Skip Navigation
 

29. ALEKSANDRETTY POLSKIE

Kalisz jako stolica

KALISZ JAKO STOLICA POLSKI NA MAPIE Z ROKU 565

W r. 2000 miała być opublikowana we Frankfurcie nad Menem Mapa Polski datowana Rokiem 565, ze stolicą w Kaliszu, ale Niemcy zaprotestowali ją z powodu okupacji przez Awarów ziem na południe od górnej Wisły i Odry w l. 562-68 – którędy Awarowie wyprawiali się na Paryż. Ja zinterpretowałem tą stołeczność Kalisza jako WOJENNĄ Lecha Afykańskiego, co tłumaczy 2 urbanistyczne zagadki Kalisza:

I. Zamek na Ostrowie powinien być na wzgórzu przy ul. Bankowej, bo Tyniec to po słowiańsku zamek. W r. 1229 zamek został rozebrany wraz z archikatedrą przez Henryka I z Wrocławia, który wygnał arcybiskupa do Gniezna za ZAMACH w Gąsawie. Cytadelę na Rypinie rozebrali Rosjanie na podstawie konwencji Wiedeńskiej o Niefortyfikowaniu Granicy, tak że pozostał kościół św. Gotarda i kilka budynków. Kościoły kaliskie budował Kar z Krakowa, najstarszy syn Pragi i Foreneusza.

Tzw. KATEDRA BYDGOSKA była Kaplicą Pałacową ZACHOWANEGO pałacu, gdyż Katedrą była LILA WENEDA, którą rozebrali Krzyżacy i Czesi. Podobny system był w Kaliszu z identycznym pałacem Arcybiskupim i ARCHIKATEDRĄ przebudowaną przez Henryka I z Wrocławia na TEATR, który w I.WŚ rozebrali Niemcy, na miejscu którego zbudowano teatr Bogusławskiego. Zamek Biskupi był na Ostrowie, a ponieważ Archikatedra została zbudowana też na ZEWNĄTRZ Zamku to jest to system Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy, gdzie był Zamek Biskupi z Koszarami Polskimi z MENNICĄ, obecnie Młyny Rothera.

Uważam, że Młyny Rothera jako Koszary Polskie z Mennicą zostały zbudowane przez Innachosa wobec podboju Powiśla przez Asklepiosa ze Lwowa, co łatwo POLICZYĆ po po więźbie szachulcowej. Znaczy to, że Innachos KUPIŁ teren pod budowę Koszar a Walhalla JUŻ STAŁA, gdyż zbudował ją Karcz z Kielc. Kalisz był zaś budowany przez Kara-k’Orfeusza PÓŹNIEJ, ale ten inspirował się Planem Bydgoszczy.

Pisałem, że podczas Potopu Szwedzi zburzyli Pałac Lecha Afrykańskiego na wzgórzu ROGATKA WROCŁAWSKA, które dali Ewangelikom, którzy urządzili tam getto Luterskie Wzgórze z CMENTARZEM na terenie Pałacu Królewskiego.
 
 
« powrót|drukuj