Skip Navigation
 

27. ARCHITEKTURA POLSKA

Stolica Europy

Tzw. KATEDRA BYDGOSKA była Kaplicą Pałacową ZACHOWANEGO pałacu, gdyż Katedrą była LILA WENEDA, którą rozebrali Krzyżacy i Czesi. Podobny system był w Kaliszu z identycznym pałacem ARCYBISKUPIM i ARCHIKATEDRĄ przebudowaną przez Henryka I z Wrocławia na TEATR, który rozebrali Niemców w I.WŚ, na miejscu którego zbudowano teatr Bogusławskiego. Zamek Biskupi był na Ostrowie, a ponieważ Archikatedra była też na ZEWNĄTRZ Zamku to jest to system CYTADELI bydgoskiej, gdzie był Zamek Biskupi z Koszarami Polskimi z MENNICĄ, obecnie Młyny Rothera.

Przyjmuję, że Koszary Polskie z Mennicą zostały zbudowane przez Innachosa wobec podboju Powiśla przez Asklepiosa ze Lwowa, co suponuje, że zamek na Wyspie Młyńskiej stał się PÓŹNIEJ zamkiem Biskupim a wcześniej był Książęcy – jaki to system mamy w Kaliszu. Znaczy to, że Innachos KUPIŁ teren pod budowę Koszar a Walhalla - LILA WENEDA już istniała czyli że zbudował ją Ogiges-Ajgialos ??? Kalisz był zaś budowany przez Kara-k’Orfeusza PÓŹNIEJ a ten posłużył się Planem Bydgoszczy.

Bydgoszcz-Weneda BYŁA NAJWAŻNIEJSZYM WĘZŁEM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ W EUROPIE, wobec czego była to STOLICA EUROPY, toteż nie przypadkowo Wenecja nazywa się MAŁĄ WENEDĄ. Do Kolei Żelaznej transport wodny był Bezkonkurencyjny. Poza atutem marynistycznym Bydgoszcz miała też na zapleczu dwie ŚWIATOWE Metalurgię: Kaszubską i Powiślańską: I została zniszczona przez Hunów po bitwie pod Bieżuńcem-Zgorzelcem w r. 407 a II przez Szwedów w czasie Potopu za pieniądze Mazarina i Cromwella.

To jest powód, DLACZEGO starożytny port w Pucku był KILKAKROTNIE większy od średniowiecznego portu w Gdańsku, który z racji pszenicy i wołowin ukraińskiej, drewna szkutniczego, Żelaza Gdańskiego i węgla koksowego powinien być największym w Europie. Po Rzezi Gdańska przez Krzyżaków i Brandenburczyków nastała w Europie Zachodniej Wielka Drożyzna i GŁÓD, najpierw z powodu zburzenia Gdańska a potem Ceł Krzyżackich, tak że Renesans mógł nastać dopiero po odzyskanie Gdańska przez Polskę.

To że Bydgoszcz była przez Tysiąclecia STOLICĄ EUROPY, co nazywa się Skandynawską Atlantydą, musiało przejawić się w ARCHITEKTURZE, z której to racji Krzyżacy nazywali Bydgoszcz Wschodnim Rzymem, która to nazwa zachowała się jako OSTROMECKO. Również niemiecka nazwa Bydgoszczy znaczy Drugi Rzym: BisROMBERG. Ponieważ Feudalna Europa nie zgodziła się na przeniesienie stolicy Państwa Krzyżackiego do Bydgoszczy to Krzyżacy i Czesi ZBURZYLI BYDGOSZCZ. Przez to mamy w Polsce 4 miasta UMĘCZONE przez Katolicyzm: Kraków, Szczecin, Gdańsk i Bydgoszcz.

Śpiewa się TRÓJMORZE, TRÓJMORZE..., ale to nie ma sensu bez odbudowy Kanału Przemysłowego, Górnośląskiego i Morawskiego oraz przewłoki Dunaj-Adriatyk czyli budowy przez Orfeusza STOLICY EUROPY w Sarajewie.
 
 
« powrót|drukuj