Skip Navigation
 

31. REKONKWISTA PRAWDZICÓW

Kruszwica

Anna Ochremiak, NAD GOPŁEM ZACZĘŁA SIĘ NASZA HISTORIA, Dziennik, 28-29 VII 2007, PODRÓŻE 4

AO zaczyna ostro: „Ostatnio uczeni próbują nam wmówić, że Polska zaczęła się w Gieczu. Ale my i tak wiemy lepiej. Zaczęła się w Kruszwicy.” Jest to ODMOWA konsumpcji fekaliów pruskich zaserwowanych w Poznaniu pod firmą Krakowskiej Szkoły Archeologicznej. Prof Buko uciekł z ptolemeuszowskiego KALISZA do Kruszwicy. Kruszwica konkuruje tu z Płockiem, którego nazwa pochodzi od go'PŁA czyli orlego lub sokolego gniazda, a takim Gniazdem był zamek a'MAZON w Płocku, od którego pochodzi nazwa MAZOWSZE, który runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy.

W Płocku kopał prof. Włodzimierz Szafrański, który zaproponował mi pisanie pracy doktorskiej o Płocku, gdyż NIE MIAŁ GO KOMU ZOSTAWIĆ, bo syn wybrał egiptologię. Odmówiłem, gdyż tam rządziła Petrochemia, więc najpierw próbowaliby mnie przekupić a potem zepchnęli ze skarpy, BO PO CO IM JAKIŚ NAJWSPANIALSZY ZAMEK CESARSKI skoro mają TAKĄ dywidendę? Moja interpretacja Płocka była niecenzuralna, zwłaszcza dla Amerykanów, którzy chcieli ratować skarpę techniką Amerykańską a ja uratowałem ją techniką austriacką – że jak less dostanie wody to robi się SZAJS – wobec czego w każdym płockim domu musi być wodomierz.

Mam list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian, że Popielidów otruł Henryk V Pobożny, syn Karola Wielkiego. To zgadza się z mym wnioskiem, że trucicielska uczta była w Wiedniu, który w r. 870 odbił wojewoda Kij z Sambora, który zaczęto zwać KIJOWEM. Kij mianował Henryka V Burgrabią Wiednia i ożenił się z jego piękną córką Ryksą, która urządziła z tatusiem trucicielska ucztę, żeby zamienić Regencję na KORONĘ. Polacy jednak trucicielstwa Kijowi, który przybrał imię Popiela II, nie wybaczyli, co spowodowało zniszczenie państwa przez cesarza Karola III Grubego, który wyniósł Piastów. Przed nadejściem Niemców Popiel kazał synowi Sobiesławowi przewieść skarby wandalskie do zamku na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął do tego kolesia Siemowita Wojewodę.

W Puergg w Niskich Taurach jest kaplica z malunkami WOJNY KOTÓW ZE SZCZURAMI. Karol III wracając do Rzymu dał Puergg swemu szczurołapowi, który zdobył Płock przy pomocy zapłodnionych szczurzyc wspinających się z łodzi po MURZE KWADROWYM, gdyż w Płocku był mur MEGALITYCZNY – co jest punktem dla AO. Płock był bowiem twierdzą NIE DO ZDOBYCIA, ale był zabudowany spichrzami z pszenicą dla Skandynawów, które Niemcy rozbili z katapult i Puścili Szczurzyce.

AO ma argumenty za Kruszwicą. Popiel I, Co Bał Się Hunnów czyli Turków, przeniósł skarbiec z Płocka do Kruszwicy, a ponieważ zamek Mysi do tego się nie nadawał więc wybudował zamek ŁAGIEWNIK – 12 razy większy od Mysiego. Zamek Mysi jest wg mnie architekturą kultury amfor kulistych, czyli Serenów z lat 2600-2100 pne. Popiel I powinien też zbudować zamek na Grodźctwie, bo nie jest to plan Chrobrego, który po kapitulacji pod Poznaniem w r. 1005 desygnował Kruszwicę na NOWĄ STALICĘ, budując tam IMPERIALNĄ katedrę św. Wita – jako pomnik pokoju w Budziszynie.

Z Kruszwicą wiąże się sprawa TRZYDNIOWEGO "żydowskiego" króla Polski Abrahama Prochownika. Sprawę tą widzimy komiksowo na Czarze Włocławskiej, przedstawiającą witezia Pieczyngów Ibrahima Prawdzica, u którego stóp siedzi rapsodyczny Piast, opłakujący Siemowita, którego ścięto dla uświetnienia wyniesienia Leszka V. Ibrahim Prawdzic został jednak obrzezany jako muzułmanin, a judaizm mógł przyjąć jako III wyznanie, gdyż był urodzonym ekumenistą, wobec czego dla Podboju Chin przyjął jeszcze buddyzm.

Po kapitulacji pod Poznaniem w 1005 r. przeniesiono metropolię kościelną do Bydlnego kościoła w Gieczu, który nazwano Gnieznem Wielkopolskim, z którego ludność przesiedlono do zgniłego miasteczka, gdzie przeniesiono też nazwę GIECZ, a Szczecin-Gniezno oddano synom Ody. - Tej Bardzo Dumnej Pannie, która Pogardzała Królem, jak napisała Cesarzowa Teofano. Stolicą WOJENNĄ został Wrocław, ale podjęto budowę stolicy Imperialnej w Kruszwicy-GOPLE, tj Sokolim lub Orlim Gnieździe, a ponieważ Gopłem nazywano już Imperialny AMAZON w Płocku, to Gopło nad Notecią zaczęto zwać od Skarbca Popiela Gnuśnego KRUSZWICĄ.

Kruszwicę ZAŁOŻYŁ – a właściwie Rozbudował Popiel I, Co Bał Się Hunnów czyli Turków. Zbudował on pałac Królewski na Łagiewnikach oraz MUSIAŁ zbudować świątynię Imperialną na Świątnikach, którą znamy historycznie jako Świątynię Koronacyjną Chrobrego pod wezwaniem Świętego Wita – bo Chrobry w Bydlnym kościele w Gnieźnie Wlkp, obecnej Archikatedrze, Koronować się nie mógł.

Po śmierci Chrobrego Mieczysław II musiał jednak urzędować w Poznaniu ze względu na wojnę nad Łabą więc STOŁECZNOŚĆ Kruszwicy przywrócili dopiero Bezprym z Emerykiem w r. 1030. Podstoli i Podczaszy Frankensztajn otruł ich jednak i uciekł do Ottona we Wrocławiu, którego też otruł zostając czeskim palatynem Śląska. Potem przyczynił się do okrutnej pacyfikacji Czech przez Ekkeharda II z Erfurtu, aby oddać Śląsk Kazimierzowi Mnichowi za zwrot dóbr kujawskich, które uzyskał od Bezpryma. W kolegiacie Łęczyckiej stał jego granitowy sarkofag, o który Wycierano Buty.

Kruszwica chciała rządzić Polską, jak londyńska City Anglia. W tej racji mieszczanie kruszwiccy załatwili we Wrocławiu osadzenie na stolcu kruszwickim ZBIGNIEWA. Dokonał tego Zbrojnie w 1093 r. palatyn wrocławski Magnus Włast, na Złość kanclerzowi Sieciechowi. W 1096 r. Sieciech spacyfikował jednak Kruszwicę, pomimo że na Pomoc miastu przybyło tysiące rycerzy, którzy trzymali pieniądze w bankach kruszwickich. Pamiątką tego są SIECIECHY, bite z zagrabionego srebra kruszwickiego, którego król Się Brzydził jako SKRWAWIONYM.

To wywołało reakcję Wrocławia, który ponownie wystąpił ZBROJNIE. Sieciech został Przepędzony, co zalegalizowano Aktem Wygnania a kanclerzem został Magnus. Magnus uzyskał jednak od Węgrów, którzy okupowali Kraków, Wydania Sieciecha, który został postawiony w Płocku przed sądem Królewskim i pod naciskiem Kanclerza skazany na Oślepienie choć król PŁAKAŁ. Potem Magnus rozprawił się z Połowcami czyli Turkami-Seldzukami, którzy zostali rozgromieni pod Przemyślem, aby na czela armii polskiej i węgierskiej ZDOBYĆ STOLICĘ SELDZUKÓW Konię, co było Najważniejszym Wydarzeniem Pierwszej Krucjaty. Pod rokiem 1104 w Kronice Węgierskiej zapisano: UMARŁ KRÓL MAGNUS.

Wschodni bok przebudowanego na Folwark pałacu Popiela I w Kruszwicy z kontrybucji francuskiej: https://www.google.pl/maps/place/%C5%81agiewniki/@52.6678439,18.3197502,3a,75y,284h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1ss0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Ds0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D284.32584%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x4703558c3fb16f77:0x554c720f36e0b7d2
 
 
« powrót|drukuj