Skip Navigation
 

06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Przy budowie autostrady k. Drezna odkryto NAJSTARSZĄ CYWILIZACJĘ EUROPEJSKĄ, a podobne dzieła ziemne i drewniane badano już w Austrii i Słowacji. Dzieła te są datowane dendrologicznie na ok. 5000 lat pne i były użytkowane przez 200 lat, co suponuje jakąś kolonizację naddunajską, kojarzoną z Lepenskym Virem w Żelaznych Wrotach, gdzie odkryto rzeźby kamienne z VI tysiącl. pne. Archeolodzy znaleźli też część transformatora Elektrycznego sprzed 6 tys lat (Odkopanie starożytnego urządzenia elektrycznego w Bułgarii, Nexus, I-II 2005, s. 59-60).

Odkryta cywilizacja dysponowała dużą siłą wytwórczą, jak PIŁY STALOWE. Po 40 latach zmagań musiałem zawnioskować, że nie było łużyckiej technologii Brązu, tylko BIŻUTERIA BRĄZOWA, a Stalowy Smok Hetycki był bliskowschodnim dystrybutorem żelaza europejskiego. Do ścinania i obróbki wielkich pni nie starczały narzędzia z kamienia czy brązu, a budowa piramid była efektem stalownictwa śląskiego. – Bez żelaza nie było techniki i kapitału.

Byłem w komisji Chudzickiego, który reprezentował Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną. Ten przedwojenny archeolog uważał, że wiele polskich kościołów zostało wzniesionych przez kulturę łużycką, co mnie trochę dziwiło. Zajmowałem się Wałami Śląskimi, które łączyłem z kulturą pucharów lejkowatych. Rozmawiałem na ten temat ze znanymi archeologami, ale zostałem wyśmiany przez Antoniewicza i wyszydzony publicznie a nawet zelżony we wrocławskim Muzeum Archeologicznym przez dr Trudzika, bo przy badaniu Wałów Śląskich pnie były wprawdzie bardzo zbutwiałe, ale znaleziono ślady PIŁY. Było to po otruciu Haubowicza w Sztokholmie, który głosił, że Halsztat Śląski jest starszy od alpejskiego?

Odpowiednikiem Wałów Śląskich są Wały Łużyckie, ciągnące się lewym brzegiem Nysy, od Zgorzelca do Gubina. Między Nysą a Bobrem była puszcza łużycka, z powodu której Łużyczanie uznali za Nerona protektorat rzymski, o czym mówi Quo vadis. Wały takie budowały silne centralizmy przeciw rozbójnikom i jako granice celne. Wielki Mur Chiński zabezpieczał Chiński Monopol Jedwabiu wobec czego Wał Łużycki strzegł Drogi Śledziowej Szczecin-Triest a Wał Śląski spławu Bobrem, którym transportowano żelazo sudeckie do Szczecina. Zagadką jest, dlaczego Wał Śląski omijał Bolesławiec od wschodu – jakby siedział tam jakiś baron, który lawirował między Śląskiem, Czechami i Łużycami?

Zgadza się to z POLITYCZNĄ granicą między kulturą lendzielską a roseńską na Odrze i Nysie – co ja tłumaczę reprezentowaniem przez kulturę lendzielską żelaza śląskiego a roseńską czeskiego. Teraz Wały Śląskie przypisuję Erychtonosowi a Łużyckie wygnanemu Chęsie.

Europejska Atlantyda została POTWIERDZONA przez Heinricha Kusche identyfikacją gęstej siatki na zdjęciach Satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNYCH tuneli, co ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE, które zakopywano w XIII wieku.

Dr Franc Zalewski prezentuje ślady pił DIAMENTOWYCH odkryte w neolitycznych kamieniołomach krakowskich:

Dr Franc Zalewski uważa, że większość polskich zamków ma kilka lub nawet kilkanaście tysięcy lat: .https://www.youtube.com/watch?v=EW0TGD2ptQs

Artykuł o śladach pił diamentowych odkrytych w zamku Ogrodzieniec: https://lukaszkulak92.wordpress.com/2017/04/17/kto-budowal-zamki-w-polsce-przyklady-ingerencji-obcej-technologii/comment-page-1/#comment-255

Krakowski Park Archeologiczny powstał dla ODPĘDZENIA wspinaczy skałkowych. ATLANTOLOGÓW przekonywano, że to są ślady po eksploatacji wapienników na budowę Twierdzy KRAKÓW, ale wapień dobywano MASZYNAMI Znanymi i NIEZNANYMI współczesnej technice, metodą kołków moczonych i Odłupów czyli PRZEDDYNAMITOWO. Jest to taka sprawa jak z wrocławskim kolejowym wiaduktem CEGLANYM – który z ŻELBETONU byłby dużo TAŃSZY.

Kilka lat temu byłem w gdańskim urzędzie konserwatorskim, gdzie mówiono mi, że gdy wymieniano pale fundamentowe pod spichrzem Daleka Droga to „zbiegli się rzeźbiarze”, ale pale i Dźwigary były tak SKAMIENIAŁE jakby miały wiele Tysięcy Lat. UGd uznał je za Przedkrzyżackie, ale UJ orzekł, że to są pale ŻELBETOWE z lat 2100-2300 pne.

Dr Franc Zalewski mówi: Z WAPNA UZYSKANEGO W KRAKOWSKIM PARKU ARCHEOLOGICZNYM MOŻNA BYŁO ZBUDOWAĆ PIĘĆ KRAKOWÓW, a takich wapienników jest w Krakowie 8 i wszystkie były eksploatowane 7 tysięcy lat temu, więc CO Z NICH BUDOWANO ??? Taką Technikę znaleziono też w zamkach OGRODZIENIEC i TENCZYN. Ogrodzieniec zaczęto budować MEGALITYCZNIE a kontynuowano MURARSKO, co suponuje, że gdy Jur-Uranos wybierając się z Kochanką na Ural ZAKAZAŁ synom fortyfikowania techniką Murarską to ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE – czyli, że dopiero Po Wykastrowaniu Uranosa Ogrodzieniec budowano MURARSKO ???

Ja mam odpowiedź, na co była potrzebna tak GIGANTYCZNA ilość wapna? Była potrzebna na budowę Kanału Przemysłowego SOSNOWIEC-BORODZIEJ-Weneda-Bydgoszcz). Po zbudowaniu Kanału Przemysłowego kamieniołomy krakowskie przestały być potrzebne, bo tańszy i lepszy był wapień z Chrzanowa – więc je OPUSZCZONO.

https://www.youtube.com/watch?v=9fRDZCrzS58 - KRYPTY KRÓLÓW SŁOWIAŃSKICH NA ŁYSEJ GÓRZE

W filmie podano dwie ważne informację, że Krypty Królów Słowiańskich zostały spenetrowane przez komunistów w latach 60 i ZATOPIONE dla UNIEDOSTĘPNIENIA oraz jest kontrargument ich funkcji hydrotechnicznej: Tynkowanie Gliną – czyli SPRZED Zaprawy Murarskiej. Znaczy to, że budowniczowie Krypt posiadali narzędzia STALOWE do cięcia skały, ale NIE ZNALI TECHNIKI MURARSKIEJ i Cegły Duńskiej.

Ja mogę to uzupełnić, że statyka krypt odpowiada Katedrze Kieleckiej, którą ja uznałem za Naśladownictwo przez Pana z Wrocławia pałacu bogini Kybele na praskim Hradczanie, gdzie się wychował. Bodaj 20 lat temu czy Wcześniej zwróciłem uwagę na podobieństwo krypt świętokrzyskich do grobowca Ozyrysa w Rzymie PORTA MAGGIORE tłumacząc proweniencję ze Świętego Krzyża. Tłumaczyłem to tym, że poselstwo po Zwłoki Prometeusza zwiedzało krypty świętokrzyskie, co Powtórzono w Rzymie ???

Jeśli mam rację to byłyby to grobowce Królów Miedzi Kieleckiej SPRZED Techniki Murarskiej, ale z dostępem do Żelaza Handlowego za miedź kielecką.
 
 
« powrót|drukuj