Skip Navigation
 

01. WSTĘP I: Od 8000 do 2600 lat pne.

Leciwy Apollo został zaproszony z Cieszyna do Wrocławia, gdzie przeniósł miasto ze Szczepina i Osobowic na Wyspy Odrzańskie; wypędził Chalibów z Kłodzka i Wałbrzycha oraz zdobył na nich lub utworzył metalurgię stali stopowej na chromitach ślężańskich. Mauzoleum Apolla zachowało się w zamku Granitowym Na Piasku.

Apollo kazał muratorowi zbudować MODEL Świątyni Imperialnej, co ten zrobił jako wawelską Rotundę-A. Apollo zlikwidował jednak V konchę SCHODOWĄ na rzecz 4 klatek schodowych pomiędzy konchami, co dało APOLLONIĘ na placu Mussoliniego-Społecznym, którą Niemcy najpierw przebudowali na Zbiornik Gazowy a potem rozebrali na Paradenplaz. Żeby zaś UKRYĆ to przed Polakami zbudowali jej kopię w parku Szczytnickim jako HALĘ STULECIA. To była technika STALI ZBROJENIOWEJ.

Następcą Apolla był Pan: Wypędzony z Wrocławia za Nieprawe pochodzenie wychował się w Olimpionie-Pradze i zrobił karierę nad Renem. Został wezwany do Wrocławia zagrożonego przez Chalibów, których pobił i zdobył Olimpion-Pragę a potem przeniósł metalurgię stali stopowej z Sobótki do Kielc dla zabezpieczenia jej przed Chalibami. Pan UWOLNIŁ LUDZI OD GŁODU, co wypada rozumieć podjęciem masowej produkcji PŁUGÓW SKIBOWYCH.

Pan miał 3 synów: Jura-Uranosa, Bublina i Karcza. Po śmierci Pana wybuchła wojna sukcesyjną, Jura i Bublina z Karczem, ale Karcz utrzymał zachodni brzeg Wisły i Rudę Śląską. Dysponując technologią Stali Stopowej podjął budowę WAWELU przesiedlając ludność Duczy-Krakowa do Piły Pomorskiej oraz budując Stolicę Europy w Bydgoszczy.

Karcz zbudował w Bydgoszczy WALLHALĘ, która była powtórzeniem APOLLONII tylko wystrojonej kolumnowo, którą znamy historycznie jako Słowiański Kwiat LILLA WENEDA oraz z naśladownictwa dwukonchowego mauzoleum Eurydyki-Europy HAGIA SOPHIA.

Pobity Jur wyjechał z MOSKWĄ na Ural i zbudował Białokamienną Moskwę, ale po powrocie nad Wisłę został wykastrowany za namową swej żony Geji przez syna Chronosa.

O ojca upomniał się jednak starszy syn Jura, Krok z Olimpionu-Pragi, który wygnał Chronosa z Duczy i zbudował w Tumie Łęczyckim MODEL mauzoleum Jura, które zostało zbudowane na Wawelu JAKO katedra z kryptą Świętego Leonarda ze SMOKIEM jako Strażnikiem grobowca Jura. Chronos uciekł do Kazimierza Dolnego, gdzie budował cytadelę oraz Megalityczny Płock.

Krok został jednak zamordowany przez swego zięcia Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona, który gościł króla Tartessu-Tangeru B(r)ahusa, z którym podpisał konwencję na dostawy żelaza i stali do Iberii i Berberii. Pamiątką tego jest zamek w Toledo jako naśladownictwo zamku w Płocku - kopii zamku Ateny w Bratysławie. Przy pomocy architektów z Tartessu Chęsa podjął budowę kremlinów kieleckich jako STALOWNI, które zachowały się jako klasztory cysterskie, gdyż są przy strugach energetycznych. To była recepcja GURTOWEJ architektury romańskiej. B(r)ahus pływał do Brazylii statkiem POKŁADOWYM.

O dziada upomniał się jednak wnuk, syn Ateny i Hefajstosa Erychtonos z Bratysławy, który wygnał Chęsę z Duczy-Krakowa a ponieważ nie mógł zdobyć bronionego przez Chęsę Poznania to zbudował palatium na Ostrowie Lednickim gipsem z Włoszczowej, którego tynk zabarwił lazurytem z Afganistanu – zawsze wielokrotnie droższym od złota. W odpowiedzi na to Chęsa, który podjął budowę romańskiej fary poznańskiej, też otynkował palatium na Ostrowie lazurytem.

Chęsa oddał jednak Erychtonosowi dorzecze Odry i powrócił do Bohemii. Ze sprawą tą wiąże się prawdopodobnie podział kultury naddunajskiej na lendzielską i rosneńską na Wałach Śląskich, Sudetach i Średniogórzu czesko-morawskim.

Gdy Węgrzy odkryli kulturę lendzielską to zaczęli krzyczeć TO POLACY, POLACY...

Za Solidarności I znaleziono pod spaloną palisadą krakowskiego Okołu Skarb Wiślan, który Dla ZALEGALIZOWANIA wystawiono we wrocławskim Muzeum Archeologicznym. Ponieważ Solidarność I jechała na moim kapitale technologicznym to zażądałem usunięcia tego FEKALIA Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera. Był to bowiem fundusz na budowę katedry I w Visby na Gotlandii dla dostaw rudy szwedzkiej.

Gdy doszło, że PIES SZCZEKA A KARAWANA IDZIE DALEJ to zacząłem krzyczeć, że DAJĘ ZŁOTO AFRYKI ZA ZABICIE ŻYWCA KRAKOWSKIEGO OD ZAWODOWEGO KOPULANTA, żeby pokazać, że karawana ze Złotem Arabskim zwycięstwem Nie Jest – no i Ali Akca strzelił papieżowi w brzuch. Złoto Afryki miałem bowiem ja a nie żydowskie wypierdki szofera Hitlera.

Erychtonos wprowadził Walutę PIERŚCIENI z Wielkiej Miedzi Kieleckiej, za które jego wnuk Chejron z Płocka budował STONEHENGE, o czym mówi WŁADCA PIERŚCIENI Tolkiena. Niezadowolony z aneksji Brytanii przez Płock i lewego brzegu Renu przez Olimpion-Kroków Tartess wysłał do Europy amerykańskich Egejów i Hellenów, których zakwaterował we Włoszech i Brytanii.

Egejowie Prometeusza chcąc zdobyć metalurgię żelaza wyprawili się do Bohemii. Pośpieszył tam Łabą Chejron, ale został pojmany przez Prometeusza i przykuty do pręgierza na Chojniku. Popłynął tam też Posejdon, który pojmał Prometeusza i przykuł w miejsce Chejrona, co się nazywa PROMETEOMACHIĄ.

W czasie Prometeomachii wynaleziono Cegłę Duńską, wytwarzaną do dziś więc Posejdon podjął Cegłą Duńską budowę POSONIUM-Poznania. Wystawił też sobie Pomnik PANOSZY OCEANÓW w postaci Koszar Pruskich. 40 lat temu musiałem wykonać Salto Mortale – choć bez ŚRUBY Olgi Korbut – że Koszary Pruskie na Cytadeli to zamek LECH. Okazało się jednak, że Lech był poniżej a Koszary to Pałac Imperialny Posejdona. Dr. Zalewskiego Wspiera ostatnie datowanie PRZEKOPANIA BOSFORU 5.600 pne.

https://www.praslowianie.pl/
Pra-Polska – KPL (Kultura Pucharów Lejkowatych) – o tworzeniu się na naszych ziemiach pierwszego zorganizowanego państwa (6 tysięcy lat temu)
*****
Posejdon spacyfikował dorzecze Górnej Odry przez małżeństwo córki czy bratanicy Okeanidy z Tymoteuszem we Wrocławiu, ale nie opanował ujścia Odry, toteż musiał budować kanał Barlinecki. Zdobył Płock, gdzie zachowały się ślady KRWAWYCH walk, a potem narzucił zwierzchność kulturze trypolskiej na zachodniej Ukrainie. W Zawichoście, Sandomierzu, Krakowie i Cieszynie zachowały się JEGO kościoły Targowe.

Po śmierci Posejdona jego najstarszy syn Buzyrys podjął wojnę Kolonialną z Asklepiosem ze Lwowa, w której zginął wraz z synem. Asklepios dokonał w odwecie podboju Powiśla a potem Podkarpacia i Kielecczyzny do Pilicy oraz Śląska do Sobótki, tak, że Posejdonidom ostał się tylko Wrocław Prawobrzeżny z ufortyfikowaną APOLLONIĄ.

Młodszy syn Posejdona Innachos ufortfikował Bydgoszcz, czego pamiątka są Młyny Rothara, co można sprawdzić po DENDROLOGII szachulca, oraz zbudował w tej architekturze Pocztę Główną we Wrocławiu, a PRZEDTEM zabudował wspaniałą FARĘ wrocławską, która stała się wzorcem architektury farnej w Niemczech i emporium Mont Saint Michel, co przeniosło Wojnę Bogów na Zatokę Biskajską.

WOJNĘ BOGÓW zakończono Politycznie: małżeństwem syna Innachosa Forenerusza-FRANCJONA z Pragą z Olimpionu-Krokowa, co dało Chalibom lewobrzeże Nordu, który zaczęto zwać od Foreneusza RENAM. Na lewym brzegu Renu podjęto budowę miasta Jakiego Nie Było i Nie Będzie, które nazwano PRAGĄ, ale Tartess-Tanger nasłał na tą Radosną Twórczość Hellenów skandynawskich, którzy Foreneusza ZABILI a miastu przywrócili stara nazwę DEUKALION-Kolonia. Praga powróciła z czwórką dzieci do Krokowa, który zaczęto zwać PRAGĄ.

Dzieci Pragi i Foreneusza podzieliły świat Między Siebie.
 
 
 
« powrót|drukuj