Skip Navigation
 

09. PROMETEOMACHIA

Piramidy Bośni

JAKIM PRAWEM do badań nad Piramidami Bośniackimi ZAPROSZONO Egiptologów Egipskich - bo to jakby zaproszono Indianiego Jonesa ???

Podczas budowy Troi na Złotym Rogu Eurydykę - od której pochodzi nazwa EUROPY - ukąsił wąż. TRAK Kar-k'ORFEUSZ zbudował jej Najwspanialsze Mauzoleum w postaci Hagia Sophia i i wyniósł się do Sarajewa jako Nowej Stolicy Europy ze względu na przewłokę Dunaj Adriatyk, którą po zbudowaniu kanału Odra-Dunaj przewlekano żelazo wiślańskie.

Jeśli Kar chciał utrzymać kontakt, że swym władztwem północnym, skąd miał ŻELAZO I STAL jako kapitał polityczny, to musiał urzędować w Budzie, co rzutuje na tajemnicę zamku budapesztańskiego. W przeciwieństwie do Hradczanu czy Heidelbergu jako budowli Wieloetapowych, zamek w Budzie jest JEDNORAZOWY - jakby został wzniesiony przez jakiś Imperializm dla jednego celu. Przypisywanie jego budowy Habsburgom w XVIII wieku nie ma sensu, gdyż ci NIE ROZKULI okien, jak po najeździe mongolskim w nawie głównej katedry wrocławskiej czy prezbiterium katedry poznańskiej. Ponieważ zawsze był to obiekt Wspaniały to w XVIII w. został odbudowany z DOBUDÓWKAMI.

Mamy szczęście, że po najazdach mongolsko-tatarskich bela IV podjął budowę zamku Imperialnego jako stolicy Wielkiej Tartarii w Wyszehradzie.

Funkcją zamku w Budzie było panowanie nad żeglugą dunajską i kontrolowanie łączności handlowej Bałtyku z Adriatykiem. Jeśli więc są tam starsze fundamenty to można przypisywać je Panowi z Wrocławia, którego jednak kanału Odra-Dunaj nie zbudował. Świadczy o tym "intencja" budowy stolicy w Dzielnicy między Koźlem a Raciborzem - wyraźnie dla kanału Odra-Wisła-Dunaj - co zarzucono na rzecz Krakowa - czyli że Pan lokalizując stolicę w Dzielnicy zezował na Budę? jak z budową zamku w Cieszynie. Buda to po starosłowiańsku PAŁAC, co daje nazwę Budapesztu: Pałac & Pustka.

Według sprawozdania poselstwa bizantyjskiego to Attyla mieszkał we Wspaniałym Pałacu z glazurowanego drewna, co można rozumieć, że pałac wyklejono buazerią. Również to, że poselstwo zbliżało się do Pałacu od Zachodu świadczy, że był to pałac w Budzie, gdyż podróżowali od Triestu lub Rieki. Zwraca się uwagę na Słowiańską nazwę stolicy Attyli STRAVA, którą lokalizuje się nad Cisą, ale kojarzy się raczej ze słowiańskim stepem czyli TRAWĄ. To zaś, że poselstwo czekało na audiencję Długo może świadczyć, że Attyla był w tym czasie w Wiedniu, ale skierował posłów do Budy, gdzie przybył po kilku tygodniach.

Wydaje się, że było to w końcu III wojny wandalskiej, którą Attyla powinien prowadzić z Wiednia. Poselstwo bizantyjskie przybyło bowiem, żeby wysondować, czy warto przyłączyć się do tej wojny po stronie Wandalów więc Attyla WOLAŁ zawrzeć z Wandalami pokój.

Jeśli poselstwo bizantyjskie zostało wysłane do Stravy w celu dokonaniu zamachu na Attylę to zamach ten powinien być przygotowywany w trakcie remontu pałacu w Budzie, gdyż przebudowę powinni prowadzić architekci i muratorzy bizantyjscy. ZA KARĘ Attyla zwiększył trybut bizantyjski Czterokrotnie. - Zamordować Attylę udała się dopiero Burgundom.

Sezostris III, który wbijał egipskie słupy graniczne nad Indusem i Wołgodonem, kazał powtórzyć Hagia Sophię na wzgórzu Syjon w Jerozolimie, ale obrażeni na słupy graniczne na Wołgodonie Ariowie z Asgardu-Kijowa stali zbrojeniowej z Kielc nie przysłali - wobec czego Sezostris kazał wyrabować stal zbrojeniową z Hagia Sophia, którą zastąpiono PRZYPORAMI.
 
Strony:« Poprzednia 1 2 3
 
 
« powrót|drukuj