Skip Navigation
 

39. ZACHOD. WIATR I DMUCH SIEWIERA

Wyspa skarbu templariuszy

Erling Haagensen, Henry Lincoln, WYSPA SKARBU TEMPLARIUSZY – Bornholm i tajemnice zakonu templariuszy, AMBER Warszawa 2004

Jest to Lincoln & Sp – autorzy największego bestsellera XX w. ŚWIĘTY GRAAL, ŚWIĘTA KREW. Lincoln zajmował się poszukiwaniem skarbu templariuszy we Francji, ale przeczytał U MNIE, że skarbiec templariuszy był tam, gdzie mieli oni suwerenność, czyli na Cyprze lub Łotwie, a renesansowa tradycja niemiecka mówi o zamku i skarbach templariuszy w POLSCE. Szukano tego zamku na Pomorzu, ale tłumaczyłem, że chodzi o Rygę i Kawalerów Mieczowych, pod jaką nazwą ukrywali się templariusze po kasacji. Wobec tego Lincoln wziął się za pisanie z doskonałym skutkiem – bo by skończył jak Vendyl Jones, słynny Indiana Jones, który wydał majątek na poszukiwanie skarbów jerozolimskich, bo nie uwierzył mi, że Świątynię Jerozolimską (Salomona) rozebrali Rzymianie, stając się synonimem absurdalnej obsesji.

Znaleziono już skarbiec templariuszy na Dębowej Wyspie w Nowej Szkocji, na przeszukanie której wydano duże pieniądze, więc wytłumaczyłem, że była to twierdza duńska, opuszczona wobec podboju Danii przez historycznego Hamleta Mieszka Bolesławica w r. 1086. Zostało to potwierdzone znalezieniem tam przez archeologów monety duńsko-norweskiego króla Estridsona z poł. XI w, oraz analogicznej twierdzy na Haiti, gdzie znaleziono z satelity Eldorado.

Mapy EH i HL są antypolskie. ROSJA na Białorusi w XII wieku może odnosić się do Prawdziców, którzy jednak w r. 1127 zostali wygnani przez powracającego z Chin Bolesława III z Moskwy do Rygi, gdzie przewieźli flotyllą swe skarby. Gdy Bolesław obległ Rygę to sfinansowali najazd Skandynawów na Płock. W r. 1138 Prawdzice zamordowali króla, ale następca jego, Bolesław IV Kędzierzawy urządził w r. 1160 najazd na Rygę z Henrykiem Lwem i Waldemarem I, wobec czego Prawdzice wezwali templariuszy, którzy zakupili u Waldemara Bornholm a potem pomogli Duńczykom w podboju Rugię i zdobyciu Winety na urwiskach klifowych zachodniego Wolinia, mającą być największym miastem Europy.

Gdy w r. 1169 Prawdzice dokonali okupacji Danii to templariusze ryscy wymordowali ich i zawładnęli skarbami w Rydze jako Kawalerowie Mieczowi.

Steven Sora, ZAGINIONY SKARB TEMPLARIUSZY – Rozwiązanie zagadki Wyspy Dębów, Bellona – Atena Press, Warszawa 1999

W prospekcie czytamy: Jezus z Nazaretu był małżonkiem Marii Magdali. Nie umarł na krzyżu, został założycielem istniejącej do dziś „dynastii Jezusowej”, pielęgnująceej jego świętą krew Świętego Graala. W początku średniowiecza powstało tajne towarzystwo Syjonu, które wyłoniło zakon Rycerzy Świątni, zwany templariuszami, którzy przygotowują się ponoć do objęcia władzy nad światem. To właśnie jego założyciele znaleźli w ruinach świątyni Salomona tajemniczy skarb. Czy spoczywa on na Wyspię Dębów w Nowej Szkocji?

Jest to taniec dla odwrócenia uwagi od Złota Afryki i Skarbu Templariuszy. O Złocie Afryki piszę w książce Incydentu nie było a Skarb Templariuszy wyjaśniam wg komisji Stalina, która stwierdziła, że za złoto z Rygi templariusze finansowali wojnę stuletnią, chcąc WYKUPIĆ Francję. Złoto te zostało wywiezione do Szkocji i złożone w zamku Edynburga, i poszło na finansowanie Waszyngtona.

Potwierdza to renesansowa śpiewka niemiecka: Jest w Polsce zamek wspaniały, templariusze w nim się ostały. Ich skarbów nie policzycie, bo większych nie ma na świcie... Ów zamek był jednak nie na Pomorzu tylko w Rydze, gdzie Prawdzice przewieźli flotyllą swe złoto, gdy wracający z Chin Bolesław III zaatakował Moskwę od wschodu. Potem, wobec atakowania Rygi przez Mazurów, Sasów i Duńczyków Prawdzice oddali Rygę templariuszom z BORNHOLMU. Skarb Templariuszy nie miał nic wspólnego ze Złotem Afryki, za które Żydzi wykupili hipotecznie Rzym, i Skarbem Świątyni, który powstał przez przeniesienie Skarbu Królewskiego z cysterny za Ścianą Płaczu do cysterny Świątyni na terenie Uniwersytetu, bo skarbiec ten ODZYSKALI Asyryjczycy. Indiana Jones po demobilizacji we Włoszech strawił miliony ojca za grunt podmiejski, czego by uniknął, gdyby pogadał ze mną – co wymagało jednak deklaracji, że nie będzie rozstrzeliwał antysemitów.

Polskim IJ jest Philip Earl Steele, który napisał książkę NAWRÓCENIE I CHRZEST MIESZKA I (Fronda PL W-wa 2005) rekonstruując kontrowersyjnie do mnie zespół lednicki – co teraz jest absurdem wobec znalezienia pod kaplicą Mariacką w Poznaniu kaplicy ROMAŃSKIEJ jako II, spychającej w przeszłość znaleziony tam przez prof. Koćkę-Krenz zespół PRZEDROMAŃSKI, zgodnie z systematyką jej ojca, który był prominentem lwowsko-wrocławskiej szkoły archeologicznej i architektoniczno-historycznej, która została WYTRUTA. Ja dotuję Lednicę na Erychtonosa – wobec czego wygnany z Krakowa do Wrocławia Chęsa-Amfiktion-Hanys musiał fortyfikować Poznań, pamiątką czego zdaje się być odkryty przez Koćkę-Krenz zespół przedromański.

Pramatką templariuszy nie jest Maria Magdalena tylko rzymska żona Jezusa, księżniczka marsylska, która urodziła 2 synów, gdy Magdalena córkę – a u Żydów potomstwo żeńskie się nie liczy, gdyż jest to męski szowinizm. Jezus nie był założycielem Zakonu Syjonu tylko Jan Chrzciciel, który to zakon – jako RÓŻOKRZYŻOWCY – jest infrastrukturą masońską. Tłumaczyłem Niemcom, że Dębowa Wyspa nic wspólnego z templariuszami nie ma; była to twierdza duńska, opuszczona wobec najazdu na Danię historycznego Hamleta, Mieszka Bolesławowica w r. 1086, a podobną znaleziono na Haiti w pobliżu odkrytego z satelity Eldorada.
 
Strony: 1 2 Następna »
 
 
« powrót|drukuj