Skip Navigation
 

01. WSTĘP I: Od 8000 do 2600 lat pne.

Wstęp II, od 2600 pne do 1050 ne.

Panowało przekonanie o iberyjskiej genezie kultury pucharów dzwonowatych, ale Gordon Childe wyprowadził ją z Egiptu, co powtórzyli niektórzy Polacy. Ja przyjąłem, że to był imperializm Starego Państwa egipskiego. W Europie Środkowej sprawa zaczęła się od najazdu kultury atlantyckiej amfor kulistych na władztwo Zeusa z Poznania, który przebudował zamek HELSINGOR w Danii na Zamek Hamleta oraz zbudował w tym stylu zamki GRYF i GRABOWIEC na Wałach Chrobrego.

Zeus zalecał się do Hery w Pradze, która miała humory i kazała swemu marszałkowi Heraklesowi pobić Zeusa, co ten zrobił skutecznie. Tartess-Tanger wykorzystał to wysyłając na Pomorze Serenów amerykańskich, którzy opanowali Pomorze Środkowe, ale przestraszona Hera pomogła Zeusowi pobić Serenów na Wolinie, gdzie zginął Wandaluz. Jego następca Szreniawa zawarł jednak pakt z egipską kulturą pucharów dzwonowatych, co doprowadziło do podboju przez Egipt Europy i ucieczki Zeusa z Herą do Troi na Złotym Rogu, gdzie założyli Królestwo Bosforańskie.

Szreniawa zbudował sobie w Kielcach Zamek Biskupi, ale Egipcjanie Wyprosili Go Za Pilicę więc zbudował sobie w Warszawie Zamek Ujazdowski. To dało Egiptowi stalownictwo Kieleckie i powołało UNIWERSALIZM Starego Państwa. Egipcjanie PRZEBUDOWALI Wawel BURZĄC Na Gródku KASZTEL, który zainspirował Zamki kultury amfor kulistych Serenów zwane Krzyżackimi. Zamki te były na kapitale bursztynu kopalnego jako KADZIDŁA, które Saba z Salomonem zastąpili MIRĄ. Uważam, że Wawel był siedzibą WICEKRÓLÓW egipskich, których zachodnia część pałacu zachowała się jako Szpital Austriacki. Kuchnie Austriackie były zaś pałacem matki Wicekróla Marii Egipcjanki.

Podstawą Egipskiego Wawelu był Mur KURTYNOWY, który zlikwidował Szambo z przebudowy Katedry Gereona. Erozja kloaczna katedry Gereona została oszacowana na Tysiąc Lat: między Waleskę a Marią Egipcjanką.

NIE WIEM, czy Wewnętrzny Mur Kurtynowy między rotundą-A a basztą Senatorską został w ogóle zbudowany? bo wygląda na to, że kasztel Na Gródku Waleski został ROZEBRANY, aby nie zasłaniał Marii Wschodzącego Słońca ??? Ponieważ powstańcy Kościuszki wyrabowali kolumny z żelazomiedzi na ARMATY to Austriacy przebudowali pałac Marii Egipcjanki na KUCHNIE: http://wandaluzja.pl/?p=p_409&sName=wawel - Pałac Marii Egipcjanki.bmp// Polacy nie potrafili tego zrekonstruować więc Adolf Hitler wezwał najlepszych architektów niemieckich, którzy to zrekonstruowali na zasadzie TAK POWINNO BYĆ, ale dopiero ja odkryłem, że to były kolumny z ŻELAZOMIEDZI z Kielc a AKROPOL Wyspiańskiego był pałacem Wicekrólów. Młody historyk sztuki chwalił się, że znalazł w Austrii granitowe Schody Wawelskie.

Upadku Starego Państwa w r. 2181 pne. wywołał powstanie antyegipskie w Bohemii, wobec czego Wicekról Kassateryd-Bohemii k'OZYRYS-Kazimierz wezwał Serenów z Kujaw, którzy dokonali okupacji Bohemii jako kultura amfor kulistych. Potem jednak Serenowie dogadali się z powstańcami i wynieśli za górną WARTĘ – co wiemy z wandalskiej kroniki Prokosza. POWSTAŃCY chalibscy powołali Rzeszę Albańską ze stolicą w Pradze i Sejmem Śląskim we Wrocławiu, co nazywa się kulturą unietycką. Serenowie ewakuując Bohemię i Morawy ZLIKWIDOWALI metalurgię Brdneńską.

IMPERIALIZM Starego Państwa na Stalownictwie kieleckim i metalurgii kaszubsko-powiślańskiej, spławianej przez Serenów kanałem Przemysłowym do Dunaju, utworzył Architekturę BETONOWO-ŻELBETOWĄ na Całym Świecie, która była i może JEST jeszcze niszczona jako Dziewiętnastowieczna: http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=10412#10412//. Jak stwierdzili egiptolodzy angielscy, francuscy i amerykańscy to architekturę tą należy datować na XXIV-XXI wiek, gdyż PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU.

Zamki Mazurskie mają okna "łukowe" z naśladownictwa kasztelu Wawelskiego, ale wawelski PAŁAC Marii Egipcjanki ma okna prostokątne przez zastosowanie DŹWIGARÓW z żelbetu. Na Mazurach takie okna ma zamek "krzyżacki" w Szczytnie, adaptowany przez Niemców na Ratusz.

W ten sposób kultura amfor kulistych podzieliła się na Słowian-Wenedów na Pomorzu i w północnej Wielkopolsce (kultura grobio-śmiardowska), Ariów w Małopolsce i Ukrainie (kultura trzciniecka) oraz Amazonów-Sarmatów na Powiślu, Mazurach i Dalej... Między Albanami z Pragi a Wenetami-Wandalami wybuchł spór o Kraj Orny na północ od Sudetów – po grecku Góry Żelazne - który Sąd Bogów przyznał Herze, co Apollo uznał, ale odgrażał się, że Deszczów Znad Oceanu NIE PRZEPUŚCI.

Przyznanie tego Kraju Ornego Chalibom-Ilirom-Albańczykom powołało kulturę Unietycką ze stolicą w Pradze i autonomicznym Sejmem Śląskim we Wrocławiu. Była to Federacyjna Rzesza Albańska DUMA ALBIONU. Z powodu sojuszu Ariów z Ilirami kultury unietyckiej Średnie państwo egipskie odzyskało ziemie na lewym brzegu Renu. Do r. 1625 pne sojusz ten był zwrócony głównie przeciw Wandalom, którzy eksportowali żelazo kaszubskie Notecią i Szprewą do Italików nad dolnym Renem, oraz Kanałem Przemysłowym, Górną Wisła, Kanałem Górnośląskim, Górną Odrą i Morawą do Dunaju.

Chłopi szwedzcy wykuwali z zimie placuszki żelazne zwane OSMUNDEM, które ładowano jako balast statków płynących po pszenicę ukraińską. Osmund znaczył Wschodnie Miasto czyli Rygę a w Oliwie przekuwano go drewnem z tratew – co może być argumentem, że system ten zaczął się od budowy Rygi przez Zelnika PRZECIW Posejdonowi.

Miałem zajęcia z archeologii u nacjonalistki Elżbiety Ostrowskiej, która była wspólnikiem Hawrota i Koćki. Po r. 1990 Małachowicz proponował jej kierowanie pracami archeologicznymi w katedrze wrocławskiej, ale odmówiła twierdząc, że wszystko zostało tam przekopane przez Niemców BEZ DOKUMENTACJI, co znaczyło, że nie będzie zmieniać ustaleń Hawrota i Koćki. Była to próba kupienia jej, wobec czego musiała umrzeć, aby Małachowicz mógł jechać z finansowanymi przez Niemców fekaliami pruskimi i hitlerowskimi.

Akademia Nauk NRD tańczyła przy mnie boczkaja. Równocześnie Stasi dokonało zamachu na moje Kultury Megalityczne: Burchard Brentjes, Von Schanidar bis Akkad, Urania Verlag 1968, 1976, gdzie czytamy, że kultury megalityczne wywodzą się z palestyńskiej kultury Ghassul. Tego nikt nie powtórzył, ale na podstawie tego Prezydent Sadat wygnał mnie z Egiptu, co zostało skontrowane przez Greków i Rosjan MEGALITAMI NA BAHAMACH, opuszczonymi 7 tysięcy lat temu (UNESCO Curier, V/1972), które ja interpretowałem jako plażowe porty wielorybnicze.

W odpowiedzi wycofałem mój kapitał egiptologiczny do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona, o której Żydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom. Ci robili to dobrze, ale BEZ powoływania na mnie, przypisując inicjatywę intelektualną sobie.

Ponieważ Filarem światowego imperializmu egipskiego było Stalownictwo Kieleckie to Egipcjanie musieli zbudować Imperialny WAWEL.

https://www.google.com/search q=zamek+w+kwidzynie+wn%C4%99trze&tbm=isch&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiJ9Pz7gavyAhWkChAIHRcUBvQQrNwCKAB6BQgBEKAC&biw=908&bih=476#imgrc=BW-mSqg-I-8p9M// ZAMEK W KWIDZYNIE – ŚREDNIOWIECZNA PEREŁKA Z NAJWIĘKSZYM… WYCHODKIEM W EUROPIE.

W końcu XIX wieku Niemcy publikowali akty Wykupu przez Krzyżaków zamków od wielmożów polskich i pruskich, co popularyzował u nas Kalinka. Najbardziej znanym takim Aktem jest zakup od Stańków KWIDZYNA w r. 1293, gdzie Krzyżacy zbudowali Wiadukt dla PRZEŁADUNKU zboża z kryp na statki, co Gamonie nazywają Największym Wychodkiem w Europie ??? - A niech sobie ten Wychodek zabiorą na GOrGOLIN-GARGAMELL, gdzie urzędował Dobrotliwy Król Obżartuch.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSNiojqvd53Jo3ZS6UGz2NQKCpeQvTvQ1Ib7g&usqp=CAU

Zamek w Szczytnie jest ZAGADKĄ. Składa się z Fortu i Kasztelu adaptowanego przez Niemców na Ratusz. Kasztel jest wyraźnie naśladownictwem pałacu Marii Egipcjanki na Wawelu. Budowę Fortu z kamienia NARZUTOWEGO mógł podjąć Chronos, jak w Kazimierzu Dolnym poniżej cytadeli. Sądząc po grubości murów to Fort był wysoki.

Po wypędzeniu Juranosów przez Posejdona fort SZCZYT został spalony a potem obniżony o 2 piętra. Z kamienia rozbiórkowego zbudowano podmurówkę KASZTELU-Ratusza. Uważam za MODEL Zamków Mazurskich kasztel wawelski Na Gródku Waleski Złotowłosej. Jak świadczy Kraków SCHEDLA to kasztel wawelski Na Gródku został rozebrany, prawdopodobnie przez Marie Egipcjankę. U Schedla na Gródku jest BAZYLIKA, co potwierdzono archeologicznie. Gdy przyszli Serenowie kultury amfor kulistych to stwierdzili, że SZCZYT w Szczytnie do zamieszkania się nie nadaje więc adaptowali cegłą parter na magazyn i zbudowali Kasztel, który Niemcy przebudowali na RATUSZ.

Zamek i kościół gotycki w Reszlu były budowane przez jeden warsztat muratorski, jak Zamek i Katedra w Olsztynie, może Ten Sam ??? Z Krzyżakami to nie miało nic wspólnego, gdyż nie jest to architektura Niemiecka czy Średniowieczna, jak Zamki Krzyżowców czy BASTYLIE. Krzyżacy wznosili fortycje ODMIENNE, czego znamieniem są BASTEJE ARTYLERYJSKIE XIV i XV wieku. W Toruniu Krzyżacy zbudowali Nowe Miasto powyżej Starego Zamku, w Kwidzynie dobudowali WIADUKT a w Gdańsku na miejscu zburzonego przez nich wspaniałego kościoła św. Mikołaja – uważanego przez nich za Heretyka – zbudowali kościółek Św. Elżbiety. W XIX wieku Niemcy publikowali akty Wykupu zamków od wielmożów polskich i pruskich, czego ZAKAZAŁ Hitler.

Jest sprawa, czy OLSZTYN mazurski zbudowali Serenowie kultury amfor kulistych, czy Jacyś Inni ??? Stać ich było z kapitału metalurgii Powiślańskiej i bursztynu kopalnego jako kadzidła świątynnego, które Saba z Salomonem zastąpili mirą arabską. Metalurgią Powiślańską kierował TORUŃ a Kaszubską GDAŃSK, wobec czego baronów metalurgii powiślańskiej stać było na Wspaniałą Architekturę już w V tysiącleciu pne, o czym świadczy poza Toruniem Chełmno, Chełmża, Grudziądz czy Elbląg.

Zamki były efektem FEUDALIZACJI toteż silne centralizmy ZAKAZYWAŁY budownictwa zamkowego, obsadzając istniejące zamki Kasztelanami jako Urzędnikami. Zamki Mazurskie są przejawem feudalizacji Bursztynowej. Polegało to na SOJUSZU imperializmu egipskiego Starego Państwa w KRAKOWIE z Baronami Bursztynowymi, co nazywa się Szlakiem Bursztynowym jako Kanałem Przemysłowym. Toruń spławiał jednak Żelazo z Bursztynem również Prypecią i Dnieprem do Serbina i dalej do Troi nad Bosforem, co nazywało się Królestwem Bosforańskim. Kanał Przemysłowy: Bydgoszcz-Sosnowiec-Racibórz-Ostrawa-Bratysława był do wożenia Węgla cieszyńskiego na Kaszuby oraz Żelaza i Stali na Dunaj.

Gdy Szwedzi wymieniali pale fundamentowe ZANTYRA to domagałem się badań dendrologicznych. Dopiero po 10 latach ktoś napisał, że to NAJSTARSZY ZAMEK CEGLANY W EUROPIE. Jeśli Zamki Mazurskie były efektem imperializmu Starego Państwa egipskiego kultury pucharów dzwonowatych to Trusso-Elbląg, Zantyr-Malbork czy Bramne-TORUŃ były efektem metalurgii Powiślańskiej.

Po powrocie z Niemiec napotkałem Odbudowę II krypty katedry wrocławskiej – jak się potem okazało z konta Bundestagu na Moje Nazwisko. Nie podobało mi się to, bo coś było Nie Tak. W końcu WYMYŚLIŁEM, że kolumny były MIEDZIANE. III krypta Waleski Złotowłosej jest zeszklona fosforem z Annopola czyli LEJZNĄ, ale odatowałem ją Rytem po lewej stronie wejścia jako EKSPIACJĄ Wandy, Co Nie Chciała Niemca.

Ponieważ wiedziałem, że jestem na Dobrej Drodze to wezwałem Bundestag, który przyglądał się temu Uważnie, i WSTRZYMAŁ odbudowę krypty II. Uznałem, że sprawę mam w KIESZENI, ale Bundestag został rozgromiony przez BISKUPKI, wobec czego moją Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej przejął z Bundestagu Kanclerz Kohl – abym NIE OTRUŁ Niemców i Amerykanów Fekaliami Polskimi, choć po ujawnieniu afery z Biskupkami żona Kanclerza Kohla POWIESIŁA SIĘ.

Kanclerz Kohl przyjechał do BISKUPKA wrocławskiego z pieniędzmi dla masona Zygmunta Świechowskiego na książkę "Architektura Romańska w Polsce", wydawnictwo DiG. O wizycie dowiedzieli się jednak publicyści, którzy zatelefonowali do Warszawy, żeby ARESZTOWAĆ Blindę, ale gdy przyleciała ekipa UOPu to Biskupek wyprowadził Blindę przez piwnicę a Bundesdinst wywiózł helikopterem do Zgorzelca. Labuda i Frasyniuk oskarżyli jednak Biskupka jako Najbogatszym Polakiem, bo Niemcy zapłacili mu za ZAKATOWANIE Popiełuszki ze skarbca III Rzeszy na tajnym koncie szwajcarskim 10 miliardów $.

W Gdańsku podczas odbudowy spichrza Daleka Droga napotkano technikę ŻELBETOWĄ, którą Uniwersytet Gdański odatował jako Przedkrzyżacką a Uniwersytet Jagielloński na XXIII-XXI wiek pne. Anglicy, Amerykanie i Francuzi orzekli wówczas, że PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU, co ja odniosłem do Istrii i Budowanych z BETONU Piramid Bośniackich – niewątpliwie STARSZYCH od egipskich.

Przy tym Wyszła też sprawa ŚWIATOWEJ Starożytnej Architektury Żelbetowej – NISZCZONEJ jako Naśladownictwo czy Rekonstrukcje XIX-wieczne – ale to jest architektura Starego Państwa egipskiego. Tak to DZIĘKI MNIE udało się ocalić od zniszczenia niektóre żelbetowe obiekty Starego Państwa.

Bitwa Nad Dolężą pochodzi od ŁUZY. Według polskiej historiografii Przedjezuickiej – nauczanej w szkołach do Konstytucji 3-MAJA – to Polska Powstała w ASGARDZIE-Kijowie, którego Mury Obronne NIE BYŁY UKOŃCZONE. Kacyk z Gdańska Popiel (Wielki) zmówił się z kacykiem Birki-Sztokholmu: TY POPŁYNIESZ DŹWINĄ A JA PRYPECIĄ I ZDOBĘDZIEMY TO MIASTO BOGÓW.

Tak zrobili więc Słowianom dostało się dorzecze Odry a Skandynawom dorzecze dolnej i środkowej Łaby. W akcie Pokoju nie określono jednak przynależności Bazyliosu-Szczecina, wobec czego doszło do walki między zwycięzcami. Do tej walki włączyła się Praga, której Szczecin był potrzebny dla eksportu Wełny, co rozstrzygnięto Bitwą nad DO-LUZĄ, gdyż POLACY chcieli linii RANDAWA-W'ODRA – jak w Poczdamie – na co Stalin odpowiedział PO TRZECIEJ WOJNIE. Po bitwie nad DO-LUZĄ wódz SZCZYT zbudował kamienną groblę forteczną: Łasztownia-Dąbie a podobną zbudowano w Sztokholmie.

Słowianie kultury Przedłużyckiej byli pod Troją już w r. 1338 pne. W r. 1348 Mojżesz na czele Ordy Habirskiej - największej w Historii - obległ MIASTA POKOJU nad Bosforem. Po 10 latach przypłynęli jednak Ariowie i Słowianie i Wymordowali 10 plemion Izraela, że został tylko Ród Beniamina, który pilnował Złota Afryki w Eliacie.

Słowianie byli pod Troją też za Iliady. Król Słowian Palamedes został jednak zamordowany przez Odyseusza i Diomedesa więc pod Troję przybył KRÓL MÓRZ Nauplios-Neptun, który wszczął śledztwo w/s śmierci syna. Protokoły tego śledztwa zostały złożone w archiwum frygijskim w Ilionie a potem spoetyzowane przez Homera na ILIADĘ.

Następca Palamedesa Paweł Długi nie dostał wprawdzie Asgardu-Kijowa, ale opanował ziemię między Wartą a Bugiem, co nazywa się Kulturą Łużycką.

Największe bloki KAMIENNE są w murach pałacu syryjskiego króla Baala z IX wieku pne. Bloki te mają do 1500 ton wagi i były wycinane w kamieniołomie FREZARKĄ. Były Podnoszone i transportowane Na Miejsce KATAMARANEM poziomowanym Tamą na rzece Baalsa. Dr Zalewski odkrył tam ślady POTOPU, co ja uważam za Hydrotechnikę.

Pałac miał być budowany przez siostrę króla syryjskiego Baala Anatę, co ja tłumaczę Podpisaniem przez nią konwencji handlowej z sejmem poznańskim na Górze Narad. Wygląda na to, że na Wawelu zainteresowała się ona kolumnami z ŻELAZOMIEDZI z Kielc. Ponieważ to eliminowało niestosowne kolumny CEDROWE to wpadła na pomysł zbudowania pałacu królewskiego na kolumnach WEWNĘTRZNYCH z żelazomiedzi, co dało NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ STAROŻYTNOŚCI, która zainicjowała Architekturę Antyczną.

Jeśli Anata wyszła w Polsce za mąż to BAALOCHWALNIA-Bałwochwalnia na krakowskim LIBANIE mogła być zbudowana za jej posag wg planu Baalbeku libańskiego ??? Dr. Zalewski powinien więc oszacować, czy tama powyżej Wawelu umożliwiała dowóz KATAMARANEM bloków 1500 tonowych z Rudnika na Liban?

WEWNĘTRZNE Kolumny z Żelazomiedzi nie mogły przetrwać, gdyż były rabowane na stop do odlewania armat, jednak dzięki temu memu odkryciu możliwa jest ODBUDOWA Akropolu i świątyń antycznych.

Podczas wojny scytyjskiej Dariusza Wielkiego Scytowie cofając się przed Persami zarwali TAMĘ na Prypeci zatapiając 2 armie perskie. Scytowie podbili Agatyrsów w Rumunii i po ciężkich walkach Słowian. Ale Kaszub nie okupowali, gdyż Kaszubi mieli sojusz z Sarmatami, których się Scytowie BALI. Scytowie masowo sprzedawali Słowian Grekom, którzy odprzedawali ich na Bliski Wschód.

Gdy za MARATONU Scytowie poszli Ratować Greków, atakując w Macedonii 2 armie perskie o sile 400 tysięcy żołnierzy, to do Gdańska przybyła ateńska misja wojskowa. Grecy czekali na zamku Biskupim, aż Pan obudzi się z poobiedniej drzemki. Gdy Pan wyszedł z sypialni to zapytał, DLACZEGO ATEŃCZYCY NIE SKŁADAJĄ MU HOŁDU? na co ci, że WŁAŚNIE SPOSOBIĄ SIĘ. Grecy liczyli czas od Zdobycia Troi w roku 1183 pne, ale Ateńczycy od Pierwszego Hołdu dla Pana w Gdańsku w roku 7118 pne ???

Ateńczycy Prosili Pana, aby Kaszubi nie atakowali Scytów PRZED pokonaniem przez nich Persów w Macedonii. Wobec tego dopiero po tym Zwycięstwie Scytów Leszek Złotnik zdobył skarbiec scytyjski w Płocku i pokonał wracających z Macedonii Scytów w Puszczy Sandomierskiej, z którymi potem Wbijał Słupy Graniczne nad Donem z napisem HORWACJA, bo uważał się za Górala ze Szwajcarii Kaszubskiej.

 
Strony: 1 2 Następna »
 
 
« powrót|drukuj