Skip Navigation
 

935, Opcja Papiestwa

33. DRUGI LONDYN NAD ODRĄ

MAPA Watykańska na kartografii kartagińskiej.

Watykańska opcja Polityczna PRZED bitwą na przeprawie reńskiej Andernach w r. 938, w której król niemiecki Ottton I i Sarmaci rozgromili Kapetyngów i ich niemieckich sojuszników, przyłączając Lotaryngię Wielką do Niemiec. Granicą między Germanią a Sarmacją jest Wisła, gdy faktyczną granicą między Rzeszą Pieczyngów a ICH protektoratem germańskim była Łaba i Solawa. Z tej racji węgierska nazwa Wiednia to BECZANIO od Pieczynga.

Mapa POSTULUJE likwidację muzułmańskiej Hiszpanii z przyłączeniem jej południowo-wschodniej części do Papieskich Włoch a z reszty utworzenie Królestwa Albigejskiego. To wymagało SIŁY, którą MOGŁA być Katarska Francja. Po bitwach nad Andernach, nad Lechem i Regnicą główną siłą europejską stały się jednak Niemcy.

Jerzy Maroń, WOJNY MIESZKA I Z WIELETAMI ORAZ BITWA POD CEDYNIĄ; Najważniejsze Bitwy w Historii Polski; Słowo Polskie – Gazeta Wrocławska, 27 06 2006, str. 5-6

O ile Legnica - 1241 Maronia jest przykładem nie radzenia sobie z tematem to tytułowy artykuł jest przykładem degradacji historiografii polskiej, która została poddana Berlińskiemu Komitetowi Redakcji i Cenzury Mediów Polskich, co polega na obowiązkowej konsumpcji fekaliow pruskich i hitlerowskich. Przykładem historiografii hitlerowskiej jest już pierwsze zdanie: Ok. 965 r. pierwszy Piast chciał opanować Pomorze Zachodnie. Na jego drodze stały połączone siły plemion Wieletów i Wolinian, którymi dowodził saski graf Wichman... Ja piszę, że była to wojna połabska, gdy po klęsce Połabian i PIECZYNGÓW nad Regnicą k. Schwerinu w 955 r. Świętosław ze SZCZECINA-Gniezna wystąpił jako protektor Połabia. Gdy jednak w r. 960 zawarł układ z cesarzem o podziale Połabia to Wieleci uznali protektorat Bolesława Srogiego z Pragi.

Przy koronacji Cesarkiej w Rzymie w r. 962 UZGODNIONO, że krewniak cesarski Wichman powróci na Wolin, aby flotami słowiańskimi i skandynawskimi podbić Muzułmańską Hiszpanię i usunąć Omajadów z Morza Śródziemnego. Temu sprzeciwił się król Danii Harald Sinozęby, który został jednak rozgromiony przez Słowian na Bornholmie, uznał się trybutariuszem Cesarza, przyjął chrzest Katolicki i umarł na Wolinie. Wichman zamiast jednak popłynąć do Hiszpanii uderzył flotami słowiańskimi i skandynawskimi na Szczecin, który ZDOBYŁ zabijając Świętosława i wynosząc Czcibora, który uznał się trybutariuszem Cesarza DO RZEKI WARTY i przyjął chrzest KATOLICKI, co jest tajemnicą Marchii Billunga.

Jest też mapa "Imperium Carlo Magni" z Niemcami od Mozy do dolnej Wisły i górnej Warty. Ja to uważam za Uznany w Rzymie aktu trybutarnego Czcibora dla Ottonem Wlk w r. 963. Na mapie tej do Kalifatu Hiszpańskiego należy Korsyka, Sycylia i Peloponez. Do tej Kartografii wypada też zaliczyć globus ZOFFOLI ze Zjednoczonymi Włochami z Korsyką i Sycylią oraz Wielkimi Niemcami od Pirenejów do Dolnej Wisły, Górnej Warty, Środkowego Dunaju i Morza Egejskiego.

Znaczy to, że w Układzie Koronacyjnym Ottona Wlk w Rzymie ten zobowiązał się do anektowania Francji jako egzekucji WYKLĘCIA Kapetyngów oraz Usunięcia Omajadów z Morza Śródziemnego, czego Mógł Dokonać TYLKO WICHMAN. W r. 1967 Wichman został jednak pobity pod Lipianami przez Mieszka I i zabity w Stargardzie Szczecińskim.

Nie można pisać takich bzdur, że większość wojów mieszkowych stanowili Normanowie, którzy służyli jako najemnicy, zwłaszcza we flocie - ale nie w elitarnej jeździe pancernej, która z ciężkozbrojnym rycerstwem niemieckim nie miała nic wspólnego. Bitwa cedyńska była fragmentem WYPRAWY CESARSKIEJ, wobec czego Hodon poszedł nie na Szczecin a Chojnę, gdzie po nocnej przeprawie przez Odrę został zaatakowany przez główne siły polskie.

SKOK NAJWIĘKSZEGO WIKINGA DO BAŁTYKU

Wały Chrobrego są od Zjazdu Milenijnego w roku Tysięcznym, opisanego ZŁOŚLIWIE w duńskim Beowulfie. Wcześniej były to Wały Zeusa, który najpierw przebudował HELSINGOR na Pałac Hamleta a potem zbudował dwa Podobne w Szczecinie jako GRYF i GRABOWIEC. W tych zamkach połączonych oszkloną drewnianą arkadą odbył się Zjazd Milenijny.

Podczas tych Uroczystości na Bałtyk wpłynęła flota francuska Roberta Złodzieja w towarzystwie floty norweskiej na Zaproszenie Prawdziców, którzy organizowali konkurencyjną imprezę w Elblągu-Malborku-Kwidzyniu-Grudziądzu-Chełmnie-Bydgoszczy i Toruniu. Aby to storpedować Chrobry zaprosił Roberta do Szczecina a floty polska, duńska i szwedzka uderzyły na Norwegów, wobec czego Największy Wiking skoczył w PEŁNEJ ZBROII do Morza.

Papieża reprezentował na Zjeździe cesarz Otton III, który zrzekając się w Rzymie praw gruntowych we Włoszech był Bez Ziemi. Papież dał mu Na Pocieszenie GRODZIEC-Berlin, ale Chrobry Wykupił Grodziec za WYGNANIE z Kolonii Karola Dolnolotaryńskiego, w czym mu dopomogli Węgrzy, Czesi i Bawarzy uwięzieniem Karola w Akwizgranie. Chrobry nie byłby też Sobą, żeby nie wykorzystać tego do UKORONOWANIĄ SIĘ w Paryżu, na Tronie i w Koronie Karola Wielkiego – prawdopodobnie na żądanie Papieża.

 
 
« powrót|drukuj