Skip Navigation
 

935, Opcja Papiestwa

33. DRUGI LONDYN NAD ODRĄ

MAPA Watykańska na kartografii kartagińskiej.

Watykańska opcja Polityczna PRZED bitwą na przeprawie reńskiej Andernach w r. 938, w której król niemiecki Ottton I i Sarmaci rozgromili Kapetyngów i ich niemieckich sojuszników, przyłączając Lotaryngię Wielką do Niemiec. Granicą między Germanią a Sarmacją jest Wisła, gdy faktyczną granicą między Rzeszą Pieczyngów a ICH protektoratem germańskim była Łaba i Solawa. Z tej racji węgierska nazwa Wiednia jest od PIECZYNGA.

Mapa POSTULUJĄCA likwidację muzułmańskiej Hiszpanii z przyłączeniem jej południowo-wschodniej części do Papieskich Włoch a z reszty utworzenie Królestwa Albigejskiego. To wymagało SIŁY, którą zdaje się być Katarska Francja. Po bitwach nad Andernach, nad Lechem i Regnicą główną siłą europejską stały się jednak Niemcy.

Jerzy Maroń, WOJNY MIESZKA I Z WIELETAMI ORAZ BITWA POD CEDYNIĄ; Najważniejsze Bitwy w Historii Polski; Słowo Polskie – Gazeta Wrocławska, 27 06 2006, str. 5-6

O ile Legnica - 1241 Maronia jest przykładem nie radzenia sobie z tematem to tytułowy artykuł jest przykładem degradacji historiografii polskiej, która została poddana Berlińskiemu Komitetowi Redakcji i Cenzury Mediów Polskich, co polega na obowiązkowej konsumpcji fekaliow pruskich i hitlerowskich. Przykładem historiografii hitlerowskiej jest już pierwsze zdanie: Ok. 965 r. pierwszy Piast chciał opanować Pomorze Zachodnie. Na jego drodze stały połączone siły plemion Wieletów i Wolinian, którymi dowodził saski graf Wichman... Ja piszę, że była to wojna połabska, gdy po klęsce Połabian i PIECZYNGÓW nad Regnicą k. Schwerinu w 955 r. Mieszko I ze SZCZECINA-Gniezna wystąpił jako protektor Połabia. Gdy jednak w r. 960 zawarł układ z cesarzem o podziale Połabia to Wieleci uznali protektorat Bolesława Srogiego z Pragi.

Wobec tego na Wolin powrócił Wichman, gdzie był uprzednio jarlem Bractwa Śmiałych Żeglarzy, aby DOPEŁNIĆ obietnicy cesarskiej pod Regnicą, więc połączone floty słowiańskie rozgromiły Duńczyków pod Bornholmem. Potem ta sama flota, wzmocniona duńską uderzyła na Szczecin, gdzie Mieszko budował Drugi Londyn, co mogło zagrozić europejskiej pozycji Winety na urwiskach klifowych zachodniego Wolina. W ten sposób Geron i Wichman pobili Mieszka i zdobyli Szczecin, wobec czego Mieszko wycofał się do Chojny i uznał trybutariuszem cesarskim DO WARTY.

Jest mapa "Imperium Carlo Magni" z Niemcami od Mozy do dolnej Wisły i górnej Warty. ja to uważam za Uznany w Rzymie kontrakt trybutarny Mieszka I z Ottonem Wlk w r. 961. Na mapie tej do Kalifatu Hiszpańskiego należy Korsyka, Sycylia i Peloponez. Do tej Kartografii wypada też zaliczyć globus ZOFFOLI ze Zjednoczonymi Włochami, tj. Korsyką i Sycylią oraz Wielkimi Niemcami od Pirenejów do Dolnej Wisły, Górnrej Warty, Środkowego Dunaju i Morza Egejskiego.

Znaczy to, żepo ZATWIERDZENIU przez Rzym traktatu trybutarnego Mieszka I powstał Układ Koronacyjny Ottona Wlk w Rzymie, w którym ten zobowiązał się do anektowania Francji jako egzakucji Wyklęcia Kapetyngów oraz Usunięcia Omajadów z Morza Śródziemnego, czego MÓGŁ PODJĄĆ SIĘ TYLKO WICHAMN. W r. 1967 Wichaman został jednak pobity pod Lipianami i zabity w Stargardzie Szczecińskim.

Nie można pisać takich bzdur, że większość wojów mieszkowych stanowili Normanowie, którzy służyli jako najemnicy, zwłaszcza we flocie - ale nie w elitarnej jeździe pancernej, która z ciężkozbrojnym rycerstwem niemieckim nie miała nic wspólnego. Bitwa cedyńska była fragmentem WYPRAWY CESARSKIEJ, wobec czego Hodon poszedł nie na Szczecin a Chojnę, gdzie po nocnej przeprawie przez Odrę został zaatakowany przez główne siły polskie.
 
 
« powrót|drukuj