Skip Navigation
 

Gargamell od strony Wisły

Drzwi z Bazylei sprzed 5 tys lat

10. GERWAZY I WALESKA

Granica między Hellenami a Chalibami w Sudetach musiała już istnieć po zdobyciu przez Hellenów Moraw, czego dowodem jest kamienna twierdza Hlinsko kultury badeńskiej na granicy czesko-morawskiej.

Gereon miał być synem rybaka z Helgolandu, studiował w Iberii, ale karierę zrobił jako handlarz czerwonym bydłem znad Wisły. Dzięki temu handlowi Gereon opanował pokojowo dorzecze Wisły a potem zbrojnie dorzecze Odry. Potem podbił Brytanię, gdzie jego wojownicy podpisali się na kamieniach Stonehenge setkami rytów Topora Bojowego z Krakowa. Ok. r. 3400 pne Gereon wybrał się nad Wołgę, która otrzymała jego imię Ge'RROS a polska nazwa pochodzi od sarmackiego w'OAROS. Gdy Gerwazy odbywał Błogą podróż Wołgą to Tyfon z Pragi zabił 2 wodzów Gereona a potem i jego. Archeologicznie jest to Grupa Wschodnia II fazy kultury pucharów lejkowatych, kojarzona z językiem GRECKIM.

Córka Gerwazego, hrabina Kłodzka Waleska Złotowłosa zawarła jednak Pokój z Halibami i przerwała budowę katedry Gereona na Wawelu na jego mauzoleum jako Zbyt Skromnego, co daje Najlepszą stratygrafię archeologiczną i architektoniczną. To jest katedra Ceramiki Sznurowej, inicjująca KULTURĘ ceramiki sznurowej jako GROBOWY rytuał II fazy kultury pucharów lejkowatych.

II fara w Wiślicy została zbudowana NA PODOBIEŃSTWO Katedry Gerona na Wawelu, toteż można ją uznać za mauzoleum jednego z dwóch marszałków Gerwazego zabitych przez Tyfona. W takim razie katedra w Kamieniu Pomorskim jest mauzoleum II marszałka Gerwazego. Katedra w Kamieniu była budowana przez warsztat Katedry Gereona, ale z INSPIRACJĄ Drugiego mauzoleum Gereona jako Krypty Grobów Królewskich w OBECNEJ katedrze wawelskiej.

Z tego wynika taka oto chronologia: Waleska PRZERWAŁA budowę Katedry Gereona i odesłała warsztat do Wiślicy, który wzniósł tam farę II dla zabitego Marszałka, którą w średniowieczu adaptowaną na mauzoleum WISIELCA. Na mauzoleum Wisława mógł zgodzić się witeź Prawdzic w r. 899. Po zbudowaniu fary II Warsztat Katedry Gereona udał się do Kamienia Pomorskiego, ale przed podróżą zapoznał się z PLANAMI II mauzoleum Gerwazego w postaci obecnej katedry wawelskiej. Prawdopodobnie budowa była w fazie WYKOPÓW a Waleska dopiero POTEM wpadła na pomysł by mauzoleum Jura-Uranosa – dziś kryptę Świętego Leonarda – NIE PRZEBUDOWYWAĆ na grobowiec Gerwazego, ale zbudować mu NOWY w postaci Krypty Grobów Królewskich.

ŚWIADCZY O TYM Katedra w Lundzie jako mauzoleum Stafylosa, zbudowana przez warsztat nadreński Trytona i zainspirowana kryptą Świętego Leonarda. Można więc wnosić, że Jur miał też sarkofag na podium, prawdopodobnie ten sam, co w swym Pierwszym mauzoleum w Budowli Czworokątnej?

Byłem raz w Krypcie Grobów Królewskich i Katakumbach a II raz nie będę, gdyż się do tego NIE NADAJĄ. To powinna to elegancka NEKROPOLIA, jaką Henryk IV Probus zbudował na Ostrowie wrocławskim. Wyjściem z tego jest odbudowa zamku Gereona-Gerwazego GARGAMELL-GOrGOLIN-GERMANIA i budowa nekropolii GODNEJ przy KATEDRZE ATENY Erychtonosa, przebudowanej przez budowę Cytadeli Wazów na kościół Eremitów. Na eliptycznych pieczęciach kapitulnych z XIII wieku Krakowa i Płocka mamy JEDNAKIE katedry: To katedra ATENY Erychtonosa oraz kopia jej na płockim AMAZONIE, który runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy przez Bonę z powody NIESZCZELNEGO WODOCIĄGU. Pierwotna nekropolia płocka była w tej KOPI katedry Ateny, tylko podczas renesansowej przebudowy katedry II przeniesiono sarkofagi do katery I na zamku Biskupim, dzięki czemu kości Ocalały.

OBECNA fara wiślicka jest fundacją faworyty Kazimierza II, która sportretowała się w niej jako Becząca Baba, i została użyta przez Lisów do zamachu na króla, który popełnił TEATRALNIE samobójstwo. Dziad to chan Kipczaku Henryk Sandomierski, Tancerz I na Płycie Wiślickiej, gdy Tancerzem II jest Kazimierz II. – Gdyby Odon Poznański uciekł wówczas do Kazimierza to zostałby też sportretowany.

I mauzoleum Gerwazego, Katedra Gereona, jest zdobiona motywem SZNURA, co zapoczątkowało kulturę ceramiki sznurowej - grobowego rytuału II fazy kultury pucharów lejkowatych. Ponieważ ta Romańska katedra SZNUROWA nie odpowiadała Majestatowi tego eponima Greków to hrabina Kłodzka odesłała warsztat katedry Gereona do Wiślicy i Kamienia Pomorskiego i podjęła budowę OBECNEJ katedry wawelskiej z krypta Grobów Królewskich na mauzoleum ojca, z zachowaniem krypty św. Leonarda. To wynika z porównania z BLIŹNIACZYM mauzoleum Waleski w katedrze wrocławskiej.

II argument jest GLOBALNY. Otóż o ile krypta Grobów Królewskich na Wawelu jest Przepalona i otynkowana to Mauzoleum Waleski we Wrocławiu jest pięknie zeszklone fosforem z Annopola, co oglądał z uwagą wezwany przeze mnie Bundestag, który przejął moją Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej po Franzu J. Straussie i finansował odbudowę krypty II przez konto na MOJE Nazwisko.

Bundestag uznał jednak za Straussem za mego pełnomocnika finansowego i naukowego mego wroga, Prof. Edmunda Małachowicza, co było BEZPRAWIEM, gdyż ja oskarżałem EM, że jako masona i funkcjonariusza sowieckich służb specjalnych o OTRUCIE Hawrota. To stawia Bundestag w gorszej sytuacji od Sądu Rzymskiego, który - aby ratować neapolitańską szkołę kopulacyjną - NIE PRZYJĄŁ zeznań komendanta Szarych Wilków Celika, którego Żołnierzem był Ali Akca. Tak zrobiła też jurysdykcja polska, choć tłumaczyłem tym zawodowym szalbierzom, że śledztwo w/s mordu na Gen. Sikorskim nie ma sensu bez przesłuchania komandosów włoskich, których Niemcy wysłali na Gibraltar, aby bronili Sikorskiego przed Sowietami i Anglikami ???

Uważam, że Lordowie Szkoccy, którzy pływali Łabą i Odrą do Wrocławia Po Żelazo, oglądali mauzoleum Waleski i kupowali fosfor z Annopola dla szklenia swych zamków. Ponieważ dostarczali to żelazo ma Maltę to zorientowali się, że w Maroku są wielkie zasoby fosforu, który dostarczali do Ameryki Południowej, gdzie powstała architektura murów Poligonalnych odlewanych Lejzną in situ. Szkoda, że nie żyje Grotowski, który Tak Lubił Lordów a Nie Dano Mu przyjmowania ich w Pałacu Cesarskim w Lubiążu.

Zamek Cesarski GARGAMELL na Bielanach krakowskich to architektura Gereona a prezbiterium katedry wrocławskiej, wrocławski kościół Marii Magdaleny oraz kościoły klasztorne w Henrykowie i Lubiążu to architektura Waleski.
 
Strony: 1 2 Następna »
 
 
« powrót|drukuj