Skip Navigation
 

31. REKONKWISTA PRAWDZICÓW

Kruszwica

Anna Ochremiak, NAD GOPŁEM ZACZĘŁA SIĘ NASZA HISTORIA, Dziennik, 28-29 VII 2007, PODRÓŻE 4

AO zaczyna ostro: „Ostatnio uczeni próbują nam wmówić, że Polska zaczęła się w Gieczu. Ale my i tak wiemy lepiej. Zaczęła się w Kruszwicy.” Jest to ODMOWA konsumpcji fekaliów pruskich zaserwowanych w Poznaniu pod firmą Krakowskiej Szkoły Archeologicznej. Prof Buko uciekł do ptolemeuszowskiego KALISZA a Dziennik do Kruszwicy. Kruszwica konkuruje tu z Płockiem, którego nazwa pochodzi od go'PŁA czyli orlego lub sokolego gniazda, a takim Gniazdem był zamek a'MAZON w Płocku, od którego pochodzi nazwa MAZOWSZE.który runął do Wisły podczas przebudowy renesansowej.

W Płocku kopał prof. Włodzimierz Szafrański, który zaproponował mi pisanie pracy doktorskiej o Płocku, gdyż NIE MIAŁ GO KOMU ZOSTAWIĆ, bo syn wybrał egiptologię. Odmówiłem, gdyż rządziła tam Petrochemia, więc najpierw próbowano by mnie przekupić a potem zepchnięto ze skarpy, BO PO CO IM JAKIŚ NAJWSPANIALSZY ZAMEK CESARSKI W EUROPIE skoro mają TAKĄ dywidendę? Moja interpretacja Płocka była niecenzuralna, zwłaszcza dla Amerykanów, którzy chcieli ratować skarpę techniką Amerykańską a ja uratowałem ją techniką austriacką – że jak less dostanie wody to robi się SZAJS – wobec czego w każdym płockim domu musi być wodomierz.

Mam list z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian, że Popielidów otruł Henryk v Pobożny, syn Karola Wielkiego. To zgadza się z mym wnioskiem, że trucicielska uczta była w Wiedniu, który w r. 870 odbił wojewoda Kij z Sambora-Kijowa, który zaczęto zwać KIJOWEM. Kij mianował Henryka Burgrabią Wiedeńskim i ożenił się z jego piękną córką Ryksą, która urządziła z tatusiem trucicielska ucztę by zamienić Regencję na Koronę. Polacy jednak trucicielstwa Kijowi, który przybrał imię Popiela II, nie wybaczyli, co spowodowało zniszczenie państwa przez cesarza Karola III Grubego, który wyniósł Piastów. Przed nadejściem Niemców Popiel kazał synowi Sobiesławowi wywieść skarby wandalskie - wg mnie z Płocka a wg AO z Kruszwicy – do zamku na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął do tego kolesia Siemowita Wojewodę.

W Puergg w Niskich Taurach jest kaplica z malunkami WOJNY KOTÓW ZE SZCZURAMI. Karol III wracając do Rzymu dał Puergg swemu szczurołapowi, który zdobył Płock przy pomocy zapłodnionych szczurzyc, które wspinają się z łodzi po MURZE KWADROWYM, gdyż w Płocku był mur MEGALITYCZNY – co jest punktem dla AO. Płock był twierdzą NIE DO ZDOBYCIA, ale był zabudowany spichrzami z pszenicą dla Skandynawów, które Niemcy rozbili z katapult i puścili szczurzyce.

AO ma argumenty za Kruszwicą. Popiel I, Co Bał Się Hunnów czyli Turków, przeniósł skarbiec z Płocka do Kruszwicy, a ponieważ zamek Mysi do tego się nie nadawał więc wybudował zamek na Łagiewnikach – 12 razy większy od Mysiego. Zamek Mysi jest wg mnie architekturą kultury amfor kulistych, czyli Serenów z lat 2600-2100 pne. Popiel I powinien też zbudować zamek na Grodźctwie, bo nie jest to plan Chrobrego, który po kapitulacji pod Poznaniem w r. 1005 desygnował Kruszwicę na NOWĄ STALICĘ, budując tam IMPERIALNĄ katedrę św. Wita – jako pomnik pokoju w Budziszynie.

Z Kruszwicą wiąże się sprawa TRZYDNIOWEGO "żydowskiego" króla Polski Abrahama Prochownika. Sprawę tą widzimy komiksowo na Czarze Włocławskiej, przedstawiającą witezia Pieczyngów Ibrahima Prawdzica, u którego stóp siedzi rapsodyczny Piast, opłakujący Siemowita, którego ścięto dla uświetnienia wyniesienia Leszka V. Ibrahim Prawdzic został jednak obrzezany jako muzułmanin, a judaizm mógł przyjąć jako III wyznanie, gdyż był urodzonym ekumenista, więc dla podboju Chin przyjął jeszcze buddyzm.

Po kapitulacji pod Poznaniem w 1005 r. przeniesiono metropolię kościelną do Bydlnego kościoła w Gieczu, który nazwano Gnieznem Wielkopolskim, z którego ludność przesiedlono do zgniłego miasteczka, gdzie przeniesiono nazwę GIECZ, a Szczecin-Gniezno oddano synom Ody. - Tej Bardzo Dumnej Pannie, która Pogardzała Królem. Stolicą WOJENNĄ został Wrocław, ale podjęto budowę stolicy Imperialnej w GOPLE, tj Sokolim lub Orlim Gnieździe, a ponieważ Gopłem nazywano już Imperialny AMAZON w Płocku, to Gopło nad Notecią zaczęto zwać od Skarbca Popiela Gnuśnego KRUSZWICĄ.

Kruszwicę ZAŁOŻYŁ – a właściwie Rozbudował Popiel I, Co Bał Się Hunnów czyli Turków. Zbudował on pałac Królewski na Łagiewnikach oraz MUSIAŁ zbudować świątynię Imperialną na Świątnikach, którą znamy historycznie jako Świątynię Koronacyjną Chrobrego pod wezwaniem Świętego Wita – bo Chrobry w Bydlnym kościele w Gnieźnie Wlkp, obecnej Archikatedrze, się Nie Koronował.

Po śmierci Chrobrego Mieczysław II musiał jednak urzędować w Poznaniu ze względu na wojnę nad Łabą więc STOŁECZNOŚĆ Kruszwicy przywrócili dopiero Bezprym z Emerykiem w r. 1030. Na Nowy Rok 1031 Podstoli i Podczaszy Frankensztajn otruł jednak Bezpryma i Emeryka, i uciekł do Ottona we Wrocławiu, którego też otruł zostając czeskim palatynem Śląska. Potem przyczynił się do okrutnej pacyfikacji Czech przez Ekkeharda II z Erfurtu, aby oddać Śląsk Kazimierzowi Mnichowi za zwrot dóbr kujawskich, które uzyskał od Bezpryma. W kolegiacie Łęczyckiej stał jego granitowy sarkofag, o który wycierano buty.

Kruszwica chciała rządzić Polską, jak londyńska City Anglia. W tej racji mieszczanie kruszwiccy załatwili we Wrocławiu osadzenie na stolcu kruszwickim seniora Zbigniewa. Dokonał tego Zbrojnie w 1093 r. palatyn wrocławski Magnus Włast, na Złość palatynowi płockiemu i Kanclerzowi Sieciechowi. W 1096 r. Sieciech spacyfikował jednak Kruszwicę, pomimo że na Pomoc przybyło tysiące rycerzy, którzy trzymali pieniądze w kruszwickich bankach. Pamiątką tego są SIECIECHY, bite z zagrabionego srebra kruszwickiego, którego król Brzydził Się jako SKRWAWIONEGO.

To wywołało reakcję Wrocławia, który ponownie wystąpił ZBROJNIE. Sieciech został Przepędzony, co zalegalizowano Aktem Wygnania a kanclerzem został Magnus. Magnus zażądał jednak od Węgrów, którzy okupowali Kraków, Wydania Sieciecha, który został postawiony w Płocku przed sądem Królewskim i – pod naciskiem Kanclerza – skazany na Oślepienie. Potem Magnus rozprawił się z Połowcami czyli Turkami seldzuckimi, którzy zostali rozgromieni pod Przemyślem i już nigdy Polsce NIE ZAGROZILI.

Wschodni bok przebudowanego na Folwark pałacu Popiela I w Kruszwicy: https://www.google.pl/maps/place/%C5%81agiewniki/@52.6678439,18.3197502,3a,75y,284h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1ss0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Ds0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D284.32584%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x4703558c3fb16f77:0x554c720f36e0b7d2
 
 
« powrót|drukuj