce, wszystkie kwalifikowane na Europejską Atlantydę. Jedynym znanym mi zachodnioeuropejskim EKSPORTEM tej techniki jest brytyjskie STONEHENGE, Drewniane i Kamienne.

Były to Obserwatoria i Świątynie Astronomiczne typu STONEHENGE. Budowano je w kulturze lendzielskiej i ceramiki wstęgowej kłutej. Tytułowe Pietrowice Wielkie łączą się logicznie z wielką osadą kultury naddunajskiej DZIELNICA, między Raciborzem a Koźlem. Dzielnicę mógł budować syn lub wnuk Pana z Wrocławia Jur-Uranos z Wrocławia dla podboju Małopolski, budując w tym celu zamki Jurajskie – wobec czego powinien zbudować Centrum Polityczne w Pietrowicach?

W IN znalazłem mapę https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_lendzielska#/media/Plik:European_Late_Neolithic.gif%20// która POTWIERDZA moją chronologię archeologiczną, że kultura Lendzielska była dziełem Pana z Wrocławia na podłożu kontynentalnej kultury Rosseńskiej, jako efektu BOHEMSKIEJ metalurgii żelaza. Pan lub jego ojciec Hermes Wykradli technologię Żelaza Pepiczkom, założyli metalurgię Sudecką i ufortyfikowali granicę z Bohemią ZAMKAMI SUDECKIMI, aby potem opanować spław Żelaza Morawą i Dunajem.

Zamkiem czeskim z powinowactwem do zamków polskich jest HUKVALD w powiecie Frydek-Mistek. Ponieważ jest bardziej w systemie zamków Jurajskich to zbudował go prawdopodobnie Jur-Uranos. Granitowy Zamek na wrocławskim Piasku suponuje jednak, że PIERWOTNYM dla kultu Solarnego południowo-wschodniej Odry był zamek w CIESZYNIE, który według mej systematyki wypada przypisywać dla APOLLA ???

W takim razie to Apollo budowałby nową stolicę w Dzielnicy między Koźlem a Raciborzem myśląc jak Fryderyk II o kanale Odra-Dunaj, co stało się osnową kultury lendzielskiej. Kanałem tym w zamyśle Fryderyka miała płynąć na Bałtyk pszenica i wołowina węgierska a kanałem neolitycznym na Dunaj żelazo śląskie. Efektem stolicy w Dzielnicy były zamki METALURGII JURAJSKIEJ.

Zamysł STOLICY w Dzielnicy został zarzucony, gdy Apollo opanował Kraków, z myślą prawdopodobnie o kieleckiej rudzie i kieleckiej miedzi. Argumentem za tym jest II katedra na Wawelu, która miała sens przy kolumnach NEFRYTOWYCH, jakich miało być jeszcze Kilka. Jordanów został jednak opanowany przez Apolla po Zaproszeniu do Wrocławia. Wisła nie została jednak Polskim Renem, gdyż następcy Jura POSTAWILI na kanał Przemysłowy Sosnowiec-Bydgoszcz a Chejronowi i Posejdonowi wypadało ten system kontynuować.

Tu trzeba zwrócić uwagę na uderzające podobieństwo Rondeli Czeskich do portów ATLANTYDA a u ujścia Gwadalkiwiru znaleziono taki port znacznie większy niż w Nassau na Bahamach. Obrabiane narzędziami OSTRZONYMI megality na Bahamach zinterpretowałem jako Plażowe Porty Wielorybnicze, co zostało potwierdzone znalezieniem identycznych na Azorach, które były zawsze ośrodkiem przemysłu wielorybniczego.

Apollo budował w DZIELNICĘ ze względu na perspektywiczny kanał Odra-Wisła przez Rudę i Pszczynkę oraz kanał Odra-Dunaj. Obiektem tego kanału jest klasztor Rudy Raciborskie, ale nie znam datacji kościoła w Żorach na przekopie tegoż kanału. Klasztor w Rudach powinien być budowany PRZED konwencją Chęsy z Dionizosem z Tartessu-Tangeru, czego znamioniem jest LIŚĆ AKANTU, czyli że byłby to pierwszy kościół GURTOWY lub tak przebudowany, jeśli takowych nie budowano już na terenie Niemiec czy Bohemii?

Po zamordowaniu Kroka-Kronosa Chęsa budował na podstawie konwencji z B(r)ahusem KREMLINY KIELECKIE dla dostaw żelaza i stali do Iberii i Berberii, pamiątką czego jest zamek w Toledo jako naśladownictwo zamku Królewskiego w Płocku, będącego naśladownictwem zamku Ateny i Hefajstosa w Bratysławie. Toledo jako centrum metalurgii iberyjskiej też powinno powstać na podstawie konwencji Dionizosa z Chęsą.
 
 
« powrót|drukuj