Skip Navigation
 

06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Budowa STONEHENGE wymagała Stali Stopowej, którą u nas zainicjował Apollo z Cieszyna budową Zamku Granitowego na wrocławskim Piasku. Europejska Atlantyda pochodzi od skandynawskiej WALLHALI, którą uważano za Colosseum, ale badania lingwistyczne i historyczne wykazały, że Wallhala jest STARSZA. Zaczęto więc kojarzyć Wallhalę ze Stonehenge, co również nie utrzymało się więc zaczęto kojarzyć ją – może pod moim wpływem – z Ciepłym Bałtykiem, aż ogłoszono, że Skandynawska Atlantyda to BYDGOSZCZ. To zaś kojarzy Wallhalę ze zburzoną przez Krzyżaków i Czechów katedrą bydgoską LILĄ WENEDĄ.

Ja wykazałem, że Lila Weneda jest wtórną nazwą słowiańską starszej GRECKIEJ świątyni, prawdopodobnie Wallhali. Wobec tego powinna być dziełem Gotyku Nadwiślańskiego budowniczego Wspaniałego Gdańska Ogigesa-Ajgialosa. To zaś skojarzyłem z mauzoleum Eurydyki-EUROPY nad Bosforem jako dziełem KARA-k'Orfeusza, prawnuka Posejdona z Poznania. Mauzoleum EUROPY byłoby DWUKONCHESOWĄ kopią CZTEROKONCHESU w Bydgoszczy – ale kto U Licha budował Świątynię Imperialną w Bydgoszczy ???

Takowa miała sens jako EMPORIUM metalurgii kaszubskiej – na szwedzkiej rudzie i cieszyńskim węglu, dowożonym kanałem przemysłowym Sosnowiec-Bydgoszcz. Bydgoszcz była Najważniejszym Portem Śródlądowym w Europie i z tej racji takie Emporium mogło być budowane już przez Stalownictwo Kieleckie.

Pan budował zrazu katedrę w Trewirze ponieważ Dropie chciała Przeprosić syna za Wygnanie to wysyłała mu podarki, wśród których mogła być stal zbrojeniowa, którą użył do budowy katedry w Trewirze, ale nagle dostał Wezwanie by Ratować Apollonię więc porzucił budowę i podążył do Wrocławia. Tu przeniósł technologię stali stopowej do Kielc i w sojuszy z baronami miedzi kieleckiej zabezpieczył Śląsk przed Chalibami.

Pan zbudował sobie zamek na Kadzielni KARCZÓWKA i prawdopodobnie na kulminacji Ogrodu Botanicznego wzniósł świątynię Imperialną SĄD na planie nieukończonej katedry w Trewirze. Tam w 3 wschodnich filarach odkryto zamurowane kolumny granitowe więc miała to być HALA KOLUMNOWA. Rozstaw kolumn, filarów i przypór świadczy, że miało być pierwotnie sklepienie KOPUŁOWE – wiązane wieńcami ze stali zbrojeniowej w bębnach kopuł – ale po postawieniu 3 kolumn ZABRAKŁO stali zbrojeniowej i może narzędzi do obróbki granitu więc plan zmieniono i zbudowano KOŚCIÓŁ FILAROWO-GURTOWY.

WALLHALA była techniczną kontynuacją SĄDU jako II TREWIDY, ale budował ją Ktoś, kto miał stal zbrojeniową, ale nie miał granitu na kolumny więc musiał zastąpić je KONCHAMI. To Wyklucza Pana, ale suponuje jego młodszego syna, który nie był na pogrzebie Pana we Wrocławiu, ale opanował metalurgię kielecką. O tym świadczy też to, że następca Pana – grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos – MAŁPOWAŁ Wallhalę w Płocku, Krakowie i Moskwie, bo Nie Miał stali zbrojeniowej czyli Kielc. Skandynawowie byli Wypłacalni, bo wieźli rudę szwedzką do Elbląga lub Gdańska, gdzie ładowali Żelazo, z którym wracali bądź do Skandynawii lub wieźli Kanałem Przemysłowym na Dunaj. Z tej racji DUNAJ był Rajem Skandynawskim, czyli, że Skandynawska Atlantyda powinna być NA DUNAJU.
 
 
« powrót|drukuj