Skip Navigation
 

08. ROMAŃSKIE KREMLINY I EMPORIA

Stonehenge i Prometeomachia

Jeszcze Krok zbudował zamek Gross Comburg w Schwaebisch Hall, syn Chęsy Tryton anektował lewy brzeg Renu, gdzie zbudował wspaniałe romańskie katedry nadreńskie a syn Chronosa Chejron z Płocka anektował Brytanię, gdzie budował z Trytonem emporia-katedry i Stonehenge – prawdopodobnie na podstawę wieży nadmgielnej dla obserwatorium synoptycznego. Jednak Niezadowolony z tego Tartess-Tanger sprowadził z Ameryki Egejów, których zakwaterował we Włoszech, i Hellenów, których zakwaterował w Brytanii.

Alessandra Capodiferro, PERŁY ARCHITEKTURY, od 4000 lat p.n.e.; ARKADY 2004

AC datuje Stonehenge na 4000 lat p.n.e., z czym zetknąłem się 30 lat temu. Gdy po śmierci Prof. Aleksandra Godlewskiego poszukiwałem jego zeszytu to ZAGINĄŁ, a teraz "wydłuża się" to datowanie i znaleziono nawet grób Budowniczego Stonehenge kultury pucharów dzwonowatych, który spędził dzieciństwo nad jeziorem Bodeńskim, przy drodze z Wenecji do Brytanii. To jest oczywistym nonsensem, bo kultura pucharów dzwonowatych ZLIKWIDOWAŁA STONEHENGE.

W Stonehenge zebrano kiedyś najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy stwierdzili, że budowa tego przybytku wymagała stali STOPOWEJ. To pasuje do zdybanego w piramidzie Cheopsa dłuta do obróbki granitu zalanego BETONEM oraz śladów piły DIAMENTOWEJ. Na tej podstawie przypisano budowę Stonehenge EGIPSKIEJ kulturze pucharów dzwonowatych, ale Egipt nie dysponował stalownictwem. Uważa się, że Egipcjanie importowali żelazo i stal z Azji Mniejszej, ale dystrybutorem żelaza i stali była Troja na Złotym Rogu oraz Wenecja. Najwspanialszy pałac mykeński w Pylos zbudował Pelops z Poznania jako dystrybutor stali ŚLĄSKIEJ. Piramidy egipskie były efektem kultury pucharów dzwonowatych która OKUPOWAŁA Stalownictwo kieleckie. Stal dostarczano przez Triest, wobec czego Troja mogła tylko dystrybuować stal kielecką oraz żelazo powiślańskie i ryskie.

Wg mej systematyki to Stonehenge budował Chejron z Płocka po aneksji Brytanii jako nawigacyjną i meteorologiczną drewnianą wieżę nadmgielną. Triolity Stonehenge były prawdopodobnie dowożone z Walii ZEŚLUZOWANYM Avonem a na miejsce budowy przy pomocy TAMY napełniającej dolinę. Ponieważ teren wokół DREWNIANEGO Stonehenge był niwelowany warstwami łupka kamieniarskiego to widocznie produkowano tam z kamienia dowożonego rzeką KOSTKĘ na Drogę Ceremonialną, którą Egipcjanie użyli do budowy którejś z katedr ROMAŃSKICH. Katedra-emporium w Salisbury powinna istnieć w połowie III tysiącl, o czym świadczy OPUSZCZENIE Stonehenge jako ośrodka ceremonialnego. Kryterium mogą tu być też KRYPTY ROMAŃSKIE, właściwe Niemcom i Czechom – z czego można wnosić, że były budowane przez wspierającego Chejrona TRYTONA z Krokowa-Pragi.

Po ucieczce z Brytanii przed Posejdonem Chejron budował kanał i katedrę w Ribe, która zachowała się, co daje możność badań dendrologicznych w Viborgu i Ribe. Podczas wykopalisk Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim znaleziono wielkie ilości drewna, którego jednak NIE CHCIANO datować, choć jako komisarz WOAK domagałem się tego we Wrocławiu i Warszawie. Poza tym mam jeszcze 2 ASY: Ukryty przez Chęsę przed Erychtonosem pod I palisadą krakowskiego Okołu SKARB WIŚLAN fundusz na budowę katedry I w Visby na Gotlandii dla importu rudy szwedzkiej, oraz ukryty Przed Posejdonem w północnej wieży katedry płockiej Skarb kultury Badeńskiej Erychtonosa.

Antysejsmiczna włoska architektura PRECYZYJNA powstała na dystrybucji żelaza i stali czeskiej. Była ona kontynuowana przez Rzymian, o czym świadczy bazylika cmentarna na Watykanie od rzymskiego pozdrowienia żałobnego PAMIĘTAJ O KANNACH na stadionie Hannibala. Rosjanie mówili, że Etruskowie mówili po ROSYJSKU a pan Paweł, że po polsku, co jest zrozumiałe w tym względzie, że pochodzili ze SŁOWIAŃSKIEJ Wenecji, której nazwa oznaczała Małą Wenedę-Bydgoszcz. Bazylika Voto Cannae byłaby więc OSTATNIM DZIEŁEM architektury Precyzyjnej, gdyż architektura etruska pochodziła od zbudowanej przez Neptuna ze Strzegomia katedry florenckiej. Pierwotnym dziełem architektury Precyzyjnej była prawdopodobnie katedra Prometeusza w Palermo.

Po północy obejrzałem w TV National Geographic film "TAJEMNICE STONEHENGE – Atlantyda epoki kamienia". Film koncentruje się na Drewnianym Stonehenge, zbudowanym RÓWNOCZEŚNIE z Kamiennym, które datowano na podstawie DENDROLOGII na poł. III tysiącl. pne. Pale Drewnianego Stonehenge były jednak WYMIENIANE, wobec czego datowanie odnosi się do OSTATNIEJ WYMIANY PALI, tak jak Astronomiczne datowanie Kamiennego Stonehenge do ostatniej KOREKTY astronomicznej.

Drewniane Stonehenge jest otoczonym szerokim i głębokim rowem w postaci nieregularnego koła, połączonym krótkim kanałem z rzeką Avon. Podobne rowy były po obu stronach Drogi Ceremonialnej od Avonu do Kamiennego Stonehenge – jakby NAPEŁNIANIE wodą z Avonu? Głosiłem, że Stonehenge było budowane przez ZEŚLUZOWANIE Avonu, który TAMĄ w Downton napełniał dolinę czy kanał budowlany, co umożliwiało dowóz obrobionych triolitów z rozbieraniem tratew in situ.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekrety-stonehenge-2014-10 http://fishki.net/46388-stroitelstvo-stounhendzha-108-foto.html

Mamy tutaj dokumentację FOTOGRAFICZNĄ budowy Stonehenge jako ŚWIĄTYNI MASOŃSKIEJ w roku 1908. Nie wiemy tylko, czy to jest Dokumentacja PEŁNA, bo mogła to być tylko ODBUDOWA z częściową Rekonstrukcją. W tym kromlechu są triolity bardzo zwietrzałe, na których są RYTY, uważane przez naukowców za autentyczne, oraz triolity NOWE, pochodzące z REKONSTRUKCJI. Pomiary astronomiczne Stonehenge zostały dokonane już w r. 1901. Ryty Toporów Bojowych są Podpisami wojowników kultury pucharów lejkowatych Gereona z KRAKOWA, czyli sprzed r. 3500 lat pne.

Jeśli ktoś nie wierzy, że moja chronologia STONEHENGE Strzela i Zabija to chętnie wykażę: Stonehenge – tak Drewniane jak Kamienne – to Środkowoeuropejska Atlantyda, datowana DENDROLOGICZNIE na 5100-4900, bo Astronomiczne Rondele poza Polską, Wschodnimi Niemcami i Czechami nie są znane - PARDON z wyjątkiem Salisbury, ale potem pojawiają się w postaci kamiennych kromlechów jako Świątynie Kalendarza Słonecznego na 4 Przesileniach Cyklu Słońca. Z tej racji miałem prawo wyprowadzić oba Rondele w Salisbury z Megalitycznego Płocka. Rondel Drewniany został wprawdzie odatowany Dendrologicznie na połowę III tysiącl, ale na podstawie OSTATNIEJ Wymiany Pali, dokonywanej co kilkadziesiąt lat, co potem było Niemożliwe wobec Dyktatu Egipskiego.

W Płocku Megalitycznym kultury badeńskiej odkopano na Zamku Biskupim piec STALOWNICZY, którego Stalownicy podczas oblężenia przez Zelnika z Zelandii zjedli z głodu dziewczynkę… Bezpośrednio po tym na miejscu Stalowni zbudowano obecny Klasztorek a według mnie I Pałacyk Biskupi. Zelnik zaś po zbudowaniu ceglanego muru Starówki wywiózł stalowników i murarzy do Rygi, gdzie utworzył Metalurgię Ryską, na rudzie szwedzkiej i węglu westwalskim, a gdy Posejdon odciął mu ten węgiel to zbudował kanał Wener-Wetter, gdzie śmieje się TRYUMFALNIE jak Jerzy Robert Nowak.

Skoro Egipcjanie Zlikwidowali Stonehenge, to co zrobili z KOSTKĄ Drogi Ceremonialnej? produkowanej w pobliżu Drewnianego Stonehenge, o czym świadczą warstwy niwelacyjne z Łupka Kamieniarskiego. Można powiedzieć, że została wykorzystana na drogę Ważniejszą lub BUDULEC?

Mamy tu Archeologiczną datę Likwidacji Stonehenge, które jako Latarnia Morska oraz Nadmgielna wieża astronomiczna i meteorologiczna z sekwoi francuskich WADZIŁA imperializmowi egipskiemu. Filarem tego imperializmu były stalownie kieleckie, toteż NIEZBĘDNA była budowa Imperialnego Wawelu.

W połowie IV tysiącl. pne Brytania została podbita przez subkulturę Toporów Bojowych kultury pucharów lejkowatych, której wojownicy podpisali się na megalitach Stonehenge SETKAMI profili swych toporków z Krakowa. Poza tą działalnością artystyczną zbudowali też katedrę Salizbury II, która dotrwała do Normandów, którzy zbudowali katedrę Gotycką.

Prometeusz najpierw wysłał syna DeuKALiona do Meksyku Po Posiłki, które odesłał Nad Ren, a po zbudowaniu OBECNEJ katedry w Palermo wyprawił się do Bohemii, aby zdobyć technologię ŻELAZA. Tu stawił mu czoło przybyły z Jutlandii Chejron, którego pokonał i Przykuł do Pręgierza na Chojniku.

Wobec czego do Bohemii wyprawił się Łabą Posejdon, który pojmał Prometeusza i Przykuł w miejsce Chejrona, każąc mu co jakiś czas wycinać jakąś cześć ciała, że ten stał się żywym preparatem anatomicznym.

Tak Posejdon Ukoronował się na KRÓLA OCEANÓW - zdobył KILKA metalurgii i Osiadł nad WARTĄ Chęsy i Erychtonosa - co było chyba najbardziej Małpią Koronacją w Histiorii... Posejdon zbudował POSONIUM-Poznań i swój Pałac na Cytadeli, który znamy jako Koszary Pruskie. Prusacy chcąc Polaków nastraszyć wycieli odwieczny las, który skrywał polską twierdzę. 40 lat temu MUSIAŁEM dokonać Salta Mortale choć bez ŚRUBY Olgi Korbut, deklarując, że Koszary Pruskie to zamek LECH. Kościoły Posejdona, który budował tylko z cegły Duńskiej, wytwarzanej do Dziś, zachowały się jako TARGOWE.
 
 
« powrót|drukuj