Skip Navigation
 

38. POD CZARNYM KRZYŻEM

Worskla

Artur Foryt, SKANDAL WAWELSKI, Focus HISTORIA, I-II/2020, s 66-67

Artykuł jest o wcale nie Świętobliwych manierach Jadwigi Węgierskiej. Omal też nie spowodowała klęski państwa. Najpierw na Radzie Królewskiej sprzeciwiła się wyprawie przeciw Timurowi Kulawemu, który podjął podbój Indii, a potem przykazała Spytkowi z Melsztyna Sabotowanie wyprawy.

To omal nie doprowadziło do tragedii gdy podczas bitwy nad Worsklą w polskim sztabie wybuchła KŁÓTNIA. Gdy goniec przyniósł wieść, że Pobici Rusini cofają się w stronę Polaków i są atakowani przez Tatarów to Gryf-Szczukowski ZAMORDOWAŁ Spytka i poprowadził jazdę w sukurs Rusinom. Zginęło 72 książąt ruskich a zagłada Rusinów mogła mieć Katastrofalne skutki.

Timur na wieść o bitwie przerwał Podbój Indii, które miały mu dać WYPŁACALNOŚĆ, a jego Imperium Rozsypało się. Po pacyfikacji Iranu zdobył Smoleńsk, ale wybuchła Wojna Listowa z Bajazydem Błyskawicą więc podążył do Azji Mniejszej w trakcie czego Polacy anektowali Powołże.

WORSKLA była Matką Grunwaldu. Krzyżacy zmobilizowali 1.100 tysięcy wojowników, co Polacy skontrowali oddaniem Turkom Wołoszczyzny, co wyeliminowało Węgrów, wobec czego na Kraków musieli iść Czesi, których ZABRAKŁO pod Poznaniem. W bitwie pod Koronowem UPADŁA RZESZA LUKSEMBURGÓW a Polacy zhołdowali Brandenburgię i anektowali ŚLĄSK.
 
 
« powrót|drukuj