Skip Navigation
 

29. ALEKSANDRETTY POLSKIE

Atlas TajemnicW styczniu napisałem replikę T. 2 Atlasu, którą załączam powyżej (Stara Ruś). Chwalę WK, ostrzegając go jednak przed antytezą wobec Wandaluzji. Antytezą jest tu MURZYŃSKA chronologia Egiptu – że Starożytny Egipt został założony przez jakichś negroidów z Sahary w VI tysiącl. pne a NIE przez Egejów z Meksyku, którzy przybyli nad Nil przez Włochy, Palestynę, Synaj i Morze Czerwonej w I poł. V tysiącl. pne.

Murzyńska chronologia jest skutkiem przejęcia protektoratu nad mymi Kulturami Megalitycznymi przez UNESCO, które odatowało megality na Bahamach na 5000 l. pne, a na Saharze są starsze, ale wobec odkrycia pod Dreznem Europejskiej Atlantydy – którą wcześniej badali Austriacy i Słowacy – nie można na razie wykluczyć, że obrabiane narzędziami OSTRZONYMI megality na Bahamach, które ja określiłem jako plażowe porty wielorybnicze, są również efektem stalownictwa ŚLĄSKIEGO. WK podaje tu przykład soczewki z obsydianu na Kubie sprzed kilku tysięcy lat oraz staliwo miedziowe.

Dla murzyńskiej chronologii Egiptu nie ma żadnych danych, a ja oferuję szczegółowe, jak założenie Sumeru na skutek podboju Palestyny przez Byblosa (klt. Ghassul) i Izydę (klt. Gerceńska). WK datuje Mojżesza na XIX dynastię a ja na XVIII. WK datuje wojnę nuklearną z Mahabharaty na podstawie zbadanego w Indiach grobu RADIOAKTYWNEGO sprzed 4000 lat (s. 80), gdy cywilizacja NUKLEARNA na Syberii z łączącymi się z nią logicznie kamiennymi miastami POD LODEM oraz analogicznymi znaleziskami w Kalifornii są dużo starsze, bo SPRZED przesunięcia biegunów geograficznych 12 tysięcy lat temu.

WK datuje Kamienie z Ica na 20 tys lat (s. 11). Te cywilizacje nuklearne były KROMANIOŃSKIE, więc może w wyniku tej „światowej wojny nuklearnej” kromaniończyk został zastąpiony przez bardziej prymitywnego intelektualnie człowieka współczesnego?

S. 54: „Pod Brennem żył Dytryk-olbrzym, którego się wszyscy bali...”, co mówi o księciu Miśni, wnuku Bolesława Chrobrego. S. 64: „Ruska tradycja mówi, że Nowogród Wlk. budował Car Morski”, ale Sobór Sofijski zbudował Apis, syn Pragi i Foroneusza, prawnuk PANA OCEANÓW Posejdona z Poznania. Apis był protektorem z ramienia Śnieżki z Pragi Horusa Ozyrysowicza, któremu pomagał budować katedrę wenecką, na wzór czego zbudował Kijów i Nowogród Wlk. Apis był prototypem Apollona-pasterza, któremu Hiperboreja (Nowogród) była potrzebna dla zbytu bydła czarnomorskiego. Odynia to nasza Makosza-Kasia, córka egipskiego gubernatora kOZYRYSA-Kazimierza ODYNA, który po upadku Starego Państwa egipskiego w r. 2180 pne skapitulował przed Ariami. Kontynent Mu to LeMUria czyli Indie.

W r. 221 pne pochodzący z Tybetu Pierwszy Żółty Cesarz rozgromił Sarmatów przy pomocy Turków i kazał mordować wszystkich czerwonowłosych, którzy uciekali na ocean. Jakiś statek rozbił się na Wyspie Wielkanocnej, a że był załadowany żelazem to zbudowano posągi z czerwonymi kapeluszami chińskimi jako SOS DLA SARMATÓW. Kiedyś spowodowałem oświadczenie państwowego urzędu geologicznego USA, że W OSTATNICH STU TYSIĄCACH LAT WIĘKSZYCH ZMIAN GEOGRAFICZNYCH NA ATLANTYKU NIE BYŁO, co wyklucza domniemany subkontynent między Ameryką a Europą (s. 92). Atlantyda Platona była KOLONIALNYM WŁADZTWEM na konwencjach STALOWNICZYCH Dionizosa z Tartessu-Tangeru z Chęsą z Krakowa. Konwencja ta była prawie 7 tysięcy lat temu a Murzyni z UNESCO odatowali megality na Bahamach na 5000 l. pne.

S. 96: Hamurabi żył nie w XXIII w. tylko w XVIII pne, gdyż Mari nad Eufratem zniszczył w r. 1751, a Persowie nie zniszczyli Babilonu tylko rozebrali Wieżę Babel do 7 kondygnacji, których miało być KILKADZIESIĄT. Babilon zniszczył dopiero cesarz Trajan w II wojnie żydowskiej. Hiperboreja to oczywiście Nowogród Wielki, gdzie ŁABĘDZIE ŚPIEWAJĄ.

Ruski ARKAIM to Arnheim, pod jaką występuje w Sadze o Horwatach Kałusz k. Lwowa. Jak napisałem w miesięczniku Odra (4/1980, s. 111) to saga mówi o wsparciu przez Pieczyngów Bezpryma, ojca Dytryka, w r. 1029. Takich nazw mogło być kilka, ale Góry Ryfejskie to SKALISTE, a ponieważ Kaukaz to nie był więc chodzi tu o południową Syberię. S. 108: ASGARD jest tu lokalizowany na wschód od Tanaisu czyli Donu, ale zdaje się to być wczesnośredniowieczną spekulacją wandalską. Prawdzice, przygotowując się do oblężenia Sarkelu-Wołgogradu, lokalizowali miły uchu Skandynawów Asgard nad Wołgą. Jestem wdzięczny za uznanie WANÓW za Wandalów – przodków Słowian (s. 111), jednak związek Wandalów z Donem mógł zaistnieć dopiero po rozgromieniu przez nich Ordy Huńskiej w r. 454, gdy wybuchła wojna z cesarstwem chińskim Ti o spadek po Hunach. 250 lat wcześniej, po wojnach markomańskich, przybyło do Chin poselstwo znad Morza Zachodniego, od ludu żyjącego w Przyjaźni z Rzymem, z którym Chiny miały stosunki handlowe – żeby powiadomić, iż odtąd ZACHODNIM PARTNEREM CHIN SĄ WANDALOWIE. Jedyny polski skarb monet chińskich został znaleziony na Wolinie i może być datowany na to poselstwo, gdy zaoferowaliśmy Chińczykom kość słoniową mamutów, rogi nosorożca włochatego i bursztyn.

Pierwszym miastem ArSÓW czyli Ariów winien być Kołobrzeg, gdyż kultura amfor kulistych rozprzestrzeniła się z Pomorza Środkowego. Najważniejszy był jednak zbudowany przez Innachosa Gdańsk ze względu na Żelazo Gdańskie, a Stonehenge nie miało nic wspólnego z druidami, gdyż zostało zbudowane przez Chejrona z Płocka, który został rozgromiony w Czechach przez Prometeusza, króla Egejów we Włoszech, który został zakatowany sadystycznie przez Posejdona z Poznania.

Złote Królestwo Kapłana Jana było pozostałością systemu okupacyjnego Bolesława Krzywoustego BLONDYNÓW-Dzurdzenów, który zepchnął Sungów nad Jangcy. Nazwa Bujan pochodzi od bułata, czyli chyba sarmackiego miasta na Uralu, skąd Chińczycy importowali stal. Miasto to miało silne mury kamienne – ale wieże były tylko nad bramami – z czym ja wiążę znajdowaną w Chinach i Andach biżuterię platynową. KITEŻ to Niżny Nowogród, od czego urobiono KITANÓW, którzy w 906 r. dokonali podboju Chin, zakładając Królestwo Liao i Cesarstwo Sung. Kitanowie byli też blondynami.

Jeśli idzie o zeszklone zamki szkockie to wiosną 1996 Bundestag oglądał na moje wezwanie zeszkloną III kryptę katedry wrocławskiej. Uważam, że była to TECHNIKA wypalona fosforem z Annopola za Waleski Złotowłosej, córki Gereona, który ok. r. 3400 pne dokonał podboju dorzecza Wisły i Odry jako kultura ceramiki sznurowej, której I dziełem była katedra Gereona na Wawelu – nędzna jak na zdobywcę DO WOŁGI. W Polsce, Czechach i Niemczech są pozostałości murów zeszklonych, ale technika ta zrobiła karierę nad Morzem Śródziemnym, w Szkocji i Ameryce w postaci megalitycznych murów POLIGONALNYCH. Ponieważ mury te były LANE więc widocznie piec z rozpuszczonym fosforem bazaltem podnoszono dźwigiem i spuszczano do FORMY – ale to już sprawa Bundestagu.

Potwierdzeniem Kultur Megalitycznych są spotykane we Francji i Niemczech miniaturki grobowców znad Morza Śródziemnego z literami czasem jakby głagolickimi, które mają odpowiednik w sztuce z Jaskini Burrowsa w Illinois (Luc Buergin, Nowe Zagadki Archeologii – Egipskie mumie w Wielkim Kanionie, kalkulator sprzed 20.000 lat, prehistoryczna mapa topograficzna i inne sensacyjne odkrycia, Amber 2003). Żołnierzyki są nagimi tęgimi mężczyznami o greckich nosach, obowiązkowo w BUTACH, co ja tłumaczę drogą przez Alpy.

Jaskinię Burrowsa rabowano przez kilka lat, bo doniesienia o sprzedaży starożytnej AMERYKAŃSKIEJ sztuki ibero-berberyjskiej były ABSURDEM. W ten sposób stan Illinois stracił wspaniałą kolekcję sztuki, bo walczono ze mną a sprawę tłumaczyłem TYLKO JA. Jakiś lud, przed przesiedleniem przez Tartess do Europy, ukrył swe skarby i złoto w jaskini, która została znaleziona dopiero z satelity i obrabowana. Prawdopodobnie byli to Helenowie-Grecy, bo kultury amfor kulistych – Serenów-Ariów-Słowian – na zachód od Wezery nie było. Znaczna część kultury Egejów-Egipcjan też pochodzi z Ameryki, o czym świadczą znajdowane tam mumie egipskie.
 
 
« powrót|drukuj