Skip Navigation
 

25. ARCHEOLOGIA NIEZGODY

Konin jako Kair-Avaris

W Koninie był Wspaniały Zamek KASZUBY. Według mnie został on zbudowany przez Leszka Złotnika kultury wschdniopomorskiej dla Sejmu Poznańskiego, choć Leszek urzędował na krakowskim GARGAMELLU-GERMANII-GOrGOLINIE.

Kolebką wandalskiej kultury przeworskiej nie był Kraków a Łęczyca, ale zamek-WIĘZIENIE w Łęczycy nie mógł być zaczynem zjawiska EUROPEJSKIEGO, tak jak marne koszary hetyckie w Hissarliku nie mogły być osnową WOJNY TROJAŃSKIEJ, która była Wojną Światową. Na terenie Hissarliku nie znaleziono ANI JEDNEGO grobu mykeńskiego czy trojańskiego choć jest to teren przebadany najlepiej. Kultura przeworska była zaś efektem kanału Przemysłowego, zwanego Szlakiem Bursztynowym więc ośrodkiem kultury przeworskiej powinny być Konin i Łęczyca, gdzie kanał Przemysłowy Rozgałęział się.

Twórcą kultury przeworskiej był Grakch I, który wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przed Seleucydami, zniszczył stalownictwo kapadockie przesiedlając ludność Kapadocji w Karpaty Zachodnie (kultura puchowska). Przywiózł też z Egiptu męża dla Semiramidy, co dało początek polskim Ptolemeuszom, obalonym przez sojusz Leszka Chytrego (Ariovista) z Juliuszem Cezarem.


Niemcy zadali sobie dużo trudu, żeby na Górze Stołowej w Koninie zbudować OCZYSZCZALNIĘ ŚCIEKÓW - żeby głupie polaczki się nie domyśliły Co Tam Było. Nazwa obwodnicy Oko'POWA świadczy jednak, że Stary Konin miał Mury Chińskie SPRZED roku 150 pne. Wobec tego Niemcy zbudowali OCZYSZCZALNIĘ na rozebranym Pałacu-cytadeli Setowe Dziwo SETIDAVA.

Nazwa KONIN pochodzi od spędu koni panońskich. W Koninie był ARSENAŁ RZECZYPOSPOLITEJ, który powinien być na Pociejowie ze względu na ładowanie armat na statki. To zaś suponuje, że na Pociejowie-POCIESZENIU był zamek KASZUBY. Po bitwie nad Ujściem Szwedzi Arsenał WYSADZILI a Prusacy ruiny ROZEBRALI.

Jednak według mnie Pałac Seta był na Oczyszczalni i mógł być tylko kopią pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii, który tym się różnił od pierwowzoru w Krakowie, że był Wspaniale Wystrojony, który to WYSTRÓJ zachował się w rotundzie Świętego Piotra na Watykanie jako KOPII kaplicy Cesarskiej w Konstantynopolu. Dokumentacja tego powinna być w Bibliotece Ptolemeuszy w Skarbcu Hitlera w Wałbrzychu ???

Pałac Ptolemeuszy Konstantyn Wlk przeniósł do Aleksandrii Trojańskiej, którą nazwał KONSTANTYNOPOLEM. Jak widzimy na medalionie Kleopatry "A-R-706" i Oblężeniu Konstantynopola przez Leszka III w 804 r. (23. KONSTANTYNOPOL) to był to pałac Okrągły.

Jest bretońska legenda o wspaniałym mieście Ys, która do Bretanii nie pasuje. W mieście tym panował mądry król Gradlon, który miał córkę Dahut czy Ahes. Zakochała się ona w miejscowym chłopaku, na co Gradlon się nie godził – wobec czego córeczka wykradła ojcu klucz od tamy i ZATOPIŁA KRÓLESTWO. Ta tama w Koninie powinna być poniżej ujścia OkoPOWEJ.

Ys może pochodzić od pierwotnej nazwy Kairu AvarIS, gdzie była tama kierująca Nil do Suezu, którą wezyr Józef kazał rozebrać. Ptolemeusz umieszcza jednak nazwę Avaris również na Szlaku Bursztynowym w Polsce, a ponieważ Szlak Bursztynowy to Kanał Przemysłowy to można wnosić, że polscy Ptolemeusze nazwali Konin KAIREM.

Gdy Awarowie przybyli z Mongolii nad Wołgę to przedstawili się jako Przesławni Awarowie ZNAD WISŁY, którzy wysiedlili Sarmatów do Libii, posługując się przy tym polskim tytułem majestatycznym KAGAN od zamku KADZIELNIA w Kielcach. Awarowie pochodzili od Lugiów-Łużyczan, którzy – w ramach kontrybucji – mieli zdobyć w ciągu 2 lat Kursk, ale tego nie wykonali więc zostali zesłani karnie przez Wandalów do Mongolii a oblężenie przejął narzeczony Wandy Rydygier, który Kursk zdobył.
 
 
« powrót|drukuj