Skip Navigation
 

30. POLSKA POPIELIDÓW

Pani na zamku

Polska według Romana Czejruka, PANI NA ZAMKU W LIWIE – Ludwika z Szujskich Kuczyńska, Super Express, 24-25 II 2007, s. 8

Zamek w Liwie został uratowany przez archeologa-amatora Ottona Warpechowskiego, który przekupił hitlerowców, w walce z którymi potem zginął w mundurze Odrodzonego Wojska Polskiego. RCz datuje zamek na XIV wiek, gdy ja uważam ten zamek za pozostałość drogi wojennej Asklepiosa z Lublina do Bałtyku.

Mam ważkie argumenty: Najstarszym zbadanym archeologicznie zamkiem w Polsce na planie prostokąta są fundamenty zamku w Kruszy Zamkowej w Inowrocławiu, NA KTÓRYCH jest STAROŻYTNE sanktuarium animalistyczne. Był to zamek BEZ WIEŻY BRAMNEJ. - W pobliżu zamku odkryto Grób Księżniczek kultury naddunajskiej.

Jedyną kulturą animalistyczną na ziemiach polskich jest kultura amfor kulistych, łączona językowo z Ariamii, więc można te Księżniczki uważać za mieszkanki tegoż zamku, które poległy z najazdem Indoeuropejczyków. W XXVI w. pne. Serenowie, którzy rozebrali ten zamek, podzielili się na Prasłowian kultury grobio-śmiardowskiej na Pomorzu i Pałukach, Amazonów na Mazurach i Mazowszu oraz Ariów kultury trzcinieckiej między górną Wartą a Dnieprem. W r. 1625 pne Prasłowianie jako Wanowie-Wandalowie zdobyli Asgard-Kijów i na mocy pokoju otrzymali dorzecze Odry oraz Wenecję, co umożliwiło im eksport stali śląskiej do Egiptu. To powołało sejm w Poznaniu dla WSZYSTKICH plemion, i SŁOWIAŃSKĄ kulturę przedłużycką.

Serenowie budowali u nas zamki z WIEŻAMI BRAMNYMI, do jakich należy Liw. Zamek w Ciechanowie, nie posiadający wieży bramnej, jako pochodny zamkowi w Przemyślu też powinien być zbudowany przez Asklepiosa w ramach północnej drogi wojennej.

Pod zamkiem Liw rozegrała się w r. 882 bitwa między cesarzem Karolem III Grubym z polskim begiem Chazarii Ibrahimem Prawdzicem. Wojewoda Poraj przekonał bega o potrzebie zaatakowania Niemców przed świtem, wobec czego beg ogłosił capstrzyk przedwieczorem, ale wtedy uderzyli Niemcy. Bitwa ta była końcem dynastii Popielidów, gdyż Ibrahim wycofał się do Moskwy, bo Chazarię zajęli Turcy, a Karol zdobył Płock przy pomocy szczurzyc. Poraj był protoplastą udzielnych książąt lubelskich DOLIWÓW, których usunął Kazimierz Mnich po bitwie pod Drohiczynem.

Przed nadejściem Niemców Popiel Myszowaty – który zaczynał karierę jako Wojewoda Kij w Samborze-Kijowie – kazał synowi Sobiesławowi przewieźć flotyllą skarby Wandalów do zamku na cytadeli Napoleona w Gdańsku. Stąd dynastia Sobiesławowiczów chlubiła się pochodzeniem Od Popiela.
 
 
« powrót|drukuj