Skip Navigation
 

26. ARCHITEKTURA NIEMIECKA

Breslau - wandalska Brama Sławy

https://marucha.wordpress.com/2021/03/22/wolne-tematy-22-2021 – Ad. 10 Pan Rubes pisze, że na tagu BIAŁOKAMIENNA MOSKWA Ktoś napisał, iż bezpośrednio po wojnie jego ojciec pracował przy odbudowie wrocławskiego Dworca Głównego, gdzie Naliczył 8 PODZIEMNYCH POZIOMÓW. W związku z tym przypomniałem sobie taka oto historię:

Po śmieci Stalina Wyproszono z Wałbrzycha Sowiecką Armię, która chciała się dostać do Skarbca Hitlera, który był podziemnym miastem. W Te Pędy Wyrzucono też SAr z wrocławskiego Dworca Głównego.

Ustawiono pompy dla odwodnienia użytkowanych przez SAr podziemi dworcowych, których miało być 3. Woda opadła jednak tylko o 2 metry. Dano więc wodę dworcową do analizy, gdzie stwierdzono Dopływ Wody z Oławy.

Otóż SAr opuszczając chwilowo WDGł otworzyła grodzie i zalała podziemia wodą z Oławy. Gdy Głupie Polaczki dały spokój to grodzie zamknięto, wodę wypompowano i SAr użytkowała dalej Wrocławskie Metro Forteczne do roku 1984. Na Maślicach z górnych pięter widać było wyjeżdżające z podziemi pociągi z czołgami Do Remontu a najbliższy poligon pancerny był w Borach Dolnośląskich.

W r. 1997 nałożnik Hitlera Bronisław Geremek i Leszek Miller wywieźli tym metrem z Największego Skarbca na Świecie archiwum Sejmu Śląskiego (2175 pne – 1944 ne) do Niemiec. Było to po śmierci Majora Siorka, znawcy wywiadu Bundesdinstu, który po opublikowaniu w Słowie Polskim mego artykułu o Fortecznym Metrze Wrocławskim umarł nagle a jego archiwum ZAGINĘŁO. Przy budowie WMFo zginęło 400 tysięcy wrocławskich Polaków.

Na mocy kapitulacji Prus w Ołomuńcu w r. 1850 zlikwidowano Twierdzę Fryderycjańską – II co do wielkości w Europie po Twierdzy PARYŻ. Wystawiono też na licytację Festung Breslau, którą kupiło Świdnickie Towarzystwo Kolejowe, które zrobiło na tym Kokosy, gdyż cena gruntów budowlanych wzrosła WIELOKROTNIE. Powołano spółkę akcyjną Koleje Dolnośląskie, skąd DWORZEC WROCŁAWSKI w Szczecinie.

Cytadelę Fryderycjańską podzielano na 3 części: Magazyny Kolejowe, Dworzec Górnośląski i Dworzec Główny z wiaduktem fortecznym, teraz Kolejowym, który był kopią wiaduktu fortecznego między zamkami ŁAGIEWNIKI a BRODY Popiela Gnuśnego w Kruszwicy za kontrybucję francuską.

W latach 80. dyrektor WOAK Tadeusz Kaletyn podjął wykopaliska na Bastionie Oławskim, zwanym przez Niemców IMPER. Ponieważ byłem jego Doradcą d/s Twierdzy Pruskiej – największej w Europie po twierdzy PARYŻ – to dotyczyło to mnie, ale ja nic z tego Nie Rozumiałem. Gdy odkopano mur z pochylonych ciosów ROMAŃSKICH, pod którym szła ulica z Drenic zbijanych wielkimi ćwiekami, to tłumaczyłem to WTÓRNYM wykorzystaniem budulca z Opactwa Ołbińskiego.

Nie mogłem też pojąć, JAK I DLACZEGO Prusacy stosowali OLBRZYMIE płyty z szarego granitu, kładzione Precyzyjnie na czystym piasku aluwialnym, co suponowało SPIĘTRZENIA Odry między Województwem a Muzeum Narodowym. To wymagało też Grobli Oławskiej do BRZEGU Górnego ??? Z Ulgą wyjechałem więc do Niemiec jako komisarz Skarbu Tysiąclecia, gdzie Bawarzy zaraz sprzedali mi go za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego wcześniej skaperowali Amerykanie dla Nawodnienia Zachodu.

Gdy wróciłem po 1,5 roku to PRZEBUDOWA placu Społecznego na Powstanców Warszawy była ukończona – nadzwyczaj szybko – a ja chodząc wielkimi tunelami PRZECHODNIA TAM NIE WIDZIAŁEM. Również NIEPOTRZEBNE okazały się estakady. Kaletyna wyrzucono zaś na Zbitą Morde. Premier Mazowiecki: JA WAM DAM MAJESTATYCZNY SKARB CZYNGIS CHABA – jednak ja go nie winię tylko POTRÓJNEGO Holokausta, nałożnika Hitlera Bronisława Geremka, który Pozwu o Molestowanie Seksualne przez Hitlera nie złożył.

Pamiętam Premiera, bo leżał 2 miesiące w moim domu jako żołnierz 27 dywizji AK KRZAK a lekarze odkryli u niego tatuaż esesmański, co tłumaczył Galizjen SS. Taki sam tatuaż powinien mieć też jego koleś z Brzezinki IWAN GROŹNY alias Nikita Chruszczow, Prowodyr mego ojca na Ukrainie Naddnieprzańskiej.

Najważniejsze jest jednak to, że nie mogę znaleźć dokumentacji wykopalisk Kaletyna, bo jego biuro zajął Żyd warszawski, który ze mną gadać nie chciał. Interweniowałem w tej sprawie m.in. w Towarzystwie Miłośników Wrocławia, gdzie dano mi Kalendarz Wrocławski 1984 z dedykacją OD ANDRZEJA PARMEŃCZYKA z artykułem: Ryszard Majewski, TWIERDZA WROCŁAW, który uważam za Fekaliomachię.

Zwróciłem uwagę na podobieństwo Poczty Głównej do Młynówe Rothara w Bydgoszczy, których Rothar nie wyburzył tylko wzmocnił konstrukcją stalową. Młyny Rothara przypisuję młodszemu synowi Posejdona Inachosowi, co łatwo odatować po dendrologii szachulca. Zinterpretowałem też Urząd Wojewódzki jako Sztab Luftwaffe Łowczego Siedmiogrodu jako pałac CESARSKI Henryka I Śląskiego z przebudowy Emporium Portu Górnego.

Cytadele były objęte ZAKAZEM RYSOWANIA i były zakryte wielkimi wałami ziemnymi z wysokopiennym lasem, które Niemcy likwidowali dopiero po wojnie 1870-71, przebudowując budowle i metrykując je jako NOWE. Cytadelę Poznańską Prusacy ODSŁONILI wycięciem odwiecznego lasu w r. 1830 dla NASTRASZENIA Polaków PAŁACEM POSEJDONA, bo zamek LECH zburzyli wcześniej na Plac Manewrowy.

Nikt Nie Wie, PO CO Armia Czerwona szturmowała Cytadelę Poznańską ??? ale ja wiem, że DLA ZBURZENIA Majestatycznego Pałacu PANA OCEANÓW, tak jak przebudowa placu Społecznego była dla ZGRUZOWANIA Ogromnych Płyt Granitowych, jak to robiono we Wrocławiu 10 razy.

Beata Maciejewska – historyczka, dziennikarka i publicystka „Gazety Wyborczej”, Wczoraj czyli dziś ZABYTEK NIE DLA POLAKÓW – Własną wersję historii wrocławskiej Hali Stulecia przedstawił kiedyś prezes Kaczyński i odtąd jest ona jedynie słuszna, Gazeta Wyborcza, 22-23.V.2023, ALE HISTORIA, str. 6.

W początku lat 70. była gadka o ROZBIÓRCE Hali Ludowej w związku z zamachem na Gomułkę i Chruszczowa, którzy mieli zginąć pod gruzami zaminowanej przez Niemców Hali, jak Wielka Trójka pod zaminowanym minami Włoskimi KSIĄŻEM, czemu SPRZECIWIŁEM SIĘ. Jarosław Kaczyński zaproponował zaś, aby wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kultury Halę Stulecia BITWY POD LIPSKIEM nazwać imieniem KSIĘCIA JÓZEFA PONIATOWSKIEGO, który tam zginął jako jedyny Marszałek Francji, który Nie Był Francuzem.

Cesarz Wilhelm II spostponował Hale Stulecia NIEPRZYJEŻDŻAJĄC na jej Inaugurację pod pretekstem, że jest o 6,5 metrów NIŻSZA niż HAGIA SOPHIA w Konstantynopolu, co dało asumpt do szydzenia z tego Największego Cudu Architektonicznego XX Wieku jako czterokonchowego SUROWEGO modelu 1:1 Hagia Sophii, który nazywano GAZOMIERZEM.

Max Berg wytłumaczył Przemądrze, że BRESLAU IST KEIN NUERNBERG – więc cesarzowi na głowę nie spadnie – po czym wyszedł na ulicę, zaczepił przechodnia, któremu zaoferował Złotą Markę z wizerunkiem Cesarskim za pomoc w odkręceniu Pierwszej śruby szalunku. GAZOMIERZ NIE ROZSYPAŁ SIĘ jak wielu mu Życzyło.

Hala Stulecia była GAZOMIERZEM jako Powtórzenie APOLLONII, przebudowanej na zbiornik gazowy Starej Gazowni, który rozebrano na Paradenplaz IMPERU-Impartu. Polscy architekci namęczyli się, żeby Ocalić ten IMPER, który ocalił już Adolf Hitler: WANDALOWIE TO NIEMCY A IMPER TO ARCHITEKTURA HITLEROWSKA...

Według Izaaka Newtona Świątynię Salomona zbudował Sezostris III jako kopię mauzoleum EURYDYKI-EUROPY na Złotym Rogu. Ja Poprawiłem to, że obrażeni na egipskie słupy graniczne na Wołgodonie Ariowie stali zbrojeniowej na egipską świątynię Imperialną NIE PRZYSŁALI, wobec czego Sezostris kazał wyrabować ją z EURYDYKI-EUROPY, gdzie zastąpiono ją PRZYPORAMI.
 
 
« powrót|drukuj