Skip Navigation
 

Gargamell od stront Wisły

Drzwi z Bazylei sprzed 5 tys lat

10. GERWAZY I WALESKA

Granica między Hellenami a Chalibami w Sudetach musiała już istnieć po zdobyciu przez Hellenów Moraw, czego dowodem jest kamienna twierdza Hlinsko kultury badeńskiej na granicy czesko-morawskiej.

Gereon był synem rybaka z Helgolandu, studiował w Iberii, ale karierę zrobił jako handlarz czerwonym bydłem znad Wisły. Dzięki temu handlowi Gereon opanował pokojowo dorzecze Wisły a potem zbrojnie dorzecze Odry. Potem podbił Brytanię, gdzie jego wojownicy podpisali się na kamieniach Stonehenge setkami rytów Topora Bojowego z Krakowa. Ok. r. 3400 pne Gereon wybrał się nad Wołgę, która otrzymała jego imię GERROS a polska nazwa pochodzi od sarmackiego w'OAROS. To wykorzystał Tyfon z Pragi, który rozgromił 2 wodzów Gereona a potem zabił i jego. Archeologicznie jest to Grupa Wschodnia II fazy kultury pucharów lejkowatych, kojarzona z językiem GRECKIM.

Po zwarciu pokoju z Chalibami z Pragi podjęto na Wawelu budowę mauzoleum Gerwazego w postaci Katedry Gereona kultury ceramiki sznurowej, która zainicjowała GROBOWY RYTUAŁ kultury pucharów lejkowatych. Ponieważ ta romańska katedra SZNUROWA na Wawelu nie odpowiadała Majestatowi tego eponima Greków to powołana na tron córka Gerwazego, hrabina Kłodzka Waleska Złotowłosa, odesłała warsztat katedry Gereona do Kamienia Pomorskiego i podjęła budowę OBECNEJ katedry wawelskiej z krypta Grobów Królewskich na mauzoleum ojca, z zachowaniem krypty św. Leonarda. To wynika z porównania tej budowli z BLIŹNIACZYM mauzoleum Waleski w katedrze wrocławskiej.

Do tego wniosku upoważnia też odesłanie warsztatu NIEUKOŃCZONEJ romańskiej katedry Gereona na Wawelu do Kamienia Pomorskiego, gdzie warsztat ten wzniósł obecną katedrę Pomorską. II argument jest GLOBALNY. Otóż o ile krypta Grobów Królewskich na Wawelu jest Przepalona i otynkowana to Mauzoleum Waleski we Wrocławiu jest pięknie zeszklona fosforem z Annopola, co oglądał z uwagą wezwany przeze mnie Bundestag, który przejął moją Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej po Franzu J. Straussie i finansował odbudowę krypty II przez konto na MOJE Nazwisko.

Bundestag uznał jednak za Straussem za mego pełnomocnika finansowego i naukowego mego wroga, Prof. Edmunda Małachowicza, co było BEZPRAWIEM, gdyż ja oskarżałem EM, że jako mason i funkcjonariusz sowieckich służb specjalnych OTRUŁ Hawrota. To stawia Bundestag w gorszej sytuacji od Sądu Rzymskiego, który - aby ratować neapolitańską szkołę kopulacyjną - NIE PRZYJĄŁ zeznań komendanta Szarych Wilków Celika, którego Żołnierzem był Ali Akca. Tak zrobiła też jurysdykcja polska, choć tłumaczyłem tym zawodowym szalbierzom, że śledztwo w/s mordu na Gen. Sikorskim nie ma sensu bez przesłuchania komandosów włoskich, których Niemcy wysłali na Gibraltar, aby bronili Sikorskiego przed Sowietami i Anglikami.

Uważam, że Lordowie Szkoccy, którzy pływali Łabą i Odrą do Wrocławia Po Żelazo, oglądali mauzoleum Waleski i kupowali fosfor z Annopola dla szklenia swych zamków. Ponieważ dostarczali to żelazo ma Maltę to zorientowali się, że w Maroku są wielkie zasoby fosforu, który dostarczali do Ameryki Południowej, gdzie powstała architektura murów Poligonalnych odlewanych Lejzną in situ. Szkoda, że nie żyje Grotowski, który Tak Lubił Lordów a Nie Dano Mu przyjmowania ich w Pałacu Cesarskim w Lubiążu.

Zamek Cesarski GARGAMELL na Bielanach krakowskich to architektura Gereona a prezbiterium katedry wrocławskiej, wrocławski kościół Marii Magdaleny oraz kościoły klasztorne w Henrykowie i Lubiążu to architektura Waleski.

Janusz Bieszk, Wojciecj Zieliński, LECHIA – SARMACJA – SCYTIA – Atlas Historyczny, BELLONA Warszawa 2021, dressler dublin sp. z o.o.

Galimatias z GERMANIĄ pochodzi stąd, że zamek Królewski w Krakowie GOrGOLIN wprowadzili do Historii Grecy jako GARGAMEL, ale Rzymianie nazywali go GERMANIĄ, dzieląc Germanię na ŁABIE I SOLAWIE na Małą i Wielką. Nazwa zamku pochodzi od Gerwazego, którego Niemcy nazywali GEREONEM, uważając, że urodził się na Helgolandzie i panował w Kolonii.

Ja wykazałem jednak, że panował w Krakowie a jego związek z Helgolandem mógł wynikać z podboju przez niego Brytanii Z HELGOLANDU. W Stonehenge jego wojownicy podpisali się SETKAMI rytów topora bojowego z KRAKOWA – subkultury II fazy GRECKIEJ kultury pucharów lejkowatych. GROBOWĄ subkulturą II fazy kultury pucharów lejkowatych jest kultura ceramiki sznurowej. Pochodzi ona z mauzoleum Gerwazego-Gereona na Wawelu, zdobionego motywem SZNURA. Nie zostało ono jednak ukończone, gdyż Sejm po zawarciu Pokoju z Chalibami wybrał na następcę Gerwazego jego córkę, hrabinę kłodzką Waleskę Złotowłosą, która PRZERWAŁA budowę katedry Gereona, odesłała warsztat do Kamienia Pomorskiego a ojcu zbudowała wawelską katedrę OBECNĄ.

Ponieważ Krypta Grobów Królewskich jest przepalona i otynkowana a bliźniacze jej Mauzoleum Waleski w katedrze Wrocławskiej jest pięknie zeszklone fosforem z Annopola to wezwałem Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej przez konto na Moje Nazwisko. Bundestag był tu Nieodzowny, ze względu na Światową architekturę Murów Poligonalnych odlewanych LEJZNĄ. Wytłumaczyłem to tym, że Lordowie Szkoccy pływając Łabą i Odrą po żelazo i stal zwiedzali Mauzoleum Waleski i kupowali fosfor z Annopola dla szklenia swych zamków. Potem pływali z Żelazem na Maltę, w trakcie czego odkryli, że w Maroku są wielkie zasoby fosforu, który kupowali i wozili do Ameryki Południowej.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ancient_Germania_-_New_York,_Harper_and_Brothers_1849.jpg

GERMANIA jako Alegoria Niemiec powstała dopiero za Wiosny Ludów jako Antyteza AMERYKAŃSKIEJ Wielkiej Lechii. Wielka Lechia była na kartografii napoleońskiej, spalonej przez Komunę Paryską i obejmowała ziemie od Renu do Mongolii, to Alegoria Niemiec TYLKO od Renu do Wisły, z podziałem na Małą i Wielką Germanię. Tu jesteśmy W DOMU, bo Małą Germanią utworzył Lubran przy ewakuacji Rzymu i Italii w roku 17 pne, ze stolicą w LECHU-Augsburgu, gdy Sejm urzędował w Krakowie, gdzie był zamek GOrGOLIN-GARGAMEL-GERMANIA. Po śmierci Lubrana doszło do dwóch wielkich bitew Nad Lechem: W I bitwie w r. 9 ne. zniszczono 3 legiony rzymskie, ale według profesora Worończaka to w r. 12 wódz legionów galijskich Tyberiusz uknuł spisek ze Swebami, obiecując im Ludy Alpejskie do SPRZEDANIA W NIEWOLĘ, wobec czego ci uderzyli na Lechitów od tyłu – skąd OSZWABIĆ. Ponieważ Oktawian August nie chciał się zgodzić na Pokój z Sejmem to Tyberiusz UDUSIŁ Oktawiana Poduszką i wysłał poselstwo SENACKIE do Krakowa, które w r. 14 zawarło Pokój z granicą na Renie i Dunaju. AMERYKAŃSKA MAPA GERMANII Z ROKU 1849 jest więc Żydowską Alegorią Niemiec na podstawie Europejskiej Konferencji w/s Rozbiorów Polski we Fryburgu Bryzgawijskim w r. 1799, na której ziemie między Wisłą a Dnieprem obiecano Żydom. Ma taką Wartość, jak Karta Atlantycka, której uwierzytelniony politycznie egzemplarz naleziono podczas śledztwa Abwehry w Jedwabnem w synagodze białostockiej.