Skip Navigation
 

09. WOJNA BOGÓW I GOTYK NADWIŚLAŃSKI

Duma Niemiec

Saksończyk Wagner pisał o Renie a nie bajecznej saskiej Łabie, na co ma usprawiedliwienie, że Ren stworzył Germanię a Kolonia Niemcy. Ojczulek Ren, któremu pozostała tylko cycata córka, jest NAJŁADNIEJSZY NA ŚWIECIE, bo piękniejsza jest tylko Saska Łaba – może jako cycata córka? Ren był zawsze rzeką przemysłową – pardon, BO od Kimeriów ukraińskich, którzy zbudowali tam zamki dla przeróbki rudy szwajcarskiej westfalskim węglem.

W tytułowym artykule czytamy, że istnieje starożytny kanał pod górami Eifla dostarczający doskonałą wodę z Mozeli-Trewiru do Kolonii. Mieli to budować Rzymianie, ale nie jestem tego pewny. Największy system kanałów podziemnych jest k. Jeziora Wan, co mieli budować Urartowie, z czym kojarzą się TUNELE POD ANDAMI, które – w świetle Sudeckiej Metalurgii Żelaza – mogły być budowane przez Tartess-Tanger do komunikacji między Amazonką a Pacyfikiem, gdzie były największe zasoby miedzi i cyny, które za Szangów eksploatowali Chińczycy.

Kanał Trewir-Kolonia łączy się ze Stołecznością Kolonii, czyli architekturą KOLOŃSKĄ.

Niemcy ładnie tłumaczą architekturę KOLOŃSKĄ. Według Logiki Niemieckiej to Architektura Kolońska jest pochodną Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego na OVERSBURGU – rozebranego przez mieszczan, gdyż cesarz odpowiedział im CO CESARSKIEGO CESARZOWI, co zrozumieli, że Murzyn Zrobił Swoje – więc sprzedali cesarza niesfornemu synalkowi a Pałac ROZEBRALI.

Ponieważ ów Najwspanialszy Pałac Cesarski przypisuje się Karolowi Wielkiemu to Oną Dumę Niemiec wypadałoby przypisywać też JEMU, z czym się NIE ZGADZAŁEM i Nie Zgadzam. Niemcy mają tzw. Architekturę Sztaufów, gdzie UPYCHAJĄ Co Się Da – że Przed Sztaufami NIE BYŁO NIC godnego uwagi, jak w Polsce przed Kazimierzem Wielkim... Ja jednak tłumaczyłem i tłumaczę Architektur Kolońską jako kontynuację Gotyku Nadwiślańskiego tylko z Najlepszego kamienia budowlanego i architektonicznego, gdy Gotyk Nadwiślański jest z KONSTRUKTYWIZMEM z Cegły Duńskiej.

Podjęcie przez Asklepiosa i Machaona budowy metalurgii powiślańskiej, na szwedzkiej rudzie i lubelskim węglu, było Pohyblem dla Posejdonidów, którzy wyszli jednak spod tego SZACHA małżeństwem syna Innachosa Foreneusza-FRANCJONA z Pragą z Olimiponu-Krokowa. Para wyjechała nad Ren, gdzie podjęła budowę Miasta JAKIEGO NIE BYŁO I NIE BĘDZIE, które nazwali PRAGĄ.

To im się prawie udało, w postaci onej DUMY NIEMIEC, ale Tartess-Tanger nasłał na nich Hellenów skandynawskich, którzy Foreneusza ZABILI. Wobec tego Praga wróciła z dziećmi do Olimpionu-Krokowa, który zaczęto zwać PRAGĄ a Hellenowie przywrócili Dumie Niemiec nazwę DeuKALION-Kolonia.

Najwspanialszy Pałac Cesarski mógł być faktycznie inicjacją Architektury Kolońskiej - według mnie w SYSTEMIE grobowca Hanzy jako rotundy-wieży na Hradczanie - ale jako fundacja Pragi i Foreneusza, czego Bliźniakiem był płocki AMAZON jako symbol Pokoju między obu dynastiami. Od tegoż a'Mazona jest nazwa MAZOWSZE a nazwa Amazon została urobiony do Machaona.

Niemcom się udało; Najwspanialsze działa architektoniczne zbudowali im Pepiki. Syn Hanzy Tryton zbudował Romańskie Katedry Nadreńskie, Praga ufundowała Architekturę Kolońską a jej córka Śnieżka obecną katedrę magdeburską.

CZERWONA KATEDRA, Newsweek Polska, 7 12 2003, str. 87

Amerykanie wytłumaczyli Niemcom, że katedra w Akwizgranie jest Karola Wielkiego. W Newsweeku czytamy DZISIEJSZA KATEDRA ZOSTAŁA WYBUDOWANA W LATACH OKOŁO 790-805 JAKO KAPLICA PAŁACOWA CESARZA KAROLA WIELKIEGO.

Bardzo się cieszę, że Niemcy uwierzyli Amerykanom, bo ja im tego wytłumaczyć nie mogłem. W mej encyklopedii pod hasłem AKWIZGRAN pisze: „...; katedra (VIII-XIX wiek.; najstarsza część: oktogonalna, słynna kaplica pałacowa Karola Wielkiego, wzniesiona 798-805 przez Oda z Metzu), ...” (Encyklop. Powsz. PWN, wyd. II, tom 1, W-wa 1983, s. 57). Jest to jednak przesunięciem sekwencji, gdyż RZYMSKI oktogon został adaptowano na KATEDRĘ Karola Wlk, gdy pałac akwizgrański powstał z przebudowy rzymskiego zespołu koszarowego.

Ja tłumaczę architekturę gotycką wizytą Karola Wielkiego w Krakowie w r. 789, gdzie spotkał się z Leszkiem III Wyścigowym i kalifem z Bagdadu, oraz SWYM palatynem Bretanii Rolandem II, który wcześniej na czele floty polskiej i skandynawskiej rozgromił flotę Franków, co wydawało Francję na łup Normanom. Kalif przyjechał do Krakowa, żeby odzyskać Iran i Indie, bo Turków mogli pokonać Tylko Polacy, a Karol żeby ratować Francję. Pamiątką tej wizyty Karola jest katedra w Halberstadtcie.

https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=akwizgran+katedra&sa=X&ved=2ahUKEwj745Dk9oTyAhWCrYsKHR5aA4cQjJkEegQIEhAC&biw=921&bih=489#imgrc=-rmOSUxU_2TGwM

Złotniczy Cud Niemiec, jakim jest Ambona Henryka II Świętego, jest argumentem za tym, że Czerwona Katedra w latach 1017-24 już ISTNIAŁA. W r. 1017 podczas oblężenia Niemczy cesarz Henryk II został postrzelony w kręgosłup przez łużyckiego strzelca wyborowego i stał się niezdolny do sprawowania władzy. Wobec tego jako pośrednik między Polską a Niemcami wystąpił król Burgundii, którego widzimy na Relikwiarzu Kolońskim jako pośrednika między Bolesławem Chrobrym a kanclerzem Cesarstwa Konradem Salirem.

Ta chronologia opiera się na hermie Karola Wielkiego, która ma nos z wydatnymi nozdrzami, gdy Karol Wlk miał nos orli spłaszczony. Karol z Hermy OFIAROWUJE Madonnie z Dziecięciem model OBECNEJ katedry akwizgrańskiej, ale to jest Karol Dolnolotaryński, panujący w Kolonii w l. 983-1000 i obalony przez cesarza Ottona III i Bolesława Chrobrego ze Szczecina-Gniezna. Wg tego to Złotnictwo Kolońskie było szkołą Karola Dolnolotaryńskiego i nic wspólnego ze złotniczym "prymitywizmem" Sztaufów nie ma.
 
 
« powrót|drukuj