Skip Navigation
 

29. ALEKSANDRETTY POLSKIE

Kalisz jako stolica

KALISZ JAKO STOLICA POLSKI NA MAPIE Z ROKU 565

W r. 2000 miała być opublikowana we Frankfurcie nad Menem Mapa Polski datowana Rokiem 565, ze stolicą w Kaliszu, ale Niemcy zaprotestowali ją z powodu okupacji przez Awarów ziem na południe od górnej Wisły i Odry w l. 562-68 – którędy Awarowie wyprawiali się na Paryż. Ja zinterpretowałem tą stołeczność Kalisza jako WOJENNĄ Lecha Afykańskiego, co tłumaczy 2 urbanistyczne zagadki Kalisza:

I. Zamek na Ostrowie powinien być na wzgórzu przy ul. Bankowej, bo Tyniec to po słowiańsku zamek. W r. 1229 zamek został rozebrany wraz z archikatedrą przez Henryka I z Wrocławia, który wygnał arcybiskupa do Gniezna za ZAMACH w Gąsawie. Cytadelę na Rypinie rozebrali Rosjanie na podstawie konwencji Wiedeńskiej o Niefortyfikowaniu Granicy, tak że pozostał kościół św. Gotarda i kilka budynków. Kościoły kaliskie budował Kar z Krakowa, najstarszy syn Pragi i Foreneusza.

Tzw. KATEDRA BYDGOSKA była Kaplicą Pałacową ZACHOWANEGO pałacu, gdyż Katedrą była LILA WENEDA, którą rozebrali Krzyżacy i Czesi. Podobny system był w Kaliszu z identycznym pałacem Arcybiskupim i ARCHIKATEDRĄ przebudowaną przez Henryka I z Wrocławia na TEATR, który w I.WŚ rozebrali Niemcy, na miejscu którego zbudowano teatr Bogusławskiego. Zamek Biskupi był na Ostrowie, a ponieważ Archikatedra została zbudowana też na ZEWNĄTRZ Zamku to jest to system Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy, gdzie był Zamek Biskupi z Koszarami Polskimi zwanymi Młynami Rothera i MENNICĄ tamże.

Uważam, że Młyny Rothera jako Koszary Polskie z Mennicą zostały zbudowane przez Innachosa wobec podboju Powiśla przez Asklepiosa ze Lwowa, co łatwo POLICZYĆ po więźbie szachulcowej. Znaczy to, że Innachos KUPIŁ teren pod budowę Koszar a Walhalla JUŻ STAŁA, gdyż zbudował ją Karcz z Kielc. Kalisz był zaś budowany przez Kara-k’Orfeusza PÓŹNIEJ, ale ten inspirował się Planem Bydgoszczy, gdzie Rothar wzmocnił tylko szachulec konstrukcją stalową.

Pisałem, że w Kaliszu podczas Potopu Szwedzi zburzyli Pałac Lecha Afrykańskiego na wzgórzu ROGATKA WROCŁAWSKA, które dali Ewangelikom, którzy urządzili tam getto Luterskie Wzgórze z CMENTARZEM na terenie Dworu Królewskiego.

Wolne tematy (89 – 2021) « Dziennik gajowego Maruchy (wordpress.com) Ad. 19

Panie Olszański vel Jabłonowski, nie zmuszaj Mnie Pan do kategorycznej reakcji. Od kiedy zająłem się Statutami Kaliskimi – a było to kilkadziesiąt lat temu – to nie są to Statuty Kaliskie, ale Skurwysyństwo Kaliskie, które można nazwać cenzuralnie FALSYFIKATEM.

Udzielny książę kaliski Bolesław (Pobożny), który z racji urzędu Regenta Mazowsza uchodził za Wielkiego Księcia, chciał obłupić Żydów więc powiedział rabinom: TO NAPISZCIE SOBIE PRAWA JAKIE CHCECIE A JA TO ZAŁATWIĘ Z ARCYBISKUPEM, i ci Napisali. Odpowiedź Eminencji mogła być tylko Jedna: CZYŚ TY KSIĄŻĘ NA GŁOWĘ UPADŁ? PRZECIEŻ JA DOSTANĘ ZA TO SUSPENSĘ OD OJCA ŚWIĘTEGO… – ALE JAK MI DASZ POŁOWĘ DOLI ŻYDOWSKIEJ TO JA MIANUJĘ CIĘ POBOŻNYM.

EUROPEJSKI Historyk Prawa Romuald Hube stwierdził, że to jest FAŁSZERSTWO z czasów Kazimierza Jagiellończyka, a ja twierdziłem, że to nie jest Fałszerstwo, ale FALSYFIKAT, gdyż nie mieści się w Europejskim Systemie Prawnym, wobec czego o żadnym Statucie Kaliskim mowy być NIE MOŻE.

Kto używa nazwy Statut Kaliski ten OBRAŻA Historie Polski. Rabin Szuldrich chciał to FEKALIUM zanieść na Złotej Tacy do Brukseli jako Akt Prawa Europejskiego, czemu ZAPOBIEGŁ Olszański vel Jabłonowski, ale bez powołania na mnie jako obrońcy jurysdykcji Wielkiej Rewolucji Francuskiej.
 
 
« powrót|drukuj