Skip Navigation
 

05. SUDECKA METALURGIA ŻELAZA

W VII tysiącleciu pne czeskie zasoby rud były widocznie na wyczerpaniu skoro Chalibowie dokonali okupacji ziem w dorzeczy Odry i Wisły, czego DOWODEM są Palatia jako budowle OKUPACYJNE. Było to połączenie Rotundy-WARTOWNI z forteczną Sypialnią, żeby nikt śpiącym gardeł nie poderżnął.

Zachowaną wartownią jest rotunda na zamku w Cieszynie, ale jeśli Nie Ma przy Wartowni Sypialni to albo nie była już potrzebna, albo była z gliny. Z tej racji Palatia musiały być PIĘTROWE, gdyż Wejście z Wartowni do Sypialni było na Piętrze, gdzie dyżurował Dowódca Warty a Rozprowadzający był na Parterze i doglądał ognia.

Głównym celem Okupacji Chalibskiej było przejęcie i zabezpieczenie sudeckich Magnetytów i jurajskiej Śmietany Hematytowej. W zamkach jurajskich i sudeckich Nie Ma Rotund, z wyjątkiem Cieszyna, Wawelu czy zamku Biskupiego w Płocku.

W Kielcach Chalibowie dogadali się z baronami miedziowymi, o czym świadczy zbudowanie przez Chalibów Katedry Kieleckiej, ale w Przemyślu było inaczej. Chalibowie zbudowali tam na górze Zamkowej palatium i podjęli budowę ZAMKU i II palatium na stoku Katedralnym, co świadczy o zamiarze anektowania Wielkiej Soli Przemyskiej.

Na zamku Przemyskim pokazywano mi ZASYPANY wykop fundamentowy ze szczątkami ludzkimi, które uznałem za ciała Pomordowanych Chalibów, wrzuconych do wykopu fundamentowego, który zasypano gruzem z rozbieranego Platium jako NIESTOSOWNEGO w związku ze zmianą planu zamku. Skoro zaś Palatium Nie Było Potrzebne to nie był to Bunt a Operacja Wojskowa, dająca pewność, że Chalibowie NIE WRÓCĄ. Przerwano też budowę palatium II, na miejscu którego zbudowano katedrę IMPERIALNĄ kultury lendzielskiej, która stoi do dziś.

Z tą operacją Wojskową łączę opanowanie przez kulturę lendzielską Metalurgii Cieszyńskiej, na cieszyńskim węglu jurajskiej rudzie, której POMNIKIEM są Zamki Jurajskie.

CIESZYN to Wielka Radość, więc wypada zapytać, Z CZEGO SIĘ TAK CIESZONO ??? Otóż opanowanie metalurgii cieszyńskiej Umożliwiało ZAŁOŻENIE CHIN. Wreszcie ktoś powiedział o ukrywanym przez 60 lat GENETYCZNYM związku Cywilizacji Chińskiej z kulturą trypolską na Ukrainie, co ja uzupełniłem, że Farbiarstwo WYNALAZŁA kultura trypolska, bo najlepszy czerwiec polski jest na Podolu.

To pociąga Domysł, że kultura grobów Katakumbowych na Ukrainie i w Południowej Rosji była efektem handlu Miedzią Kielecką i żelazem cieszyńskim. Sięgnąłem do Wikipedii i znalazłem blog Praindoeuropejska Geneza Słowian a w nim późnomezolityczną kulturę janosławicką i przedneolityczną kulturę choinicko-pieńkowską. Kultury te mają w grobach OCHRĘ, co ja uważam za pozostałość SAPROPELITU – otrzymywanego ze skuwania magnetytu z lignitem czyli węglem brunatnym. W Rytnie pod Skarżyskiem znaleziono zaś PALEOLITYCZNE wyrobisko Śmietany Hematytowej.

Ja uważam sapropelit za I etap metalurgii żelaza. Archeologicznym centrum sapropelitu są Czechy, ale u nas wielkim eksporterem sapropelitu – zwanego Świńskim Żelazem – była Świdnica. Tak jak groby JAMOWE były naśladownictwem Półziemianek tak groby Katakumbowe SZYBÓW górniczych a najbliższym ośrodkiem górniczym były Góry Świętokrzyskie.

Budowa Stonehenge wymagała Stali STOPOWEJ a Wynalazcami Żelaza były Pepiki, zaś mąż Dropi, niemłody Apollo z Cieszyna, utworzył technologię stali STOPOWEJ na chromitach ślężańskich. To zaś UMOŻLIWIŁO mu budowę Granitowego Zamku na wrocławskiej Wyspie Piaskowej.

W filmie KRYPTY KRÓLÓW SŁOWIAŃSKICH NA ŁYSEJ GÓRZE https://www.youtube.com/watch?v=9fRDZCrzS58// są 2 istotne informacje: Krypty Królów Słowiańskich zostały spenetrowane przez komunistów w latach 60 i ZATOPIONE dla UNIEDOSTĘPNIENIA; II istotną sprawą jest kontrargument ich funkcji hydrotechnicznej: TYNKOWANIE GLINĄ – czyli SPRZED Zaprawy Murarskiej. Znaczy to, że budowniczowie Krypt posiadali narzędzia STALOWE do cięcia skały, ale NIE ZNALI TECHNIKI MURARSKIEJ i Cegły Duńskiej. Byli to więc NIE Królowie, ale Baronowie Wielkiej Miedzi Kieleckiej.
 
 
« powrót|drukuj