Skip Navigation
 

42. ABSOLUTYZM EUROPEJSKI

Mirabeau

Aleksandra Porada, TRYBUN DLA LUDU – Ci, którzy uważają, że elokwencja jest ważną cechą polityka, powinni pamiętać o losie markiza Mirabeau; Polityka, 6 II 10, s. 57-59

Jako licealista jadłem obiady w stołówce bankowej na pl. Wolności, obok pałacu Królów Pruskich, o odbudowę którego starali się Artyści Krakowscy, ale nie pozwalano im, aż popadł w ruinę i został rozebrany za zgodą Gomułki. AK wynieśli się, ale się zemścili wieścią, że pałac Królów Pruskich został rozebrany by NIE PRZYPOMINAŁ, że gdy po klęsce w Czechach Fryderyk II cierpiał na migrenę z powodu niewypłacalności to zjawiła się u niego polska lekarka z Ukrainy, która przywiozła mu 1,2 mil talarów w złocie za protektorat nad Kijowem i TURCJĄ, którą Rosja i Austria CHCIAŁY podzielić na Marmarze.

Turcja broniła się przed tym Długiem Sułtańskim, który był protektoratem nad Wysoką Portą Prus, Anglii, Francji i Austrii, skutkiem czego była Kolej Bagdadzka, która brała finansowo handel indyjski, gdyż giełda owocowa przenosiła się do Budapesztu a herbaciana do Wiednia – toteż Towarzystwo Kanału Sueskiego finansowało serbskich psów wojny, którym dano powąchać, że Austo-Węgry wojny nie przeżyją.

Żelazny Kanclerz znalazł wyjście z Długu Sułtańskiego przez otrucie Rosji TROJĄ funkcjonariusza Administracji Długu Sułtańskiego Heinricha Schliemanna. Po zakupieniu przez Rosję Długu Sułtańskiego w Skierniewicach w r. 1884 z ASEKURACJĄ kapitałem historycznym Troi Schliemanna Bismarck wygnał z giełdy berlińskiej rosyjskie papiery wartościowe, co kosztowało Francję 60 mld fr. Miało to niesamowite skutki własnościowe, gdyż Dług Rosyjski miał gwarancje Parlamentu.

Tak jak Wojna Światowa była PREWENCJĄ Kolei Bagdadzkiej taki Wielka Rewolucja Francuska prewencją sojuszu francusko-polskiego. Gdy przysłuchująca się obradom Rady Cesarskiej Maria Teresa wybuchnęła płaczem: TO LIKWIDUJECIE GRANICĘ POKOJOWĄ, ŻEBY USTANOWIĆ WOJENNĄ, to kanclerz Kauniz odpowiedział: LEPSZA GRANICA WOJENNA Z ROSJĄ NIŻ POKOJOWA Z POLSKĄ, GDYŻ PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ POJAWI SIĘ FRANCUSKI FRYDERYK, KTÓRY przy pomocy Polski OPANUJE EUROPĘ. Napoleon był na to za głupi, ale wygrał to Clemenceau, jednak jego Europę Francuską zniszczyli Anglicy atakiem Czechów na Cieszyn.

Żeby uwolnić od pruskich gwarancji Kijów, który drewnem litewskim utrzymywał potęgę morską Turcji, Katarzyna II założyła tajne konta szwajcarskie dla wykupienie władzy w Paryżu przez iluminatów. Wiadomo było bowiem, że jeśli władzę we Francji przejmie burżuazja na sposób angielski to pójdzie na Ren, wobec czego Prusy będą musiały się wycofać z gwarancji dla Kijowa i Turcji.

Gdy od łoża śmierci Króla Słońce poszła wieść, że dług publiczny Francji wynosi 2,5 miliarda luidorów - gdy był ponad 3 - to kwiat arystokracji pognał do swych KWITÓW. Panikę opanował John Law tłumacząc, że 20 mld fr to NIE WIELE wobec światowym systemem finansowym, który zamierza utworzyć w oparciu o pieniądz nominalny i system akcyjny. W systemie logicznym Lawa był jednak błąd BALCEROWICZA w postaci pomieszania kredytu bankowego ze skarbowym, czyli kapitału prywatnego z państwowym, co doprowadziło do rzezi kapitału państwowego ku uciesze spekulantów, choć Law nie posługiwał się kwalifikacją kapitału Oskara Langego jak Leszek Balcerowicz, ojciec Kazimierza Wielkiego.

Afera Lawa zmieniła stosunki własnościowe Francji, przez ograbienie SETEK TYSIĘCY, ale Długu Ludwika XIV nie stopiła. Francuscy skąpcy są najgroźniejsi na świecie i to oni stanowili armię, której przewodził markiz Honore Gabriel Mirabeau. Markizek był w dzieciństwie bity gruba laską przez ojca, który chciał go wysłać do Indii, ale został wysłany z ekspedycją karna na Korsykę. Ojciec jednak odmówił wykupienia mu patentu oficerskiego i spłacenia długu karcianego, i pod tym pretekstem pozbawił posagu załatwiając synowi u króla więzienie ZA DŁUGI.

Po uwolnieniu HGM zaczął starać się o rękę posażnej panny w Prowansji, ale gdy intrygami wyeliminował narzeczonego ogłaszając, że „sypia z nią” to jej ojciec zgodził się wprawdzie na ślub, ale pozbawił ją posagu, że ”zhańbiła go”. ZAKOCHANI zapożyczyli się u lichwiarza i HGM znowu trafił do więzienia za długi, ale żeby „nie agitował” król wysłał go do twierdzy nad granicą szwajcarską, gdzie był jedynym więźniem. Znalazł z tego wyjście przekonując do swych poglądów ws. lichwy i samowładztwa komendanta, który pozwalał mu na wycieczki do Szwajcarii, gdzie nie brakowało obsługujących tajne konta szwajcarskie iluminatów.

Iluminaci wysłali do Francji 2 emisariuszy: Robespierre'a i Buonarrotiego, którzy powiadomili HBM, że Maria Antonina zamierza stopić Dług Publiczny polityką inflacyjną. Do tego potrzebny był Parlament nie zwoływany we Francji od r. 1614, w którym HGM wystąpił w stanie Trzecim czyli z LUDEM, któremu nie schlebiał. Po rozwiązaniu Parlamentu przez króla poprowadził deputowanych stanu III do Hali Tenisowej i odpowiedział królewskiemu mistrzowi ceremonii, który przyszedł wezwać nieposłusznych deputowanych do nieprzeszkadzania tenisistom, żeby KRÓL PRZYSŁAŁ FIZYLIERÓW. Zjawiło się jednak dowództwo garnizonu paryskiego PO ROZKAZY.
 
 
« powrót|drukuj