Skip Navigation
 

Italijska moneta Hanibala

Cezar ucieka przed powstańcami

Z mej interpretacji medalionu 706

W loży Kleopatra z Antoniuszem

Ptolemejska Aleksandria

21. ALEKSANDRIA - Stolica Świata

Aleksandria Ptolemejska została zaprojektowana przez największego architekta Starożytności DEJNOKRATESA, który jednak jej Nie Budował. Wynikało to z tego, że gdy Aleksander poprosił matkę o użyczeniu mu Dejny to ta wysłał mu plany Wspaniałego Krakowa, który ten budował, które zostały adaptowane do Konoposu. Olimpiada budowała Wspaniały Kraków za Złoto Pangajonu-Siedmiogrodu - wówczas największe na świecie.

Matthias Schulz, PIRATEN IM SANDMEER – In der aegyptischer Westwueste haben Forscher Goldmumien, Sphinx-Tempel und verschollene Karawanenwege entdeckt – Spuren eines Schmugglerreiches fernab der Pyramiden. Fuehrte einst ein Wirtschafstkrieg mit geheimnisvollen Oasen-Herrschern zum Untergang der Pharaonen; Der Spiegel, 24/2000, s. 224-40

Niemieccy naukowcy tłumaczą wspaniałość Siwy pośrednictwem pomiędzy Egiptem a grecką Kyreną (Tobrukiem), od czego nazwano północno-wschodnią Libię Cyrenajką. Jest to półprawda, gdyż GRECKA DROGA KONNA z Kyreny do jeziora Czad, którą transportowano do Czadu żelazo śląskie a na północ kość słoniową i Złoto Ghany, nie wyjaśnia sprawy, a istniała droga Ośla z Siwy do Kyreny. MSch zastanawia się nad CELEM podróży Aleksandra Wlk do Siwy – czy nie jest to późniejsza doróbka Ptolomeuszy, jak niewątpliwie ostatnia Jego Wola, żeby być pochowanym w Siwie?

Ów Testament Aleksandra był potrzebny Ptolemeuszom do przeniesienia skarbca z latarni Faros do Siwy wobec podboju Grecji przez Rzym, ale historyczna podróż Aleksandra do Siwy, której pamiątką jest grecka świątynia w Siwie, była GRĄ O SKARBIEC PERSKI. W bitwie pod Issos Macedończycy wzięli ogiera wielbłądziego, z którego dowodził Dariusz, co ziściło tysiącletnie sny Greków o stadninie wielbłądziej. Wobec tego Aleksander udał się osobiście do Siwy by taką stadninę założyć. Stadnina taka dawała mu bowiem Złoto Ghany, gdyż Siwa stawała się STOLICĄ SAHARY i Sahelu, wobec czego nie mogła być państwem Pirackim.

Dopiero po dochowaniu się dromadnicy Macedończycy mogli uderzyć na Partię, gdzie k. Chorezmu-Chiwy w Koł-Kryłgan-Kała był broniony przez dromadnicę skarbiec perski a Grecy, którzy połakomili się nań zostali pobici. Jednak gdy Aleksander zbliżył się do do Morza Kaspijskiego, to zjawiła się u niego Królowa Amazonek czyli Sarmatka z wieścią minorową – że jej rywalka Diana wywiozła skarbiec perskie flotyllą do Warszawy.

Aleksander dopiero po podboju Indii mógł udać się pośpiesznie drogą morską przez Suez i Triest, a potem przez Wiedeń i Kraków do Kielc, gdzie został pobity przez Sarmatów. Diana była mężatką więc goliła głowę, na pamiątkę czego szczyt, z którego miała dowodzić, zwie się Łysicą. Wg mnie to nie dowodziła z Łysicy, ale z cytadeli na Telegrafie a PRZECHWALAŁA się w SĄDZIE.

Obraz WIKIPEDIA COMMONIS / SOCIEDAD NATIONAL DE BELLAS ARTES DE PARIS (Focus HISTORIA Extra, TAJEMNICE STAROŻYTNEGO RZYMU, Sekrety Cywilizacji, Część III – Zbrodnie, skandale, afery, NR 5 2013, wrzesień-listopad, s. 92-93)

To jest ALEGORIĄ. Najważniejsi są tu NIE siedzący w loży Kleopatra z Antoniuszem, ale PŁYNĄCY CEZAR, którego chcą ratować 2 Murzyni z łodzi abordażowej. OBRAZ jest więc logiczną Kontynuacją medalionu CESAR AR 706 z wizerunkiem Cezara płynącego z KSIĘGĄ z Pałacu OKRĄGŁEGO, z którego powstańcy ciskają nań oszczepy, do Floty Rzymskiej po II stronie portu (Der Spiegel GESCHICHTE, NR. 2 / 2012, s. 53).

Abordażowany okręt taranowy ma totem w postaci ŚWIŃSKIEGO ryja jako flagowy okręt Oktawiana z załogą przebraną za jego Dwór, zaś Cezar, który jakby płynął na ten Totem, wyciąga rękę do Murzynów abordażowych. Na II planie jest loża nabrzeżna dla Senatorów a z prawej pod kolumnami półleżąca Kleopatra z Antoniuszem. Powyżej jest tłum aleksandryjski pod NIEUKOŃCZONĄ kolumnadą pałacową, zaś z lewej za żaglem widać część fasady nabrzeżnej Pałacu. Ponieważ Cezar zgubił wieniec laurowy to na głowie zrobiono mu KLEKSA.

Z dużą nieufnością traktuję ekspertyzę sejsmologa amerykańskiego Amosa Nura odnośnie ZATOPIONYCH DZIELNIC Aleksandrii, gdyż wydaje mi się, że były to dzielnice NA PALACH DĘBOWYCH, które wyrabowali Arabowie – jak Rosjanie pale fundamentowe katedry królewieckiej. Były to dzielnice LUKSUSOWE, choć domy, pałace i świątynie mogły być z drewna, gliny i słomy, co dawało optymalne warunki klimatyzacyjne. Najwspanialszymi takimi budowlami są dolnośląskie Kościoły Pokoju.

Ptolemejska Aleksandria była STOLICĄ ŚWIATA, przy której Rzym był Wiochą. Powstała ona z adaptacji planów Wspaniałego Krakowa Dejnokratesa, który budował ów Kraków za złoto Pangajonu-Siedmiogrodu - wówczas największe na świecie. Aleksandrię zdegradował Konstantyn Wielki, żeby odebrać jej Majestat Światowy, każąc jej pałace przewieść do Konstantynopola, a Kraków OLIMPIADY zburzyła Do Gruntu MAŁPA Z BRZYTWĄ na żądanie papieża.

Dorota Dziedzic, ŚWIETLISTA WIEŻA – Burzliwe dzieje latarni morskiej na Faros, Mówią Wieki, II 2005, str. 10-13

Francuscy archeolodzy w Egipcie dobrze wywiązali się ze zleconego im zbadania gruzu latarni Faros. Po wypędzeniu mnie z Egiptu przez Prezydenta Sadata musiałem się zdać na Francuzów, którzy okazali się czasem nadgorliwi, jak w przypadku sprawdzania mej teorii budowy piramid i poszukiwań skarbu Snofrena pod piramidą Cheopsa, czy ogłoszenia znalezienia Pałacu Kleopatry na dnie portu aleksandryjskiego.

Pałace Ptolemeuszy przeniesiono do Konstantynopola a pogańską sztukę zatopiono w morzu. Wyjaśniałem, że "spalenie biblioteki Ariusza" NIE było spaleniem Biblioteki Ptolemeuszy, której lamusem była Biblioteka Aleksandryjska. W archiwum rzymskim znaleziono śledztwo prokuratury wojskowej w/s Jezusa Chrystusa, które stało się Ewangelią Ariańską. Przypomina to sprawę archiwów jezuickich na Białorusi, które hitlerowcy chcieli sprzedać na aukcjach w Paryżu, Rzymie i Madrycie, ale archiwiści niemieccy orzekli, że można się tam spodziewać WSZYSTKIEGO więc sprawę załatwiono miotaczami ognia.

Również znalezione przez Francuzów 3 zaginione miasta aglomeracji aleksandryjskiej nie zostały zalane lecz zniszczone, gdyż były to luksusowe dzielnice na palach dębowych. Prus podejrzewał, że prawdziwe groby niektórych właścicieli piramid mogą być w skałach Górnego Egiptu, wobec czego tam powinien być Labirynt ze skarbami Snofrena z wywłaszczenia świątyń, a najważniejszym miejscem w Górnym Egipcie były Teby. Francuzi zaczęli jednak szukać tego skarbca POD piramidą Cheopsa, i nie bez pewnego sukcesu.

Sprawę komputerowej rekonstrukcji Faros zleciłem studentom aleksandryjskim a gdy się z tego nie wywiązali to Francuzom z instrukcją, że gruz po latarni powinien być na dnie portu. W Faros był grobowiec Aleksandra oraz nekropolia i skarbiec Ptolemeuszy, który wobec rzymskiego protektoratu nad Grecją musiał być przeniesiony do Siwy, gdzie był broniony przez dromadnicę, której Rzymianie nie mieli. Postać Pana Lasów na iglicy latarni Faros była portretem Grakcha I, który podczas okupacji Azji Mniejszej w l. 278-75 pne wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przed Seleucydami, a będąc w Aleksandrii wziął sobie jakiegoś Ptolemeusza na zięcia.

Statua na latarni Faros miała ELEKTRYCZNĄ aureolę, co zgadza się z techniką złocenia galwanicznego w Babilonii a w Polsce NIKLOWANIA. Podczas badań archeologicznych w Warnie znaleziono fragment TRANSFORMATORA WYSOKONAPIĘCIOWEGO sprzed 6 tys lat.

Znaleziony między Peloponezem a Kretą Zegar Okrętowy był CHRONOMETREM potrzebnym w żegludze Oceanicznej jako Miniatura zegara na Latarni FAROS.

W tytułowym numerze MW jest notatka KONIEC SPORÓW WOKÓŁ VINLAND MAP? (s. 4). Przypominam, że II warstwa atramentu, datowana na XX wiek, pochodzi z KONSERWACJI Kodeksu Yale, z którego jest ta mapa. Kodeks został wykonany przez Grzegorza z Sanoka jako załączniki Rozkazu DALSZEJ PODRÓŻY ODKRYWCZEJ dla Jana Skalskiego, po złożeniu przez niego królowi raportu O ODKRYCIU NOWEJ FUNDLANDII I UJŚCIA RZEKI ŚW. WAWRZYŃCA w pogoni za uciekającymi z Islandii Anglikami. W związku z tym trzeba zbadać, czy XV-wieczny zegar okrętowy na Wawelu pochodzi z tegoż raportu? czy może raportu Beneki o pochwyceniu Edwarda IV i lorda-majora Londynu, za których londyńska City zapłaciła 4 miliony grzywien srebra okupu. I raport był składany w Malborku a II - jak świadczy wielka kompozycja Memlinga w Turynie - w Gdańsku.

G. F. L., Stanglmeier, Zaginione Skarby Faraonów, LEGENDA ALEKSANDRII, Warszawa Amber 2006

Gdy przed 40 laty rozważaliśmy, CO SIĘ STAŁO Z ZESPOŁEM PAŁACOWYM PTOLEMEUSZY w Aleksandrii – najwspanialszym w historii – to zgadzano się, że pałace zostały przeniesione do Konstantynopola po spaleniu przez Konstantyna Wlk Archiwum Cesarskiego jako ARIAŃSKIEGO; Biblioteka Aleksandryjska była bowiem lamusem Biblioteki Ptolemeuszy. W Bibliotece Aleksandryjskiej miało być 40 tysięcy tytułów, gdy w Bibliotece Ptolemeuszy 700 TYSIĘCY czy więcej – w większości prohibitów. W r. 48 pne, podczas walk z Cezarem spłonęła dzielnica Portowa, gdzie były składy papirusu. Biblioteka Aleksandryjska była zaś pomiędzy dzielnicą Portową a Pałacową, i funkcjonowała jeszcze kilka wieków, tak że niektórzy uważają, iż zlikwidowali ją nie chrześcijanie a Arabowie.

Ponieważ Biblioteka Ptolemeuszy zyskała status Archiwum Cesarskiego, co znaczy że gromadzono w niej też dokumenty państwowe, więc spalenie jej przez Konstantyna nie wchodzi w grę, gdyż byłoby to wbrew prawu rzymskiemu. W tym względzie można sądzić, że archiwum to zostało w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI wysłane do Konstantynopola, gdzie zbudowano dlań specjalny pałac, prawdopodobnie podziemny. Pod ziemią pracowali ślepcy a Ptolemeusze mieli oświetlenie ELEKTRYCZNE.

Gdy KAZAŁEM Francuzom rozpoznać gruz po zwalonej do morza latarni Faros to zaczęli krzyczeć, że Znaleźli Pałac Kleopatry. Żadnego Pałacu Kleopatry jednak nie było, tylko najwspanialszy w historii zespół pałacowy, który Konstantyn kazał przenieść od Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii majestat światowy w związku ze schizmą ariańską, wobec czego Francuzi znaleźli śmietnisko porozbiórkowe i pałac Recepcyjny. Jestem niezadowolony ze sposobu eksploatacji tego śmietniska, gdyż potrzebna jest bieżąca dokumentacja fotograficzna, żeby można było odtworzyć stratygrafię porządkowania, potrzebną dla komputerowej rekonstrukcji zespołu pałacowego, co zlecałem studentom UAl.

Na str. 80A jest przy zdjęciu podpis: Górna część posągu faraona Echnatona – ale jest to twarz jego ojca, Amenhotepa III. Amenhotep III został pochowany "nieprzyjaźnie", co można tłumaczyć spiskiem jego córki Nefretete, która tłumaczyła, że urodziła Mojżesza dzięki Tatusiowi choć była kopulowana przez 2 Żydów. Dzięki temu Mojżesz ukończył szkołę kapłańską i został Arcykapłanem Izraela, ale zabił Egipcjanina więc musiał uciekać na Synaj, skąd sfinansował za żelazo w Suezie wyprawę Etiopów na Teby Stubramne. Gdy podczas tego oblężenia umarł król Etiopów to armia obwołała go Regentem przydając mu królową-wdowę Adonisę.

Po 7 latach oblężenia Królewicz-WOŹNICA dokonał odsieczy Teb i zagrabil skarbiec Amona. Następnie Nefretete ogłosiła go Amenhotepem IV i przyjął heretyckie imię JECHNATONA. To było możliwe przy współdziałaniu Mojżesza z armią etiopską, czyli że monoteizm żydowski pochodzi od egipskiego a kluczową postacią jest tu Wykopulowana przez 2 Żydów.

Było 2 Arki Przymierza: Etiopska i Sueska. Faraon Szaszank-Szyszak nie zdobył w r. 925 pne Jerozolimy, która okupiła się skarbami z Pałacu i Świątyni, ale złota asyryjskiego nie ruszono. Nie było tam Arki Sueskiej, która była lektyką Strażnika Skarbca Sueskiego Mojżesza, tylko lektyka Salomona w której Szaszank wrócił tryumfalnie do Egiptu.
 
Strony: 1 2 Następna »
 
 
« powrót|drukuj