Skip Navigation
 

06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Tunele pomiędzy zamkami

Podziemna sieć tuneli przecina całą Europę - wp.pl | dodano: 2011-08-05 (13:47) 111 opinii; Człowiek z epoki kamienia stworzył ogromną sieć podziemnych tuneli przecinających całą Europę od Szkocji aż po Turcję.

Austriacki archeolog dr Heinrich Kusche, który zbadał "gęstą siatkę" na zdjęciach SATELITARNYCH Europy, przekonuje, że dowody istnienia tych tuneli zostały odnalezione pod setkami neolitycznych osad na całym kontynencie. W swej książce - „Secrets Of The Underground Door To An Ancient World” - Kusch pisze, że fakt, iż tak wiele tuneli przetrwało 12 tysięcy lat, wykazując, że pierwotnie sieć tych tuneli musiała być ogromna.

W Europie było TYSIĄCE takich tuneli – od Szkocji na północy po Morze Śródziemne na południu. Większość z nich jest niewielka – mają zaledwie 70 cm szerokości, czyli tyle, ile potrzeba, żeby przecisnął się nimi człowiek. Znajduje się w nich wiele szerszych miejsc, ślepych zaułków i małych zakamarków, ale też większych „pomieszczeń”, w których można było siedzieć albo coś przechowywać.

Oczywiście nie wszystkie tunele są ze sobą połączone, ale gdyby podsumować ich długość – tworzą gigantyczną podziemną sieć.

Niektórzy eksperci uważają, że tunele powstały jako kryjówki przed drapieżnikami, inna grupa naukowców sądzi jednak, że były używane jak dzisiejsze autostrady – służyły ludziom do bezpiecznego przemieszczania się niezależnie od toczących się na powierzchni wojen czy sytuacji związanej z pogodą.

W swojej książce Kusch zaznaczył też, że pierwsze kaplice były często budowane przy wejściach do tuneli, prawdopodobnie dlatego, że Kościół starał się odciąć od pogańskich tradycji, których symbolem były podziemne szlaki.

Zwróciłem kiedyś uwagę na podziemny kanał Trewir-Kolonia, który miał dostarczać doskonałą wodę trewirską. Kanał był uważany za RZYMSKI, ale zwróciłem uwagę na podobieństwo do kanałów ARMEŃSKICH wokół jeziora Wan, które były datowane na II tysiącl. pne.

Kiedyś byłem na odczycie, na którym prelegent mówił, że Gruzini przetrwali SETKI najazdów tureckich i perskich, gdyż pobudowali zamki, połączone TUNELAMI.

Niemcy reklamują się turystycznie jako KRAJ 10 TYSIĘCY ZAMKÓW. Otóż wg mnie tunele te miały sens jako LOCHY ZAMKOWE – jak w Gruzji – ale to są tunele NEOLITYCZNE - ponoć nawet sprzed 12 tysięcy lat !!!??? Ja badając polskie zamki stwierdziłem ze zdziwieniem, że zdecydowana większość z nich jest NEOLITYCZNA. Neolityczne są wszystkie zamku jurajskie i sudeckie, gdyż do czasu powstania STALOWNICTWA kieleckiego były to ośrodki metalurgiczne.

Nie ja pierwszy to stwierdziłem, gdyż Adam Szelągowski pisze w książce "WSCHÓD I ZACHÓD – Zagadnienia z dziejów cywilizacyi, Lwów 1912", o znajdowanych w ruinach polskich zamków kamiennych siekierach. Dr Krzysztof Jaworski mówił mi też, że zgłosił się do niego badacz zamku Wleń, z pytaniem, czy znalezioną w warstwie UŻYTKOWEJ Kamienną Siekierę zamieścić w sprawozdaniu?

Mój wniosek, że odkryte przez Kuscha neolityczne tunele były lochami zamkowymi został potwierdzony archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie znajdowano na podstawie onej siatki satelitarnej rekultywowane rolniczo zamki.

Ostatnio Kusch zidentyfikował tunel miedzy Szkocją a Turcją sprzed 12 tysięcy lat lat. Skojarzyłem to ze znalezieniem przez archeologów amerykańskich na mezolitycznym cmentarzu w Pakistanie FACHOWO plombowanych zębów i zapodań historiografii greckiej, że Ateńczycy byli HOŁDOWNIKAMI Pana z Gdańska od roku 7118 pne ???
 
 
« powrót|drukuj