Skip Navigation
 

Koj-Kryłgan-Kała k. Chiwy

Szlezwig: Monety Filipa II i Olimpiady

19. OLIMPIADA I DIANA

Wspaniały Kraków budował największy architekt starożytności DEJNOKRATES w służbie Olimpiady w latach 338-325 za Złoto Siedmiogrodu, wówczas największe na świecie, a potem w służbie Artemiza-Diany za skarbiec perski i Złoto Siedmiogrodu

Dziejopis Kazimierza Mnicha, Anglosas Miorsz, napisał o ZBURZENIU Krakowa przez Aleksandra Macedońskiego w r. 336 pne i Brzetysława w l. 1038-42. Kraków SCHEDLA jest wizerunkiem miasta SPRZED Rozebrania go przez Olimpiadę w r. 336, i zbudowania Wspaniałego Krakowa przez Deinokratesa.

Sprawę LECHIADY Rozwiązałem po kupieniu książki: Jan Malecki, Mity Narodowe LECHIADA, Ossolineum 1982. Na stronie 26 BYŁ tam cytat z listu Aleksandra do Arystotelesa o Zajęciu Ważnego Lechickiego Miasta CARAUCAS od Strony Panonii, ale Bardziej Ludnego niż Bogatego. Podkreślony przeze mnie długopisem Caraucas BYŁ, ale go NIE MA, a ponieważ zaglądałem tam 50 czy 100 razy – delektując się tym – to znaczy, że książkę "wypożyczyła" policja polityczna, żeby ją Podretuszować. Jest tam też zapis z kroniki Miśnieńskiej, że cesarz Karol III Gruby ZNISZCZYŁ DAWNE KRÓLESTWO POLSKIE oraz sprawa Zaginionej w czasie POTOPU Kroniki Wielkiej, tudzież zapis w kronice Pawła z Opawy o walkach Sarmatów z Aleksandrem Wielkim czyli bitwach w Kielcach i Azji Mniejszej.

Zaraz bowiem połączyłem ten cytat z listu Aleksandra z Bitwą Pod Wiedniem w r. 339 pne, w której Epiroci-Albańczycy i Macedończycy pobili SCYTÓW, zabijając ich króla Antuna. A ponieważ Grecy mylili Scytów z Lechitami, którzy za Leszka Złotnika podbili Scytię, wbijając słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA, to znaczy, że onym Zabitym pod Flawionisem-Wiedniem Antunem był LECHITA Antoniusz.

Aleksander nazwał Kraków miastem LUDNYM, czego o Krakowie SCHEDLA powiedzieć się nie można, bo Ateny miały Pół Miliona, wobec czego wypada odnosić ten miedzioryt do kultury łużyckiej, gdyż Leszek Złotnik zdobywając metalurgię Kurską z pewnością rozbudowałby Kraków. Armia Aleksandra wysłana Na Scytię PRZEPADŁA BEZ WIEŚCI, co można tłumaczyć bitwą Pod Cytadelą Kielecką, z której DOWODZIŁA Diana-Artemida: ARTEMIZY NIOSĘ SŁAWĘ...

Bitwę pod Wiedniem skojarzyłem z przekazem niemieckim, że gdy Pijany Filip ZELŻYŁ publicznie na uczcie Olimpiadę, to Aleksander ujął się za matką, za co został Opłazowany, nazwany BĘKARTEM i Wygnany. Z tego wynikało, że Wygnanego Aleksandra zaprosiły Na Tron krakowiaczki? TRA LA, TRA LA LA...

Olimpiada została Kanclerzycą, co Filip musiał zaakceptować, bo była córką króla Epiru, który był Niezadowolony z granicy na Łabie. Ponieważ Filipowi groziła nowa wojna, a Epirem i Lechią, to zemścił się: Założył mennicę w Hedebach-Szlezwiku, która wybił STO monet Filipa i JEDNĄ Aleksandra - skąd Krakowiaczek Jeden.

Filip anektował Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Trwało to do wojny Greckiej, na którą Aleksander przyprowadził jazdę scytyjską, która pod Heroneją pokonała Beotów. W drodze powrotnej Aleksander anektował Pangajon, co uczyniło Filipa Niewypłacalnym a Olimpiada odpłaciła Filipowi Pięknym za Nadobne bijąc statery z Aleksandrem-APOLLEM i Filipem-SZCZUREM... W ten sposób dorobiliśmy się pierwszej polskiej monety, zwanej PŁACZKAMI - jakby Szczur ugryzł Apolla od tyłu?

Ponieważ u Greków Królem jest ten, KTO MA ZŁOTO – co ponoć królowa Elżbieta II wytłumaczyła Księciu Małżonkowi Zbyt Kategorycznie – to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra.

POLSKA ATLANTYDA: https://marucha.wordpress.com/2020/07/01/wolne-tematy-45-2020 // Nieznana zaawansowana cywilizacja na terenie Polski? Otwórzmy oczy i uczmy się widzieć. Na terenach jakie zajmuje dzisiaj nasz kraj, zachowała się olbrzymia liczba artefaktów po wcześniejszej, zaawansowanej technologicznie cywilizacji PRZY UL. KRAKOWSKIEJ ODKRYTO KOLEJNE RELIKTY.

Najwybitniejszym architektem Starożytności był DEINOKRATES. Zaprojektował on Skarbiec Aleksandra na Athosie i ALEKSANDRIĘ, ale jej nie budował. Kierował natomiast PRZEBUDOWĄ Efezu, uważanego na Najładniejsze Miasto Starożytności. To skłania do wniosku, że Dejna był raczej Urbanistą, i to nie Aleksandra a Olimpiady.

W r. 336 Olimpiada odwiozła Aleksander do Aten każąc Dejnie sporządzić plan Skarbca na Athosie, aby w drodze powrotnej zabrała go do Krakowa. Gdy Aleksander zajął Egipt i POPROSIŁ matkę o użyczenie mu Dejny to ta wysłała plany Wspaniałego Krakowa, aby Egipcjanie nie zbudowali miasta WSPANIALSZEGO OD KRAKOWA.

W Wikipedii Olimpiada występuje pod albańskim imieniem OLIMPIAS: Żona Filipa II Macedońskiego do roku 337 pne. W l. 325-317 regentka Epiru-Albanii; w l. 317-316 pne regentka Macedonii. Po przegraniu wojny o Azję Mniejszą ZAMORDOWANA.

Olimpiada byłaby więc kanclerzycą i regentką Lechii w latach 339 – 325 pne, czyli że po klęsce Aleksandra w KIELCACH została wygnana przez Artemidę-Dianę. Aleksander wracając z KIELC, czego pamiątką są monety PŁACZKI, zarobił ją regentką Epiru. Wspaniały Kraków budowała więc Diana, która zagarnęła w Krakowie Dejnę i do skarbca perskiego z Koł-kryłgan-kała k. Chorezmu-Chiwy dołożyło Złoto Siedmiogrodu tudzież Jesioników Śląskich.

Klęska Aleksandra w Kielcach umożliwiła bowiem spisek, o obmyślenie którego podejrzewa się – a nawet oskarża – Arystotelesa. Po przybyciu do Babilonu i oficjalnych powitaniach Aleksander odbył nocną konferencję z marszałkami w tracie której znany z imienia podczaszy serwował wino z domieszką fluorowodorku, co przeżyli ci, co nie pili w ciągu 48 godzin wody – wobec czego został otruty przez swych marszałków.

https://www.nieprzeczytane.pl/Tajemnica-Olimpias,product270101.html

Prawdopodobnie w roku 2005 była na UWr konferencja naukowa ALEKSANDER WIELKI. Wystąpiłem tam z Referatem, ale nie dopuszczono mnie do referatu więc zrobiłem kilkanaście odbitek, które rozdałem.

Książka TAJEMNICA OLIMPIAS, Pascal Kamburovski, rok wydania: 2011, ISBN: 9788377802014, Liczba stron 60 – obecnie Niedostępna – jest Z Tytułu PRZECIW Mnie, gdyż twierdziłem, że imię OLIMPIAS jest w Polsce niestosowne, bo w Polsce była to OLIMPIADA – krakowska kanclerzyca Aleksandra Wielkiego. Książka Pascala Kamburovski’ego jest więc masońską REAKCJĄ na moje wystąpienie na konferencji ALEKSANDER WIELKI, o czym świadczy też NIE WPUSZCZENIE mnie na Forum PRZECZYTAJ RECENZJE CZYTELNIKÓW LUB NAPISZ WŁASNĄ.

Gdy próbowałem mówić o tym z kolegą szkolnym, historykiem z wykształcenia, Macedończykiem Wankiem Dżongalowskim, z którym kolegowałem się od kilkudziesięciu lat, to traktował mnie jak WROGA. W końcu Wymacałem, że jest agentem Wielkiego Masona Amerykańskiego Fidela Castro.

Panie Yagiel, Imperium Mauryi powstało w roku 321 pne, a Aleksander Macedoński umarł 2 lata wcześniej. Chandragupta Maurya mógł więc zagarnąć Baktrię-Afganistan i wschodni Iran na skutek klęski Aleksandra w KIELCACH, prawdopodobnie za Kontrybucję Indyjską? Olimpiada uciekła z Aleksandrem, który zrobił ją Regentką Epiru-Albanii.

Dejnokrates dostał się Artemidzie-Dianie, która kazała mu przebudować Afrodyzjon w Efezie na ARTEMIZJON, kopię którego dłuższą o jedno przęsło, kazała zbudować w Kielcach na mauzoleum dla siebie, oraz zbudować w Aleksandrii Trojańskiej, którą przechrzciła na PYRĘ, świątynię Imperialną, taką jak w Krakowie i Aleksandrii Egipskiej. KAZAŁA też zamordować Olimpiadę i Aleksandra jako Niewypłacalnego, bo jego skarbiec został ROZKRADZIONY.

Z tego wynika, że Diana anektowała Azję Mniejszą z SYRIA jako lenno Antygona Jednookiego, który wystąpił ZBROJNIE przeciw Pozostałym.

IV wojna diadochów (302-301) rozstrzygnęła się w bitwie pod Ipsos we Frygii w środku Azji Mniejszej. Syn Antygona Jednookiego Demetriusz wygrał I starcie, ale tak zaciekle ścigał pokonanych, że utracił łączność z armią Antygona, na którego uderzyły armie Koalicji ANTYFRYGIJSKIEJ. Armia Antygona zaczęły przechodzić na stronę nieco mniejszej liczebnie Koalicji a sędziwy wódz Zginął.

To jest Zrozumiałe jeśli Diana Umarła więc zabrakło żołdu dla licznej armii Antygona. Aleksander został pobity nie w Indiach – gdzie NIE WZIĄŁ Kontrybucji, bo tak się śpieszył do Warszawy – ale w KIELCACH.
 
Strony: 1 2 Następna »
 
 
« powrót|drukuj