Skip Navigation
 

Dokument epoki: Wenecja w r. 1177

35. STRZELNO PRZEMÓWIŁO

Zamach na Ryszarda Lwie Serce

ZAMACH NA RYSZARDA LWIE SERCE, KTÓRY JEST PITONIMEM ANGIELSKIM

Na zebraniu Partii Słowiańskiej doszło do ostrej wymiany zdań w sprawie przynależności Wiednia w XII w. Odpowiedziałem, że lansowaną wersję znam od Profesora Tyszkiewicza, wówczas adjunkta, który jest jadaczem fekaliów pruskich.

Podczas powrotu Ryszarda Lwie Serce z Cypru hrabia Linzu dokonał z TEMPLARIUSZAMI zamachu na Wiedeń i sprzedał Ryszarda Henrykowi VI za utworzenie KSIĘSTWA Austrii przez połączenie zdobytej na Węgrach Austrii Dolnej i Styrii. Granicą pomiędzy Czechami a Karyntią czy Rakuzą – jak zwano wówczas wschodnie Alpy ze stolicą w Wiedniu – był Dunaj.

W r. 1188 Kazimierz Sprawiedliwy i Bela III wyruszyli na wyprawę krzyżową przeciw POLLEXIANOM czyli Połowcom Henryka Sandomierskiego, który – z nienawiści do Niemców – zawarł pokój z Seldzukami, wobec czego znalazł się w obozie przeciwnym niż jego brat Kazimierz, od którego kupił w r. 1160 Wołoszczyznę za Sandomierz. Płyta Wiślicka przedstawia grupy rodzinne Henryka i Kazimierza z Leszkiem Bolesławowiczem w r. 1177, którzy wygnali Mieszka III Starego jako germanofila. Żona Henryka jest łysa, co było manierą wschodnią. Słowo o Pułku Igora opisuje wyprawę książąt ruskich na Taganrog w r. 1188, podczas wyprawy Kazimierza flotyllą pińska i Beli III na Krym i Wołgograd, co było III krucjatą.

Niemcy i templariusze wykorzystali oblężenie Białej Wieży - Wołgogradu przez Polaków i Węgrów do zamachu na Ryszarda i Wiedeń. Gdy Kazimierz wrócił w r. 1192 to jego faworyta, która zbudowała obecną kolegiatę wiślicką, gdzie sportretowała się jako Becząca Baba, nie powitała go. Wobec tego udał się do niej incognito, ale zastał przebranego za dziada Chana Kipczaku i wrogich mu Lisów, aby potem podczas uczty popełnić Teatralnie SAMOBÓJSTWO za uznanie się trybutariuszem Fryderyka Barbarossy.

Przypomina to krwawy czesko-niemiecki zamach na Jesioniki Śląskie podczas polskiej krucjaty przeciw Czyngis Chanowi w l. 1222-25. Było tam wówczas największe złoto w Europie – podstawa potęgi Piastów wrocławskich – ale ważniejszą rzeczą okazała się saletra, na której wyrosły potęgi Czech Austrii i Prus, a powodem klęsk Rzeczpospolitej w czasie Potopu było austriackie embargo na saletrę dla Polski w r. 1648. Pod Korsuniem grzmiała tylko artyleria kozacka na saletrze albańskiej.

Clemens Schmidlin, Caroline Eva Gerner, GOTHIC Art Pocket, h.f.ullmann; C 2008 Tandem Verlag GmbH

Przypominam, że profilowy portret RYSZARDA w Londyńskiej Galerii Narodowej (s. 238) jest fragmentem obrazu HOŁDOWNICZEGO Ryszarda Lwie Serce po sprzedaniu go przez templariuszy z WĘGIERSKIM Wiedniem hrabiemu Linzu. Argumentem za tym jest obraz Pokłon Trzech Króli w galerii Uffici we Florencji (s. 248-49), będący manifestacją III krucjaty. Na POKŁONIE Papież jest Świętym Józefem. Obraz został namalowany w Wenecji i przedstawia Papieża jako Świętego Józefa, asystującego Madonnie z Dziciątkiem przyjmującym hołd Fryderyka I Barbarossy, który polożył na ziemi koronę NIE CESARSKĄ. Za Fryderykiem jest w głębokim uklonie Ludwik Święty za którym stoi Ryszard Lewie Serce a za nim Doża.

Daje to do myślenia, że przy Hołdzie Fryderyka I Barbarossy dla Papieża w Wenecji byli przytomni Ludwik Święty i Ryszard Lwie Serce. Hołd ten był ANEKSJĄ Węgierskiej Wenecji przez Papieża przy pomocy Niemiec, Francji i Anglii.
 
 
« powrót|drukuj