Skip Navigation
 

07. ROMAŃSKIE KREMLINY I EMPORIA

Architektura Romańska zaczęła się w Polsce na Kielecczyźnie, od wizyty w Płocku króla Tartessu-Tangeru BrAHUSA, który podpisał z Chęsą-Hanysem-Hanzą-Hansem-Amfiktionem konwencję na dostawy żelaza i stali do Iberii i Berberii. Tartess przysłał muratorów iberyjskich, którzy podjęli budowę na Kielecczyźnie kremlinów kieleckich według architektury ROMAŃSKIEJ, znamiennej zdobieniem głowic LIŚCIEM AKANTU. Flota tartesyjska płynęła z winem i wełną do Skandynawii, gdzie ładowała rudę żelazną, którą wiozła do Płocka, gdzie ładowała ŻELAZO. To dało początek GURTOWEJ architekturze Romańskiej. Większość tych kremlinów zachowała się, jak Sulejów, Wąchock, Koprzywnica jako PRZEMYSŁOWE klasztory cysterskie, gdyż są przy strugach energetycznych.

Gdy napisałem w Google KIELCE WODOCIĄGI i wyskoczyły mi w Widłach ulic Krakowskiej i Borowej. Na zachód Borawej jest zaś ul. Jagiellońska a za nią Ogród Botaniczny i Taras Widokowy KARCZÓWKA. Patrzyłem na to Jak Wół Na Malowane Wrota, bo sprawa jest taka jak z oczyszczalnią ścieków w Koninie ??? Karczówka jest fortycją Neolityczną więc wypad mi wyprowadzać nazwę od KARA k’Orfeusza, który do wypędzenia nad Bosfor musiał rezydować w Kielcach ze względu na STALOWNICTWO i Wielką Miedź Kielecką.

Obejrzałem fragmentarycznie obszerny tag HANYS W PODRÓŻACH i jestem wdzięczny Hanysowi za uwagę TREWIROWI nad Mozelą jako Antycznemu Centrum Niemiec. W związku z tym przypominam, że w Polsce szydzono z rosyjskiej architektury KLECIOWEJ. Otóż ja stwierdziłem, że Architektura Kleciowa NIE BYŁA SKUTKIEM Hagia Sophii w Konstantynopolu, ale katedry WENECKIEJ, do czego udało mi się nad Neckerem przekonać wykształconego w Leningradzie Ukraińca.

Wówczas był to mój WNIOSEK, który udało mi się po powrocie do Polski ZHISTORYCZOWAĆ. Otóż Śnieżka z Krokowa-Pragi wysłała najmłodszego z rodzeństwa, Apisa na Lorda-Protektora osieroconego we Włoszech Horusa, który pomagał Horusowi w budowie katedry WENECKIEJ Cegłą Duńską. Katedra wenecka była na planie KOLUMNOWO-WIEŃCOWO-KOPUŁOWYM, ale urzędujący na kieleckiej Karczówce Skurwysynek Kar-k’Orfeusz stali zbrojeniowej na Wieńce NIE PRZYSŁAŁ, wobec czego trzeba było zmienić plan na KLECIOWY – w jaki to sposób architektura KLECIOWA rozprzestrzeniła się.

Chęsa nie ukończył tego działa, gdyż 12 lat po zamordowaniu teścia, Kroka z Pragi, został zaatakowany przez Erychtonosa z Bratysławy - wnuka Kroka a syna Ateny i Hefajstosa. Chęsa obronił się w Poznaniu, wobec czego Erychtonos zbudował Wartownię i Forteczną Sypialnię na Lednicy GIPSEM z Włoszczowej, żeby nikt śpiącym gardeł nie poderżnął. Tynk zabarwił lazurytem z Afganistanu, co kosztowało FORTUNĘ.

Zwróciłem uwagę, że to była technika PRZEDFARBIARSKA, bo malowanie kosztowałoby 100 razy Taniej. Farbiarstwo przyniosła zaś do nas kultura trypolska z subkulturą Ceramiki Malowanej, która ZAŁOŻYŁA CHINY.

Palatium na Ostrowie Poznańskim też otynkowano lazurytem, ale nie wiadomo przez Kogo? Chęsa zbudował w Poznaniu rozebraną przez Prusaków wielką farę ROMAŃSKĄ. Pamiątką tej wojny jest ukryty pod spaloną palisadą Okołu Skarb Wiślan - prawdopodobnie fundusz na budowę emporium-katedry I w Visby na Gotlandii dla importu rudy szwedzkiej.

Chęsa został wygnany też z Poznania do Pragi, gdzie wzniósł sobie Najwspanialszy grobowiec w postaci Rotundy-WIEŻY hradczańskiej. Skutkiem tej wojny są Wały Śląskie Erychtonosa i Łużyckie Chęsy, jakie utraciły sens po wprowadzeniu wieży oblężniczej HULAJPOLE. Był to Podział kultury Vinca na Lendzielską i Roseńską.

Po śmierci Chęsy władzę w Bohemii objął jego syn Tryton-Men, który z Chejronem z Płocka dokonał aneksji lewego brzegu Renu budując tam wspaniałe katedry romańskie, z których najwspanialsza jest w w Moguncji, zaś Chejron podjął budowę STONEHENGE jako meteorologiczną i nawigacyjnej wieży nadmgielnej La Manchą do LA MANCZY. Dowodem tego są CZESKIE krypty w Niemczech, Danii i Anglii.

Podejrzewając, że Władcą Pierścieni był budowniczy Stonehenge Chejron z Płocka, który posługiwał się WALUTĄ Erychtonosa kultury badeńskiej w postaci miedzianych PIERŚCIENI skroniowych, noszonych jako zawieszki przez kobiety przy toczkach-kaszkietach – skąd KASA – Wywnioskowałem, że podstawą faktograficzną Władcy Pierścieni były mity mazurskie, które Tolkien mógł znać od swej babki. Tak molestowałem tym Anglików aż UJAWNILI, że faktograficzną podstawą Władcy Pierścieni jest Kronika Oksfordzka "sprzed 8 tysięcy lat", którą odczytali wojskowi kryptolodzy angielscy, co dano do zredagowania literackiego Tolkienowi von Tolkmicko indygenatu bałtyjskiego. - Poprawiłem tą Kronikę Oksfordzką na 7 tysięcy lat.

Wobec aneksji lewego brzegu Renu przez syna Chęsy-Hanzy Trytona a Brytanii przez Chejrona to Tartess-Tanger sprowadził amerykańskich Egejów i Hellenów, których zakwaterował we Włoszech i Brytanii. Tryton został zaatakowany przez Prometeusza z Włoch, ale zdołał przewieźć swe skarby do Chebu, co pozwoliło mu na budowę Romańskich Katedr Nadreńskich: w Moguncji, Wormacji, Spirze i Bambergu. Chejron wycofał się zaś przed Posejdonem na Jutlandię, gdzie podjął budowę kanału i katedry w RIBE, a potem wyprawił się do Bohemii przeciw Prometeuszowi, ale został pobity i przykuty go pręgierza na Chojniku. Wobec tego do Bohemii wyprawił się Posejdon z Brytanii, który pojmał Prometeusza i przykuł w miejsce Chejrona, KORONUJĄC się tym na Pana Oceanów. Posejdon kazał ukończyć Stonehenge sekwojami francuskimi.

Archeologiczną pamiątką tej ekspansji Egejów są nagie ŻOŁNIERZYKI w BUTACH z greckimi nosami, znajdowane w basenie śródziemnomorskim, wsch. Francji i zach. Niemczech. Po Trytonie-Menie rządziła nad Renem, jego córka Palatia – skąd Palatynat – która z powodu utraty przez ojca metalurgii brdneńskiej utraciła suwerenność.

Romańska architektura GURTOWA trwała do upowszechnienia podczas Prometeomachii cegły DUŃSKIEJ, która WYMUSZAŁA Konstruktywizm.

Znaczyłoby to, że mur ceglany starówki płockiej zbudował Zelnik z Zelandii. Na dziedzińcu klasztoru benedyktynów na zamku Biskupim znaleziono zniwelowany piec STALOWNICZY i zjedzone szczątki 12-letniej dziewczynki z powodu głodu oblężniczego. Zelnik uciekając przed Posejdonem wywiózł metalurgów i murarzy do Rygi, gdzie założył metalurgię Ryską

Klasztor cysterek w Trzebnicy jest OSTATNIM Kremlinem Kieleckim. Jest uważany za pierwsze dzieło murarskie łączące Poprawnie kamień z cegłą. Jest on w stylu rotundy romańskiej na wrocławskim zamku Biskupim, która łączy się logicznie z żoną Tymoteusza Okeanidą, córką lub familiantką Posejdona z Poznania, po śmierci której Tymoteusz OSZALAŁ.

KOLEJNYM dziełem Tymoteusza jest ROTUNDA zamkowa w Legnicy. Tymoteusz zbudował OBECNY Rynek wrocławski, którego Ratusz i kamieniczki Jaś i Małgosia zachowały się. Na Wyspie Książęcej znaleziono jednak takie dziwactwo jak GRANITOWE żebro sklepienne - niewątpliwie SPRZED Tymoteusza. Wypada je przypisywać Apollonowi, Panu lub Jurowi.

Pierwotnym dystrybutorem żelaza i stali czeskiej były Włochy, co powołało architekturę PRECYZYJNĄ. Ponieważ na terenach trzęsień ziemi nie można było budować sklepień ceglanych to rozkwitła tam architektura ZAKOTWICZONYCH belek stropowych na cienkich kolumnach, które nie sypały się na głowę. Stolicą Prometeusza było Palermo więc tą Architekturę Precyzyjną można wyprowadzać z obecnej katedry PALERMIJSKIEJ, wystrojonej przez Fryderyka II Hohenstaufa.

https://www.polskieradio24.pl/39/1240/Artykul/2673976,Kolebka-panstwa-Piastow-Naukowcy-ustalili-date-budowy-palatium-na-Ostrowie-Lednickim

Gdy kilkadziesiąt lat temu badano PALATIUM na Ostrowie Lednickim to największy szkopuł był z TYNKIEM barwionym LAZURYTEM Z AFGANISTANU – zawsze wielokrotnie droższym od złota. W końcu Wykoncypowano, że Piastowie UKRADLI skarbiec awarski Karolowi Wielkiemu.

GRANCIARZE poznańscy teraz takich rzeczy nie robią, bo ODRZUCILI Barwienie Tynku Lazurytem z Afganistanu, które ja uznałem za technikę PRZEDFARBIARSKĄ, i zastosowali metodę naukową Profesora Wacława Korty z Wrocławia, że jeśli coś jest KŁOPOTLIWE to się je POMIJA, co nazywa się Zamiataniem Pod Dywan. Profesor Korta miał jednak wypisane na czole: JESTEM JEZUITĄ czyli masonem, toteż nie dziwiła mnie jego Technika Masońska, która przejawia się KRADZIEŻĄ DOKUMENTÓW, które kiedyś niszczono a teraz UTAJNIA i odsyła do Izraela. Ja jako tajny więzień Organizacji Narodów Zjednoczonych jestem ofiarą tej praktyki masońskiej. Mymi strażnikami więziennymi są Premier Morawiecki i Pobożny Żyd Zbigniew Ziobro.

UAM jest wyznawcą Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera, który w czasie wojny Pracowicie szukał złota ze swymi żydowskimi terrorystami antypolskimi i Wydziałem Archeologii UJ. Gdy Redaktor Stanisław Michalkiewicz nazwał Lechiadę RZYGOWINAMI UBECKIMI od pilnowanego przez UB i Lwowiaków archiwum Sejmu Śląskiego (1944 ne - 2175 pne) to Paweł Szydłowski z USA, autor książki WANDALOWIE TO POLACY wyzwał UJ od RZYGACZY FEKALIAMI HITLEROWSKIMI, co uzupełniłem: SIEG HEIL, SIEG HEIL. Moskwa Zagrożona.

W Apolonii-Wrocławiu Pana zastąpił Jur-Uranos a w Kielcach Bezimienny syn Pana, który zbudował WALLHALĘ na której Podpisał się Jur-Uranos, małpując ją w Duczy-Krakowie i Moskwie. Największym dziełem greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa była bowiem Białokaminna Moskwa. Wybierając się z Kochanką na Ural Zakazał synom fortyfikowania techniką Murarską więc ci fortyfikowali się Megalitycznie: Krok na Hradczanie a Chronos w Kazimierzu Dolnym i Płocku.

Z eskapady Jura nie była jednak zadowolona jego żona Geja, która namówiła młodszego Chrona do wykastrowania ojca. Chron zbudował ojcu mauzoleum na Wawelu w postaci budowli Czworokątnej z ładną wieżą, ale Krak z Pragi wygnał Chrona z Duczy, którą zaczęto też zwać Krokowem a dla odróżnienia od Olimpionu KRAKOWEM.

Krok zbudował Tum Łęczycki na MODEL mauzoleum Jura, który został Powiększony na Wawelu w miejscu katedry nefrytowej Apolla, z czego CZESKA krypta św. Leonarda zachowała się z wizerunkiem GADA z Uralu. W Wirtemberdze w Schwaebisch Hall na przewłoce Dunaju i Neckeru jest zamek Gross Comburg, gdzie oglądałem przebudowaną nieco kopię katedry Kroka na Wawelu. Tłumaczyłem Niemcom, że ten Piękny Kościół jest DUŻO STARSZY, ale patrzyli na mnie jak na Idotę. Wypada to uznać za Architekturę Chalibską.

Po 12 latach Krok został jednak zamordowany przez zięcia Chesę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona więc Chronosowi się Upiekło. Chęsa i Chronos gościli w Płocku króla Tartessu-Tangeru BrACHUSA, który pływał do Brazylii statkiem POKŁDOWYM. Zawarto konwencję na dostawy żelaza i stali do Iberii i Berberii, wobec czego Chęsa podjął na Kielecczyźnie budowę kremlinów PRZEMYSŁOWYCH przy pomocy przysłanych przez Bachusa muratorów, którzy upowszechnili architekturę ROMAŃSKĄ. Kremliny te zachowały się jako klasztory cysterskie, gdyż są przy strugach energetycznych.

Chęsa został obalony przez syna Ateny i Hefajstosa z Bratysławy ERYCHTONOSA jako Wnuka Po Kądzieli Kroka. Pamiątkami tej wojny jest odkryty przy pomocy amerykańskiego georadaru na krakowskim Okole SKARB WIŚLAN jako fundusz na budowę I katedry w Visby na Gotlandii dla importu Rudy Szwedzkiej, oraz PALATIUM LEDNICKIE, gdyż Erychtonos z razu Poznania nie zdobył. Chęsa dopiero na podstawie Ugody został Królem Krokowa-Pragi, która rządziła Żelazem Brdneńskim dzisiejszymi Niemcami, co nazywa się Kulturą Roseńską. Pamiątka czego są Wały Śląskie kultury lendzielskiej jako granica celna.

Erychtonos wprowadził bowiem WALUTĘ Miedzianych Pierścieni, która w Wielkopolsce utrzymała się do wprowadzenia przez Prawdziców srebrnej monety arabskiej z Samarakandy – skąd WŁADCA PIERŚCIENIE Tolkiena. Gdy Sejm Poznański nadał Apolonii nazwę WROTA lub BRAMA SŁAWY to nazwę Grodu Apolla przeniesiono do Opola.
 
 
« powrót|drukuj