Skip Navigation
 

Gargamell od stront Wisły

Drzwi z Bazylei sprzed 5 tys lat

10. GEREON I WALESKA

Granica między Hellenami a Chalibami w Sudetach musiała już istnieć po zdobyciu przez Hellenów Moraw, czego dowodem jest kamienna twierdza Hlinsko kultury badeńskiej na granicy czesko-morawskiej.

Gereon był synem rybaka z Helgolandu, studiował w Iberii, ale karierę zrobił jako handlarz czerwonym bydłem zad Wisły. Dzięki temu handlowi Gereon opanował pokojowo dorzecze Wisły a potem zbrojnie dorzecze Odry. Potem podbił Brytanię, gdzie jego wojownicy podpisali się na kamieniach Stonehenge setkami rytów Topora Bojowego z Krakowa. Ok. r. 3400 pne Gereon wybrał się nad Wołgę, która otrzymała jego imię GERROS, ale wtedy Tyfon z Pragi rozgromił 2 wodzów Gereona a potem zabił też jego. Archeologicznie jest to Grupa Wschodnia II fazy kultury pucharów lejkowatych, kojarzona z językiem GRECKIM.

Ponieważ romańska katedra SZNUROWA na Wawelu nie odpowiadała Majestatowi tego eponima Greków i Germanów to wygląda na to, że córka Gereona Waleska Złotowłosa dogadała się z Posejdonidami, których dynastyczne sarkofagi były w 2 kryptach katedry romańskiej Wawelu, i podjęła budowę OBECNEJ katedry wawelskiej na mauzoleum Gereona, z zachowaniem krypty św. Leonarda Posejdonidom – jak to wynika z porównania tej budowli z obecnym prezbiterium katedry wrocławskiej.

Do tego wniosku upoważnia odesłanie warsztatu NIEUKOŃCZONEJ romańskiej katedry Gereona na Wawelu na PomZach, gdzie wzniósł on katedrę w Kamieniu Pom. II argument jest GLOBALNY. Otóż o ile krypta Grobów Królewskich na Wawelu jako Mauzoleum Gereona jest Przepalona i otynkowana to krypta Mauzoleum Waleski we Wrocławiu jest pięknie zeszklona, co oglądał z zainteresowaniem wezwany przeze mnie Bundestag, który przejął moją Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej po Franzu J. Straussie i finansował odbudowę krypty II przez konto na MOJE nazwisko.

Bundestag uznał za Straussem za mego pełnomocnika finansowego i naukowego mego wroga, Prof. Edmunda Małachowicza, co było BEZPRAWIEM, gdyż ja oskarżałem EM, że jako mason i funkcjonariusz sowieckich służb specjalnych otruł Hawrota. To stawia Bundestag w gorszej sytuacji od Sądu Rzymskiego, który - żeby ratować neapolitańską szkołę kopulacyjną - NIE CHCIAŁ PRZYJĄĆ zeznań komendanta Szarych Wilków Celika. Tak zrobiła też jurysdykcja polska, choć tłumaczyłem tym zawodowym szalbierzom, że śledztwo ws. mordu na Gen. Sikorskim nie ma sensu bez przesłuchania komandosów włoskich, których pluton Niemcy wysłali na Gibraltar, żeby bronili Sikorskiego przed Sowietami i Anglikami.

Topienie granitu fosforem stało się praktyką znaną w stu miejscach na całym świecie, i wszystko wskazuje, że była to technika Waleski Złotowłosej. Zamek CESARSKI na Bielanach krakowskich to architektura Gereona a Wawel Gotycki, prezbiterium katedry wrocławskiej, wrocławski kościół Marii Magdaleny oraz kościoły klasztorne w Henrykowie i Lubiążu to architektura Waleski.
 
 
« powrót|drukuj