Skip Navigation
 

01. WSTĘP I, od r. 5000 do 2600 pne

Wstęp II, od r. 2600 pne do 1050 ne.

Byłem w Krypcie Grobów Królewskich i II raz nie będę, gdyż się do tego NIE NADAJE, bo powinna to być NEKROPOLIA. Wyjściem z tego jest odbudowa zamek Gereona-Gerwazego GARGAMELL-GOrGOLIN-GERMANIA i budowa nekropolii GODNEJ przy KATEDRZE ATENY Erychtonosa, przebudowanej przy budowie Cytadeli Wazów na kościół Eremitów. Na eliptycznych pieczęciach kapitulnych z XIII wieku Krakowa i Płocka mamy JEDNAKIE katedry: Jest to katedra ATENY oraz kopia jej na płockim AMAZONIE, który runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy przez Bonę z powody NIESZCZELNEGO WODOCIĄGU.

OBECNA fara wiślicka jest fundacją faworyty Kazimierza II, która sportretowała się w niej jako Becząca Baba, i została użyta przez Lisów do zamachu na króla, który popełnił TEATRALNIE samobójstwo. Dziad to chan Kipczaku Henryk Sandomierski, I Tancerz na Płycie Wiślickiej, a II Tancerzem jest Kazimierz II. – Gdyby Odon Poznański uciekł wówczas do Kazimierza to też zostałby sportretowany.

II argument jest GLOBALNY: Krypta Grobów Królewskich na Wawelu jest Przepalona i otynkowana a bliźniacze Mauzoleum Waleski we Wrocławiu jest pięknie zeszklone fosforem z Annopola, bo NAUCZONO SIĘ szklić lejzną. To oglądał z uwagą wezwany przeze mnie Bundestag, który przejął moją Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej po Franzu J. Straussie i finansował odbudowę krypty II przez konto na MOJE Nazwisko.

Bundestag uznał jednak za Straussem za mego pełnomocnika finansowego i naukowego mego wroga, Prof. Edmunda Małachowicza, co było BEZPRAWIEM, gdyż ja oskarżałem EM jako masona i funkcjonariusza sowieckich służb specjalnych o OTRUCIE Hawrota. To stawia Bundestag w gorszej sytuacji od Sądu Rzymskiego, który NIE PRZYJĄŁ zeznań komendanta Szarych Wilków Celika, którego Żołnierzem był Ali Akca. Tak zrobiła też jurysdykcja polska, choć tłumaczyłem, że śledztwo w/s mordu na Gen. Sikorskim nie ma sensu bez przesłuchania komandosów włoskich, których Niemcy wysłali na Gibraltar, żeby bronili Sikorskiego przed Sowietami i Anglikami ???

Uważam, że Lordowie Szkoccy, którzy pływali Łabą i Odrą do Wrocławia Po Żelazo, oglądali mauzoleum Waleski i kupowali fosfor z Annopola dla szklenia swych zamków. Ponieważ dostarczali żelazo na Maltę to zorientowali się, że w Maroku są duże zasoby fosforu, który dostarczali do Ameryki Południowej, gdzie powstała architektura murów Poligonalnych odlewanych Lejzną in situ. Szkoda, że nie żyje Grotowski, który Tak Lubił Lordów a nie dano mu było przyjmować ich w Pałacu Cesarskim w Lubiążu.

Największe megality są na Syberii – z blokami do 3.500 ton !!! Ponieważ podałem funkcję piramidy na przełęczy północnouralskiej – dla liczenia reniferów – to mam prawo Zapytać, czy Gigantyczne Megality Syberyjskie nie były też odlewane LEJZNĄ jak południowoamerykańskie ??? Być może jednak są reliktem Syberyjskiej Techniki Nuklearnej sprzed 50 tysięcy lat ???

Po akcji budowlanej Waleski Złotowłosej infrastruktura architektoniczna wystarczyła na Tysiąc Lat. Koleją akcję zainicjował Zeus z Poznania przebudową zamku w Helsingorze na Zamek Hamleta – gdyż urzędował tam Historyczny Hamlet, zdobywca Danii Mieszko Bolesławowic – oraz zamków GRYF i GRABOWIEC na Wałach Chrobrego.

Zeus zalecał się do Hery z Pragi, która miała humory, więc zerwała zaręczyny i wysłała Heraklesa, który pobił Zeusa. Tartess-Tanger chciał wykorzystać klęskę Zeusa dla zdobycie kaszubskiej TECHNOLOGII Żelaza więc wysłał na Pomorze amerykańskich Serenów kultury amfor kulistych. Zaniepokojona tym Hera pomogła Zeusowi pobić ich na Wolinie, ale ten zażądał odsunięcia Herkulesa, który go Upokorzył, wobec czego wysłali Heraklesa do Hiszpanii, żeby rozprawił się z Feakami, którzy bruździli jej we Włoszech.

To skończyło się fatalnie, bo Zeus i Hera pobili wprawdzie Serenów na Wolinie, ale następca Wandaluza Szreniawa zawarł sojusz z Egiptem, który dzięki temu PODBIŁ EUROPĘ jako kultura pucharów dzwonowatych a Serenom dostała się 1/4 Europy.

Panowało przekonanie o iberyjskiej genezie kultury pucharów dzwonowatych, ale Gordon Childe wyprowadził ją z Egiptu, co powtórzyli niektórzy Polacy. Ja przyjąłem, że był to imperializm Starego Państwa.

Zeus z Herą uciekli na Słowację a Szreniawa zbudował sobie w Kielcach Zamek Biskupi, ale Egipcjanie Wyprosili Go Za Pilicę więc zbudował sobie Zamek Ujazdowski w Warszawie. To dało Egiptowi stalownictwo Kieleckie i powołało UNIWERSALIZM Starego Państwa. Egipcjanie zbudowali na Wawelu kasztel Marii Egipcjanki, który zainspirował Zamki kultury amfor kulistych zwane błazeńsko Krzyżackimi. Zamki te były na kapitale bursztynu kopalnego jako KADZIDŁA, które Saba z Salomonem zastąpili MIRĄ.

Upadku Starego Państwa w r. 2181 pne. wywołał powstanie antyegipskie w Bohemii, wobec czego egipski gubernator Kassateryd-Bohemii k'OZYRYS-Kazimierz wezwał Serenów z Kujaw, którzy dokonali okupacji Bohemii jako kultura amfor kulistych. Potem jednak Serenowie dogadali się z powstańcami i wynieśli nad górną i środkową Wisłę – co wiemy z wandalskiej kroniki Prokosza. POWSTAŃCY Chalibscy powołali Rzeszę Albańską ze stolicą w Pradze i Sejmem Śląskim we Wrocławiu, co nazywa się kulturą unietycką. Serenowie ewakuując Bohemię i Morawy ZLIKWIDOWALI metalurgię Brdneńską.

IMPERIALIZM Starego Państwa na Stalownictwie kieleckim i metalurgii kaszubsko-powiślańskiej, dostarczanej przez Serenów kanałem Przemysłowym na Dunaj, powołało Architekturę BETONOWO-ŻELBETOWĄ na Całym ŚWIECIE. Architektura ta była i może JEST niszczona jako Dziewiętnastowieczna: http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=10412#10412//. Jak stwierdzili egiptolodzy angielscy, francuscy i amerykańscy to architekturę tą należy datować na XXV-XXI wiek, gdy PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU.

W ten sposób kultura amfor kulistych podzieliła się na Słowian-Wenedów na Pomorzu i w północnej Wielkopolsce (kultura grobio-śmiardowska), Ariów w Małopolsce i Ukrainie (kultura trzciniecka) oraz Amazonów-Sarmatów na Powiślu. Między Chalibami z Pragi a Wandalami doszło do walki o Kraj Orny na północ od Sudetów – po grecku Góry Żelazne - który Sąd Bogów przyznał Herze, co Apollin uznał, ale odgrażał się, że Deszczów Znad Oceanu tam NIE PRZEPUŚCI.

Przyznanie tego Kraju Ornego Chalibom-Ilirom-Albańczykom powołało kulturę Unietycką ze stolicą w Pradze i autonomicznym Sejmem Śląskim we Wrocławiu. Była to Federacyjna Rzesza Albańska czyli DUMA ALBIONU.

Z powodu sojuszu Ariów z Ilirami kultury unietyckiej Średnie Państwo egipskie odzyskało ziemie tylko na lewym brzegu Renu. Do r. 1625 pne sojusz ten był zwrócony głównie przeciw Wandalom, którzy eksportowali żelazo kaszubskie Notecią i Szprewą do Italików nad dolnym Renem.

Chłopi szwedzcy wykuwali z zimie placuszki żelazne zwane OSMUNDEM, które ładowano jako balast statków płynących po pszenicę ukraińską. Osmund znaczył Wschodnie Miasto czyli Rygę a w Oliwie przekuwano go węglem z tratew – co może być argumentem, że system ten zaczął się od budowy Rygi przez Zelnika PRZECIW Posejdonowi w XXXXVIII w. pne.

Miałem zajęcia z archeologii u nacjonalistki Elżbiety Ostrowskiej, która była wspólnikiem Hawrota i Koćki. Po r. 1990 Małachowicz proponował jej kierowanie pracami archeologicznymi w katedrze wrocławskiej, ale odmówiła twierdząc, że wszystko zostało tam przekopane przez Niemców BEZ DOKUMENTACJI, co znaczyło, że nie będzie zmieniać ustaleń Hawrota i Koćki. Była to próba kupienia jej, wobec czego musiała umrzeć, żeby Małachowicz mógł jechać z finansowanymi przez Niemców fekaliami pruskimi i hitlerowskimi.

Akademia Nauk NRD tańczyła przy mnie boczkaja. Równocześnie Stasi dokonało zamachu na moje Kultury Megalityczne (Burchard Brentjes, Von Schanidar bis Akkad, Urania Verlag 1968, 1976), gdzie czytamy, że kultury megalityczne pochodzą od palestyńskiej kultury Ghassul. Tego nikt nie powtórzył, ale na podstawie tego Prezydent Sadat wygnał mnie z Egiptu, co zostało skontrowane przez Greków i Rosjan MEGALITAMI NA BAHAMACH, opuszczonymi 7 tys lat temu (UNESCO Curier, V/1972), które ja zinterpretowałem jako plażowe porty wielorybnicze.

W odpowiedzi wycofałem mój kapitał egiptologiczny do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona, o której Żydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom. Ci robili to dobrze, ale nie powoływali się na mnie, przypisując inicjatywę intelektualną sobie.

Ponieważ Filarem światowego imperializmu egipskiego było Stalownictwo Kieleckie to Egipcjanie musieli budować Imperialny WAWEL (patrz Stonehenge). Pamiątka tego imperialnego Wawelu egipskiego jest kasztel Marii Egipcjanki po którym zachowały się baszty Sandomierska i Senatorska, gdyż było tam więzienie Stanu.

https://www.google.com/search?q=zamek+w+kwidzynie+wn%C4%99trze&tbm=isch&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiJ9Pz7gavyAhWkChAIHRcUBvQQrNwCKAB6BQgBEKAC&biw=908&bih=476#imgrc=BW-mSqg-I-8p9M

ZAMEK W KWIDZYNIE – ŚREDNIOWIECZNA PEREŁKA Z NAJWIĘKSZYM… WYCHODKIEM W EUROPIE.

W końcu XIX wieku Niemcy publikowali akty Wykupu przez Krzyżaków zamków od wielmożów polskich i pruskich, co popularyzował u nas Kalinka. Najbardziej znanym Aktem jest zakup od Stańków KWIDZYNA w roku 1293, gdzie Krzyżacy dobudowali Wiadukt dla PRZEŁADUNKU zboża z kryp na statki, co Gamonie nazywają Największym Wychodkiem w Europie ??? - Niech sobie ten Wychodek przeniosą na GOrGOLIN-GARGAMEL-GERMANIĘ, gdzie urzędował Dobrotliwy Król Obżartuch.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSNiojqvd53Jo3ZS6UGz2NQKCpeQvTvQ1Ib7g&usqp=CAU

Zamek w Szczytnie jest ZAGADKĄ. Składa się z Fortu i Kasztelu przebudowanego na Ratusz. Budowę Fortu z kamienia NARZUTOWEGO mógł podjąć Chronos, jak w Kazimierzu Dolnym poniżej cytadeli. Sądząc po grubości murów to Fort był wysoki. Po wypędzeniu Juranosów przez Posejdona fort SZCZYT został spalony a potem obniżono go o 2 piętra a parter odbudowano Cegłą Duńską. Z kamienia rozbiórkowego II i I piętra SZCZYTA zbudowano fundament KASZTELU, gdzie jest obecnie RATUSZ.

Ja uważam za MODEL Zamków Mazurskich kasztel Marii Egipcjanki na WAWELU kultury pucharów dzwonowatych. Fort SZCZYT mógł być w Ruinie, aż przyszli Serenowie kultury amfor kulistych, którzy stwierdzili, że SZCZYT do zamieszkania się nie nadaje więc odbudowali cegłą parter na magazyn i zbudowali Kasztel, który Niemcy przebudowali na RATUSZ.

Zamek i kościół gotycki w Reszlu były budowane przez jeden warsztat muratorski, jak Zamek i Katedra w Olsztynie, być może Ten Sam ??? Z Krzyżakami to nie miało nic wspólnego, gdyż nie jest to architektura Niemiecka czy Średniowieczna, jak Zamki Krzyżowców czy BASTYLIE – bo Krzyżacy wznosili fortycje ODMIENNE, czego znamieniem są BASTEJE ARTYLERYJSKIE z XIV wieku. W Toruniu Krzyżacy zbudowali Nowe Miasto powyżej Starego Zamku, w Kwidzynie dobudowali WIADUKT a w Gdańsku na miejscu zburzonego przesz nich wspaniałego kościoła św. Mikołaja – uważanego przez nich za Heretyka – zbudowali kościółek Św. Elżbiety. W XIX wieku Niemcy publikowali akty Wykupu zamków od wielmożów polskich i pruskich, czego ZAKAZAŁ Hitler.

Jest więc sprawa, czy OLSZTYN mazurski zbudowali Serenowie kultury amfor kulistych, czy Jacyś Inni ??? Stać ich było z kapitału metalurgii Powiślańskiej i bursztynu kopalnego jako kadzidła świątynnego, które Saba z Salomonem zastąpili mirą arabską. Metalurgią Powiślańską kierował TORUŃ a Kaszubską GDAŃSK, wobec czego baronów metalurgii powiślańskiej stać było na Wspaniałą Architekturę już w V tysiącleciu pne, o czym świadczy poza Toruniem Chełmno, Chełmża, Grudziądz czy Elbląg.

Zamki były efektem FEUDALIZACJI, gdyż silne centralizmy ZAKAZYWAŁY budownictwa zamkowego, obsadzając istniejące zamki Kasztelanami jako Urzędnikami. Zamki Mazurskie są przejawem feudalizacji Bursztynowej. Polegało to na SOJUSZU imperializmu egipskiego Starego Państwa w KRAKOWIE z Baronami Bursztynowymi, co nazywa się Szlakiem Bursztynowym. Toruń spławiał jednak bursztyn z Żelazem również Prypecią i Dnieprem do Serbina i dalej do Troi nad Bosforem, co nazywało się Królestwem Bosforańskim. Kanał Przemysłowy: Bydgoszcz-Sosnowiec-Racibórz-Ostrawa-Bratysława był do wożenia Rudy, Węgla i ŻELAZA.

Gdy Szwedzi wymieniali pale fundamentowe ZANTYRA to domagałem się badań dendrologicznych. Dopiero jednak po 10 latach ktoś napisał, że to NAJSTARSZY ZAMEK CEGLANY W EUROPIE. Zamki Mazurskie były więc efektem imperializmu Starego Państwa egipskiego kultury pucharów dzwonowatych i nie miały politycznie nic wspólnego z budową Zantyra-Malborka czy Amazona.

Po powrocie z Niemiec napotkałem Odbudowę II krypty katedry wrocławskiej – jak się potem okazało z konta Bundestagu na Moje Nazwisko. Nie podobało mi się to, bo coś było Nie Tak. W końcu WYMYŚLIŁEM, że kolumny były MIEDZIANE. Zauważyłem też, że III krypta była zeszklona fosforem z Annopola czyli LEJZNĄ, co odatowałem Rytem po lewej stronie wejścia jako EKSPIACJĄ Wandy, Co Nie Chciała Niemca.

Ponieważ wiedziałem, że jestem na Dobrej Drodze to wezwałem Bundestag, który przyjechał i przyglądał się temu Uważnie, i WSTRZYMAŁ odbudowę krypty II. Uważałem, że sprawę mam w KIESZENI, ale Bundestag został rozgromiony przez BISKUPKI, wobec czego moją Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej przejął z Bundestagu Kanclerz Kohl – abym NIE OTRUŁ Niemców i Amerykanów Fekaliami Polskimi, choć po ujawnieniu afery z Biskupkami żona Kanclerza Kohla POWIESIŁA SIĘ.

Kanclerz Kohl przyjechał do BISKUPKA wrocławskiego z pieniędzmi dla masona Zygmunta Świechowskiego na książkę "Architektura Romańska w Polsce", wydawnictwo DiG. O wizycie dowiedzieli się jednak publicyści, którzy telefonowali do Warszawy, żeby ARESZTOWAĆ Blindę, ale gdy przyleciała ekipa UOPu to Biskupek wyprowadził Blindę przez piwnicę a Bundesdinst wywiózł helikopterem do Zgorzelca. Labuda i Frasyniuk oskarżyli jednak Biskupka, że jest Najbogatszym Polakiem, bo Niemcy zapłacili mu za ZAKATOWANIE Popiełuszki ze skarbca III Rzeszy na tajnym koncie szwajcarskim.

W Gdańsku podczas odbudowy spichrza Daleka Droga napotkano technikę ŻELBETOWĄ, którą Uniwersytet Gdański odatował jako Przedkrzyżacką a Uniwersytet Jagielloński na XXIII wiek pne. Anglicy, Amerykanie i Francuzi orzekli wówczas, że PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU, co ja odniosłem do Istrii i Budowanych z BETONU Piramid Bośniackich – niewątpliwie STARSZYCH od Egipskich.

Przy tym Wyszła też sprawa ŚWIATOWEJ Starożytnej Architektury Żelbetowej – NISZCZONEJ jako Naśladownictwo czy Rekonstrukcje XIX-wieczne – a jest to architektura Starego Państwa egipskiego. Poniekąd więc DZIĘKI MNIE udało się ocalić przed zniszczeniem wiele żelbetowych obiektów Starego Państwa.

Nazwa Bitwa Nad Dolężą pochodzi od Do LUZY obecnie Piany. Według polskiej historiografii Przedjezuickiej – nauczanej w szkołach do Konstytucji 3-MAJA – to Polska Powstała w ASGARDZIE-Kijowie, którego Mury Obronne NIE BYŁY UKOŃCZONE. Kacyk z Gdańska Popiel (Wielki) zmówił się z kacykiem Birki-Sztokholmu: TY POPŁYNIESZ DŹWINĄ A JA PRYPECIĄ I ZDOBĘDZIEMY TO MIASTO BOGÓW.

Tak zrobili więc Słowianom dostało się dorzecze Odry a Skandynawom dorzecze dolnej i środkowej Łaby, ale w akcie Pokoju nie określono przynależności Bazyliosu, wobec czego doszło do wojny między zwycięzcami, rozstrzygniętej Bitwą nad DO-LUZĄ, gdyż POLACY chcieli linii RANDAWA-W'ODRA – jak w Poczdamie – na co Stalin odpowiedział PO TRZECIEJ WOJNIE. Po bitwie nad DO-LUZĄ wódz SZCZYT zbudował kamienną groblę forteczną: Łasztownia-Dąbie a podobną zbudowano w Sztokholmie.

Słowianie kultury Przedłużyckiej byli pod Troją i odegrali poczesną rolę. Król Słowian Palamedes został tam zamordowany przez Odyseusza i Diomedesa więc pod Troję przybył Król Mórz Nauplios-Neptun, który wszczął śledztwo w/s śmierci syna. Protokoły tego śledztwa zostały złożone w archiwum frygijskim w Ilionie i potem spoetyzowane przez HOMERA. Następca Plamedesa Paweł Długi nie dostał wprawdzie Asgardu-Kijowa, ale opanował ziemię między Wisła a Bugiem, co nazywa się Kulturą Łużycką.

Największe bloki KAMIENNE są w murach pałacu syryjskiego króla Baala, który żył w IX wieku pne. Bloki mają do 1500 ton wagi i były wycinane w kamieniołomie FREZARKĄ. Były Podnoszone i transportowane Na Miejsce KATAMARANEM poziomowanym Tamą na rzece Baalsa. Dr Zalewski odkrył tam ślady POTOPU, co ja uważam za Hydrotechnikę.

Pałac miał być budowany przez siostrę króla syryjskiego Baala Anatę, co ja tłumaczę Podpisaniem przez nią konwencji handlowej z sejmem poznańskim na Górze Narad. Wygląda na to, że przy zwiedzaniu zamku królewskiego GOrGOLIN-GARGAMEL-GERMANIA zainteresowała się kolumnami MIEDZIANYMI, przy czym dowiedziała się, że w Kielcach odlewne są kolumny z ŻELAZOMIEDZI – bardzo wytrzymałe. Ponieważ to eliminowało niestosowne kolumny CEDROWE to wpadła na pomysł zbudowania pałacu królewskiego na kolumnach WEWNĘTRZNYCH z żelazomiedzi, co dało NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ STAROŻYTNOŚCI i zainicjowało Architekturę Antyczną.

Jeśli Anata wyszła w Polsce za mąż to BAALOCHWALNIA-Bałwochwalnia na Krakowskim LIBANIE mogła być zbudowana za jej posag wg planu Baalbeku libańskiego ??? Dr. Zalewski powinien więc oszacować, czy tama powyżej Wawelu umożliwiała dowóz KATAMARANEM bloków 1500 tonowych z Rudnika na Liban?

WEWNĘTRZNE Kolumny z Żelazomiedzi nie mogły przetrwać, gdyż były rabowane na stop do odlewania armat. Jednak dzięki temu odkryciu możliwa jest ODBUDOWA Akropolu i świątyń antycznych.

Podczas wojny scytyjskiej Dariusza Wielkiego Scytowie cofając się przed Persami zarwali TAMĘ zatapiając 2 armie perskie. Scytowie podbili Agatyrsów w Rumunii i po ciężkich walkach Słowian. Ale Kaszub nie okupowali, gdyż Kaszubi mieli sojusz z Sarmatami, których się Scytowie BALI. Scytowie masowo sprzedawali Słowian Grekom, którzy odprzedawali ich na Bliski Wschód.

Gdy podczas MARATONU Scytowie poszli Ratować Greków, atakując w Macedonii 2 armie perskie o sile 400 tysięcy żołnierzy, to do Gdańska przybyła ateńska misja wojskowa. Grecy czekali na zamku Biskupim, aż Pan obudzi się z poobiedniej drzemki. Gdy Pan wyszedł z sypialni to zapytał, DLACZEGO ATEŃCZYCY NIE SKŁADAJĄ MU HOŁDU? na co ci, że WŁAŚNIE SPOSOBIĄ SIĘ. Grecy liczyli czas od Zdobycia Troi w roku 1183 pne, ale Ateńczycy od Pierwszego Hołdu dla Pana w Gdańsku w roku 7118 pne ???

Ateńczycy Prosili Pana, aby Kaszubi nie atakowali Scytów PRZED pokonaniem przez nich Persów w Macedonii. Wobec tego dopiero po tym Zwycięstwie Scytów Leszek Złotnik mógł zdobyć skarbiec scytyjski w Płocku i pokonał wracających z Macedonii Scytów w Puszczy Sandomierskiej, z którymi potem Wbijał Słupy Graniczne nad Donem z napisem HORWACJA, bo uważał się za Górala ze Szwajcarii Kaszubskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=KGk5Qxgyo2A

ZNALEZISKA ARCHEOLOGICZNE, KTÓRYCH NAUKOWCY NIE POTRAFIĄ WYJAŚNIĆ.

Miecz z Grabowca Kieleckiego jest datowany geologicznie na ok. 400 lat p.n.e. Rękojeść ma jednak ze stopu ALUMINIOWEGO a Glin Al uzyskał fizyk duński Erstedt w r. 1825 i wszedł do metalurgii w r. 1870. Rok 400 pne to kultura Wschodniopomorska, która zjednoczyła metalurgię Kaszubską na szwedzkiej rudzi i cieszyńskim węglu z metalurgią Powiślańską na szwedzkiej rudzie i węglu lubelskim.

Leszek Złotnik dokonał Podboju Scytii w roku 490 pne do DONU a Ateas czyli wyraźnie ANTONIUSZ przeniósł stolicę Lechii do W'Antynu-Kijowa a potem Astrachania - po słowiańsku CHANATU NA WYSPACH - ustanawiając granicę Lechii na środkowym Amurze i linii Wielkiego Muru Chińskiego: https://www.britannica.com/biography/Ateas // W wieku 80 lat powrócił na zachód, zdobył Triest, rozgromił Daków, co dało mu granicę na Dunaju. Przekroczył też Dunaj oblegając stolicę Traków Sylistrię, w czym chciał mu dopomóc Filip II Macedoński, oblężeniem Troi na Złotym Rogu, ale król Tracki umarł i Sylistria skapitulowała więc Ateas-Antoniusz zażądał od Filipa zwinięcia oblężenia Troi. Nazwa LabirynTHOS-Athos zdaje się pochodzić od ATEASA, gdyż Poił Konie w Fosie TROJAŃSKIEJ.

W trakcie tego król Epiru-Albanii Aleksander I odzyskał Triest i ruszył na Wiedeń więc Ateas podążył bronić go, gdzie udał się też jego wasal Filip. Gdy jednak Antoniusz toczył na Lechowym Polu bitwę z Albańczykami to Filip zaatakował broniony przez 20 tysięcy junaków i amazonek obóz Lechitów. W trakcie walki koń Filipa padł a on stracił lewe oko a ponieważ w bitwie zginął Ateas to krakowiaczki wybrały na króla młodocianego Aleksandra, którego kanclerzycą została jego matka OLIMPIADA.

Najwspanialszym Miastem była Ptolemejska Aleksandria, przy której Rzym był Wiochą. Aleksandrię zaprojektował największy architekt starożytności Dejnokrates, ale jej Nie Budował. Wynikało to stąd, że gdy Aleksander poprosił matkę o użyczenie mu Dejny to ta wysłała mu plany Wspaniałego Krakowa, budowanego za Złoto Pangajonu-Siedmiogrodu – wówczas największe na świecie - które zostały adaptowane do Konoposu.

Największym dziełem Dejny był pałac BIAŁO-CZERWONY na Gargamellu: Okrągły pałac był z białego marmuru kłodzkiego Biała Marianna a schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego – skąd barwy BIAŁO-CZERWONE i Pasiaki Krakowskie. Pałac ten został powtórzony jako Pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii – Architektoniczny Cud Wszechczasów.

Konstantyn Wielki, aby odebrać Akeksandrii MAJESTAT ŚWIATOWY, kazał pałace aleksandryjskie rozebrać i przenieść do Konstantynopola.

CHIŃSKIE Mury Wspaniałego Krakowa obejmowały obszar 10 razy WIĘKSZY od Krakowa Średniowiecznego. Po klęsce Aleksandra W KIELCACH w r. 325 pne królowa Sarmatów DIANA-ARTEMIDA anektowała Azję Mniejszą i Syrię, i kazała Aleksandra zamordować jako Bankruta, gdyż jego skarbiec został ROZKRADZIONY. Diana odbudowała Afrodyzjon w Efezie na ARTEMIZJON i kazała Dejnie zbudować kopię Artemizjonu na kieleckiej Kadzielni, tylko dłuższą o jedno przęsło jako POMNIK BITWY KIELECKIEJ i mauzoleum dla siebie. POMNIK ten zburzyli Tatarzy w r. 1260.

BAALOCHWALNIĘ, gdzie obecnie jest na LIBANIE kamieniołom Schindlera, zburzyli katolicy w r. 1117 jako Bałwochwalnię a Go(r)golin ograbił, spalił i zburzył Jan Luksemburski jako KRÓL POLSKI, wobec czego Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel.

Rada Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, po wypędzeniu przeze mnie Knesetu z Wawelu na KREML, żeby zagrać Holokaustom na Nosie Uchwaliła budowę w kamieniołomie Schindlera na LIBANIE Lunaparku. ZAPROTESTOWAŁEM to, godząc się na budowę tam arkadionu SEMIRAMIDY z oślimi schodami. Ponieważ Aleksander nie nauczył się mówić po grecku to na dworze Olimpiady mówiono widocznie po albańsku? czyli znowu Zdradziecki Albion.

Tomasz J. Kosiński, FENOMEN WIELKIEJ LECHII, Bellona Warszawa, Copyright C Dressler DUBLIN Sp. z o.o. 2021

DZIĘKUJĘ za uznanie mnie Pierwszym Turbolechitą, co brzmi jak piechota Koniewa na studebackerach czyli odrodzenie Strasznej Dragonii Słowiańskiej. Jednak po nałożeniu mi Wieńca Cezara TJK bije mnie Kijem, w czym rzeczowym zarzutem jest tylko to, że piszę iż największy Rycerz Europy Jan Luksemburski zburzył nie tylko krakowski Gargamel, ale też Sieradz, Kruszwicę, Wenedę-Bydgoszcz i Płock.

Ja podtrzymuję to, bo sami Krzyżacy takich zniszczeń dokonać nie mogli. Na Uniwersytecie Wrocławskim była awantura, gdyż profesorowie Karoliny utrzymywali, że monety Świnków z Wałbrzycha są CZESKIE a Jan Luksemburski Panował w Krakowie. Ja twierdziłem, że w Ziębicach, bo mieszczanie ziębiccy, niezadowoleni z Wyroku legata papieskiego Świnki, wykąpali go w szambie i prowadzali po mieście na drążku jak buhaja – na co papież kazał Janowi Podbić OBŁOŻONY EKSKOMUNIKĄ ŚLĄSK.

Otóż starosta krakowski Opolczyk wpuścił Jana na zamek Królewski GOrGOLIN, ale Czesi opanowali zamek, ograbili go i spalili, wobec czego Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel. Ponieważ 30 lat wcześniej Hradczan został ograbiony, spalony i zburzony przez Brandenburczyków to najstarszy inwentarz Hradczanu pochodzi z Gogolina – w tym prawdopodobnie Miecz Chrobrego SZCZERBIEC, bo ten z Wawelu jest mieczem poległego nad Mozgawą Bolesława Kujawskiego. W kronice rzymskiej zapisano, że CZESI BURZA KOŚCIOŁY W POLSCE, co odnosiło się do Sieradza, Kruszwicy i Bydgoszczy.

Wytykam TJK POPRAWIANIE historyków rzymskich, którzy piszą, iż Radagajs najechał Rzym siłą 200 czy 400 tysięcy żołnierzy, na 20 TYSIĘCY, którzy wywołali POPŁOCH w Italii, co jest NONSENSEM, gdyż przeciw Małej Armii Rzym nie musiałby wzywać Legii Galijskiej, Brytyjskiej i Hiszpańskiej, a Mała Armia Wandalska nie zniszczyłaby OSTATECZNIE Legionów Galijskich pod Mediolanem, nie zdobyłaby STRATEGICZNEJ twierdzy rzymskiej w Rawennie, nie skapitulowała Florencji i nie zdobyłaby w ciężkich walkach ulicznych Rzymu, co było LIKWIDACJĄ Imperium Zachodniorzymskiego. Znaczy to, że 200 tysięcy Wenedów-Wandalów najechało Italię a 200 tysięcy Galię.

Ja podaję SETKI nowych faktów, z których wiele zostało przyjętych cichcem przez historiografię. Domaganie się ode mnie Przypisów jest głupiego gadaniem, gdyż ja stosuję politologię, która mówi, że Dobra Hipoteza generuje Lepszą oraz beletryzację z arsenału KRYMINALISTYKI, sprawdzalną Sprzężeniem Zwrotnym, które podaje NOWE FAKTY. Wobec tego na pytania o Przypisy odpowiadam, że te są Sprawą Sądową. Jeśli ktoś jest obrażony Nowymi Faktami to proszę o skierowanie sprawy do Sądu a ja się Obronię.

Ponieważ Tomasz J. Kosiński LŻY Mnie miast Krytykować to zaraz wykażę jaki jest Głupi. Po I: KRAKÓW Schedla nie jest wizerunkiem Fantastycznym, co zostało wykazane archeologicznie, znalezieniem pod Sukiennicami charakterystycznej Nawodnej baszty Trójdzielnej oraz Barbakanu Schedla na pl. Wiosny Ludów, powtórzonego CEGŁĄ w Warszawie. Miedzioryt Schedla przedstawia bowiem Kraków PRZED przebudową przez Dejnokratesa na zlecenie Olimpiady, która po bitwie pod Cheroneą w r. 338 pne zyskała Złoto Pangajonu-Siedmiogrodu, wówczas największe na świecie. Świadczy o tym też to, że wszystkie KRZYŻE są Wandalskie lub Greckie.

Dejna wytyczył Nowy Rynek z siatką ROMAŃSKĄ, a po ZBURZENIU miasta przez Czechów w l. 1038-42 Kazimierz Mnich podjął odbudowę Krakowa OD FUNDAMENTÓW, co polegało na 10-krotnym zmniejszeniu powierzchni Starego Miasta przez zastąpieniu murów CHIŃSKICH Średniowiecznymi; podniesieniu nawierzchni ulic o 2 metry przez budowę miasta na GRUZOWISKU oraz zachowaniu siatki Dejnokratesa tylko z DWUKROTNYM powiększeniem posesji przy Rynku.

Dlatego zamieszczam tylko siatkę Dejnokratesa, bo oznaczone są na niej fasady OBECNE na starych fundamentach, ale z DWUKROTNEGO powiększenia kamienic starożytnych. Budowniczym Gotyckiego Krakowa był biskup-kanclerz Stanisław Szczepanowski.