Skip Navigation
 

Gargamell od stront Wisły

Drzwi z Bazylei sprzed 5 tys lat

10. GEREON I WALESKA

Granica między Hellenami a Chalibami w Sudetach musiała już istnieć po zdobyciu przez Hellenów Moraw, czego dowodem jest kamienna twierdza Hlinsko kultury badeńskiej na granicy czesko-morawskiej.

Gereon był synem rybaka z Helgolandu, studiował w Iberii, ale karierę zrobił jako handlarz czerwonym bydłem znad Wisły. Dzięki temu handlowi Gereon opanował pokojowo dorzecze Wisły a potem zbrojnie dorzecze Odry. Potem podbił Brytanię, gdzie jego wojownicy podpisali się na kamieniach Stonehenge setkami rytów Topora Bojowego z Krakowa. Ok. r. 3400 pne Gereon wybrał się nad Wołgę, która otrzymała jego imię GERROS a polska nazwa pochodzi od sarmackiego w'OAROS. To wykorzystał Tyfon z Pragi, który rozgromił 2 wodzów Gereona a potem zabił jego. Archeologicznie jest to Grupa Wschodnia II fazy kultury pucharów lejkowatych, kojarzona z językiem GRECKIM.

Po zwarciu pokoju z Chalibami z Pragi podjęto na Wawelu budowę mauzoleum Gereona w postaci Katedry Gereona kultury ceramiki sznurowej, która zainicjowała GROBOWY RYTUAŁ kultury pucharów lejkowatych. Ponieważ romańska katedra SZNUROWA na Wawelu nie odpowiadała Majestatowi tego eponima Greków to powołana na tron córka Gereona, hrabina Kłodzka Waleska Złotowłosa odesłała warsztat katedry Gereona do Kamienia Pomorskiego i podjęła budowę OBECNEJ katedry wawelskiej z krypta Grobów Królewskich na mauzoleum ojca, z zachowaniem krypty św. Leonarda - jak to wynika z porównania tej budowli z BLIŹNIACZYM mauzoleum Waleski w katedrze wrocławskiej.

Do tego wniosku upoważnia odesłanie warsztatu NIEUKOŃCZONEJ romańskiej katedry Gereona na Wawelu do Kamienia Pomorskiego, gdzie warsztat ten wzniósł obecną katedrę Pomorską. II argument jest GLOBALNY. Otóż o ile krypta Grobów Królewskich na Wawelu jest Przepalona i otynkowana to Mauzoleum Waleski we Wrocławiu jest pięknie zeszklona fosforem z Annopola, co oglądał z zainteresowaniem wezwany przeze mnie Bundestag, który przejął moją Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej po Franzu J. Straussie i finansował odbudowę krypty II przez konto na MOJE nazwisko.

Bundestag uznał jednak za Straussem za mego pełnomocnika finansowego i naukowego mego wroga, Prof. Edmunda Małachowicza, co było BEZPRAWIEM, gdyż ja oskarżałem EM, że jako mason i funkcjonariusz sowieckich służb specjalnych OTRUŁ Hawrota. To stawia Bundestag w gorszej sytuacji od Sądu Rzymskiego, który - żeby ratować neapolitańską szkołę kopulacyjną - NIE PRZYJĄŁ zeznań komendanta Szarych Wilków Celika, którego Żołnierzem był Ali Akca. Tak zrobiła też jurysdykcja polska, choć tłumaczyłem tym zawodowym szalbierzom, że śledztwo w/s mordu na Gen. Sikorskim nie ma sensu bez przesłuchania komandosów włoskich, których Niemcy wysłali na Gibraltar, żeby bronili Sikorskiego przed Sowietami i Anglikami.

Topienie granitu fosforem czyli LEJZNĄ BAZALTOWĄ lordowie szkoccy upowszechnili w Ameryce Południowej. Wszystko wskazuje, że była to technika Waleski. Zamek Cesarski GARGAMELL na Bielanach krakowskich to architektura Gereona a prezbiterium katedry wrocławskiej, wrocławski kościół Marii Magdaleny oraz kościoły klasztorne w Henrykowie i Lubiążu to architektura Waleski.
 
 
« powrót|drukuj