Skip Navigation
 

29. ALEKSANDRETTY POLSKIE

POLSKIE POSELSTWO W CHINACH PO ROKU 180

Kroniki chińskie notują 2 poselstwa z Rzymu, tj. Ta-tsin czyli Państwa Morza Zachodniego. I w r. 120 ne. było wspaniałe, a II, kilkadziesiąt lat później skromne, tak że kronikarz zanotował, że posłowie Ukradli Dary. Przywieźli bowiem w darze od Króla ANTUNA dla Syna Niebios tylko kość słoniową, róg nosorożca i szylkret.

Ponieważ posłowie powołali się na PRZYJAŹŃ Z RZYMEM więc naukowcy przypuszczają, że była to misja handlowa jakiegoś państwa znad Morza Zachodniego, nie koniecznie Śródziemnego. Deklarowana Przyjaźń suponuje Wandalów po r. 180, gdyż na mocy pokoju w Wiedniu Rzym zrezygnował z roszczeń do Scytii, co odcięło Rzymowi drogę na Wschód. Marek Aureliusz miał wprawdzie na III imię Antoniusz, ale było to imię raczej wandalskie a już na pewno sarmackie, gdyż Kijów nazywał się w'ANTYNEM a nad morzem Pontyjskim-Czarnym mieszkali słowiańscy ANTOWIE, których imię przejęli Wandalowie wschodni.

Król Wandalów powinien powiadomić cesarza chińskiego, że zachodnim partnerem Państwa Środka jest odtąd nie Rzym a KRAKÓW, proponując konwencję w której oferował kość słoniową mamutów i rogi nosorożców włochatych – uważanych w Azji za afrodyzjak – oraz BURSZTYN, który Chińczycy uznali za szylkret, gdyż był prawdopodobnie w postaci grzebieni, guzików i kręgli. Mamuty i nosorożce włochate żyły wówczas nad Wołgą.

Kilka miesięcy temu prasa pisała o znalezieniu na Wolinie skarbu monet chińskich z pierwszych wieków naszej ery a Wolin jest jedynym miastem polskim wymienionym w starożytnych źródłach chińskich.

Pisałem, że jeśli podstawą finansową Imperium Lechitów było Złoto Jesionickie – jedyne konkurencyjne ze Złotem Pangajonu-Siedmiogrodu – to stolicą Imperium Lechitów powinna być APOLLONIA-Opole. Według Kroniki Lechitów z VI wieku pne to stolica Lechitów była na Śląsku i miała półtora miliona mieszkańców – czyli więcej niż SATELITARNY Kraków Wandy, który miał mieć MILION. Odpisałem, że jedynym miejscem na Śląsku, gdzie można było skoszarować półtora miliona ludzi, była aglomeracja OPOLE-Wrocław.

Wynika to z tego, że Poniżej Opola wpada do Odry Nysa Kłodzka, którą spławiono KŁODZKIE MAGNETYTY. Było to więc optymalne miejsce – NA CAŁYM ŚWIECIE – dla metalurgii żelaza, gdy Odrą spławiano CIESZYŃSKI WĘGIEL KOKSOWY. Bliski Wschód pracował więc NIE na żelazie Powiślańskim czy Kaszubskim, ale na ODRZAŃSKIM, drałowanym Odrą i kanałem Morawskim do Dunaju.

W tym sensie AGLOMERACJA Apollonii mogła pomieścić PÓŁTORA MILIONA LUDZI. Olimpiada musiała zaś budować Imperialny Kraków, gdyż władała też Złotem Pangajonu a Kraków miał TELEGRAF do Siedmiogrodu, gdy na Górnym Śląsku Wszystkiego Się Można Było Spodziewać. To dlatego autostrada Brzeg-Opole nazywa się ULICĄ ZAMKOWĄ, gdyż została zbudowana na północnym wale fortecznym Apollonii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Radagajs#Konsekwencje_najazdu; https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2017/01/04/radegast-radogost/#more-10294

LŻĄCY mnie Tomasz Kosiński pisze w książce Runy Słowiańskie, Bellona 2019, str. 206: „Powszechnie uważa się, że wojska Radagajsa w sile ok. 20 tys. ludzi wyszły z terenów Germanii i przekroczyły Alpy, powodując popłoch w armii rzymskiej.” RZYMSCY historycy szacują jednak armię Radagajsa od 200 do 400 tysięcy żołnierzy. O słuszności tego świadczy, że LEGIA Galijska liczyła wówczas KILKANAŚCIE legionów, ale nie wiem, czy były to Legiony czy DYWIZJE, jak je nazywa w swym Raporcie o ZDOBYCIU RZYMU Radagajs. Legion liczył 8 tysięcy żołnierzy liniowych a Dywizja 5 tysięcy. Wandalowie mieli system Dywizyjny.

Ta Legia Galijska uległa ZAGŁADZIE pod Mediolanem, skąd Wandalowie po Oszczędzeniu Miasta pomaszerowali na Rawennę, która była Przedostatnią twierdzą broniącą Rzymu od Północy. Florencja Zawarła Rozejm i dziś pokazuje się turystom wzgórze na którym stał garnizon wandalski, po czym Wandalowie przystąpili do Oblężenia Rzymu. Raport Radagajsa publikowali Paweł Szydłowski z USA i Eddi Słowianin, ale był uważany za Fałszerstwo, jednak gdy wykazałem, że cesarz Arkadiusz wypowiedział wojnę KONSTANTYNOPOLOWI czyli Romejom o HONOR RZYMU to Raport Radagajsa ZNIKNĄŁ ze stron IN. Było to III Zdobycie Rzymu przez Wenedów-Wandalów.

Najazd Radagajsa zakończył się Tragicznie, bo na wracających z Italii Wandalów czekali nad Nysą Romejowie i Hunowie, którzy w bitwie pod Bieżuńcem, zniszczyli armię wandalską. Od tego Bieżuniec nazywa się ZGORZELCEM, gdyż zginął tam Kagan Wandalski Osij Pomorski, którego ja identyfikuję z Radagajsem jako wyznawcą RADOGOSTA. W XIX wieku niemieccy historycy uważali, że imię Radagajsa pochodziło od RADOGOSZCZY – skąd polski przydomek Pomorski.

 
 
« powrót|drukuj