Skip Navigation
 

29. ALEKSANDRETTY POLSKIE

Chazarowie i Pieczyngowie

Krzysztof Dobrowolski, Teresa Nagrodzka-Majchrzyk, Edward Tryjarski; HUNOWIE EUROPEJSCY, AWAROWIE, CHAZAROWIE I PIECZYNGOWIE, Ossolineum 1975

Na mocy pokoju w Konstantynopolu w r. 568 Awarowie otrzymali Panonię – co powołało II państwo awarskie, które potem atakowało ze Słowianami Konstantynopol, który płacił Awarom trybut. W r. 618 Cesarstwo Szui dokonało najazdu na Koreę siłą miliona stu tysięcy wojowników. Korea, do której należała wówczas Mandżuria, miała jednak sojusz z polskimi Kitanami nad Bajkałem, których wódz Tygrys zdobył stolicę Szui i UKORONOWAŁ się na Pierwszego Cesarza dynastii Tang.

Po 8 latach Tygrys powrócił do Europy, ustanowił stolicę Lechii w Astrachaniu, skąd obległ Konstantynopol. Konstantynopol został zdobyty, ale gdy POLSKA piechota morska ładowała łupy na swe Jednodrzewki to Tygrys kazał Awarom SPALIĆ flotyllę jednodrzewek i dokonać marinersom okupacji Konstantynopola, który w ten sposób stał się miastem POLSKIM.

W r. 626 Bizantyjczycy zaoferowali Awarom roczny trybut w wysokości 200 tys solidów za zaatakowanie Persów, ale w roku następnym Awarowie ponieśli klęskę z Persami pod Tyflisem. Gdy padło 30 tysięcy Awarów to beg pognał do obozu perskiego i rzucił się do nóg szacha, który go podniósł, ucałował i włożył na głowę swój diadem. Był to początek wojny domowej w kaganacie nadwołżańskim, między zhołdowanym przez Persów begiem a kaganem. Beg pokonał kagana, co nazywa się UCIECZKĄ BUŁGARÓW NA ZACHÓD, którzy zostali znowu pobici przez Awarów panońskich a potem wymordowani w Bawarii na rozkaz Dagoberta Wlk.

Na wieść o tym namiestnik Tygrysa w Europie Wyzymir zwrócił się przeciw Dagobertowi, który w r. 632 został rozgromiony pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ubrany w kaftan bezpieczeństwa, co nazywa się Majordomatem czyli szogunatem frankońskim. Wyzymir zmienił nazwę kaganatu z Awarii na Chazarię – co znaczy Kraj Chłopów, Wolnych Towarzyszy, do którego przyłączył Kazachstan.

Chiny za Tangów osiągnęły szczyt potęgi, co doprowadziło prawdopodobnie do antychińskiego sojuszu polsko-arabskiego i wojny, w wyniku czego Chińczycy wycofali się Mandzurii. W r. 681 – rok po bitwie u ujścia Dunaju – upadł chiński protektorat nad kaganatem Wschodniotureckim, który w r. 699 został przyłączony do uznającego protektorat polski Kaganatu Zachodniotureckiego.

W r. 715 zjednoczony Kaganat Turecki wypowiedział protektorat polski i najechał Kazachstan, co zapoczątkowało wojnę turecką, która doprowadziła w r. 744 do powstania w Mongolii Tureckiego Kaganatu Ujgurskiego. W ten sposób Polska graniczyła w Azja Środkowej na Syr-darii z Kalifatem a na Bałchaszu z Chinami. To trwało do chińskiego ataku na polski Taszkent i bitwy pod Talas w r. 751. Pobici przez Polaków, polskich Kirgizów i Arabów Chińczycy skapitulowali jednak przed Arabami, oddając im Kaszgar bez Tarymu oraz płacąc olbrzymią kontrybucję w złocie, co było początkiem pobicia Omajadów przez irańskich Abbasydów, którzy zajęli Irak, gdzie podjęli budowę nowej stolicy w Bagdadzie. Kontrybucję chińską flota arabska przewiozła do BAGDADU.

Po tym zwycięstwie Arabowie zwrócili się przeciw Polsce najeżdżając z Chińczykami Chazarię, którą zhołdowali, a potem z Chazarami zdobyli Kursk i Kijów. Po tym zwycięstwie marszałek arabski Ibn-Muslim ZAPRAGNĄŁ jednak odbyć II pielgrzymkę do Mekki, co pozwoliło Polakom na pozbieranie się.

Podczas powrotu z Mekki Ibn-Muslim został w Bagdadzie zamordowany a Czesi przysłali Polakom korpus kawaleryjski, w którym był syn chłopa Leszek, który wynalazł skuteczną acz plugawą taktykę walki z dromadnicą, wobec której konnica była BEZRADNA. W roku 760 doszło do bitwy nad Seretem, w której Polacy pokonali Arabów i pozyskali dzięki Błękitnookiej Turków chińskich OGUZÓW za Kazachstan, ale rozgromieni nad Uralem Chazarowie złożyli hołd Oguzowi, który przyjmując go złamał układ sojuszniczy.

Po całonocnej kłótni Polacy ustąpili więc Oguz rozkazał przeprawę przez Wołgę i marsz na Kaukaz, gdzie doszło do wielkiej bitwy pod Tyflisem, w której kalif schronił się w namiocie Oguza, a ten przyjmując służbę u kalifa ZA JEGO SKARBIEC znowu zdradził Polaków. Skarbiec bagdadzki został przewieziony wozami i okrętami do Szewczenki w Kazachstanie, ale Oguz zdradził też kalifa anektując Afganistan i Indie. W ten sposób Oguz-Gudzowaty, po narzuceniu Astronomicznego trybutu Chinom, stał się Największym Zdobywcą Tureckim.

Wobec tego w r. 789 kalif przybył do Krakowa, żeby obiecać Polakom pomoc w odzyskaniu Chazarii za wypędzenie Turków z Afganistanu i Indii.

Po zdobyciu przez Leszka III Kabulu kagan chazarski złożył jednak hołd kalifowi, co omal nie doprowadziło do nowej wojny polsko-arabskiej, którą zażegnał niejaki Dir, którego Polacy wzięli do niewoli nad Seretem jako spahisa z południowego Egiptu. Dir doprowadził do wymiany Afganistanu i Indii za Powołże, za co został mianowany przez sejm Begiem Chazarii i nazwany PRAWDZICEM.

W r. 830 Turcy ponownie najechali Chazarię, ale zostali rozgromieni przez witezia Lebediusza, który poprowadził skapitulowną armię turecką na podbój fińskiego Powołża, oraz wypędził z Mongolii Ujgurów, gdzie założył kaganat Kirgiski.

W rodzie Prawdziców urząd Bega Chazarii pozostał do upadku Polski Popielidów w r. 882, kiedy to idącą przeciw cesarzowi Karolowi III Grubemu armię chazarską zaatakowali pod Węgrowem Węgrzy, za co cesarz dał im ziemię między Donem a Dunajem. Ponieważ na Chazarię uderzyli Turcy z Kazachstanu (byli Ujgurzy Oguza) zdobywając ją więc Prawdzice wycofali się ze zmobilizowanymi Mazurami do Moskwy i na Syberię, skąd podjęli wojnę z Turkami, których z Samanidami z Samarkandy i Gruzinami pobili. Wobec tego Turcy musieli przewieźć Złoto Kalifów z Szewczenki do Astrachania, bo Kazachstan został podzielony na drodze Guriewo-Dżungaria, którą obsługiwali Gruzini.

Po podboju Kazachstanu w r. 886 Prawdzice wyprawili się na Nowogród, ale cesarz wysłał tam Swewów, których Prawdzice przekupili i wysłali z Nowogrodzianami na Paryż, gdzie ci obalili grubasa i wynieśli Kapetyngów. Potem Prawdzice z Bułgarami rozgromili Węgrów zajmując ziemie do Dniepru i Wisły, co nazywa się NAJAZDEM PIECZYNGÓW.

W r. 960 kagan chazarski napisał do rabina w Sewilli, że gdy jego pradziad przyjął w r. 885 judaizm to nie miał pieniędzy na budowę synagogi – czyli że Prawdzice doprowadzili kagana do biedy – ale rabin doradził mu złupienie Tanajsu u ujścia Donu – który był greckim centrum dystrybucji złota syberyjskiego, finansującym również Polskę.

Amerykański uczony ogłosił, że NIE BYŁO ŻYDOWSKIEJ CHAZARII. Po wypędzeniu Prawdziców kagan przyjął islam, żeby sprawić sobie harem, ale w haremie była ŻYDÓWKA, wobec czego w Astrachaniu bega tureckiego zastąpił żydowski, który zawładnął Złotem Kalifów.

 
 
« powrót|drukuj