Skip Navigation
 

01. WSTĘP I: Od 8000 do 2600 lat pne.

https://www.praslowianie.pl/praslowianie-slowianska-europa-kultura-amfor-kulistych-prapolska.html

PIERWSZE KULTURY PRA-POLSKIE
 Kultura Lendzielska (od ok. 5000-3400 p.n.e.)
 Kultura Pucharów Lejkowatych (od ok. 4300-2800 p.n.e.)
 Kultura Amfor Kulistych (od ok. 3700-2000 p.n.e.)
 Kultura Ceramiki Sznurowej (od ok. 3100-1800 p.n.e.)

Kultura ceramiki sznurowej była GROBOWYM rytuałem II fazy kultury pucharów lejkowatych. KCSz pochodziła od katedry Gereona na Wawelu jako I mauzoleum Gerwazego-Gereona, zdobionej motywem SZNURA.

Ten Grobowy Rytuał kultury pucharów lejkowatych ogłosił w Polsce Tadeusz Sulimirski z Londynu, który liczył się w archeologii Europejskiej. Ja wyprowadziłem go z wawelskiej Katedry Gereona, której budowę PRZERWAŁA Waleska Złotowłosa, by zbudować ojcu OBECNĄ katedrę wawelską, z kryptą Grobów Królewskich, którą Powtórzyła w katedrze wrocławskiej na mauzoleum Dla Siebie. W tej sprawie wezwałem Bundestag, który zasilał konto na moje nazwisko, do którego ja dostępu nie miałem.

Ponieważ krypta wawelska jest Przepalona i Otynkowana a wrocławska pięknie Zeszklona fosforem z Annopola to wytłumaczyłem, że do Wrocławia przypływali Lordowie Szkoccy po Stal i Żelazo, którzy oglądali kryptę Waleski i kupowali fosfor dla Szklenia Swych Zamków.

Ponieważ dostarczali Żelazo Śląskie na Maltę to zorientowali się, że w Maroku są duże zasoby fosforu, który dostarczali do Ameryki Południowej, gdzie powstała architektura megalityczna odlewana LEJZNĄ.

Ta chronologia ma również uzasadnienie w farze II w Wiślicy i katedry w Kamieniu Pomorskim jako mauzoleach zabitych przez Tyfona z Pragi marszałkach Gerwazego. Suponuje też WCZEŚNIEJSZY początek II fazy kultury pucharów lejkowatych i Potwierdza GRECKI charakter językowy kultury pucharów lejkowatych.

Trudno też mówić o Słowiańskim charakterze kultury amfor kulistych, gdyż Niemcy Nie Mieli Wątpliwości co do jej SANSKRYCKIEGO charakteru językowego, a z Sanskrytu wywodzą się języki słowiańskie.

Kultura amfor kulistych od ok. 3700 do 2000 p.n.e. jest datacją Niewydarzoną. KAKu była związana militarnie i politycznie z kulturą pucharów dzwonowatych jako IMPERIALIZMEM Starego Państwa egipskiego. KPDz dokonała zbrojnego podboju Wysp Brytyjskich wg Skalibrowanych datowań w l. 2400 pne. - po podboju Europy Środkowej. Imperializm ten powstał na kieleckim STALOWNICTWIE i Wielkiej Miedzi Kieleckiej, z czym wiązała się budowa Wawelu WICEKRÓLEWSKIEGO, co datuje go na 2700 pne.

Zeus z Poznania zalecał się do Hery z Pragi, która miała Humory, więc kazała swemu marszałkowi Heraklesowi pobić Zeusa, co ten zrobił Skutecznie. To wykorzystał Tartess-Tanger wysyłając na Pomorze amerykańskich Serenów, co przestraszyło Herę, która pomogła Zeusowi pobić ich na Wolinie, po czym wysłała Heraklesa do Włoch i Iberii.

W Wisełce zginął Wandaluz, któremu Serenowie zbudowali NAJWSPANIALSZY grobowiec megalityczny k. Piły a jego następca Szreniawa zawarł pakt z Egipcjaniami z Wenecji i Razem Pobili Europę, z czego Serenom dostała się 1/4. - To powinno być ok. roku 2700 pne.

Kultura pucharów lejkowatych jako 4300-2800 p.n.e.) jest też Niestosowana. Otóż Erozja Kloaczna katedry Gereona została oszacowana na Tysiąc Lat, które wypada DODAĆ do Budowy przez Egipcjan Wawelu Wicekrólewskiego ok. r. 2700 p.n.e., co daje KCSz 3700 lat p.n.e. Znaczy to, że kultura ceramiki sznurowej powstała NIE 3100 p.n.e., ale 3700 p.n.e., co zgadza się z jej Powszechnością i Budową STONEHENGE, na którego megalitach wojownicy Gereona-Gerwazego Podpisali się KRAKOWEM.

Mamy tu HISTORYCZNĄ Korektę głównych kultur neolitycznych Polski:
Kultura Lendzielska (ok. 5000-3400 p.n.e.)
Kultura Pucharów Lejkowatych (ok. 4800-2700 p.n.e.)
Subkultura Ceramiki Sznurowej KPLej (ok. 3700-1800 p.n.e.)
Kultura Amfor Kulistych (ok. 2700-1700 p.n.e.)
  Kultura Pucharów Dzwonowatych (2700-2400 p.n.e.)
 
Strony:« Poprzednia 1 2 3
 
 
« powrót|drukuj