Skip Navigation
 

07. ROMAŃSKIE KREMLINY I EMPORIA

Architektura Romańska zaczęła się w Polsce na Kielecczyźnie, od wizyty w Płocku króla Tartessu-Tangeru BrAHUSA, który podpisał z Chęsą-Hanysem-Hanzą-Hansem-Amfiktionem konwencję na dostawy żelaza i stali do Iberii i Berberii. Tartess przysłał muratorów iberyjskich, którzy podjęli budowę na Kielecczyźnie kremlinów kieleckich według architektury ROMAŃSKIEJ, znamiennej GURTAMI i Przyporami oraz zdobieniem głowic LIŚCIEM AKANTU. Flota tartesyjska płynęła z winem i wełną do Skandynawii, gdzie ładowała rudę żelazną, którą wiozła do Płocka, gdzie ładowała ŻELAZO. To dało początek GURTOWEJ architekturze Romańskiej. Większość tych kremlinów zachowała się, jak Sulejów, Wąchock, Koprzywnica jako PRZEMYSŁOWE klasztory cysterskie, gdyż są przy strugach energetycznych.

Gdy napisałem w Google KIELCE WODOCIĄGI i wyskoczyły mi w Widłach ulic Krakowskiej i Borowej. Na zachód Borawej jest zaś ul. Jagiellońska a za nią Ogród Botaniczny i Taras Widokowy KARCZÓWKA. Patrzyłem na to Jak Wół Na Malowane Wrota, bo sprawa jest taka jak z oczyszczalnią ścieków w Koninie ??? Karczówka jest fortycją Neolityczną więc wypad mi wyprowadzać nazwę od KARA k’Orfeusza, który do wypędzenia nad Bosfor musiał rezydować w Kielcach ze względu na STALOWNICTWO i Wielką Miedź Kielecką.

Obejrzałem fragmentarycznie obszerny tag HANYS W PODRÓŻACH i jestem wdzięczny Hanysowi za uwagę dla TREWIRU nad Mozelą jako Antycznemu Centrum Niemiec. W związku z tym przypominam, że w Polsce szydzono z rosyjskiej architektury KLECIOWEJ. Otóż ja stwierdziłem, że Architektura Kleciowa nie była Pochodną Hagia Sophii w Konstantynopolu, ale katedry WENECKIEJ, do czego udało mi się nad Neckerem przekonać wykształconego w Leningradzie Ukraińca.

Wówczas był to mój WNIOSEK, który udało mi się po powrocie do Polski ZHISTORYCZOWAĆ. Otóż Śnieżka z Krokowa-Pragi wysłała najmłodszego z rodzeństwa, Apisa na Lorda-Protektora osieroconego we Włoszech Horusa, któremu pomagał w budowie katedry WENECKIEJ Cegłą Duńską. Katedra wenecka była na planie KOLUMNOWO-WIEŃCOWO-KOPUŁOWYM, ale urzędujący na kieleckiej Karczówce Skurwysynek Kar-k’Orfeusz stali zbrojeniowej na Wieńce NIE PRZYSŁAŁ, wobec czego trzeba było zmienić plan na KLECIOWY – w jaki to sposób architektura KLECIOWA rozprzestrzeniła się.

Chęsa nie ukończył tego działa, gdyż 12 lat po zamordowaniu teścia, Kroka z Pragi, został zaatakowany przez Erychtonosa z Bratysławy - wnuka Kroka a syna Ateny i Hefajstosa. Chęsa obronił się w Poznaniu, wobec czego Erychtonos zbudował Wartownię i Forteczną Sypialnię na Lednicy GIPSEM z Włoszczowej, żeby nikt śpiącym gardeł nie poderżnął. Tynk zabarwił lazurytem z Afganistanu, co kosztowało FORTUNĘ.

Zwróciłem uwagę, że to była technika PRZEDFARBIARSKA, bo malowanie kosztowałoby 100 razy Taniej. Farbiarstwo przyniosła zaś do nas kultura trypolska z subkulturą Ceramiki Malowanej, która ZAŁOŻYŁA CHINY.

Palatium na Ostrowie Poznańskim też otynkowano lazurytem, ale nie wiadomo przez Kogo? Chęsa zbudował w Poznaniu rozebraną przez Prusaków wielką farę ROMAŃSKĄ. Pamiątką tej wojny jest ukryty pod spaloną palisadą Okołu Skarb Wiślan - prawdopodobnie fundusz na budowę emporium-katedry I w Visby na Gotlandii dla dostaw rudy szwedzkiej.

Chęsa został wygnany też z Poznania do Pragi, gdzie wzniósł sobie Najwspanialszy grobowiec w postaci Rotundy-WIEŻY hradczańskiej. Skutkiem tej wojny są Wały Śląskie Erychtonosa i Łużyckie Chęsy, jakie utraciły sens po wprowadzeniu wieży oblężniczej HULAJPOLE. Był to Podział kultury Vinca na Lendzielską i Roseńską.

Po śmierci Chęsy władzę w Bohemii objął jego syn Tryton-Men, który z Chejronem z Płocka dokonał aneksji lewego brzegu Renu budując tam wspaniałe katedry romańskie, z których najwspanialsza jest w Moguncji, zaś Chejron podjął budowę STONEHENGE jako nawigacyjną i meteorologiczną wieżę nadmgielną nad La Manche do LA MANCHY. Dowodem tego są CZESKIE krypty w Niemczech, Danii i Anglii.

Zasługą Erychtonosa było zastąpienie woluty ŻELAZNEJ zwanej Grzywnami Siekieropodobnymi MIEDZIANIANYMI Pierścieniami z Wielkiej Miedzi Kileleckiej – skąd WŁADCA PIERŚCIENI Tolkiena. To jest argumentem, że STONEHENGE budował Chejron z Płocka, bo Stal i Pierścienie były z Kielc.

Podejrzewałem, że Władcą Pierścieni był budowniczy Stonehenge Chejron z Płocka, który posługiwał się WALUTĄ Erychtonosa kultury badeńskiej w postaci miedzianych PIERŚCIENI, które były u nas Walutą do wprowadzenie przez Prawdziców monety arabskiej z Samarkandy. Ponieważ kobiety nosiły te pierścienie przy toczakach-kaszkietach – skąd KASA – to wnioskowałem, że podstawą faktograficzną Władcy Pierścieni były mity mazurskie, które Tolkien mógł znać od swej babki. Tak molestowałem tym Anglików aż UJAWNILI, że faktograficzną podstawą Władcy Pierścieni jest Kronika Oksfordzka "sprzed 8 tysięcy lat", którą odczytali wojskowi kryptolodzy angielscy, co dano do zredagowania Tolkienowi von Tolkmicko indygenatu bałtyjskiego. - Poprawiłem tą Kronikę Oksfordzką na 7 tysięcy lat.

Wobec aneksji lewego brzegu Renu przez syna Chęsy-Hanzy Trytona a Brytanii przez Chejrona Tartess-Tanger sprowadził amerykańskich Egejów i Hellenów, których zakwaterował we Włoszech i Brytanii. Tryton został zaatakowany przez Prometeusza z Włoch, ale zdołał przewieźć swe skarby do Chebu, co pozwoliło mu na budowę Romańskich Katedr Nadreńskich: w Moguncji, Wormacji, Spirze i Bambergu. Chejron wycofał się zaś przed Posejdonem na Jutlandię, gdzie podjął budowę kanału i katedry w RIBE, a potem wyprawił się do Bohemii przeciw Prometeuszowi, ale został pobity i przykuty go pręgierza na Chojniku. Wobec tego do Bohemii wyprawił się Posejdon z Brytanii, który pojmał Prometeusza i przykuł w miejsce Chejrona, KORONUJĄC się tym na Pana Oceanów. Posejdon kazał ukończyć Stonehenge sekwojami francuskimi.

Archeologiczną pamiątką tej ekspansji Egejów są nagie Żołnierzyki w BUTACH z greckimi nosami, znajdowane w basenie śródziemnomorskim, wsch. Francji i zach. Niemczech. Po Trytonie-Menie rządziła nad Renem, jego córka Palatia – skąd Palatynat – która z powodu utraty przez ojca metalurgii brdneńskiej utraciła suwerenność.

Romańska architektura GURTOWA trwała do upowszechnienia podczas Prometeomachii cegły DUŃSKIEJ, która WYMUSZAŁA Konstruktywizm.

Znaczyłoby to, że mur ceglany starówki płockiej zbudował Zelnik z Zelandii. Na dziedzińcu klasztoru benedyktynów na zamku Biskupim znaleziono zniwelowany piec STALOWNICZY i zjedzone szczątki 12-letniej dziewczynki z powodu głodu oblężniczego. Zelnik uciekając przed Posejdonem wywiózł metalurgów i murarzy do Rygi, gdzie założył metalurgię Ryską

Klasztor cysterek w Trzebnicy jest OSTATNIM Kremlinem Kieleckim. Jest uważany za pierwsze dzieło murarskie łączące Poprawnie kamień z cegłą. Jest on w stylu rotundy romańskiej na wrocławskim zamku Biskupim, która łączy się logicznie z żoną Tymoteusza Okeanidą, córką lub familiantką Posejdona z Poznania, po śmierci której Tymoteusz OSZALAŁ.

KOLEJNYM dziełem Tymoteusza jest ROTUNDA zamkowa w Legnicy. Tymoteusz zbudował OBECNY Rynek wrocławski, którego Ratusz i kamieniczki Jaś i Małgosia zachowały się. Na Wyspie Książęcej znaleziono jednak takie dziwactwo jak GRANITOWE żebro sklepienne - niewątpliwie SPRZED Tymoteusza. Wypada je przypisać Apollonowi, Panu lub Jurowi.

Pierwotnym dystrybutorem żelaza i stali czeskiej były Włochy, co powołało architekturę PRECYZYJNĄ. Ponieważ na terenach trzęsień ziemi nie można było budować sklepień ceglanych to rozkwitła tam architektura ZAKOTWICZONYCH belek stropowych na cienkich kolumnach, które nie sypały się na głowę. Stolicą Prometeusza było Palermo więc tą Architekturę Precyzyjną można wyprowadzać z obecnej katedry PALERMIJSKIEJ, wystrojonej przez Fryderyka II Hohenstaufa.

https://www.polskieradio24.pl/39/1240/Artykul/2673976,Kolebka-panstwa-Piastow-Naukowcy-ustalili-date-budowy-palatium-na-Ostrowie-Lednickim

Gdy kilkadziesiąt lat temu badano PALATIUM na Ostrowie Lednickim to największy szkopuł był z TYNKIEM barwionym LAZURYTEM Z AFGANISTANU – zawsze wielokrotnie droższym od złota. W końcu Wykoncypowano, że Piastowie UKRADLI skarbiec awarski Karolowi Wielkiemu.

GRANCIARZE poznańscy teraz takich rzeczy nie robią, bo ODRZUCILI Barwienie Tynku Lazurytem z Afganistanu, które ja uznałem za technikę PRZEDFARBIARSKĄ, i zastosowali metodę naukową Profesora Wacława Korty z Wrocławia, że jeśli coś jest KŁOPOTLIWE to się je POMIJA, co nazywa się Zamiataniem Pod Dywan. Profesor Korta miał jednak wypisane na czole: JESTEM JEZUITĄ czyli masonem, toteż nie dziwiła mnie jego Technika Masońska, która przejawia się KRADZIEŻĄ DOKUMENTÓW, które kiedyś niszczono a teraz UTAJNIA i odsyła do Izraela. Ja jako tajny więzień Organizacji Narodów Zjednoczonych jestem ofiarą tej praktyki masońskiej. Mymi strażnikami więziennymi są Premier Morawiecki i Pobożny Żyd Zbigniew Ziobro.

UAM jest wyznawcą Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera, który w czasie wojny Pracowicie szukał złota ze swymi żydowskimi terrorystami antypolskimi i Wydziałem Archeologii UJ. Gdy Redaktor Stanisław Michalkiewicz nazwał Lechiadę RZYGOWINAMI UBECKIMI od pilnowanego przez UB i Lwowiaków archiwum Sejmu Śląskiego (1944 ne - 2175 pne) to Paweł Szydłowski z USA, autor książki WANDALOWIE TO POLACY wyzwał UJ od RZYGACZY FEKALIAMI HITLEROWSKIMI, co uzupełniłem: SIEG HEIL, SIEG HEIL. Moskwa Zagrożona.

W Apolonii-Wrocławiu Pana zastąpił Jur-Uranos a w Kielcach III syn Pana KARCZ, który zbudował w Bydgoszczy WALLHALĘ. Największym dziełem greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa była bowiem Białokaminna Moskwa. Jur, wybierając się z Kochanką MOSKWĄ na Ural Zakazał synom fortyfikowania techniką Murarską więc ci fortyfikowali się Megalitycznie: Krok-Kronos na Hradczanie a Chron-Chronos w Kazimierzu Dolnym i Płocku.

Z eskapady Jura nie była jednak zadowolona jego żona Geja, która namówiła młodszego Chrona do wykastrowania ojca. Chron zbudował ojcu mauzoleum na Wawelu w postaci budowli Czworokątnej z ładną wieżą, ale Krak z Pragi wygnał Chrona z Duczy, którą zaczęto też zwać Krokowem a dla odróżnienia od Olimpionu-Krokowa KRAKOWEM.

Krok zbudował Tum Łęczycki na MODEL mauzoleum Jura, który został Powiększony na Wawelu w miejscu katedry nefrytowej Apolla, z czego CZESKA krypta św. Leonarda zachowała się z wizerunkiem GADA z Uralu. W Wirtemberdze w Schwaebisch Hall na przewłoce Dunaju i Neckeru jest zamek Gross Comburg, gdzie oglądałem przebudowaną nieco kopię katedry Kroka na Wawelu. Tłumaczyłem Niemcom, że ten Piękny Kościół jest DUŻO STARSZY, ale patrzyli na mnie jak na Idiotę. Wypada to uznać za Architekturę Chalibską.

Po 12 latach Krok został jednak zamordowany przez zięcia Chesę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona więc Chronosowi się Upiekło. Chęsa i Chronos gościli w Płocku króla Tartessu-Tangeru BrACHUSA, który pływał do Brazylii statkiem POKŁDOWYM. Zawarto konwencję z BrACHUSEM z Brazylii na dostawy Żelaza i Stali do Iberii i Berberii, wobec czego Chęsa podjął na Kielecczyźnie budowę kremlinów PRZEMYSŁOWYCH przy pomocy przysłanych przez Brachusa muratorów, którzy upowszechnili architekturę ROMAŃSKĄ. Kremliny te zachowały się jako klasztory cysterskie, gdyż są przy strugach energetycznych.

Chęsa został obalony przez syna Ateny i Hefajstosa z Bratysławy ERYCHTONOSA, wnuka Po Kądzieli Kroka. Pamiątkami tej wojny jest odkryty przy pomocy amerykańskiego georadaru na krakowskim Okole SKARB WIŚLAN jako fundusz na budowę I katedry w Visby na Gotlandii dla dostaw Rudy Szwedzkiej, oraz PALATIUM LEDNICKIE, gdyż Erychtonos z zrazu Poznania nie zdobył. Chęsa dopiero na podstawie Ugody został Królem Krokowa-Pragi, która rządziła Żelazem Brdneńskim dzisiejszymi Niemcami, co nazywa się Kulturą Rosneńską. Pamiątką tego są Wały Śląskie kultury lendzielskiej jako granica celna.

Erychtonos wprowadził WALUTĘ Miedzianych Pierścieni, która w Wielkopolsce utrzymała się do wprowadzenia przez Prawdziców srebrnej monety arabskiej z Samarkandy – skąd WŁADCA PIERŚCIENIE Tolkiena. Gdy Sejm Poznański nadał Apolonii nazwę WROTA lub BRAMA SŁAWY to nazwę Grodu Apolla przeniesiono do Opola.

Sztuka romańska. Najpiękniejsze budowle romańskie w Polsce (msn.com), DoRzeczy.pl

Kto napisał tą Sztukę Romańską? ale chyba ten, co napisał zamieszczony na tym tagu HEINRICH SCHLIEMANN I JEGO DROGA DO TROI. To jest sprawa KRYMINALNA, gdyż Schliemann jest ZBRDNIARZEM Naukowym, gdyż otruł Rosję i Francję fekaliami pruskimi: Rosja wykupiła bowiem Dług Sułtański z ASEKURACJĄ kapitału historycznego ILIADY a burżuje rosyjscy i bułgarscy byliby Nie Na Poziomie, gdyby nie potrafili tego wygrać, ale nie mogli strzelać FEKALIAMI, czym była i jest Troja Schliemanna. To jest bowiem FEKALIOMACHIA.

Po opróżnieniu skarbca rosyjskiego Żelazny Kanclerz WYGNAŁ rosyjskie papiery wartościowe z giełdy berlińskiej, które musiała przyjąć giełda paryska, ale z Gwarancją Parlamentu, co po anulowaniu przez Lenina Długu Rosyjskiego kosztowało Francję CZTERDZIEŚCI PANAM. Każdy więc, kto broni Schliemanna jest obciążony Długiem Rosyjskim, który – jak wykazała afera Kadawiera z najstarszego banku francuskiego Société Générale – jest Kryminalny: PANAM, PANAM, PANAM… To znaczy, że majątek fanów Schliemanna ze spółką akcyjną NIEMCY i Turcją podlega Licytacji: KTO DA WIĘCEJ ???

Artykuł jest MYLĄCY, gdyż miesza dwie różne architektury: Przedromańską i Romańską. Piękna kolegiata w Tumie Łęczyckim była MODELEM mauzoleum Jura-Uranosa w postaci PRZEDROMAŃSKIEJ Katedry Wawelskiej. Model i Katedrę zbudował dla ojca Krok-Kronos z Pragi, a rozebrała ją Waleska Złotowłosa, żeby zbudować ojcu jako eponimowi Rosji gaROSSOWI-Gerwazemu OBECNĄ katedrę wawelską. Grobowcem Gerwazego była krypta Grobów Królewskich, jak Jura-Uranosa krypta Świętego Leonarda ze Smokiem Wawelskim.

Architektura ROMAŃSKA była importem z Hiszpanii na podstawie konwencji Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona z BrAHUSEM z Brazylii na dostawy Żelaza i Stali do Iberii i Berberii. Architektura Romańska jest Przyporowo-Gurtowa i tak jak Przedromańska KAMIENNA. U nas architektura romańska dominuje na Kielecczyźnie.

Podczas Prometeomachii pojawiła się Cegła Duńska, produkowana do dziś, która WYMUSZA Konstruktywizm. Stąd GOTYK, ale nie od Gotów tylko z Gdańska, jak nazwali się też Wschodni Swewowie. Pierwszym, który budował TYLKO z Cegły Duńskiej był Pan Oceanów POSEJDON z Posonium-Poznania, który zbudował sobie mn. Pomnik w postaci Koszar Pruskich na Cytadeli poznańskiej. Na starych rycinach ta polska cytadela jest zakryta odwiecznym lasem.

Grecy liczyli czas od ZDOBYCIA TROI w r. 1183 pne, z wyjątkiem Ateńczyków, którzy liczyli czas od PIERWSZEGO Hołdu dla Pana w Gdańsku w roku 7118 pne. Proszę zwrócić uwagę, że to Zgadza się z badaniem przez doktora Franca Zalewskiego kamieniołomów krakowskich, które zostały OPUSZCZONE 8 tysięcy lat temu.

Doktor Zalewski stawia pytanie, KOMU była potrzebna taka ilość kamienia i wapna, z czego można było zbudować PIĘĆ Średniowiecznych Krakowów ??? - MOŻE DO BUDOWY MALBORKA CZY TORUNIA? To wnioskowanie jest ważne, gdyż Doktor Zalewski Nie Wyklucza NEOLITYCZNYCH metryk tych miast.

Pouczyłem Doktora Zalewskiego, że NA BUDOWĘ KANAŁU PRZEMYSŁOWEGO – po ukończeniu którego kamieniołomy krakowskie OPUSZCZONO, bo Lepszy i Tańszy był wapień z Chrzanowa. Jestem mu wdzięczny za wykazanie, że OSTATNI z zamków jurajskich OGRODZIENIEC był budowany Techniką kamieniołomów krakowskich, co datuje go na Onczas. Kanał Przemysłowy był budowany dla dostaw Koksowego Węgla Cieszyńskiego do przeróbki na Kaszubach szwedzkiej rudy żelaznej.

Po zbudowaniu Kanału Przemysłowego przedłużono go o Kanał Górnośląski i Morawski dla dostaw żelaza kaszubskiego na Dunaj. Ruda Śląska jest DOWODEM, że Kanał Górnośląski budowano PRZED zbudowaniem Stalowni Kieleckich, które zachowały się jako klasztory cysterskie, gdyż są przy strugach energetycznych.

Znamieniem GRECKIEJ kultury pucharów lejkowatych jest Cegła Duńska, wynaleziona za Prometeomachii i wytwarzana do DZIŚ. Być może PANOSZĄ, przed którym Hellenowie Uderzyli Czołem, był prawnuk Pana z Wrocławia w bydgoskiej WALHALLI, który pozwolił im na osiedlenie się nad dolną Wisłą. Znaczyłoby to, że o ile Hellenowie przybyli do Poznania jako Zdobywcy to do Gdańska jako Kontrahenci.

 
 
« powrót|drukuj