Skip Navigation
 

29. ALEKSANDRETTY POLSKIE

Grecy nad Donem

Marek Matusiak, PAP, GRECY NAD DONEM – Polacy badają warowne miasto, Rzeczpospolita, 02 XI 04, s. A9

Rosyjscy archeolodzy znaleźli helenistyczne miasto Tanais w delcie Donu, odkrywając mur obronny 5 m grubości i fosę o 10 m szerokości z początku III w. pne, a Polacy z UW znaleźli tam bramę forteczną i zamierzają robić wykopy archeologiczne w kierunku centrum miasta. Grubość muru obronnego przypomina Babilon i Kartaginę. Ogłosiłem kilka artykułów o podboju przez matkę Aleksandra Macedońskiego Olimpiadę, jego KRAKOWSKIEGO kanclerza, ziem od Donu, którego nazwa pochodzi od MakeDONii, do Atlantyku. Aneksja Kurska była po bitwie pod Cheroneią w r. 336 pne, rozstrzygniętą przez jazdę scytyjską. Aleksander w drodze powrotnej anektował Siedmiogród, którego kopalnie złota zapewniały jego ojcu Filipowi wypłacalność, wobec czego został on zamordowany przez Greków z powodu NIEWYPŁACALNOŚCI.

Geograf Bawarski wymieniając kraje Rzeszy Popielidów do Uralu podaje Sittici – kraj niezmierzony, bardzo obronny, dzięki licznym miastom i znacznemu zaludnieniu, oraz Stadici, z 516 miastami i ludem nieprzeliczonym. Ponieważ nazwy te są polskie więc Stadyci to Chazarowie a Sittici to Scytyci-Scytowie. W liście kagana Chzarów do rabina z Sewilli z ok. r. 960 czytamy, że jego dziad przyjął judaizm to rabin poradził złupienie Bogatego Miasta, którym był prawdopodobnie GRECKI Tanais, kierujący dystrybucją złota syberyjskiego.

Sprawa była jednak bardziej skomplikowana, gdyż "nędza kagana" wynikała z tego, że dziedzicznymi begami Chazarii byli Prawdzice, którzy pilnowali, żeby nie utył. Podczas najazdu cesarza Karola Grubego na Polskę w r. 882 beg wyprawił się przeciw Niemcom, ale pod Węgrowem zaatakowali go od tyłu sprzymierzeni Węgrzy, za co dostali do Karola ziemię między Donem a Karpatami. Prawdzice wycofali się ze zmobilizowanymi Mazurami na Syberię, gdyż Chazarię zajęli Turcy, a potem w sojuszu z Samanidami z Samarkandy dokonali podboju Kazachstanu dzieląc go na Drodze Jedwabnej Dzungaria-Guriew – wobec czego Turcy musieli przewieźć Złoto Kalifów z Szewczenki do Astrachania. Kazachstan zostal podzielony między Prawdziców a Samanidów, ale kagan zażadał od swego TURECKIEGO bega 10 Żon, wśród których była Żydówka, dzięki której zawładnął Złotem Kalifów. Wobec tego Prawdzice uderzyli z Bułgarami na Węgrów zdobywając ziemię między Donem a Dnieprem, co datuje PRZYJĘCIE JUDAIZMU przez dynastię chazarską, gdyż Żydowskiej Chazarii NIE BYŁO.

Dane arabskie mówią o Kaganacie Rusów ze stolicą w Rostowie nad Donem, co odpowiada Rzeszy Pieczyngów, która była mocarstwem światowym, gdyż zniszczyła Rzeszę Karolińską i dokonała KITAŃSKIEGO podboju Chin. W takim razie owym bardzo bogatym miastem, które zniszczył kagan był Tanajs – co tłumaczyłoby rozbiórkę ruin pozyskiwaniem budulca na budowę ROSTOWA. Muzułmanie nazywali Ibrahima Prawdzica - prawdopodbnie największego zdobywcę w historii - KAGANEM RUSEM. Chodził on z tygrsem na smyczy, który był TYGRYSKIEM.

Dane arabskie mówią też o napadach PIECZYNGÓW na Anadaluzję. Prawdzice rozpoczęli rekonkwistę oblężeniem Nowogrodu w r. 885, na pomoc któremu Karol Gruby wysłał Swewów, ale Prawdzice przekupili ich i z Nowogrodzianami wysłali na Paryż, gdzie ci obalili grubasa i wynieśli Kapetyngów. Z informacji arabskiej można wnosić, że Kapetyngowie, którzy pochodzili z La Rochelle, skłonili Nowogrodzian do napadu na Andaluzję.
 
 
« powrót|drukuj