Skip Navigation
 

25. ARCHEOLOGIA NIEZGODY

Konin jako Kair-Avaris

W Koninie był Wspaniały Zamek KASZUBY. Według mnie został on zbudowany przez Leszka Złotnika kultury wschdniopomorskiej dla Sejmu Poznańskiego, choć Leszek urzędował na krakowskim GARGAMELLU-GERMANII-GOrGOLINIE.

Kolebką wandalskiej kultury przeworskiej nie był Kraków a Łęczyca, ale zamek-WIĘZIENIE w Łęczycy nie mógł być zaczynem zjawiska EUROPEJSKIEGO, tak jak marne koszary hetyckie w Hissarliku nie mogły być osnową WOJNY ŚWIATOWEJ. Na terenie Hissarliku nie znaleziono ANI JEDNEGO grobu mykeńskiego czy trojańskiego choć jest to teren przebadany najlepiej. Ponieważ kultura przeworska była efektem kanału Przemysłowego, zwanego Szlakiem Bursztynowym to ośrodkiem kultury przeworskiej powinny być Konin i Łęczyca, gdzie kanał Przemysłowy Rozgałęział się.

Twórcą kultury przeworskiej był Grakch I, który wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przed Seleucydami niszcząc stalownictwo kapadockie i przesiedlając ludność Kapadocji w Karpaty Zachodnie (kultura puchowska). Przywiózł też z Egiptu męża dla Semiramidy, co dało początek polskim Ptolemeuszom, obalonym przez sojusz Leszka Chytrego (Ariovista) i Juliusza Cezara.


Niemcy zadali sobie dużo trudu, żeby na Górze Stołowej w Koninie zbudować OCZYSZCZALNIĘ ŚCIEKÓW - aby głupie polaczki Nie Domyśliły się Co Tam Było. Nazwa obwodnicy OKOPOWA świadczy jednak, że Stary Konin miał Mury Chińskie czyli SPRZED roku 150 pne. Wobec tego Pałac-cytadela KASZUBY-SETIDAVA były na kuriozalnej Oczyszczalni Niemieckiej. Z planu Oczyszczalni można domyślać się, że pałac Seta powstał z rozbudowy zamku Kaszuby?

To uprawnia do wniosku, ze na Górze Stołowej w Koninie była kopia aleksandryjskiego pałacu Ptolemeuszy, który Konstantyn Wlk przeniósł do Aleksandrii Trojańskiej, którą nazwał KONSTANTYNOPOLEM. Jak widzimy na medalionie Kleopatry "A-R-706" i Oblężeniu Konstantynopola przez Leszka III w 804 r. (23. KONSTANTYNOPOL) to był to pałac Okrągły.

Klaudiusz Ptolemeusz wymienia miasto na Szlaku Bursztynowym SETIDAVY, identyfikowane z Koninem. Nazwa Setidavy jest polska od DZIWU Szatana czyli Seta-Saturna. Na wschodnim skraju Chełmna nad Nerem jest góra Sobótka czyli Szatana. Jest też bretońska legenda o wspaniałym mieście Ys, która do Bretanii nie pasuje. W mieście tym panował mądry król Gradlon, który miał córkę Dahut czy Ahes. Zakochała się ona w miejscowym chłopaku, na co Gradlon się nie godził – wobec czego córeczka wykradła ojcu klucz od tamy i ZATOPIŁA KRÓLESTWO.

Ys może pochodzić od pierwotnej nazwy Kairu AvarIS, gdzie była tama kierująca Nil do Suezu, którą wezyr Józef kazał rozebrać. Ptolemeusz umieszcza jednak nazwę Avaris również na Szlaku Bursztynowym w Polsce, a ponieważ Szlak Bursztynowy to Kanał Przemysłowy więc można wnosić, że polscy Ptolemeusze nazywali Konin KAIREM

Gdy Awarowie przybyli z Mongolii nad Wołgę to przedstawili się jako Przesławni Awarowie ZNAD WISŁY, którzy wysiedlili Sarmatów do Libii, posługując się przy tym polskim tytułem majestatycznym KAGAN od zamku KADZIELNIA w Kielcach. Awarowie pochodzili od Lugiów-Łużyczan, którzy – w ramach kontrybucji – mieli zdobyć w ciągu 2 lat Kursk, ale tego nie wykonali więc zostali zesłani karnie przez Wandalów do Mongolii a oblężenie przejął narzeczony Wandy Rydygier, który Kursk zdobył.

 
 
« powrót|drukuj